1

Juventus Turyn

3

• Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na ekstraklasa.net! Ten mecz komentował Wojciech Adamczak

• Nie obroniła się decyzja Beniteza o tak szybkim zdjęciu Marka Hamsika. Allegri dobrze zareagował wpuszczeniem Lichtsteinera i wygrał taktyczny pojedynek. Tym samym Juve umocniło się na prowadzeniu w tabeli.

• Juventus może nie zdominował dziś Napoli, był jednak bardzo skuteczny i pokazał piłkarską dojrzałość, kiedy szybko otrząsnął się po straconej bramce i ponownie wyszedł na prowadzenie. potem już pewnie kontrolował sytuację.

• Koniec! Juventus wygrywa na Stadio San Paolo po raz pierwszy od 14 lat!

• Chilijczyk kończy kontratak Juventusu kapitalnym uderzeniem z 18 metrów w samo okienko!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Vidal odbiera nadzieję graczom Napoli!

• Higuain miał piłkę meczową jednak minmalnie chybił!

• Zapata ukarany żółtą kartką dla Zapaty za symulowanie, ależ głupie zachowanie napastnika Napoli

• Strata Ogbonny i Zapata znalazł się w sytuacji sam na sam! Wyszedł Buffon i Kolmbijczyk pada na murawę!

• Konieczna jest zmiana. Caceresa zmienia Angelo Ogbonna

• Caceres groźnie zderzył się z Gabbiadinim. Wydawało się, że juz wszystko w porządku, jednak Urugwajczyk usiadł na murawie, wyraźnie ma problem z prawym ramieniem.

• Mertens niecelnie z dystansu. Belg powinien to lepiej rozwiązać, miał lepiej ustawionych kolegów

• Druga zmiana w ekipie Starej Damy. Allegri wymienia hiszpańskich napastników: Morata za Llorente

• Piłka w siatce Juventusu. Gol jednak nieuznany bo Buffon był ewidentnie faulowany przez Koulibalego

• Jest także zmiana u gospodarzy. Callejona zmienia Manolo Gabbiadini. Jest to jego debiut w barwach Napoli

• Na boisku melduje się Stephan Lichsteiner, który o dziwo zmienia Paula Pogbę

• Pirlo z wolnego prosto do Caceresa, który ładnym wolejem pokonuje Cabrala!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Caceres wyprowadza Juventus na prowadzenie!

• Pierwsza żółta kartka dla gracza Napoli, ukarany Miguel Britos, który tym samym wyklucza się z następnego meczu

• Juventus ewidentnie musi coś zmienić w swojej grze, bo zupełnie oddał pole rywalowi w drugiej połowie.

• Mertens ponownie szarżował lewą stroną. Tym razem został potrojony i nie miał szans wyjść z tego pojedynku zwycięsko

• Mertens dośrodkowuje z rzutu rożnego prosto na nogę Miguela Britosa. Urugwajczyk był zupełnie niepilnowany i pewnym strzałem z 5 metra pokonał bezradnego Buffona

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Britos wyrównuje!

• Mertens próbował przedryblować Caceresa. Urugwajczyk się nie dał i wybił na rzut rożny

• Opaskę kapitańską od Hamsika przejął Christian Maggio

• Żółta kartka dla Caceresa choć wydaje się, że to nie on faulował Mertensa

• Mertens zmienia Hamsika. Słowak jest wyraźnie poirytowany tą decyzją.

• Przerzut Albiola na lewą stronę do Britosa, który głową wstrzelił piłkę w pole karne. Higuain był wyraźnie spóźniony i nie sięgnął piłki.

• Callejon po raz kolejny dośrodkowuje, tym razem głową wybija Caceres.

• Szybko założony opatrunek i Włoch wraca do gry.

• Chiellini zderzył się głowami z Evrą i teraz wyraźnie krwawi.

• Przepychanka między Vidalem, a Albiolem. Sytuacja na boisku się zaognia.

• De Guzman wrzuca piłkę w pole karne. Najlepszy w polu karnym Giorgio Chiellini.

• Brzydki faul Gargano na Vidalu. To mogła być kartka

• Świetne dośrodkowanie Caceresa na 5. metr jednak Pogba minął się z piłką

• Niezłe dośrodkowanie de Guzmana, ale świetne wyjścia Buffona oddala zagrożenie

• Tym razem gospodarze atakują lewą stroną. Skutkuje to kolejnym rzutem rożnym.

• Groźna kontra Napoli! Hamsik do Callejona, jego strzał blokuje Bonucci!

• Juve nic nie zmienia w swojej grze: przerzut do Caceresa, choć tym razem jego dośrodkowanie dobrze wyblokowane przez Britosa.

• I zaczynamy drugie 45 minut!

• Obie drużyny już na boisku, nie widać żadnych zmian.

• Tradycyjnie w przerwie zachęcam do komentowania i wybierania najlepszego gracza meczu.

• Mecz jest dość wyrównany, Juventus był bardziej skuteczny więc do przerwy prowadzi. Napoli na pewno musi dać z siebie więcej jeśli chce zdobyć jakieś punkty.

• Sędzia Tagliavento zaprasza oba zespoły na przerwę.

• Świetna akcja Juventusu! Tevez dobrze dostrzegł Caceresa, który mógł chyba uderzyć lepiej, więc dobrze ustawiony Cabral miał szansę na dobrą interwencję.

• Pojedynek biegowy Higuaina z Chiellinim. Argentyńczyk faulował, choć Włoch upadł dość teatralnie.

• Żółtą kartką ukarany został Carlos Tevez za nieładny gest w stronę sędziego.

• Oba zespoły dość spokojnie podchodzą do dzisiejszego meczu. Napoli wydaje się być mocno skonfundowane bramką.

• Niebezpieczna zabawa Buffona w polu karnym! Higuain o mały włos nie zabrałby mu piłki

• Kolejna akcja Azzurich prawą stroną. Dośrodkowanie Callejona przechodzi nietknięte przez pole karne i wychodzi poza linię końcową.

• Llorente zastawiał się w polu karnym, piłka dość przypadkowo trafia do Francuza, który precyzyjnym strzałem pokonuje Cabrala!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Pogba z woleja na 1:0!

• Buffon dość niepewnie interweniował, ale ostatecznie bianco-neri oddalają niebezpieczeństwo.

• Evra blokuje dośrodkowanie Maggio i będzie kolejny rożny dla gospodarzy.

• Pogba wstrzela piłkę w pole karne. Sędzia odgwizdał spalonego, choć powtórki pokazują że się pomylił.

• Kolejna akcja Caceresa. Urugwajczyk wywalczył rzut rożny. Chiellini walczył z Koulibalim, piłka ostatecznie ląduje u Cabrala.

• Pierwszy raz pokazał się Llorente, otrzymał piłkę od Vidala, ale wybija mu ją Albiol.

• Dwójkowa akcja Hamsika z Higuainem, piłka dość przypadkowa trafia do de Guzmana, który w świetnej sytuacji strzela wysoko nad poprzeczką!

• Kolejna strata Pirlo, rzadko zdarzają mu się takie zagrania.

• Nic z tego nie wyszło i Buffon od bramki.

• Strata Pirlo w środku pola skutkuje kontrą Napoli. Callejon mógł to chyba lepiej rozwiązać ale będzie rożny.

• Ładnie teraz pograli goście z pierwszej piłki. Dośrodkowanie Caceresa wybija dobrze ustawiony Koulibaly

• Juventus zbyt długo rozgrywał piłkę pod własną bramką, rywale podeszli pressingiem i odebrali piłkę. Ewidentnie starają się zostawić Pirlo jak najmniej miejsca.

• Pogba próbował indywidualnie się przedzierać, jednak został dobrze podwojony i stracił piłkę.

• De Guzman dośrodkował, walkę w powietrzy wygrał Albiol, uderzył jednak bardzo niecelnie

• Ofensywne wejście Maggio. Płaskie dośrodkowanie wybija Chiellini na rzut rożny

• Strata Vidala w środku pola, ale Callejon dośrodkowuje prosto w ręce Buffona.

• Pierwsze dośrodkowanie Caceresa wyraźnie za mocne i od autu Napoli.

• Pierwsza akcja gospodarzy lewą stroną zatrzymana przez świetnie ustawionego Bonucciego.

• Pierwszy gwizdek!

• Sędzia Paolo Tagliavento już wyprowadza obie ekipy na murawę, przywitanie i za chwilę zaczynamy!

• 2-2 w meczu Romy z Lazio ucieszyło oba zespoły. Napoli w przypadku zwycięstwa przeskoczy Lazio i awansuje na 3. pozycję. Juventus z kolei ma szansę odskoczyć Romie na 3 punkty

• Napoli z Juve spotkało się niedawno, bo 22 grudnia w meczu o Superpuchar Włoch. Azzuri wygrali wtedy po karnych. Bramki z tego spotkania:

• Rafa Benitez przed meczem:

„Liczymy na efekt San Paolo. Kibice są z nami bardziej niż kiedykolwiek, zdaliśmy sobie z tego sprawę w ostatnich dniach. Czuć entuzjazm, to oni mogą zrobić różnicę.”
  • Caceres ostatni raz wystąpił w wyjściowym składzie Juve 5 października ubiegłego roku, w wygranym 3-2 meczu z Romą.

• Mecz Napoli – Juventus zamyka 18. Kolejkę spotkań Serie A. W innym meczu na szczycie Roma zremisowała 2:2 z Lazio. Kamil Glik zdobył bramkę dla Torino w zremisowanym 1:1 meczu z Milanem. Niezwykle emocjonująca było także na Stadio Artemio Franchi, na którym Fiorentina pokonała 4:3 Palermo.

• I Juve: Storari, Rubinho, Copman, Giovinco, Lichtsteiner, Mattiello, Morata, Ogbonna, Padoin, Pepe, Pereyra, Vitale

• Ławka rezerwowych Napoli: Andujar, Colombo, Gabbiadini, Henrique, Inler, Jorginho, Mertens, Mesto, Radosevic, Strinic, Zapata

• Znamy już pierwsze jedenastki obu ekip. Zaskoczeniem w ekipie Starej Damy jest z pewnością obecność na prawej obronie Martina Caceresa w miejsce Stephana Lichsteinera