Zacięty pojedynek w Weronie. Ostatni w tabeli Hellas urwał punkty Interowi [ZDJĘCIA]

mgs
Jeszcze niedawno Inter był liderem Serie A, a teraz nie potrafi poradzić sobie z drużynami z dołu tabeli. W meczu 24. kolejki włoskiej ekstraklasy Nerazzurri tylko zremisowali z ostatnim Hellasem 3:3.

Pojedynek ostatniego w tabeli Hellasu Werona z Interem obfitował w wiele goli i emocji. Gospodarze spotkania zremisowali po zaciętym pojedynku z aspirującym do mistrzowskiego tytułu Interem Mediolan 3:3.

Początek spotkania nie zapowiadał dla Interu ciężkiej przeprawy na Stadio Marcantonio Bentegodi. Gospodarze zgodnie z planem stosunkowo szybko, bo już w 8. minucie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Jeisona Murillo.

Gospodarzom wystarczyło jednak kilka minut, aby odwrócić losy spotkania. Już w 13. minucie zespół z Werony doprowadził do wyrównania dzięki trafieniu Filipa Helandera. Kolejne ciosy podopieczni Luigiego Delneriego zadali mediolańczykom w 16. i 57. minucie. Wówczas Semira Handanovica pokonali kolejno Eros Pisano i Artur Ionita.

Chociaż Nerazzurri przegrywali już 3:1, zdołali podnieść się z kolan i powalczyć do końca o możliwie najkorzystniejszy rezultat. Ekipę Roberto Manciniego do boju poderwał Mauro Icardi, który w 61. minucie zapisał się na liście strzelców. Ostatecznie od porażki przyjezdnych uchronił Ivan Perisić, ustalając wynik spotkania na 3:3 w 78. minucie. Chociaż Inter nie przegrał, remis z ostatnią drużyną w tabeli absolutnie nie jest dla drużyny walczącej o mistrzostwo Włoch wynikiem zadowalającym.

Warto także wspomnieć o "polskich" akcentach w tym spotkaniu. Paweł Wszołek w barwach Hellas przebywał na placu gry do 81. minuty (został też ukarany żółtą kartką), z kolei Dominik Furman, który jest wypożyczony do zespołu z Werony, nie wstał z ławki rezerwowych i tym samym nie zadebiutował w nowym klubie.

Hellas Werona - Inter Mediolan 3:3

Bramki: 13' Helander, 16' Pisano, 57' Ionita – 8' Murillo, 61' Icardi, 78' Perisić

Kartki: 36' Wszołek, 60' Fares, 83' Marrone – 31' Melo, 77' Telles

Hellas Werona: Gollini – Pisano, Móras, Helander, Albertazzi, Wszołek (81. Rômulo Rômulo), Ionita, Marrone, Fares (61' Gilberto), Toni (68' Juanito), Pazzini.

Inter Mediolan: Handanovic – Nagatomo, Murillo, Jesus, Telles (83' Biabiany), Brozović, Melo (46' Perišić), Kondogbia, Éder (9' Ljajić), Icardi, Palacio.