US Sassuolo

1

Juventus Turyn

3

• KONIEC MECZU! Juventus po nerwowym początku pokonał na wyjeździe Sassuolo 3:1 i zrobił kolejny, milowy krok w kierunku zdobycia mistrzostwa Włoch po raz trzeci z rzędu!

• Fani Juventusu zaczęli skandowac przyśpiewkę "Kto nie skaczę ten jest za Romą".

• Znów a akcji Flor FLores, ale jego strzał z dystansu przelatuje obok bramki.

• Floro Flores jeszcze szukał swojej szansy, jeszcze dośrodkowywał w pole karne szukając swoich kolegów, ale Bonucci popisał się świetną interwencją.

• Sędzia doliczył cztery minuty.

• Carlos Tevez złapany na spalonym.

• Do końca spotkania pozostało tylko kilka minut i wynik jeśli ulegnie zmianie, to raczej tylko na korzyśc Juventusu.

• Floro Flores uderzał łokciem Lichsteinera, ale sędzia nie pokazuje w tej sytuacji kartki.

• Poniosła teraz fantazja Teveza. Argentyńczyk popisał się efektownym rajdem i minął dwóch rywali, ale zamiast wcześniej oddac strzał zrobił to zbyt późno, w efekcie piłka nawet nie powędrowała w światło bramki.

• Arturo Vidal zagrywał piłkę w pole karne, ale jeden z obrońców Sassuolo szybko reaguje na atak Chilijczyka i oddala futbolówkę od własnej bramki.

• Sassuolo - Juventus

• Gaetano Masucci wejdzie w miejsce Nicoli Sansone.

• Szansa Sassuolo! Floccari był bardzo blisko pola bramkowego, ale nie znalazł się w dobrej pozycji do oddania strzału i zamiast podawac do lepiej ustawionego Zazy, zdecydował się uderzac. Bez efektów.

• Lichtsteiner dał dziś świetną zmianę, zacentrował przed momentem w szesnastkę, Pogba już zbierał się do strzału, ale ostatecznie nie trafił w futbolówkę.

• Ostatniej zmiany dokonuje Antonio Conte. Za przeciętnie grającego dziś Pirlo wejdzie Arturo Vidal.

• Raman Chibsah z grymasem bólu na twarzy opuszcza plac gry. Kontuzjowanego zastąpi Matteo Brighi.

• Wszystko wraca na właściwe tory. Juventus odrobił starty i popisał się kolejną świetną akcją. Fernando Llorente otrzymał idealne podanie od Lichtsteinera i znalazł się sam na sam z Pegolo, pokonując go pewnym strzałem.

• GOOOOOOL!!!! LLORENTE!!!

• Kolejna zmiana w Juventusie. Za Oogbonnę wszedł Bonucci.

• Świetna akcja Pogby i Lichtsteinera, ale poprzeczka ratuje Gianluce Pegolo.

• Lichtsteiner łatwo minął Floesa, ale następnie został zablokowany przez Longhiego i od autu grę wznawiają goście.

• Rzut rożny dla Sassuolo, dośrodkowanie na pole karne, do piłki dobiega Alessandro Longhi, ale po małym zamieszaniu Juventus oddala grę od własnej bramki.

• Antonio Floro Flores odebrał piłkę rywalom, już składał się do oddania strzału, ale w ostatniej chwili został powstrzymany przez defensorów "Starej Damy".

• Barzagli ruszył prawą stroną, włączył się w tę akcję Marchisio, który w narożniku boiska stracił jednak piłkę.

• Okazja Marchisio na zdobycie drugiego gola! Zawodnik z numerem osiem oddał strzał z okolicy dwudziestego metra, ale piłkę, która leciała w prawy, dolny róg wybronił Pegolo.

• Simone Zaza ukarany żółtą kartką.

• Zmiana w zespole Sassuolo. Za Reto Zieglera pojawi się Sergio Floccari.

• Żółta kartka dla Ogbonny.

• Słabe dośrodkowanie Pirlo z rzutu wolnego, reprezentant Włoch miewa dziś przebłyski dobrej gry, ale to nie jest jego dzień.

• Od dłuższego czasu gra toczy się głównie na połowie gospodarzy, Juventus zepchnął rywali na własną połowę i wciąż napiera na bramkę Pegolo.

• Antonio Conte dokonuje pierwszej zmainy. Boisko opuści Mauricio Isla, zastąpi go Stephan Lichtsteiner.

• Kolejny rzut wolny dla Juve, piłkę jak zawsze uderza Pirlo, ale ostatecznie trafiła ona na głowę jednego z obrońców zielono-czarnych.

• Chibsah faulowany przez Chielliniego, gwizdek sędziego milczy, bowiem defensor Juve zdaniem arbitra czysto trafił w piłkę.

• Chiellini chciał wznowic grę z autu podając do Llorente, ale piłkę przechwycili piłkarze Sassuolo.

• Zasłużona bramka Juventusu. Pirlo w końcu popisał się pięknym, precyzyjnym podaniem, do którego Marchisio dostawił tylko nogę i wpakował piłkę do siatki Sassuolo.

• GOOOOOOL!! MARCHISIO!!!!!!

• Świetna akcja Sassuolo! Reto Ziegler zagrywa do Sansone, a ten strzela zza linii i kieruje piłkę ponad poprzeczkę.

• Antonio Floro Flores chciał zaatakowac bramkę Buffona, ale w porę powstrzymywał go Ogbonna.

• Druga połowa toczy się jak na razie pod dyktando drużyny przyjezdnej. Juventus po przerwie jest niezwykle zmotywowany, by wyjśc na prowadzenie, są bliscy zdobycia gola, ale jak na razie Sassuolo skutecznie się broni.

• Juventus napiera na Sassuolo ze zdwojoną mocą! Najpierw Tevez napsuł trochę krwi obrońcom gospodarzy, a kilka chwil później niebezpiecznym strzałem zaskoczył Pirlo.

• Groźny strzał Teveza. Całą sytuację rozpoczął Chiellini, który zagrał piłkę do Argentyńczyka, ale ten oddał zbyt lekki strzał, który wybronił Pegolo.

• Marchisio zgrał piłkę do Pogby, ten okiwał na prawym skrzydle kilku obrońców Sassuolo, ale zbyt późno odegrał ją do Pirlo. Pomocnik oddał strzał, który bez problemu zablokował Magnanelli.

• Carlos Tevez pędził na bramkę Sassuolo, ale starł się z Lucą Anteim i sędzia odgwizdał przewinienie Argentyńczyka.

• Podanie Ziegler na pole karne, jeden z graczy Juve padł na murawę, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia.

• Obie strony rozpoczęły drugą częśc spotkania bez zmian w składach. Na rozgrzewkę wybiegł jednak Arturo Vidal, więc Antonio Conte z pewnością wpuści dziś Chilijczyka na plac gry.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Zawodnicy wychodzą już na drugą połowę. Czy Sassuolo urwie punkty liderom tabeli i sprawi sensacje na zakończenie zmagań w 35. kolejce Serie A? Przekonamy się już niebawem!

• Wracamy po krótkiej przerwie. Za kilka chwil sędzia da znak, by rozpocząć drugą połowę.

• A oto fantastyczna bramka Teveza.

• Tak Simone Zaza pokonał Buffona.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Juventus niespodziewanie tylko remisuje z walczącym o utrzymanie Sassuolo 1:1. W drugiej połowie czekamy na więcej bramek!

• Gigi Buffon rehabilituje się za błąd przy pierwszej bramce i pokazuje swoją paradą, że jest jednym z najlepszych golkiperów świata. Simone Zaza był bliski, ale nie pokonał tym razem bramkarza Juventusu.

• Błąd w obronie Sassuolo i kapitalnym strzałem popisuje się Carlos Tevez. Argentyńczyk świetnie złożył się do strzału i potężnym uderzeniem prawą nogą pokonał bezradnego w tej sytuacji Pegolo.

• GOOOOOOL!!! TEVEZ!!!!!

• Piłkarze Juventusu zbyt łatwo tracą dziś piłkę na rzecz rywali. Czas ucieka, a goście wciąż nie odrabiają strat.

• Posiadanie piłki na korzyśc Juventusu - 68% przy 32% gospodarzy.

• Lewą stroną ruszył Floro Flores, wygrał walkę z Ogbonną, zaasekurował go w tej sytuacji Zaza i mamy rzut rożny dla Sassuolo.

• Andrea Pirlo dobrze chciał rozegrac tę akcję, ale źle zagrywał do Teveza, przecenił jego szybkośc i efekcie "Apacz" nie zdążył dobiec do jego podania.

• Llorente uderzał z ostrego kąta, gola nie ma, ale Juventus ma pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.

• 26. minuta spotkania i mamy pierwszą groźną akcję Juventusu. Szansę na pokonanie golkipera Sassuolo miał Pogba, który dobiegł do odbitej piłki poza polem karnym, ale pierwsza interwencja Pegolo zakończyła się sukcesem.

• Teraz przy piłce utrzymuje się Sassuolo, które wymienili bardzo dużo podań na połowie Juventusu. Świetnie spisują się dzisiaj gospodarze, a Juventus jak na razie jest bezradny wobec mądrej gry przeciwników.

• Llorente przegrał walkę o piłkę z rywalami i już kontratak wyprowadzają gospodarze.

• Rzut wolny dla Sassuolo, dośrodkowanie Floresa na pole karne Juventusu, ale Zaza nie doszedł do tej piłki.

• Szansa Juve! Carlos Tevez oddał po zagraniu Chielliniego potężny strzał prawą nogą, ale piłka powędrowała obok słupka.

• Francesco Magnanelli faulował Llorente, ale sędzia nie wyciągnął kartki.

• Antonio Floro Flores zdecydował się na strzał z dystansu, ale golkiper Juve pewnie złapał piłkę po strzale rywala.

• Antonio Floro Flores atakowany w bocznej strefie boiska przez Barzagliego, ale sędzia nie przerywa gry.

• Pojawił się w okolicy pola karnego Sassuolo Carlos Tevez, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną Argentyńczyka.

• Nicola Sansone oddał strzał sprzed pola karnego, ale trochę umiejętności i szczęścia zabrakło mu do tego, by pokonac w tej sytuacji Buffona.

• Andrea Pirlo nie przypomina dziś na boisku siebie. Przed chwilą pomocnik nie zrozumiał się z Pogbą i zaprzepaścił akcję młodego Francuza.

• Chibsah prostopadle zagrał do Zazy, ale tym razem czujny na posterunku Buffon pewnie złapał futbolówkę.

• Nieudana próba zagrania piłki w pole karne Pogby.

• Juventus jak na razie nie wykorzystuje swojej przewagi. "Stara Dama" robi dużo szumu w polu karnym rywali, ale nie potrafi przeprowadzic ostatecznego ataku zwieńczonego golem.

• Kibice użyli rac. Nad połową Sassuolo unosi się dym.

• Pirlo miał doskonałą dla siebie szansę, by doprowadzic do wyrównania strzałem z rzutu wolnego, ale zupełnie nie wyszło mu to zagranie.

• Ależ początek meczu na Stadio Citta del Tricolore! Simone Zaza otrzymał podanie w pole karne, a po chwili znalazł się w sytuacji sam na sam z Buffonem, którego pokonał płaskim strzałem na krótki róg.

• GOOOOOOOL!!!!!SIMONE ZAZA!!!!

• Kwadwo Asamoah zatrzyłam przeciwnika przewracając go na ziemię. Tym razem obyło się bez żółtej kartki, ale mamy rzut wolny dla Sassuolo.

• Pirlo wyrwał się spod opieki przeciwników, popędził na bramkę Sassuolo, ale ostatecznie traci piłkę na rzecz Simone Zazy. Ten jednak przy próbie strzału został zablokowany przez defensorów "Starej Damy".

• Chociaż Juventus częściej utrzymuje się przy piłce na początku tego meczu, Sassuolo nie daje za wygraną i także szuka swoich szans na zdobycie bramki. Zapowiada się niezwykle ciekawe widowisko.

• Giorgio Chiellini nieprzepisowo powstrzymywał jednego z rywali, sędzia odgwizdał fau i grę wznowili gospodarze.

• W Sassuolo panują dziś niekorzystne warunki pogodowe. Z nieba pada rzęsisty deszcz, który z pewnością nie ułatwi piłkarzom w rozegraniu tego spotkania.

• Świetny początek Sassuolo, ładną akcję gospodarzy wykończył Nicola Sansone, ale źle uderzał piłkę i ta tylko minęła słupek bramki Buffona.

• Gospodarze występują dziś w swoich tradycyjnych, zielono-czarnych strojach, zaś piłkarze Juventusu mają niebieskie spodenki i żółte koszulki.

• Rozpoczynamy spotkanie w Turynie!

• Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie. Za moment sędzia użyje gwizdka p raz pierwszy.

• Rezerwowi piłkarze Juventusu: Caceres, Pepe, Vucinic, Peluso, Givinco, OSvaldo, Bonucci, Padoin, Vidal, Quagliarella, Lichtsteiner, Storari.

• Rezerwowi piłkarze Sassuolo:Pomini, Pucino, Floccari, Ariaudo, Masucci, Brighi, Mendes, Farias, Rosi, Polito.

• W tym sezonie obie ekipy mierzyły się ze sobą grudniu ubiegłego roku. Wówczas w Turynie królował Juventus, który rozbił Sassuolo 4:0 po hat-tricku Carlosa Teveza i golu Peluso.

• Co ciekawe, Juventus ma też szansę na pobicie pewnego rekordu. Do zakończenia rozgrywek w Italii pozostały jeszcze trzy kolejki, zatem drużyna Antonio Conte może pierwszy raz w historii przekroczyć barierę 100 zdobytych punktów w jednym sezonie.

• Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest jednak Juventus, lider rozgrywek. "Stara Dama" jest na najlepszej drodze ku temu, by obronić mistrzostwo Włoch i zdobyć trzeci tytuł z rzędu. Jeśli dziś sięgną po zwycięstwo zachowają bezpieczną, ośmiopunktową przewagę nad Romą, a ich dorobek punktowy zwiększy się do 93 oczek.

• Sassuolo jest jednak mocno zdeterminowane, by przyszły sezon także spędzić na boiskach Serie A. Podopieczni Eusebio di Francesco w trzech ostatnich meczach zgromadzili na swoim koncie siedem punktów, a jeśli dziś przed własną publicznością odniosą zwycięstwo wydostaną się ze strefy spadkowej.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania walczą o utrzymanie. Obecnie zajmują w ligowej tabeli osiemnaste miejsce, a w ciągu trzydziestu czterech rozegranych kolejek zgromadzili na swoim koncie tylko dwadzieścia osiem punktów.

• Serdecznie witamy Was w ten poniedziałkowy wieczór i zachęcamy do spędzenia go z włoską Serie A. W ostatnim meczu 35. kolejki rozgrywek Juventus zagra na wyjeździe z Sassuolo.