SSC Napoli

2

Juventus Turyn

0

• KONIEC MECZU! Napoli zdołało pokonać na własnym stadionie Juventus 2:0 po golach Callejona i Mertensa. Gospodarze rozegrali dzisiaj wielki mecz, a piłkarze "Starej Damy" nie potrafili przeciwstawić się dziś rywalom. Gracze Rafy Beniteza dopisują na swoje konto cenne trzy punkty, a Juve pomimo porażki może być pewne zdobycia trzeciego z rzędu Scudetto.

• W doliczonym czasie gra pod kontrolą Napoli. Juventus musi pogodzic się z porażką.

• Gol Diresa Mertensa.

• Żółta kartka dla Arturo Vidala za symulowanie i próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Dobrą zmianę dał Mirko Vucinic, Czarnogórzec dostał dobre podanie od Mauricio Isli i mógł zostać sam na sam z bramkarzem Napoli, ale jeden z obrońców gospodarzy wybił piłkę na aut.

• Aż sześć minut Daniele Orsato doliczył do regulaminowego czasu gry.

• Strzelec pierwszego gola, Jose Callejon opuszcza boisko w towarzystwie gromkich braw kibiców Napoli, zastępuje go Blerim Dzemaili.

• Do końca spotkania pozostało już tylko kilka minut. Juventus stara się, chcę zdobyc chociaż bramkę honorową, ale gol Mertensa chyba na dobre pogrzebał nadzieje Starej Damy.

• Chiellini trafił korkami w twarz Mertensa. Nie było w tym zagraniu żadnej złośliwości, ale Belg potrzebuje chwili by dojśc do siebie.

• Juventus na kolanach. Dries Mertens przedarł się przez obronę rywali i przyjmuje dobre podanie, piłka po jego strzale wpada w lewy dolny róg bramki nie dając zaskoczonemu Buffonowi szans na obronę.

• GOOOOL!!!!! MERTENS!!!!

• Pirlo groźnie uderza z rzutu rożnego, ale Reina pewnie chwyta piłkę.

• Za Marka Hamsika na placu gry melduję się Dires Mertens.

• Gorand Pandev wypatrzył Hamsika i zagrał w jego kierunku, jednak ten trafił prosto w ręce Buffona.

• Mirko Vucini zagrał do Isli, a ten wbiegł w pole karne chcąc strzelac na bramkę Reiny. Na posterunku czujny Brazylijczyk Henrique czysto wyłuskał piłkę spod nóg rywala.

• Do końca meczu pozostał tylko kwadrans i na razie wszystko zmierza do tego, że Napoli jako druga drużyna w tym sezonie pokona Juventus.

• Pierwszej zmiany dokonuje Rafa Benitez. Za Gonzalo Higuaina pojawia się Goran Pandev.

• Mauricio Isla wysoko dośrodkowuje w pole karne, ale z tą piłką dobrze radzą sobie defensorzy Napoli.

• Napoli - Juventus

• Próba zaskoczenia Pepe Reiny przez Mirko Vucinica, Czarnogórzec oddał pierwszy strzał z dystansu Juventusu w drugiej połowie.

• Trzecia zmiana Conte, za Pablo Osvaldo na boisko wbiega Mirko Vucinic.

• Coraz śmielej poczynają sobie gracze "Starej Damy" pod bramką Napoli, ale na razie gospodarze skutecznie się bronią.

• Pirlo ładnie przerzucił piłkę na prawe skrzydło do Isly, a ten dobrym podaniem otworzył drogę do bramki Reiny Vidalovi. Piłka nie trafiła jedna do siatki, ale widac, że coś ruszyło w grze Juventusu.

• Rzut wolny dla Juventusu wykonywał Pirlo. Włoch nie popisał się jednak dobrym uderzeniem i piłka po jego strzale powędrowała wysoko ponad poprzeczkę.

• Henrique ukarany żółtą kartką.

• Brak Carlosa Teveza daję się we znaki "Starej Damie". Przyjezdni nie mają pomysłu na swoją grę w ofensywie, a jeśli szybko go nie znajdą zanotują w tym sezonie drugą ligową porażkę.

• Kolejna zmiana Juventusu. Plac gry opuszcza Paul Pogba, który rozegrał jeden z najsłabszych meczów w tym sezonie. Zastąpi go Claudio Marchisio.

• Buffon! Co za parada! "Gigig" wymuskał piłkę spod poprzeczki po strzale Ghoulama z rzutu wolnego, coś niebywałego!

• Sędzia ukarał żółtą kartką Leonardo Bonucciego. Mamy rzut wolny dla Napoli.

• Andrea Pirlo wykonał rzut rożny, ale piłka powędrowała w kierunku jednego z defensorów Napoli, który powstrzymuje zagrożenie. To nie jest najlepszy mecz w wykonaniu reprezentanta Włoch.

• Vidal zgrywał piłkę z prawej strony boiska, ale Ghoulam w samą porę skierował ją na aut.

• Gökhan Inler posłał świetną piłkę do Callejona, ale akcja ta nie zakończyła się powodzenie.

• Stephan Lichtsteiner ukarany żółtą kartką.

• Antonio Conte dokonuje pierwszej zmiany. Kwadwo Asamoah op schoduści lac gry, w jego miejsce pojawi się Mauricio Isla.

• Stephan Lichtsteiner znów w charakterystyczny dla siebie sposób próbuje jednym podaniem rozbic obronę gości, ale czujni defensorzy Napoli nie dają się i pewnie przechwytują futbolówkę.

• Henrique wrzucił piłkę spod linii bocznej w kierunku Callejona, ale sędzia znów dopatrzył się błędu w ustawieniu strzelca pierwszej bramki.

• Jose Callejon rozpędził się z piłką i ruszył z nią przebojem na bramkę Buffona, powstrzymał go jednak gwizdek sędziego, bowiem zawodnik znalazł się na spalonym.

• Drugą połowę agresywniej rozpoczęli gracze Juventusu, za odrabianie strat wzięli się od samego początku.

• Stephan Lichtsteiner przepychał się w narożniku boiska z Ghoulamem, ale ostatecznie to gracz Napoli zwyciężył ten pojedynek, bowiem skutecznie powstrzymał Szwajcara i przeszkodził mu w dośrodkowaniu.

• Obie ekipy rozpoczęły drugą częśc meczu w takich samych składach.

• Wracamy po przerwie, tym razem grę od środka rozpoczynają gospodarze!

• Bramka Jose Callejona.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Napoli zasłużenie prowadzi z Juventusem 1:0 po golu zdobytym przez Jose Callejona.

• Poniosła fantazja Giorgio Chielliniego, który sprzed pola karnego zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, uderzył piłkę lewą nogą, ale zrobił to na tyle źle, że ta powędrowała prosto w trybuny stadionu świętego Pawła.

• Sędzia przedłużył pierwszą połowę o minutę.

• Przed szansą stanął Osvaldo, opanował piłkę po dobrym dośrodkowaniu w pole karne, ale skierował futbolówkę ponad poprzeczkę.

• Gracze Rafy Beniteza nie mają dosyć i pracują na zdobycie kolejnej bramki. Juventus stara się narzucić przeciwnikom swoje warunki, ale gospodarze grają dziś naprawdę dobrze.

• Jose Callejon zagrywa piłkę z boku boiska, ale defensywa Juve z powodzeniem radzi sobie z tym strzałem.

• Gospodarze przeważali od początku spotkania, ale zdobyli gola w momencie, kiedy gra znacznie się wyrównała. Co na to Juventus? Będzie druga porażka Starej Damy w tym sezonie? Pierwsza gości dzisiejszego spotkania pokonała Fiorentina.

• Calejjo pracował na tę bramkę od pierwszych minut spotkania i jak najbardziej na nią zasłużył. Piłkarz Napoli przejął dokładne dośrodkowanie posłane prosto w pole karne i bez chwili namysł wbił piłkę prosto do siatki rywala. Buffon był bez szans.

• GOOOOL!!!!!!! CALLEJON!!!!!!

• Pierwsza żółta kartka dla Gökhana Inlera za faul na Giorgio Chiellinim.

• Napoli spokojnie rozgrywa piłkę od własnej bramki, trochę brakło im pomysłu na skonstruowanie tej akcji, a na błąd rywali już czyhają czujni zawodnicy Starej Damy.

• Stephan Lichtsteiner dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale najbliższy piłki Llorente nie zdołał do niej doskoczyć i ta opuściła plac gry.

• Rzut wolny z okolicy dwudziestego metra dla Juve, jak zwykle uderzał Pirlo, ale trafił prosto w plecy jednego z graczy Napoli.

• Aż trudno uwierzyć, że trzydzieści minut gry już za nami, dobre spotkanie rozgrywają piłkarze obu drużyn, brakuje jedynie goli.

• Vidal nie porozumiał się z Osvaldo, źle zagrał mu piłkę i napastnik nie miał szans by doskoczyc do tego podania.

• Teraz do głosu doszedł Juventus, po raz kolejny już turyńczycy napierają na bramkę Napoli, to Llorente, To Asamoah dręczą strzałami defensywę neapolitańczyków, ale jak na razie bez goli na Stadio San Paolo.

• Prawą stroną ruszył Lichsteiner, ale zbyt łatwo dał się zatrzymac Ghoulamowi, który szybko przechwycił futbolówkę i rozpoczął wyprowadzac kontratak swojego zespołu.

• Dobra postawa Osvaldo w polu karny, wygrał walkę o piłkę z Albiolem, rozejrzał się uważnie po boisku i zagrał do Lichsteinera. Szwajcar nie pokonał jednak Pepe Reiny, który pewnie obronił jego strzał.

• Henrique fauluje Pirlo, sędzia dyktuje rzut wolny dla Juve, Do piłki ustawił się mistrz stałych fragmentów gry, ale zagrał ją zbyt miękko i Reina złapał futbolówkę prosto w "koszyczek".

• Ataki Napoli słabną, ale z tym fantem jak na razie nic nie robią goście. Teraz gra przeniosła się na środek pola,

• Insignie zgrał piłkę do wbiegającego w pole karne Higuaina, ale Argentyńczyka w porę ubiegł Gianluigi Buffon.

• Lorenzo Insigne niebezpiecznie wszedł w przeciwnika próbując odebrać mu piłkę i przewrócił go na ziemię. Tym razem obył się jednak bez żółtej kartki, sędzia słownie upomniał zawodnika.

• Jose Callejon krótko rozgrywa rzut rożny, ale obrona gości oddala piłkę od własnego pola karnego.

• Jesteśmy Wam winni informację o stanie zdrowia Vidala, początkowo jego uraz wyglądał groźnie, ale koniec końców Chilijczyk doszedł do siebie i gra dalej.

• Zaskakująco łatwo Napoli przychodzi dziś rozgrywanie piłki, zawodnicy w biało-czarnych trykotach nie utrudniają dziś życia gospodarzom, czego niebawem mogą żałowac.

• Kwadrans dobrej gry na Stadio San Paolo za nami, Napoli od pierwszych minut agresywnie atakuje Napoli, a Juventus na razie spokojnie odpiera ataki rywala.

• Akcja przenosi się pod bramkę Starej Damy, Ghoulam i Inler szaleją w polu karnym, wymieniają się krótkimi podaniami, ale ostatecznie Ghoulam decyduję się na długie podanie do Callejona. Byłego gracza Realu uprzedza Asamoah i przechwytuje futbolówkę.

• To mogła byc szansa Juventusu na skonstruowanie dobrej akcja, piłkę spod nóg rywali efektowni wymuskał Pogba, zagrał do Llorente, ale Hiszpan nie opanował futbolówki i zaprzepaścił działanie swojego kolegi.

• Pablo Osvaldo chciał odwdzięczyc się przeciwnikom i także oddac strzał na bramkę Reiny, ale w górze chorągiewka sędziego, bowiem napastnik znalazł się na pozycji spalonej. .

• Cudowna akcja Henrique i Callejona zakończona groźnym strzałem. Między słupkami bramki Starej Damy Gigi Buffon popisuję się fenomenalną paradą, wyciągając piłkę niemal spod poprzeczki.

• Mocny początek w wykonaniu gospodarzy, którzy całą drużyną napierają na rywali i co chwila stwarzają sobie dobre sytuację w okolicy bramki Juventusu.

• Piłka w siatce bramki Buffona, ale sędzia nie uznaje gola, bowiem na spalonym był Marek Hamsik.

• Dobra okazja Napoli! Jose Callejon przyjmuje precyzyjne podanie i wychodzi sam na sam z bramkarzem, kierując piłkę w sam środek bramki.

• Mieliśmy pierwszy rzut rożny dla Napoli, wykonywał go Callejon, ale strzał ten z łatwością wyłapał Buffon.

• Przy piłce gospodarze, Henrique ładnie przerzucił akcję na prawą stronę, tam Hamsik zagrał do Higuaina, a ten popędził pod pole karne Juve. Argentyńczyka powstrzymał jednak Giorgio Chiellini.

• Na rozgrzewkę migiem popędził Mirko Vucinic. Lekarze opatrują kolano Vidala, ale raczej pewnym jest, że nie będzie mógł kontynuowac gry.

• Arturo Vidal bez kontaktu z zawodnikiem pada na murawę. Kontuzja? Oby Chilijczykowi nie stało się nic poważnego.

• Przez pierwsze sekundy meczu przy piłce gracze Juventusu.Wymienili między sobą kilka podań i dopiero Osvaldo wyrwał się z atakiem na bramkę Reiny. Nie zdołał zdziałac niczego konkretnego, gdyż w porę futbolówkę odebrał mu Henrique.

• Daniele Orsato gwiżdże po raz pierwszy i od środka rozpoczynają goście!

• Zawodnicy pojawili się na boisku w akompaniamencie słynnej piosenki zespołu Pet Shop Boys "Go West". Klimat na Stadio San Paolo iście bojowy.

• Piłkarze obu drużyn już pojawiają się na placu gry. Za kilkanaście sekund zaczynamy!

• Historia ostatnich bezpośrednich spotkań Napoli i Juventusu jest wyrównana. W ciągu dziesięciu ligowych meczów trzykrotnie wygrywał Juventus i tyle samo zwycięstw na swoim koncie zapisało Napoli. Cztery starcia zakończyły się natomiast remisem i podziałem punktów.

• Szatnia Napoli gotowa, ciekawe jak z formą piłkarzy :) Napoli

• Rezerwowi piłkarze Juventusu: Giovinco, Isla, Marchisio, Mattiello, Padoin, Penna, Rubinho, Sotrari, Vucinić

• Rezerwowi piłkarze Napoli: Bariti, Behrami, Britos, Colombo, Doblas, Dzemaili, Mertens, Mesto, Pandev, Radosevic, Reveillère, Zapata.

• Pierwszy mecz obu drużyn w tym sezonie zakończył się zwycięstwem ekipy ze stolicy Piemontu, która gładko rozprawiła się z Napoli 3:0, po golach Llorente, Pogby i Pirlo.

• Goście będę musieli radzić sobie bez pauzującego z nadmiar żółtych kartek Carlosa Teveza, najlepszego strzelca drużyny. Ponad to Antonio Conte nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Ogbonny, Peluso, Barzagliego i Pepe.

• Juventus przystąpi do rywalizacji z Napoli z mistrzowskim tytułem w kieszeni. 81 punktów, jakie Stara Dama uzbierała od początku sezonu, daje jej przewagę aż czternastu "oczek" nad Romą i dwudziestu nad dzisiejszym rywalem. Nic więc dziwnego, że we Włoszech nikt już nie ma wątpliwości co do tego w czyje ręce powędruje Scudetto.

• W szeregach Napoli zabraknie dziś Driesa Mertensa. Od dłuższego czasu na placu gry z powodu urazów nie pojawiają się także obrońcy Maggio i Zuniga, z kolei Rafael Cabral doznał poważniej kontuzji w ostatnim ligowym meczu.

• Gospodarz dzisiejszego spotkania, Napoli nie ma już szans na zdobycie mistrzostwa, gdyż do powędrowało do Turynu. Podopiecznym Rafy Beniteza, którzy z dorobkiem 61 punktów zajmują obecnie 3. miejsce w tabeli włoskiej ekstraklasy pozostało walczyć o wicemistrzostwo kraju z Romą i możliwość udziału w Lidze Mistrzów.

• Jeśli nie macie planów na niedzielny wieczór mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia. Zapraszamy Was na Stadio San Paolo, gdzie w hicie 31. kolejki Serie A Napoli podejmie Juventus. Emocje gwarantowane!