Sampdoria Genua

0

ACF Fiorentina

0

• Wyniki rozgrywanych równolegle spotkań: Lazio - Parma 3:2, Torino - Cagliari 2:1 (90 minut Glika), Verona - Genoa 3:0. Wcześniej Roma ograła 2:0 na wyjeździe Sassuolo. Wieczorem Juve podejmie Napoli, zapraszamy na relację z tego meczu.

• Koniec spotkania Sampdoria i Fiorentina podzieliły się punktami. Mecz nie porwał. Bez bramek i większych emocji. Godzina gry Rafała Wolskiego przyniosła żółtą kartkę oraz kilka lepszych lub gorszych podań.

• Alessandro Matri był blisko wygrania meczu dla Violi, piłka po jego 'główce' minęła jednak bramkę. Vincenzo Montella zatęsknił pewnie za Mario Gomezem.

• Strzał Soriano chyba bardziej rozbawił Neto, niż mu zagroził.

• Pan Carmine Russo zdecydował się doliczyć 5 minut.

• Jest ciepło, słońce świeci, mamy po punkcie i w ogóle nam się jakoś nie chce - trochę tak wygląda dziś gra obu ekip.

• Okaka wyciął bez skrupułów Cuadrado.

• Gabbiadini po raz kolejny pokusił się o strzał z dystansu. Tym razem po rozegraniu z wolnego uderzył mocno i równie nie celnie.

• Aquilani nie wykorzystał dośrodkowania z rzutu rożnego, główką posłał piłkę nad bramką.

• Rożny dla Fiorentiny po akcji Matosa.

• Sinisa Mihajlović wykorzystał limit zmian. Wszołek i Salamon nie zaliczą więc dziś występu w Serie A.

• Ależ bomba Vargasa! Bramka zadrżała po tym, jak z rzutu wolnego trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

• Wchodzi weteran Serie A. Massimo Ambrosini na boisku.

• Wskutek urazu boisko opuszcza Daniele Gastaldello. Kapitana gospodarzy zastąpił ponad dekadę młodszy Michele Fornasier.

• Fernández zmusił balansem ciała Okakę do upadku, efektownie, jednak z 50 metrów od bramki gospodarzy.

• Druga zmiana, na jaką zdecydował się dziś Vincenzo Montella.

• Kibice na Stadio Luigi Ferraris zaczynają pogwizdywać. Spotkanie nie należy, do trzymających szczególnie w napięciu.

• Sinisa Mihajlović desygnował do gry, skutecznego ostatnio, Okakę. Plac gry opuścił Maxi Lopez.

• Mocny strzał tuż na ziemią Angelo Palombo, minął o pół metra bramkę Neto.

• Rożny, podobnie jak pozostałe dziś sytuacje, został zmarnowany.

• Maxi Lopez minął Mobido Diakite, zdecydował się na strzał, który zablokował Alberto Aquilani. Piłka po interwencji kapitana Fiorentiny wyszła za linię końcową. Rzut rożny.

• Zgodnie z przewidywaniami Vincenzo Montella decyduje się ściągnąć Wolskiego z boiska. W jego miejsce wchodzi Vargas.

• Znakomite wejście z prawej strony Cuadrado. Wstrzelił on mocno piłkę w pole bramkowe gospodarzy, mało brakowało a akcja zakończyłaby się samobójem.

• Piłkarze z Florencji podeszli trochę wyżej, próbując pressingiem zmusić rywali do błędu.

• Dwójkowa akcja Edera i Lopeza na znany z Camp Nou "trójkąt". Zabrakło jednak dokładności Katalończyków.

• Maxi Lopez mocno, z ostrego kąta, po ziemi. Neto wybił za linię końcową. Rożny.

• Gabbiadini oddaje kolejny strzał, tym razem uderzył w światło bramki, jednak po raz kolejny bardzo słabo.

• Oba zespoły przystąpiły do drugiej połowy bez zmian.

• Sampdoria zaczyna od środka drugą część spotkania.

• Nadzieję na gole daje fakt, iż Sampdoria nie zakończyła jeszcze meczu u siebie bez strzelonej bramki.

• Wraz z płynącymi minutami będziemy wyczekiwać zameldowania się na murawie któregoś z Polskich rezerwowych zespołu z Genui. Wolski, choć nie odstaje poziomem od kolegów z drużyny, ma na koncie żółtą kartkę i może meczu nie dograć do końca. Miejmy nadzieję, że wskutek decyzji trenera, nie kolejnego przewinienia.

• W rozgrywanych równolegle meczach także nie obrodziło w bramkach: Lazio - Parma 1:1, Torino - Cagliari 1:0, Verona - Genoa 1:0. Wcześniej Roma ograła 2:0 na wyjeździe Sassuolo. Wieczorem Juve podejmie Napoli.

• Koniec pierwszej połowy. Rozegrana ona była w dość "poobiadowym" tempie.

• Gracz Sampdorii upadł w polu karnym gości. Sędzia jednak nakazał grać dalej.

• Najlepsza akcja gości. Atak pozycyjny Fiorentiny. Borja Valero przepuścił futbolówkę do Matiasa Fernandeza, który uderzył z pierwszej piłki tuż obok bramki Da Costy.

• Sampdoria próbuje akcji lewym skrzydłem, tam jednak dobrze spisuje się Cuadrado, który zatrzymuje zapędy gospodarzy.

• Niezły strzał z wolnego, lepsza interwencja Neto.

• Pomocnik gości "wyciął" Palombo. Będzie dogodna sytuacja dla gospodarzy.

• Aj, ładne zagranie Polaka do Ilicicia, który źle przyjął piłkę. Wolski podał miękko zewnętrzną częścią stopy.

• Wolski "zabrał się" z piłką, przebiegając z nią przy nodze kilka metrów. Gdy przyszło jednak dograć futbolówkę do partnera zagrał źle.

• Sędzia pokazał żółty kartonik defensorowi gości.

• Takie podania jak dziś (z obu stron), starsi ludzie skomentowaliby krótko - nie zjedli śniadania.

• Gabbiadini strzelił tak, że piłka o mało nie wyleciała za linię boczną a nie końcową.

• Kolejne nie dokładne dogranie Wolskiego. Polak idealnie wpasował się w rytm meczu.

• Fiorentina zdaje się odbierać inicjatywę Sampdorii.

• Gracz gospodarzy ukarany za faul na Wolskim.

• Strzał sprzed pola karnego w wykonaniu Manolo Gabbiadiniego nie zagroził bramce gości. Bez najmniejszych problemów piłkę złapał Neto.

• Rafał Wolski na razie mało widoczny, podobnie do 21 pozostałych zawodników na placu gry. Jedna próba prostopadłego podania do Matriego nieudana.

• Szansa na zagrożenie bramce Neto z rzutu wolnego zniweczona przez gospodarzy.

• Rzut wolny dla Sampdorii. Faulował Juan Cuadrado.

• Długa piłka z głębi pola do Matriego, który efektownie przyjął ją piętką, przerzucając jednocześnie nad bramkarzem gospodarzy. Sędzia liniowy uniósł jednak chorągiewkę.

• Defensorzy Fiorentiny wybijają piłkę po rzucie rożnym, ta trafia pod nogi De Silvestriego, który dość przypadkowo dogrywa przed bramkę Neto. Futbolówka trafiła do napastnika gospodarzy, który uderzył jednak obok słupka,

• Po dośrodkowaniu Lorenzo De Silvestriego piłkę odbił obrońca gości. Sędzia wskazał na narożnik boiska.

• Pan Russo zagwizdał po raz pierwszy. Od środka rozpoczęli dzisiejszy mecz goście.

• Trener Sampdorii ustawił zespół w formacji 4-2-3-1. Za zdobywanie bramek w drużynie gospodarzy ma być odpowiedzialny, pamiętany z występów w Barcelonie, Argentyńczyk Maxi Lopez. W układance Vincenzo Montelli Rafał Wolski operował będzie po lewej stronie tuż za plecami Alessandro Matriego.

• Znamy już składy na jakie przed dzisiejszym meczem zdecydowali się Sinisa Mihajlović i Vincenzo Montella. Zgodnie z przewidywaniami od pierwszej minuty zagra w barwach gości Rafał Wolski. Bartosz Salamon i Paweł Wszołek usiądą na ławce gospodarzy.

• Liczne kontuzje, jakie trapią piłkarzy Fiorentiny, mogą napawać pesymizmem fanów Toskańczyków. Dla polskiego kibica są szansą na zobaczenie w akcji Rafała Wolskiego, który dawno nie był tak bliski wyjścia w wyjściowym składzie Violi, jak przed spotkaniem z Sampdorią Genua. W drużynie gospodarzy na ławce powinni znaleźć się Bartosz Salamon i Paweł Wszołek.

• Sampdoria z Fiorentiną przystąpią do dzisiejszego spotkania w ramach 31. kolejki Serie A w odmiennych nastrojach. Pierwsi, dzięki dwóm kolejnym zwycięstwom (z Hellas Verona i Sassuolo), zapomnieli już o laniu, jakie 16 marca sprawiła im Atalanta. Zdecydowanie gorszy był, kończący się tydzień dla drużyny z Florencji, która po pokonaniu na wyjeździe Napoli jedną bramką, odniosła porażkę z AC Milan u siebie. Jedenastki Montelli i Mihajlovicia wybiegną na boisko w Genui o 15:00.