Olimpia Grudziądz

2

Dolcan Ząbki

0

• Koniec meczu - Olimpia wygrywa z Dolcanem 2:0! Relację przeprowadził Dawid Mątewski, dziękuję za uwagę!

• Gra w końcówce toczy się w środku boiska, Dolcan chyba już bez wiary w jakie kolwiek punkty.

• Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 4 minuty.

• Szymon Matuszak ukarany żółtą kartką.

• Maciej Rogalski zmienia kontuzjowanego Patryka Szymańskiego który opuścił boisko na noszach..

• GOOOOOOOOOOL!!! Adam Cieśliński podwyższa prowadzenie gospodarzy!

• Kłus ukarany żółtą kartką po faulu na zawodniku Dolcanu.

• W dzisiejszym meczu zawodnikom gości za wiele nie wychodzi, we wszystkim brakuje przede wszystkim dokładności.

• Seria rzutów rożnych dla Dolcanu z których nic nie wynikło dzięki dobrze spisującej się obronie Olimpii.

• Żółta kartka dla Piotra Klepczarka.

• Zmiana w drużynie Olimpii, boisko opuszcza Smoliński, a w jego miejsce wchodzi Rok Elsner.

• Tarnowski ruszył lewą stronę ale dobiegając do pola karnego został zatrzymany przez Jarocha.

• Zmiana w drużynie gości - schodzi Adrian Łuszkiewicz, a wchodzi w jego miejsce Gołębiewski.

• Żółta kartka dla Jakubika po faulu na Kaczmarku.

• Ależ zagranie Osolińskiego do napastnika Dolcanu który wybiegł za plecy obrońców Olimpii i zdążył musnąć piłkę lecz za słabo gdyż piłką wylądowała w rękach Fabiniaka.

• Kontra Olimpii, świetnie ruszył na bramkę Dolcanu Szymański, wpadając w pole karne zdążył oddać strzał! Uderzenie zawodnika Olimpii wybronił Kryczka, odbijając piłkę na tyle dobrze że nie dał szans na dobitkę Cieślińskiemu.

• Żółta kartka dla Bartosza Jarocha za faul na rywalu.

• Zmiana również w Olimpii - boisko opuszcza Kamil Kurowski, a zastąpił go Patryk Szymański.

• Zmiana w drużynie gości, schodzi Grzelak, a w jego miejsce Damian Kędzior.

• Ciekawie wykonany stały fragment przez Olimpie, uderza Smoliński lecz jeszcze lepiej interweniuje bramkarz Dolcanu.

• Szczot faulowany blisko pola karnego Dolcanu, dobra sytuacja dla Olimpii!

• Piłka zagrana do Szczota, a ten świetnie uprzedzony przez Grzelaka którego z kolei blisko pola karnego Olimpii zatrzymuje Jaroch.

• Żółta kartka dla Michala Pitera-Bućko.

• Akcja Smolińskiego z Banasiakiem zakończona oddaniem strzału tego drugiego. Piłkę spokojnie wyłapuje po uderzeniu Kryczka.

• Dolcan w ataku, pierwsze uderzenie Grzelaka zablokowane, później kolejna dobitka również z takim samym skutkiem.

• Tym razem akcja Olimpii, Kurowski dostał świetną piłkę na skraju pola karnego lecz zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i obyło się bez interwencji bramkarza.

• W drugiej połowie Dolcan zdecydowanie atakuje biało-zielonych lecz jak na razie nic z tego nie wynika.

• Po stałym fragmencie na bramkę uderzał Smoliński ale jego uderzenie nie znalazło drogi do bramki gości.

• Cieśliński faulowany przez Długołęckiego i rzut wolny dla Olimpii blisko pola karnego gości.

• Gwizdek arbitra i rozpoczynamy drugą część spotkania! Dolcan przy piłce.

• Zmiana w drużynie gości, schodzi Włodarczyk, a w jego miejsce Michał Bajdur.

• Koniec pierwszej części spotkania, Olimpia prowadzi jedną bramką której strzelcem jest Adam Cieśliński!

• Rzut wolny z około 40 metrów dla Dolcanu który nie przyniósł zagrożenia pod bramką Olimpii, Fabiniak spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem gdy ta przelatywała obok bramki.

• Końcówka pierwszej połowy zdecydowanie spokojniejsza, ponownie gra toczy się w środku pola.

• Dalekie wybicie piłki przez Fabiniaka, piłkę dostaje Kaczmarek który zgrywa piłkę głową do Cieślińskiego, a ten nie zdążył dośrodkować piłki, zdobywając tylko aut.

• Kurowski fauluje Włodarczyka i rzut wolny dla gości na własnej połowie.

• Jak na razie Dolcan nie potrafi znaleźć sposobu na pokonanie dobrze spisującej się dziś defensywy Olimpii.

• Po raz kolejny Tarnowski prawą stroną przy czym jego atak zatrzymuje Banasiak.

• Po strzelonej bramce przez Olimpię, zrobiło się więcej walki w środku pola, na wskutek czego mamy mniej akcji pod jedną jak i drugą bramką.

• Przypominając, obie drużyny w dzisiejszym meczu grają bez swoich liderów, a mianowicie Denisa Popovicia i Grzegorza Piesio.

• Banasiak świetnie wygrał pojedynek w obronie z Tarnowskim, również zdobywając aut dla biało-zielonych.

• Kurowski świetnie sam pomknął na połowę Dolcanu, po czym wywalczył aut dla gospodarzy.

• GOOOOOOOL!!! Adam Cieśliński pewnie wykorzystuje karnego i Olimpia wychodzi na prowadzenie.

• Karny dla Olimpii po faulu na Kaczmarku!

• Chwilowa przerwa w grze spowodowana urazem Łabędzkiego. Po pomocy masażysty najwidoczniej już jest wszystko w porządku i gramy dalej!

• Akcja prawą stroną Dolcanu, piłka zagrana płasko w pole karne aczkolwiek nie znalazła żadnego adresata, a finalnie zagrożenie oddalił Łabędzki.

• Do wykonania stałego fragmentu podszedł Marcin Kaczmarek, ustawiając się niczym Ronaldo lecz piłka po jego uderzeniu poszybowała nad bramką.

• Rzut wolny dla Olimpii w odległości około 25 metrów do bramki Kryczki.

• Zarysowuje się przewaga gospodarzy chociaż ogólny poziom widowiska do najwyższych nie należy - mecz walki.

• Akcja gości prawą stroną, dośrodkowanie Jakubika przy którym świetnie interweniuje Bućko, wybijając piłkę za pole karne.

• Dobre rozegranie piłki na prawej stronie Szczota z Jarochem lecz tym razem dobra interwencja bocznego obrońcy Dolcanu.

• Po rzucie wolnym minimalnie z piłką minął się Jaroch i od bramki rozpoczyna Mateusz Kryczka.

• Faulowany Kaczmarek przy linii końcowej za polem karnym Dolcanu.

• Dobrze rozegrany stały fragment i do interwencji został zmuszony Fabiniak - kolejny rzut rożny lecz tym razem zagrożenie oddalone przez Jarocha.

• Pierwsze minuty to spokojne rozgrywanie piłki przez Olimpię przy dobrze zorganizowanej grze obronnej gości. Dolcan umiejętnie wychodzi stosując pressing do gospodarzy, wywalczają tym samym rzut rożny.

• Gwizdek głównego sędziego i gramy! Od środka rozpoczęli gospodarze.

• Zawodnicy Olimpii i Dolcanu wychodzą na murawę, towarzyszy temu hymn miejscowej drużyny. Już za chwilę pierwszy gwizdek Sebastiana Krasnego!

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Sebastian Krasny z Krakowa.

• Już za dziesięć minut pierwszy gwizdek arbitra, piłkarze kończąc rozgrzewkę schodzą do swoich szatni.

• Ławka rezerwowych Dolcanu prezentuje się następująco: Rafał Leszczyński, Michał Bajdur, Sebastian Bartlewski, Mateusz Cichocki, Damian Kędzior, Rafał Zambrowski, Daniel Gołębiewski.

• Znamy już składy obu drużyn, a na ławce rezerwowych w drużynie Olimpii znaleźli się: Mikołaj Brylewski, Rok Elsner, Sebastian Zalepa, Maciej Rogalski, Patryk Skórecki, Arkadiusz Aleksander i Patryk Szymański.

• Witamy prosto ze stadionu miejskiego w Grudziądzu, do rozpoczęcia spotkania pozostało niespełna pół godziny!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA OLIMPIA GRUDZIĄDZ - DOLCAN ZĄBKI

Marcin Woźniak

W Grudziądzu miejscowa Olimpia podejmie Dolcan Ząbki. Mecz ten niewiele wniesie do układu tabeli, bowiem obie drużyny nie walczą już w tym sezonie o nic. Gospodarze jeszcze kilka kolejek temu mieli szansę na awans do Ekstraklasy, ale teraz na dobre ją stracili. Obecnie zajmują piąte miejsce, tracąc do drugiej Wisły Płock dziewiętnaście punktów.

Z kolei ekipa z Ząbek w trwających rozgrywkach rozczarowuje. Przed sezonem Dolcan szumnie zapowiadał walkę o Ekstraklasę, tym czasem skończyło się na tym, że podopieczni Dariusza Dźwigały są dopiero na dziesiątej pozycji, ale do swojego sobotniego rywala tracą tylko dwa punkty.

Przed tygodniem oba zespoły solidarnie zanotowały porażki. Olimpia przegrała z beniaminkiem z Głogowa 0:3, z kolei Olimpia uległa GKS-owi Katowice 1:3.