Torino FC

1

AS Roma

1

• Roma zatrzymana w Turynie! Rzymianie niespodziewanie remisują z Torino i to właśnie w stolicy Piemontu kończą passę dziesięciu wygranych meczów.

• Maicon fauluje Danilo D'Ambrosio i ogląda żółtą kartkę. Gracz Torino dołożył jednak wiele od siebie w tym starciu, w rzeczywistości Brazylijczyk ledwie go musnął.

• Kevin Strootman szybko rozgrywa piłkę, Torino siedmioma graczami broni dostępu do własnej bramki.

• Miralem Pjanić uderzał z rzutu wolnego, ale Kamil Glik pewnie wybił piłkę spod własnej bramki.

• Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

• Alessio Cerci schodzi z boiska i zostaje nagrodzony owacjami na stojąco od sympatyków Torino, w jego miejsce Nikola Maksimovic.

• Ostatnia zmiana w zespole Romy, za bezbarwnego dziś Florenziego wchodzi Dodo.

• Migjen Basha zaliczył dziś zbyt dużo fauli, w końcu sędzia ukarał go żółtym kartonikiem.

• Adam Ljajić uderzał bezpośrednio na bramkę Padellego, ten z dużym trudem obronił jego strzał.

• Lajlic został sfaulowany w okolicach dwudziestego trzeciego metra. Mamy rzut wolny dla Romy.

• Roma nie chcę zgodzić się na podział punktów i próbuje wykrzesać ostatnie siły ze swoich napastników by ci zdobyli bramkę. Torino jednak umiejętnie broni się całym zespołem i nie chcę ulec atakom gości.

• Strootman i Pjanic wykonują stały fragment gry, ostatecznie piłkę z rzutu wolnego uderzał Pjanic, ale zabrakło kilku centymetrów by doskoczył do niej Alessandro Florenzi.

• Danilo D'Ambrosio zdołał ograć pilnującego go Maicona, po czym zdecydował się na oddanie strzału, który w żaden sposób nie zagroził bramce Romy.

• Maicon wygrał starcie o piłkę z Bellomo, podawał do Pjanica, ale ten został sfaulowany przez Danilo D'Ambrosio. Sędzia nie miał wątpliwości i ukarał defensora Torino żółtą kartką.

• Nicola Bellomo zatrzymywał Maicona, a Brazylijczyk popisał się świetnymi umiejętnościami aktorskimi i próbował wymusić rzut karny. Sędzia pozostał niewzruszony na jego postawę i nakazał kontynuowanie gry.

• Zmiana także w zespole gospodarzy, na ławkę rezerwowych powędrował Omar El Kaddouri, a jego miejsce Bellomo.

• Trener Garcia reaguję na boiskowe wyczyny swojej drużyny i dokonuje kolejnej zmiany, tym razem za Benatie na plac gry wbiegł Marquinho.

• Miralem Pjanić chciał sforsowac defensywę Torino, ale świetną interwencją popisał się Kamil Glik i przerwał jego strzeleckie zapędy.

• Kevin Strootman przecenił swoje możliwości, nie dość, że znajdował się w niedogodnej pozycji na oddanie strzału, to uderzał piłkę prawie tak niecelnie jak Sergio Ramos w meczu półfinałowym z Bayernem Monachium.

• Omar El Kaddouri biegł lewą flanką i posłał futbolówkę w pole karny Romy, gdzie nadbiegł do niego Meggiorini, jednak uderzał mocno niecelnie.

• Pierwsza zmiana w zespole Romy, boisko opuszcza Boriello, którego zastąpi Ljajić.

• Kamil Glik ratuję drużynę przed stratą bramki, dosłownie zebrał piłkę z głowy Boriello, który już szykował się do oddania strzału.

• Co za mecz zrobił nam się w Turynie, Roma straciła drugą bramkę w tym sezonie! Meggiorini ograł defensywę Romy i zagrał piłkę do Cerciego, który skierował ją do pustej bramki.

• GOL!!!!!!!!!! CERCI!!!!!!!!!!!

• Ciro Immobile raptem od kilku sekund jest obecny na murawie, a już strzałem z dwudziestu metrów próbował zaskoczyć de Sanctisa.

• Zmiana w zespole Torino, za Barreto na murawie pojawia się Immobile.

• Sędzia przerywa grę, Miralem Pjanić zostaje uderzony w głowę i musi skorzystac z pomocy lekarzy.

• To był świetna akcja Torino rozpoczęta od bramkarza Padellego, który posyłając futbolówkę do swoich kolegów mógł patrzec jak ta bez problemów jak po sznurku przechodzi od nogi do nogi graczy Torino, a w efekcie znajduję się w dłoniach golkipera Romy.

• Co za akcja Torino! Piękny strzał Riccardo Meggioriniego lewą nogą, ale fantastyczną paradą popisał się Morgan de Sanctis!

• Alessandro Gazzi po wybiciu piłki przez de Sanctisa szybka ja przechwycił i podał do czającego się na dwudziestym metrze Cerciego. Akcja ta nie przyniosła jednak zagrożenia gościom.

• Michael Bradley wślizgiem powstrzymywał Danilo D'Ambrosio, a sędzia Luca Banti stwierdził, że uczynił to nieprzepisowo. Amerykanin zostaje ukarany żółtą kartka.

• Mehdi Benatia walczył o piłkę z Bashą, ostatecznie futbolówkę na aut wybijał gracz Romy, a zawodnicy Torino już przygotowują się do wykonania rzutu wolnego.

• Zamieszanie pod bramką Padellego, Kamil Glik domaga się odgwizdania przewinienia jednego z gracza Romy, który zdaniem Polaka zagrywał piłkę ręką. Gwizdek sędziego milczy.

• Michael Bradley wszedł w pole karne rywali i zagrał do Benatio, ale Baretto czujny na posterunku powstrzymywał gracza Romy na pograniczu faulu.

• Strata Romy przed polem karnym Torino, Migjen Basha ograł defensorów gospodarzy, odebrał im piłkę i migiem podał ją w kierunku Ciro Immobile, który przebojem chciał wedrze się pod bramkę de Sanctisa. Został jednak powstrzymywany przez Bradley'a.

• Trenerzy obu ekip nie przeprowadzili w trakcie przerwy żadnych zmian, zatem drugą połowę rozpoczęliśmy takim samym składem jak pierwszą.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• Po przerwie wracamy na Stadio Olimpico, piłkarze właśnie pojawiają się na boisku. Co ciekawe Ciro Immobile od kilku minut intensywnie rozgrzewa się Ciro Immobile, czy Ventura dokona zmiany i wpuści na plac gry jednego z najlepszych graczy Torino?

• Pierwsza połowa w Turynie dobiegła końca. Do przerwy AS Roma prowadzi w meczu z Torino po bramce Kevin Strootmana. Druga część meczu zapowiada się arcyciekawie, gdyż przez ostatnie kilka minut do głosu starali się dojść gospodarze i co raz częściej atakowali bramkę Rzymian.

• Balzaretti po raz kolejny popełnia błąd w defensywie, nie powstrzymał szalejącego na skrzydle Cerciego, dlatego ten zagrał El Kaddouriego, który oddał płaski strzał na bramkę de Sanctisa.

• Ambicja Cerciego nakazuje mu strzelenie bramki w tym spotkaniu, dlatego Włoch wciąż szuka swojej szansy. Przed momentem dobrze zagrał wzdłuż pola karnego Romy, ale defensorzy drużyny gości sprawnie powstrzymali jego atak.

• Borriello nie dogadał się z Balzarettim, a całe zamieszanie wykorzystał Matteo Darmian odbierając futbolówkę przeciwnikom, poniosła go jednak zbyt duża fantazja myśląc, że w pojedynkę będzie w stanie sforsować rzymską defensywę. Na ziemie sprowadziła go pewna interwencja Maicona, w starciu z którym był bez szans.

• Pogubili się kompletnie gracze z Turynu, nieudolnie próbują rozgrywać akcję skrzydłami, tym samym Rzymianie mają duże pole manewru i bez problemów są w stanie odbierać piłkę gospodarzom niemal na każdym fragmencie boiska.

• Alessio Cerci świetnie wykonał stały fragment gry, uderzył piłkę z dwudziestego metra w taki sposób, że ta niemal wpadła do bramki de Sanctisa.

• Alessio Cerc niczym huragan popędził prawą stroną boiska i kiedy otoczyło go zbyt wielu piłkarzy Romy odegrał piłkę do Baretto, który znajdował się tuż przed bramką Romy. W porę z interwencją zdążył Maicon, który zakończył akcję Torino.

• Prosta strata Romy w środku pola, gospodarze chcą jak najszybciej odwrócić losy spotkania na swoją korzyść, Darmian długim podaniem posłał piłkę do Baretto chociaż pod polem karnym Romy swoją gotowość sygnalizował Cerci.

• Cała akcja rozpoczęła się od podania Balzarettiego, który zagrywał do wbiegającego w pole karne Pjanica. Ten zauważył pod bramką Padellego Kevina Strootmana, a zgrywając piłkę w jego kiernuku Holender dopełnił jedynie formalności, pokonał golkipera Torino i zdobył swojego drugiego gola w tym sezonie.

• GOL!!!! Kevin Strootman!!!

• Mehdi Benatia ukarany żółtą kartką za kolejny już faul na rywalu, tym samym na pewno nie wystąpi w kolejnym meczu ligowym.

• Boriello podjął złą decyzję i podawał do pilnowanego i źle ustawionego Pjanica, chociaż Maicon mocno sygnalizował, że to w jego stronę powinien zaadresować swoje podanie.

• Glik przegrał pojedynek z Marco Boriello, który wyrwał się spod jego opieki i uderzał na bramkę Padellego.

• Torino powoli nabiera wiatru w żagle, co raz śmielej zmierza pod bramkę de Sanctisa, ale jak na razie Roma skutecznie odpiera ataki turyńczyków.

• Cerci zdecydował się na strzał z dystansu choć był pilnowany przez kilku graczy Romy, strzał był mocno niecelny, ale dobił go Omar El Kaddouri, jednak jego uderzenie niczym nie różniło się od tego, jakim popisał się poprzednik, w efekcie piłka powędrowała wysoko ponad poprzeczką.

• Piłka przed polem karnym Torino odbiła się od ręki Balzarettiego, ale sędzia oszczędził Włocha i nie pokazał mu żółtej kartki.

• Glik długim podanie posyła piłkę do Cerciego, jednak ten nie zdołał jej przyjąć gdyż został sfaulowany przez Federico Balzarettiego. Mamy rzut wolny dla gospodarzy.

• Pierwsza składna akcja Torino, Basha zagrywał do Cerciego, który bez chwili namysłu pomknął prawą flanką pod pole karne Romy. W okolicach narożnika boiska zatrzymywał go dopiero Nicolas Burdisso.

• Jeśli w meczu nie mamy jak na razie sytuacji bramkowych musimy zachwycać się świetną dyspozycją Daniele de Rossiego w tym spotkaniu, bowiem Włoch popisał się właśnie wspaniałym godnym największych pochwał wślizgiem.

• Nawet jeśli piłkarze Torino chcą wyprowadzić kontratak, tak jak przed chwilą kiedy piłkę do Baretto ładnie zagrywał Glik, nie są w stanie przedrzeć się nawet w okolice pola karnego Rzymian, bowiem zawsze po drodze stracą futbolówkę na rzecz rywala.

• Piłkarze z Rzymu dominują w początkowej fazie spotkania, goście w środku pola mogą robić z piłką co chcą, a gospodarze w żaden sposób nie są w stanie odpowiedzieć na ich poczynania.

• Kamil Glik ładnie pilnował na lewym skrzydle Marco Boriello i udaremnił jego próbę rozegrania futbolówki do lepiej ustawionych kolegów z zespołu.

• AS Roma częściej utrzymuję się przy piłce, rozgrywa ją z dużą cierpliwością i od własnej bramki stara się zbudować składną akcję.

• Pierwszy faul w środku pola, sędzia dyktuje rzut wolny dla Romy. Piłkę zagrywa Kevin Strootman, ale Daniele Padelli nie ma najmniejszych problemów z obroną tego strzału.

• Luca Banti rozpoczyna spotkanie w Turynie, od środka gospodarze!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Kibice licznie zgromadzili się dziś na Stadio Olimpico, ale nie możemy mówić o komplecie publiczności.

• Jak widzicie w podstawowym składzie Torino zagra dziś Kamil Glik, Myślicie, że uda mu się zdobyć kolejną bramkę i udowodnić, że Adam Nawałka popełnił błąd nie powołując go do reprezentacji?

• W oczekiwaniu na rozpoczęcie spotkania możecie obejrzeć krótką kompilację stworzoną przez telewizję Romy, która doskonale pokazuję jak długą drogę przeszli najpierw Rzymianie, jak wiele porażek musieli znieść by znaleźć się w tym miejscu, w którym są dzisiaj.

• Roma Piłkarze Romy są już obecni na Stadio Olimpico w Turynie. Do rozpoczęcia meczu pozostało nam nieco ponad dwadzieścia minut.

• Rezerwowi piłkarze Torino: El Kaddouri, Farnerud, Masiello, Maksimović, Gomis, Scaglia, Berni.

• Rezerwowi piłkarze AS Romy: Lobont, Skorupski, Torosidis, Romagnoli, Jedvaj, Dodo, Marquinho, Taddei, Ricci, Ljajic, Caprari, Di Mariano.

• O znacznie większych osłabieniach może mówi szkoleniowiec Romy, Rudi Garcia. Na placu gry nie zobaczymy dziś Francesco Tottiego i Gervinho, najlepszych strzelców zespołu. W wyjściowej jedenastce zagra Brazylijczyk Maicon, zawieszony w meczu z Chievo, a obecni będą również Balzaretti i Florenzi.

• Trener Giampiero Ventura z powodu kontuzji nie będzie mógł skorzystać dziś z usług Larrondo, Rodrigueza, Bovo i Brighi. Jednocześnie w podstawowym składzie na pewno wystąpi Alesio Cerci, Ciro Immobile, a także Kamil Glik, który w meczu poprzedniej kolejki przeciw AS Livorno bramkę.

• Biorąc pod uwagę formę, jaką prezentują na murawie goście dzisiejszego spotkania Torino będzie miało spore problemy by zdobyć dziś komplet punktów. Giallorossi nie przegrali z "Bykami" na wyjeździe od sezonu 1990/1991, a gospodarze ostatnie zwycięstwo w lidze odnieśli we wrześniu przeciwko Bolonii.

• Rozpędzona od początku trwającego obecnie sezonu Roma bije wszelkie ligowe rekordy. Giallorossi wygrali do tej pory wszystkie 10 meczów w Serie A, strzelili też 24 gole, tracąc przy tym tylko jednego, tym samym zanotowali najlepszy start rozgrywek w historii.

• Gorąco witamy wszystkich w ten chłodny, listopadowy wieczór. Rozsiądźcie się wygodnie w fotelach i razem z nami przenieście się do Turynu, gdzie już za kilkanaście minut lider tabeli włoskiej ekstraklasy, AS Roma zmierzy się z drużyną Torino!