Pogoń Szczecin

3

Górnik Zabrze

1

• W drugiej połowie piłkarze obu drużyn stworzyli znakomite widowisko. Widzieliśmy piękne bramki, faule i zwroty akcji, ale to Pogoń w pełni zasłużyła na zwycięstwo. "Portowcy" pod wodzą Czesława Michniewicza nadal nie stracili punktów i przybliżają się do zapewnienia sobie grupy mistrzowskiej. Na razie w niej są, wyprzedzając między innymi właśnie Górnika, ale za tydzień szczecinian czeka mecz z Legią na Łazienkowskiej. Na dziś to już wszystko, za wspólnie spędzony czas dziękuje redakcja Ekstraklasa.net!

• Koniec meczu komplet punktów zostaje w Szczecinie!

• Przycisnęła pressingiem Pogoń. Będzie aut dla gospodarzy.

• Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter, a kibice Pogoni świętują już zwycięstwo.

• Danch stracił piłkę, Pogoń wymieniła kilka podań na środku boiska, po czym futbolówka trafiła do Rogalskiego. Ten przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i huknął sprzed pola karnego prosto w okienko!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ALEŻ TRAFIENIE ROGALSKIEGO!

• Skrzypczak! Po dośrodkowaniu Iwana Skrzypczak zdołał sobie przyjąć piłkę w polu karnym, ale uderzył niecelnie. Świetna szansa dla Górnika!

• Z akcją wyszła teraz Pogoń, ale najpierw na prawej stronie zablokowany został Janota, a potem obrońcy gości poradzili sobie z Robakiem.

• Janukiewicz musiał piąstkować piłkę po rzucie z autu. Będzie jeszcze korner.

• Kolejne uderzenie Magiery z rzutu wolnego. Tym razem trafia w mur, będzie tylko aut.

• Błąd Frączczaka i faul na Grendelu. Będzie rzut wolny dla Górnika.

• Szeweluchin zmienia Madeja, a na boisku wrze - tym razem Kosznik dyskutuje z Frączczakiem. Jak tak dalej pójdzie, Górnik skończy ten mecz w dziewiątkę.

• Kolejne starcie Rudola z Kosznikiem, obrońca Pogoni nadepnięty przez rywala, ale sędzia nie reaguje.

• Kontra Pogoni, ruszył z piłką osamotniony Marcin Robak, oddał strzał na bramkę Górnika, lecz został on zablokowany.

• Ależ potężne uderzenie Augustyna. Piłka przeleciała nad bramką. Byłoby cudowne trafienie, bo obrońca Górnika próbował sił z ponad 40 metrów

• Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zmiany. Więcej do myślenia w przerwie miał duet trenerski z Zabrza, bo ich podopieczni przez 45 minut nie oddali nawet celnego strzału

• Pierwsze dośrodkowanie po przerwie autorstwa Nunesa, ale za głębokie i pewnie złapał piłkę golkiper Górnika

• Druga połowa w Szczecinie!

• Koniec pierwszej połowy! Pogoń prowadzi z Górnikiem 1:0

• Szybka akcja Pogoni, Nunes do Murawskiego, który wpadł w pole karne, zagrał do Frączczaka ten oddał strzał, piłkę już zza linii wygarnął Steinbors

• Goooooool! Pogoń prowadzi 1:0 po trafieniu Adama Frączczaka!

• Madej z prawej strony na głowę do Skrzypczaka, ale strzał napastnika Górnika nieudany

• Dobre dośrodkowanie Nunesa, doszedł do piłki Frączczak i oddał strzał głową, jednak ponad bramką

• Zresztą piłkarze Górnika nie pozostają dłużni i też podają piłkę do rywali

• Golla długie podanie do Nunesa, ale za mocno i kolejna akcja Pogoni zakończona niecelnym zagraniem, Jak wiele innych w tym meczu

• Błąd Augustyna, ale bez konsekwencji. Bo Frączczak postawił na indywidualną akcję i oddał niecelny strzał. A mógł zagrać na prawą stronę, gdzie wychodził Zwoliński

• Celne strzały: 1:0 i to najlepsze podsumowanie meczu w Szczcinie

• Rzut wolny dla Pogoni, 35 metrów do bramki Górnika. Rogalski płasko, prosto w mur

• Łatwa strata gości po tym jak Kosznik za mocno zagrał piłkę do Dancha. Gospodarze mieli aut, po którym do strzału na 25 metrze doszedł Rogalski, ale uderzył niecelnie

• Kolejna akcja Pogoni, ponownie lewą stroną, jednak podanie Frączczaka do Zwolińskiego zostało przerwane przez obrońców Górnika

• Pogoń przeważa w pierwszych dziesięciu minutach, gospodarze przenieśli ciężar gry na połowę zabrzan, grają więcej piłką, ale póki co nie przekłada się to na podbramkowe okazje

• Drużynę Górnika będzie dzisiaj wspierać grupa 500 kibiców z Zabrza

• Dzisiaj na ławce rezerwowych Górnika Zabrze może ponownie zasiąść Robert Warzycha, który ma już licencję trenerską UEFA A. Ostatnio musiał zajmować miejsce na trybunach. Ale w Szczecinie razem z Józefem Dankowskim razem z perspektywy ławki będą mogli dowodzić piłkarzami Górnika

• Górnik przyjechał na Zachodnie Pomorze w dwudziestoosobowym składzie. Tak więc Józef Dankowski miał kim zastąpić Sobolewskiego i Gergela. W środku pola zagra Rafał Kurzawa, a z boku boiska Dominik Sadzawicki.

• Do zmian w składzie zmuszeni byli goście. Z powodu kontuzji stopy nie może zagrać Radosław Sobolewski, a Romana Gergela z gry wyeliminowała choroba. Obaj przyjechali z zespołem Górnika do Szczecina. Popularny "Sobol" spotkanie obejrzy na trybunach, a Słowak został w hotelu.

• W składzie Pogoni nie ma dzisiaj żadnej zmiany w porównaniu z wygranym meczem z Cracovią 1:0. Czesław Michniewicz zastosował zasadę, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Zobaczymy, czy dziś się to potwierdzi

• Oba zespoły walczą o awans do czołowej ósemki i dzisiejszy mecz może mieć bardzo duże znaczenie dla układu tabeli. Górnik jest już bardzo blisko pozostania w ósemce. Zajmuje 6. miejsce i ma 40 punktów. Pogoń natomiast jest na 8. pozycji z 38 punktami w dorobku. Zainteresowane wywalczeniem miejsca w czołowej ósemce są jeszcze co najmniej cztery inne kluby. Tak więc każdy punkt na tym etapie rozgrywek jest bardzo ważny

• Zapraszamy na mecz 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze. Dla obu zespołów bezpośrednie starcie jest bardzo istotne

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA POGOŃ SZCZECIN - GÓRNIK ZABRZE

Pogoń szczecin, Jagiellonia Białystok W Szczecinie panują ostatnio znakomite nastroje. Zmiana szkoleniowca okazała się kapitalnym posunięciem, bowiem od czasu kiedy na stadionie przy ulicy Floriana Krygiera pojawił się Czesław Michniewicz, Pogoń wygrała dwa mecze z rzędu i wdarła się do pierwszej ósemki. Co Michniewicz zmienił w Szczecinie? Nowy szkoleniowiec tego klubu mówi, że potrzebna była operacja na otwartym sercu.

- Wiem przede wszystkim to, że w tej robocie trzeba się dogadać z zawodnikami. Tutaj bardzo mi pomaga moje doświadczenie zawodnicze i trenerskie. Ja nie leczyłem grypę, ale pracowałem na otwartym sercu. Człowiek poznał tę robotę od kuchni, zetknął się z wieloma trudnymi przypadkami. A zebrane doświadczenie na pewno procentuje. W Szczecinie trafiłem na fajną drużynę, która - jak kiedyś mawiał trener Henryk Kasperczak - pozytywnie zareagowała.

Jednak Górnik będzie dla "Portowców" bardzo trudnym rywalem. "Trójkolorowi" wygrali ostatnio z Bełchatowem, a wcześniej zremisowali z Wisłą Kraków i Ruchem Chorzów. Wydaje się więc, że forma rośnie. Za zabrzanami przemawia także historia spotkań pomiędzy tymi drużynami. Na 82 starcia Górnik wygrał aż 44, natomiast Pogoń zwyciężyła jedynie w 16 przypadkach. Warto też zauważyć, że ekipa czternastokrotnych mistrzów Polski potrafi wygrywać w Szczecinie. Po raz ostatni udało im się to 5. października 2013 roku. Wówczas mecz zakończył się wynikiem 1:4, a jedną z bramek dla Górnika strzelił czołowy zawodnik obecnej drużyny - Łukasz Madej. Patrząc na wyniki w bieżącym sezonie można też dojść do wniosku, że zabranie radzą sobie lepiej w meczach wyjazdowych niż na własnym boisku, bowiem w delegacji zdobyli już 21 punktów, a u siebie tylko 19. Czytaj całą zapowiedź >>>