SSC Napoli

3

AC Milan

0

• Koniec meczu. Milan przegrywa na Stadio San Paolo grając w dziesiątkę. Za uwagę dziękuje Szymon Janczyk.

• Dwie minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

• Rossoneri zamknięci na własnej połowie dzięki wysokiemu pressingowi, nawet nie próbują walczyć o wyprowadzenie skutecznej akcji.

• Błąd gospodarzy, goście wznowią grę wrzutem z autu.

• Azzurri wymieniają podania w środku pola.

• Ostatnia zmiana w ekipie Rossonerich, debiutujący dziś Felicioli zmienia Bonaventurę.

• Luperto zmienia Davida Lopeza.

• Strzał Mertensa, wysoko ponad poprzeczką.

• Rzut wolny dla Azzurrich z odległości około 25 metrów od bramki Lopeza.

• Ostatnie minuty spotkania nie będą porywające. Gospodarze nie muszą się przemęczać, goście nie mają o co walczyć.

• Gospodarze po szybkiej "egzekucji" kontrolują przebieg spotkania.

• Akcja Mertensa, strzał jednego z piłkarzy Napoli i dobra obrona Lopeza, ale piłka potoczyła się wprost pod nogi Gabbiadiniego, który pewnym strzałem umieścił ją w siatce.

• Gabbiadini! Milan na kolanach!!!

• Kapitalna akcja gospodarzy. Dogranie ze skrzydła, świetny balans ciała Gabbiadiniego, który oszukał obrońcę i strzał Higuaina, który nie mógł się w tej sytuacji pomylić. Po meczu.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! HIGUAIN!!!

• Radość Hamsika.

• Szybki kontratak Milanu, ale po dośrodkowaniu Mertensa skuteczną interwencją popisali się obrońcy.

• Słowak jako pierwszy dopadł do wybitej przez obrońcę piłki i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce przy bliższym słupku! Hamsik obejrzał też żółtą kartkę za zdjęcie koszulki.

• GOOOOOOOOOOOOOL!!! HAMSIK!!!

• Dries Mertens zmienia zmęczonego Insigne.

• Ghoulam kapitalnie zagrał w pole karne, ale jego koledzy z szatni minęli się z piłką! Dużo szczęścia mieli teraz goście!

• Napoli szuka okazji w ataku pozycyjnym, ale goście szybko wybijają piłkę i akcję trzeba konstruować od nowa.

• Bardzo dobre zagranie w kierunku Pazziniego, ale Włoch nie sięgnął piłki nogą.

• Kolejny faul w ekipie gospodarzy, rzut wolny w bocznej strefie boiska to okazja do dośrodkowania w pole karne dla Rossonerich.

• Żółta kartka dla Albiola.

• Powrót do stałego obrazka - Napoli szturmuje, Milan parkuje autobus.

• Chwila oddechu dla gospodarzy, którzy przenieśli grę do środkowej strefy boiska.

• Daniele Bonera zmienia Bocchettiego.

• Przepraszam, to był Jose Callejon. Rzut rożny dla gospodarzy, ale goście znów lepsi w powietrzu.

• SŁUPEK RATUJE DIEGO LOPEZA! Piękna, szybka wymiana piłki przez piłkarzy Napoli zakończyła się płaskim zagraniem wzdłuż linii piątego metra, tam był Higuain, który zbiegał na pozycję i trącił piłkę piętą, ale ta trafiła w słupek!

• Faul w ataku Azzurrich, grę z rzutu wolnego wznawia Diego Lopez.

• Zmiana również w Milanie, Pazzini w miejsce Destro.

• Bardzo dobra akcja Insigne, który dryblingiem minął rywala i oddał niecelny strzał z dystansu.

• Manolo Gabbiadini zastąpił Jorginho.

• Jose tym razem zdecydował się na strzał, ale nie zdołał pokonać bramkarza.

• Świetne płaskie zagranie wzdłuż linii piątego metra od Callejona, ale nikt nie zamykał jego akcji.

• Nieudane dośrodkowanie Ghoulama, wciąż naciskają gospodarze.

• Zbyt mocne podanie od Insigne, grę wznowią Rossoneri.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne, David Lopez zamykał akcję ale zbyt lekko strącił piłkę nogą w stronę bramki i pewną interwencją popisał się Diego Lopez.

• Gra wznowiona i od razu dośrodkowanie w pole karne Milanu. Walkę o górną piłkę wygrali jednak goście.

• Maggio leży na murawie po zderzeniu z Bocchettim. Chwila przerwy w grze.

• Spokojny początek drugiej połowy, Azzurri powoli rozgrywają piłkę konstruując atak pozycyjny.

• Rzut rożny dla Napoli, słabo wykonany ale gospodarze utrzymują się przy piłce.

• Wracamy na Stadio San Paolo, gdzie właśnie rozpoczęła się druga połowa spotkania!

• Minuta doliczonego czasu gry.

• Higuain! Strata Bocchettiego na skrzydle, Insigne zbiega w pole karne i odgrywa do Argentyńczyka, który zakręcił piłkę w kierunku dalszego słupka, ale przeniósł ją ponad poprzeczką bramki Milanu.

• Naprawdę imponująco spisują się w grze obronnej goście. Ciężko znaleźć fragment miejsca do oddania mierzonego strzału na bramkę.

• Hamsik! Oszukał De Jonga i huknął z dystansu, ale niecelnie...

• Błąd van Ginkela po własną bramką, ale nie zorientowali się w porę Azzurri i nie wykorzystali luki w obronie rywala.

• Gospodarze ponawiają poprzednie zagranie z nieco lepszym efektem, ale znów na miejscu byli obrońcy Milanu.

• Długie, ale też niecelne podanie w kierunku Higuaina.

• Świetna szansa dla Milanu! Bonaventura wygrał pojedynek główkowy i oddał strzał na bramkę rywala, ale piłka minimalnie minęła słupek!

• Płaskie podanie Hamsika wybija obrońca, a wbiegającego w pole karne Isnigne zatrzymuje wślizg innego defensora. Dwie kolejne akcje Napoli nie przyniosły zamierzonego skutku.

• Znów próbują kontrataku goście, ale bardzo szybko tracą piłkę na rzecz rywala.

• Czerwono-czarna ściana. Azzurri wciąż wierzą w zdobycie bramki po dośrodkowaniu, ale obrońcy Milanu raz po raz rozwiewają wszelkie nadzieje.

• Dobre podanie na wolne pole w kierunku Destro, ale napastnik Milanu nie opanował piłki.

• Trzy szanse Napoli po prostopadłych podaniach w ciągu minuty - wszystkie zakończone skutecznymi interwencjami obrońców.

• Podopieczni Rafy Beniteza mają spore problemy z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Gospodarze nie potrafią zagrać szybkiej, składnej akcji, która rozerwie defensywę Milanu.

• Callejon powstrzymany w polu karnym, grę od bramki wznowi Lopez.

• Pomimo przewagi liczebnej gospodarzy Milan nie oddaje łatwo pola gry Napoli. Trwa wymiana ciosów, znów przy piłce Rossoneri.

• Lorenzo Insigne chyba oglądał mecze polskiej ekstraklasy. Nasz rodzimy "centrostrzał" nie działa jednak na Diego Lopeza.

• Odpowiedź Azzurrich i tym razem to oni wywalczyli rzut rożny.

• Kolejny rzut wolny, znów jednak zmarnowana okazja na stworzenie zagrożenia po dośrodkowaniu w pole karne. Goście w ten sposób na pewno nie zdobędą punktów na San Paolo.

• Po dośrodkowaniu z narożnika boiska również lepsi okazali się obrońcy Azzurrich, ale Diavolo utrzymują się w posiadaniu piłki pod bramką rywala.

• Rzut wolny dla Milanu, dośrodkowanie w pole karne i skuteczna interwencja obrońcy. Goście wywalczyli korner.

• Bonaventura próbuje zagrać do kolegi, ale dwójką na połowie rywala niewiele można zdziałać.

• Rossoneri również szybko tracą futbolówkę. Widać, że nie będzie to łatwy mecz dla mediolańczyków.

• Słabe rozegranie stałego fragmentu gry, piłkę odzyskują goście.

• Brzydki faul Poliego w bocznej strefie boiska tuż przy polu karnym. Okazja do dośrodkowania.

• Dośrodkowanie w kierunku Insigne, ale Włoch skiksował przy próbie uderzenia z woleja.

• Początkowo tempo meczu było bardzo szybkie, ale teraz nastąpiła chwila stagnacji na regenerację sił.

• Rossoneri nie pozostają bierni, akcja szybko przenosi się pod drugą bramkę.

• Gra wznowiona, gospodarze od razu ruszyli do ataku i rozgrywają piłkę w okolicy pola karnego rywala.

• Chwila przerwy w grze, na murawie leży Bonaventura, któremu pomocy udzielają klubowi lekarze.

• Marek Hamsik zdecydował się na strzał z dystansu, ale lepiej pozostawić to bez komentarza. Cytując klasyk "Panu Bogu w okno".

• Znów naciskają gospodarze, dośrodkowanie w pole karne w kierunku wbiegającego napastnika, piłkę wybił jednak obrońca Milanu.

• Niebezpieczne wejście Jacka Bonaventury pomiędzy obrońców, strzał zza pola karnego... pewnie broni Andujar.

• Faul Ghoulama, rzut wolny w środkowej strefie boiska dla gości.

• Andrea Poli cofnął się do obrony by załatać lukę po Sciglio, tymczasem atak Napoli przerwany wybiciem piłki głową przez defensora Milanu.

• Błąd Bocchettiego, który na własnej połowie zagrał piłkę do rywala, ale na szczęście dla Rossonerich gospodarze nie wykorzystali tej okazji.

• Jeden z zawodników Azzurrich złapany na spalonym.

• Groźna akcja Milanu, ale przytomna interwencja Britosa zażegnała niebezpieczeństwo pod bramką Napoli.

• Póki co nie zanosi się na roszady ze strony Inzaghiego. Milan gra trójką obrońców i próbuje poradzić sobie z wysokim pressingiem rywala.

• Zdecydowana przewaga neapolitańczyków, którzy wywalczyli już drugi rzut rożny.

• Strzał w prawy dolny róg bramki, mocny, mierzony - ale intencje Higuaina wyczuł golkiper Milanu.

• DIEGO LOPEZ! KAPITALNA PARADA BRAMKARZA, TYLKO RZUT ROŻNY!

• Gonzalo Higuain ustawia piłkę na jedenastym metrze...

• Coś nieprawdopodobnego! Mattia De Sciglio wyrzucony z boiska, rzut karny dla gospodarzy po faulu na Hamsiku już w pierwszej minucie meczu!

• Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy mecz!

• Przywitanie kapitanów i piłkarzy, za chwilę zaczynamy!

• Kartka z kalendarza.

• Zawodnicy zakończyli już rozgrzewkę, za chwilę pojawią się w tunelu prowadzącym na płytę stadionu.

• Goście muszą radzić sobie bez Jeremy'ego Meneza. Najlepszy strzelec Milanu w ostatnim meczu dostał czerwoną kartkę i dzisiejsze spotkanie obejrzy z trybun. Jak nieobecność Francuza, który jest najjaśniejszą postacią mediolańskiego klubu wpłynie na postawę drużyny na boisku?

• Rafa Benitez nie dał wolnego swoim zawodnikom, którzy już w czwartek zagrają w półfinale Ligi Europy. Ryzykowny ruch Hiszpana jest jednak w pełni zrozumiały - gospodarze nie mogą być pewni zwycięstwa w tych rozgrywkach, więc trzecie miejsce w Serie A wciąż jest ich głównym celem.

• Ławka rezerwowych Milanu:

Abbiati, Donnarumma, Albertazzi, Paletta, Zaccardo, Zapata, Felicioli, Gamarra, Cerci, Pazzini, Di Molfetta.

• Ławka rezerwowych Napoli:

Rafael, Colombo, Henrique, Koulibaly, Strinic, Gargano, Inler, Mesto, Mertens, Gabbiadini, Duvan Zapata.

• Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu 34. kolejki włoskiej Serie A. W jednym z najciekawszych spotkań Napoli podejmie na Stadio San Paolo AC Milan. Zapraszamy do typowania wyniku meczu w komentarzach!