SSC Napoli

2

AS Roma

0

• Napoli rozegrało dzisiaj świetne spotkanie i pewnie wypunktowało bezradną Romę! Podopieczni Beniteza dzięki bramkom Higuaina i Callejona zbliżają się dzięki temu do ligowej czołówki, tracąc do Romy już tylko cztery punkty. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Trzy punkty zostają w Neapolu!

• Obie drużyny wydają się już czekać na ostatni gwizdek sędziego.

• Indywidualna szarża Higuaina została już w polu karnym przerwana przez stoperów Romy.

• Pięć minut doliczonych do tego meczu.

• Mertens opatrywany poza boiskiem, ale ten mecz u taj wydaje się rozstrzygnięty.

• Jest już po meczu!!! Wspaniałe płaskie zagranie z lewego skrzydła Higuaina na środek szesnastki do rozpędzonego Callejona, który uprzedził De Sanctisa i wpakował piłkę do siatki!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jose Callejon!!!

• Ostatnia zmiana w Romie. Ljajić za Torosidisa.

• Cholevas z dystansu uderza zupełnie na wiwat. Czy Roma jest jeszcze w stanie powalczyć o punkt?

• Schodzi z boiska David Lopez, w jego miejsce wchodzi Gokhan Inler.

• Efektowny rajd Mertensa przy linii końcowej przerwał Torosidis. Rzut rożny dla Napoli został przez gospodarzy wykonany fatalnie.

• Z rzutu wolnego Mertens zagrał piłkę prosto w ręce De Sanctisa.

• Żółta kartka dla Nainggolana.

• Rzut rożny dla Napoli nie przyniósł zagrożenia dla bramki Romy.

• Mertens zmienia znakomitego dziś Insigne.

• Manolas o krok od bramki samobójczej. Po interwencji Greka piłka minimalnie minęła bramkę Romy!

• Teraz ofensywni gracze Napoli dali trochę odpocząc kolegom z obrony, utrzymując się przy piłce przez dłuższą chwilę na połowie rywala. Rozgrzewa się tymczasem De Rossi.

• Żółta kartka dla Davida Lopeza.

• W Napoli Gargano zmienia Hamsika.

• ...oraz Destro za wygwizdanego Tottiego.

• Podwójna zmiana w Romie. Iturbe za Florenziego...

• Ależ kontra Napoli!!! Popędził skrzydłem Koulibaly i wyłożył piłkę Callejonowi, który chciał podcinką pokonać De Sanctisa i to mu się udało, tyle że piłkę wybić zdążyli obrońcy Romy!!!

• Roma przycisnęła! Nainggolan wywalczył kolejny korner.

• Ostre dośrodkowanie Torosidisa gospodarze wybijają na rzut rożny. Ten z kolei kończy się słabym strzałem głową Cholevasa, który pewnie łapie Rafael.

• Dobre zagranie w pole karne do Florenziego, który próbował z ostrego kąta uderzenia z powietrza! Rafael odbił piłkę na rzut rożny, a ten zakończył się niecelnym uderzeniem Gervinho!

• Maggio ucierpiał jeszcze przy tej interwencji swojego bramkarza. Przerwa w grze.

• Świetne piąstkowanie Rafaela po groźnej centrze Nainggolana.

• Rzut rożny dla Romy nie przyniósł zagrożenia dla bramki Rafaela.

• Higuain raz jeszcze złapany na spalonym.

• Szansa Florenziego!!! Pjanić spod linii końcowej wycofał piłkę idealnie na 6. metr do Florenziego, który uderzył jednak nieczysto i niecelnie!

• Koulibaly bez problemu poradził sobie ze słabym dośrodkowaniem Totiego.

• Argentyńczyk złapany teraz na spalonym.

• Kontra Napoli, z piłką w pole karne wpadł Higuain, ale z ostrego kąta nie był w stanie zanotować dobrego zagrania.

• Dobra akcja Pjanicia i zagranie w pole karne do Florenziego, który nie zdołał przejąć piłki!

• Wznawiamy grę!

• Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry.

• Napoli ma za sobą absolutnie fantastyczną pierwszą połowę, a Roma może się cieszyć, że jeszcze jest w grze w tym pojedynku. Jednobramkowa przewaga jest do odrobienia dla gości, ale muszą oni zagrać o 300% lepiej niż przed przerwą.

• Koniec pierwszej połowy!

• De Sanctis łapie teraz dośrodkowanie Maggio, a w odpowiedzi Totti zagrał wprost w ręce Rafaela.

• Kolejna indywidualna akcja Insigne kończy się dośrodkowaniem prosto w ręce De Sanctisa.

• Nieprawdopodobne!!! Po kapitalnym podaniu Insigne, Higuain nie był w stanie minąć De Sanctisa, ale po chwili wycofał piłkę na 11 metr do Hamsika, który trafił tylko w spojenie słupka z poprzeczką!!!

• Gdyby Totti dobrze opanował piłkę, to wyszedłby teraz sam na sam z Rafaelem. Kapitan rzymian jednak sobie nie poradził.

• Żółta kartka dla Florenziego.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Pjanicia wpada prosto w ręce Rafaela.

• Maggio sfaulował Cholevasa i obejrzał żółtą kartkę.

• Niewiele teraz dzieje się na placu gry. Napoli czeka na możliwość kontrataku, a Roma na razie gra bardzo mizernie w ataku pozycyjnym.

• Akcja Romy kończy się fatalnym dośrodkowaniem Torosidisa.

• Osłabło nam tempo tego meczu. Teraz prawym skrzydłem starał się przedrzeć Maggio, ale defensywa Romy sobie z nim poradziła.

• Drobne spięcie pomiędzy Higuainem a Yangą-Mbiwą. Szybko jednak sytuacja została wyjaśniona.

• Higuain dostał prostopadłe podanie na czystą pozycję, ale jednak był na spalonym.

• Żółta kartka dla Cholevasa.

• Insigne! Filigranowy Włoch zakręcił doskonale obrońcami rywala, wpadł w pole karne i płasko uderzył minimalnie obok bramki Romy!

• Szybka akcja gospodarzy kończy się dośrodkowaniem Maggio, które okazało się minimalnie zbyt wysokie dla Higuaina!

• Fatalne uderzenie z rzutu wolnego Francesco Tottiego. To jest na razie słabiuteńki mecz Il Capitano.

• Roma w ataku pozycyjnym. Napoli łapie oddech po wyczerpujących pierwszych minutach.

• Koulibaly przerwał teraz indywidualną akcję Gervinho. Wydaje się, że Roma już się otrząsnęła po fatalnym początku w swoim wykonaniu.

• Jorginho poza grą uderzył w plecy Pjanicia. Sędzia nic nie widział, ale wydaje się, że już po spotkaniu Brazylijczyka może czekać surowa kara za ten występek.

• Totti katastrofalnie wykonał rzut wolny dla Romy, ale kontra Napoli kończy się zablokowanym uderzeniem z 16 metrów Callejona!

• Powtórki pokazały, że David Lopez faulował Bośniaka. Powinien być rzut wolny dla Giallorossich.

• Wreszcie jakaś akcja Romy. Po podaniu Florenziego Pjanić przewrócił się w starciu z rywalem tuż przed szesnastką, ale sędzia nie gwizdnął faulu.

• Roma śpi, ale ma mnóstwo szczęścia!!! Kontra Napoli kończy się uderzeniem w spojenie słupka z poprzeczką autorstwa Jose Callejona!!!

• De Sanctis! Włoski bramkarz kapitalnie broni techniczne uderzenie zza pola karnego Insigne!!!

• Piłka w siatce Romy już po raz trzeci, ale odgrywający piłkę przed pole karne do Hamsika Higuain był na spalonym i precyzyjny strzał Słowaka już nie miał żadnego znaczenia!

• Bardzo słaby strzał z rzutu wolnego Ghoulama pewnie łapie De Sanctis.

• Wejście z drugiej linii Callejona w pole karne pozwoliło mieć Hiszpanowi dobrą okazję na podwyższenie prowadzenia. Wychowanek Realu uderzył jednak ponad bramką, a w dodatku był na spalonym.

• Nie zgadza się Nainggolan z decyzją sędziego, który odgwizdał jego faul w środku pola. Upomniany Belg przez Tagliavento.

• Strata Torosidisa, piłkę przejmuje Insigne, ale po akcji indywidualne uderzył płasko z dystansu wyraźnie obok bramki Romy!

• Co za początek Napoli!!! Uderzenie z dystansu Insigne odbite od obrońców gości spada w pole karne pod nogi Higuaina, który pięknym ekwilibrystycznym strzałem pokonał De Sanctisa!!! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! GONZALO HIGUAIN!

• Pierwsza akcja gospodarzy! Wpadł prawą stroną w pole karne Maggio, ale jego strzał odbił De Sanctis! Po chwili po akcji Ghoulama trafił Higuain, ale Algierczyk był wcześniej na ewidentnym spalonym!

• Zaczynamy mecz!

• Obie drużyny wychodzą na plac gry. Sędzią spotkania będzie Paolo Tagliavento, a kapitanami obu drużyn są dziś Francesco Totti (Roma) oraz Marek Hamsik (Napoli).

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn, a poniżej ławki rezerwowych obu stron:

• Napoli: Andujar, Colombo, Mesto, Mertens, Henrique, De Guzman, Britos, Michu, Radosević, Gargano, Inler, Zapata
    • Roma: Skorupski, Lobont, Somma, Cole, Calabresi, De Rossi, Emanuelson, Paredes, Ucan, Destro, Iturbe, Ljajić, Sanabria.
  • Dzisiejsze spotkanie jest meczem podwyższonego ryzyka. Ba, mieszkańcy Rzymu nie mogli na nie nawet kupić biletów. Wszystko z powodu tego, co miało miejsce przed tegorocznym finałem Pucharu Włoch, kiedy to jeden z kibiców Romy zastrzelił sympatyka Romy. Dawno we Włoszech nie stosowano aż takich środków bezpieczeństwa przed meczem ligowym, co świadczy o powadze całej sytuacji.

• Napoli początku sezonu nie może specjalnie zaliczyć do udanych. Podopieczni Rafaela Beniteza w tabeli są na razie dopiero na siódmym miejscu i do prowadzącej dwójki tracą już siedem punktów. Największym atutem drużyny z Neapolu jest obecnie Hiszpan Jose Callejon, który z dorobkiem siedmiu goli prowadzi w klasyfikacji strzelców.

• Jak już wspomnieliśmy, jest to absolutny hit tej serii spotkań we Włoszech. Zespół gości, AS Roma, jest drużyną, która w tym sezonie walczy z Juventusem o tytuł mistrza Włoch. Rzymianie mają 22 punkty, podobnie jak prowadząca w tabeli Stara Dama. Ewentualne zwycięstwo w Neapolu byłoby dla ekipy Rudiego Garcii bardzo ważnym krokiem naprzód w tej batalii.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z hitowego meczu 10. kolejki włoskiej Serie A, w którym SSC Napoli zmierzy się z AS Roma.