1

ACF Fiorentina

1

• Zapraszamy na kolejne relacje tekstowe prowadzone przez nasz portal. Za uwagę serdecznie dziękuje Marcin Trzyna!

• Bramki w tym spotkaniu padały w drugiej połowie, a na listę strzelców wpisali się Fabio Quagliarella oraz Khouma Babacar. Bardzo dobre zawody rozegrał dziś strzelec bramki dla Torino, Quagliarella. Solidny występ zanotował również w defensywie Kamil Glik.

• Ostatni gwizdek sędziego Valeriego w tym spotkaniu. Torino remisuje na własnym stadionie z ACF Fiorentiną 1:1!

• Ależ zmysł Fabio Quagliarelli w polu karnym. Doświadczony napastnik zagrywał piętką do Vivesa, jednak ten był na pozycji spalonej. Wcześniej Savić został niemalże znokautowany po strzale Rubena Pereza. Savić krwawi z nosa i będzie musiał na chwilę opuścić boisko!

• Arbiter Paolo Valeri doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry!

• Faul Babacara w ataku. Piłkę wyprowadzi Jean-Francois Gillet - golkiper "Byków".

• Fiorentina napiera, jednak dobrze spisują się defensorzy Torino, którzy starają się jak najszybciej wybić piłkę spod własnej bramki.

• Rzut wolny dla Fiorentiny. Kamil Glik wybija piłkę, aut dla "Violi" na wysokości pola karnego.

• Zmęczonego Matteo Darmiana zastępuje na placu gry Cristian Molinaro.

• Rzut rożny dla Fiorentiny. Quagliarella wybija głową piłkę poza pole karne i znów w jej posiadaniu piłkarze gości.

• "Panie redaktorze jak dziś się spisuje Glik?"

Kamil Glik jest dziś pewny w defensywie. Polak kilka razy przerwał akcje Fiorentiny, na razie bez większych błędów.

• Fabio Quagliarella dostał piłkę w polu karnym gości. Szukał jeszcze podania do Bruno Peresa, jednak defensorzy "Violi" wyjaśnili sytuację wybiciem futbolówki.

• Dopiero co wprowadzony na boisko Filippo Bernardeschi świetnie dograł do Babacara. Senegalczyk wykorzystał podanie i pokonał Gilleta strzałem z dość ostrego kąta. Remis 1:1!

• GOOOOOOOOOOL NA 1:1! BABACAR!

• Micah Richards schodzi z boiska, w jego miejsce wchodzi Filipo Bernardeschi.

• Żółta kartka dla Pereza za zagranie piłki ręką.

• Mocny strzał z rzutu wolnego Alberto Aquilaniego, Gillet skutecznie broni uderzenie piłkarza "Violi".

• Khouma Babacar faulowany przez Quagliarelle 25 metrów od bramki strzeżonej przez Gilleta.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. 20-letni Marco Benassi zmienia Sancheza Mino.

• Kolejna akcja gości, Bruno Peres wybił futbolówkę na rzut rożny.

• Alberto Aquilani dośrodkował piłkę w pole karne, lecz szybko zainterweniował Kamil Glik, który wybił piłkę na aut.

• Druga zmiana w zespole Fiorentiny. Aquilani zastępuje na boisku Borje Valero.

• Turyńczycy spokojnie rozgrywają piłkę na połowie Fiorentiny, co wcześniej działo się bardzo rzadko. Bruno Peres wdarł się w pole karne "Violi", Manuel Pasqual wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny.

• I od razu trener Montella decyduje się na zmianę. David Pizarro wchodzi w miejsce Milana Badelja.

• Bruno Peres wycofał do Fabio Quagliarelli, ten odwrócił się i strzelił po ziemi na bramkę Neto. Golkiper Fiorentiny nie zdołał obronić tego strzału i Torino prowadzi 1:0!

• GOOOOOOOOL dla Torino! Fabio Quagliarella!

• Ależ sytuację miał Matteo Darmian! Piłkarz Torino z kilku metrów strzela niecelnie... Od bramki rozpocznie Neto.

• Vives podcinką w pole karne do Fabio Quagliarelli. Włoch wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

• Wcześniej mieliśmy zmianę. Ruben Perez zastąpił El Kaddouriego.

• Josip Ilicic ukarany żółtą kartką. Słoweniec chciał wymusić rzut karny.

• El Kaddouri wycofał piłkę do Sancheza Mino, ten przymierzył zza pola karnego, ale piłka przeleciała obok bramki strzeżonej przez Neto.

• Torino FC mogło wyjść z kontratakiem, jednak w akcjach gospodarzy widać sporo niedokładności.

• Nikola Maksimović doznał urazu oka i przez chwilę Torino będzie musiało radzić sobie grając w dziesiątkę.

• Fernandez podszedł do tego rzutu wolnego, jednak posłał piłkę wysoko nad bramkę Gilleta.

• Juan Sanchez Mino sfaulował Fernandeza około 25 metrów od bramki Torino.

• Brzydki faul Giuseppe Vivesa na Borje Valero. Sędzia jednak nie pokazuje kartki piłkarzowi Torino.

• Gwizdek arbitra głównego i rozpoczynamy drugą część gry! Przy piłce piłkarze ACF Fiorentiny!

• Wyniki pozostałych spotkań Serie A, które rozpoczęły się o 15:00: Cesena 1:1 AC Milan, Chievo 0:0 Empoli, Inter Mediolan 1:4 Cagliari

• Ciekawe spotkanie oglądają kibice zgromadzeni na Stadionie Olimpijskim w Turynie. Na razie bardzo dobrze spisują się bramkarze obu drużyn, którzy zachowują po pierwszej połowie czyste konta.

• Koniec pierwszej części spotkania! Torino bezbramkowo remisuje z Fiorentiną.

• Sędzia Valeri dolicza minutę do pierwszej części spotkania.

• Josip Ilicic uderzał z prawej nogi, ale próba okazała się niecelna. Od bramki rozpocznie golkiper Torino.

• Ależ sytuacja Torino. Fabio Quagliarella przedarł się w pole karne gości, oddał mocny strzał po ziemi, ale Neto odbija piłkę na rzut rożny!

• Babacar oddał strzał na bramkę gospodarzy, ale znów dobrze spisał się Gillet, który sparował futbolówkę na rzut rożny.

• Długo rozgrywana akcja przez Fiorentinę. Piłkarze Vincenzo Montelli wywalczyli jedynie wyrzut z autu na wysokości pola karnego Torino.

• Dwie dobre interwencje Kamila Glika w defensywie. Polak dwukrotnie przerwał akcje piłkarzy "Violi'.

• Jedna z nielicznych akcji Torino! Manuel Sanchez Mino oddał minimalnie niecelny strzał na bramkę Fiorentiny.

• Jean-Francois Gillet łapie bardzo mocny strzał Jasmina Kurticia! Piłka odbiła się jeszcze rykoszetem, ale belgijski golkiper był na posterunku.

• Borja Valero świetnie zagrał w pole karne do Babacara, ten w sytuacji sam na sam trafia w bramkarza Torino!

• Bez zagrożenia pod bramką Torino po tym rzucie rożnym. Po chwili Manuel Pasqual fauluje jednego z piłkarzy Torino na połówce gospodarzy.

• Richards groźnie wchodził w pole karne Torino, piłkę na korner wybił Darmian.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka po strzale Kamila Glika poszybowała nad bramkę gości.

• Fabio Quagliarella zdecydował się na strzał... z około 40 metrów! Neto z trudem wybił na rzut rożny, choć piłka zmierzała ponad bramką "Violi".

• Bruno Peres skutecznie w defensywie. Wydawało się, że Fiorentinie należy się rzut rożny, jednak od bramki rozpocznie Jean-Francois Gillet.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Jasmina Kurticia. Od bramki rozpocznie golkiper "Toro".

• Po faulu na Fernandezie goście mieli rzut wolny z ponad 30 metrów. Po ciekawym rozegraniu stałego fragmentu gry, piłka wpadła do bramki Torino, jednak wcześniej Babacar zagrał futbolówkę ręką, za co otrzymał żółty kartonik.

• Matias Fernandez faulowany przez Morettiego. Piłkarz Torino ukarany żółtą kartką.

• Matias Fernandez zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka odbija się jeszcze od jednego z obrońców Torino i golkiper gospodarzy bez większych problemów łapie futbolówkę.

• Piłka bardzo mocno uderzyła Matteo Darmiana. Włoch musi na chwilę opuścić boisko.

• Babacar oddał strzał na bramkę Gilleta, jednak został dobrze zablokowany przez defensorów gospodarzy. Fiorentina przeważa na boisku, jednak nie potrafi poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Francoisa Gilleta.

• Fabio Quagliarella wbiegł w pole karne i oddał strzał, jednak piłka poszybowała bardzo wysoko nad bramkę Fiorentiny.

• Rzut wolny z około 25 metrów od bramki Gilleta po faulu Darmiana. Strzał ląduje na murze zbudowanym z piłkarzy Torino.

• Torino wychodziło z dobrze zapowiadającym się kontratakiem, jednak Darmian został łatwo zatrzymany.

• Rzut rożny dla gospodarzy, jednak Babacar dobrze wybił futbolówkę zagraną w pole karne "Violi".

• Rzut wolny dla Torino, strzał zablokowany przez defensywę gości i Fiorentina wyszła z kontratakiem, który jednak zakończył się fiaskiem. Piłkę rozgrywają obecnie defensorzy Torino.

• Dziś Kamil Glik rozgrywa swoje 101 spotkanie w barwach Torino. W zespole zadebiutował 13 sierpnia 2011 roku.

• Fiorentina wciąż przy piłce, teraz niedokładne zagranie Josipa Ilicicia i Torino rozpocznie od wyrzutu z autu.

• Borja Valera wdarł się w pole karne Torino, lecz piłka po jego strzale poleciała na aut...

• Pierwszy gwizdek sędziego Paolo Valeriego! Od środka boiska rozpoczynają gospodarze!

• Spotkanie rozpocznie się już za kilka minut. Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry!

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało około 15 minut. Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Paolo Valeri.

• Rezerwowi Torino FC: Castellazzi, Molinaro, Jansson, Silva, Perez, Benassi, Larrondo, Martinez, Amauri.

• Rezerwowi Fiorentiny: Tatarusanu, Lupatelli, Basanta, Alonso, Tomovic, Hegazi, Vargas, Pizarro, Aquilani, Brillante, Lazzari, Bernardeschi.

• Po kontuzji Giuseppe Rossiego do listy "poszkodowanych" dołączył także Mario Gomez. Prócz nich trener nie będzie mógł skorzystać także z Joaquina, który doznał urazu w ostatnim spotkaniu przeciwko Sassuolo.

• Fiorentina w meczach wyjazdowych radzi sobie na razie w kratkę. Podopieczni Vincenzo Montelii wygrali 1:0 z Atalantą Bergamo, natomiast z AS Romą przegrali 0:2.

• Torino FC na własnym obiekcie w tym sezonie jeszcze nie wygrało. Co ciekawe, podopieczni Giampiero Ventury nie strzelili jeszcze bramki przed własną publicznością! Turyńczycy bezbramkowo zremisowali z Interem Mediolan i przegrali 0:1 z Hellasem Verona.

• ACF Fiorentina z dorobkiem 5 punktów zajmuje 9. pozycję w tabeli włoskiej ekstraklasy. Turyńczycy mają na swoim koncie 4 punkty i plasują się na 11. miejscu.

• W obecnie trwającym sezonie obie drużyny mają problem ze zdobywaniem bramek. Torino strzeliło do tej pory w lidze 2 gole (Kamil Glik i Quagliarella), natomiast "Viola" zdobyła zaledwie jedną bramkę (Kurtić).

• W poprzednim sezonie oba ligowe spotkania pomiędzy tymi drużynami zakończyły się podziałem punktów. We Florencji pojedynek zakończył się wynikiem 2:2, natomiast w Turynie padł bezbramkowy remis.

• Za nieco ponad godzinę rozpocznie się spotkanie 5. kolejki Serie A pomiędzy Torino FC, a Fiorentiną. Już teraz zapraszamy na relację tekstową z tego spotkania!