Arsenal Londyn

4

Aston Villa

0

• Aston Villa nie miała w tym meczu nic do powiedzenia. Taki wynik to i tak minimalny wymiar kary, a Arsene Wenger może się cieszyć z kolejnego trofeum zdobytym w pięknym stylu. Arsenal zdobywcą Pucharu Anglii! Z mojej strony to wszystko, za uwagę dziękuje Mateusz Decyk.

• Koniec! Arsenal zdobywcą FA CUP!

• Chamberlain zagrywał do wychodzącego na pozycję Giroud, a ten będąc co prawda na spalonym, pokonał Givena ustalając wynik spotkania.

• GOOOOL! Giroud!

• Kolejna centra na Benteke, tym razem w wykonaniu Carlosa Sancheza. Piłkarze Arsenalu nawzajem gratulują sobie na ławce rezerwowych.

• Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry. Szykuje się wielkie świętowanie na stadionie Wembley!

• Schodzi autor najpiękniejszej bramki w tym meczu. W jego miejsce piłkarz, który dopiero niedawno wyleczył uraz - Alex-Oxlade Chamberlain.

• Grealish w strzale z dystansu, ale uderzenie zablokował jeden z obrońców Arsenalu.

• Kolejna kontrowersja! Grealish pada w polu karnym po pojedynku z Bellerinem!

• No i Agbonlahor się doigrał. Żółta kartka za zbyteczne protesty.

• Mamy pierwszą poważną kontrowersję w dzisiejszym spotkaniu! Coquelin wyciął na skraju szesnastki rozpędzającego się Agbonlahora, ale Moss nakazał Anglikowi, by szybko się zbierał z murawy.

• Piłkarze Arsenalu utrzymują się przy piłce wyczekując na końcowy gwizdek. Przeciwnicy nie wykazują zbyt wielkiej woli walki.

• Ozil zdominował dzisiaj środek pola. Może już odpocząć, bowiem w jego miejsce wchodzi Jack Wilshere.

• Z boiska schodzi jeden z głównych aktorów dzisiejszego widowiska. W miejsce Walcotta wchodzi Oliver Giroud.

• Walcott miał dogodną sytuację, a przed sobą tylko Shaya Givena. Uderzył obok bramki.

• Obie ekipy zdają sobie sprawę, że jest już pozamiatane dlatego skupiają się na spokojnym rozegraniu piłki, bez zbytnich szaleństw.

• Aston Villa wciąż czeka na pierwszy celny strzał w tym finale i dlatego na murawie w miejsce Westwooda melduje się Sanchez.

• The Walcott złapany na spalonym, a Tim Sherwood już za chwilę zaszczyci nas kolejną zmianą.

• Na boisku melduje się Bacuna, który potrafi pięknie uderzyć z dystansu, ale ładniejszej bramki niż Sanchez, to chyba dzisiaj nie strzeli. Przed chwilą pomocnik Villans zmienił Richardsona.

• Tom Cleverley stojąc na szesnastym metrze chyba uznał, że jego drużyna zbyt długo utrzymuje się przy piłce i oddał ją Wojtkowi Szczęsnemu... lobując swoich kolegów i obrońców Arsenalu.

• Na boisku nie dzieje się nic wartego uwagi, więc pokazujemy Państwu jak cenną lekcję odebrał od Niemca Benteke.

• Aston Villa w natarciu, ale chyba trochę zbyt późno obudzili się piłkarze Sherwooda.

• Zrzedły miny Księcia Williama i Tima Sherwooda, bowiem kapitan Kanonierów strzela w typowy dla siebie spokój. Jak dziecko został przez niego wykiwany Christan Benteke, który stracił kontrolę nad tym gdzie znajduje się niemiecki wieżowiec. Belg zaliczył pusty przelot, a Mertesacker wpakował piłkę do siatki.

• GOOOOOOL! Mertesacker!

• Aston Villa próbuje się podnieść i atakuje większą ilością zawodników, ale jednocześnie naraża się na groźne kontry Kanonierów, które raz po raz muszą przecinać faulem, bądź agresywnym zagraniem.

• Ozil do Sancheza przy okazji groźnego kontrataku, ale w ostatniej chwili piłkę na aut wybija Westwood.

• Aston Villa kompletnie stłamszona! Piłkarze Kanonierów traktowali przez moment pole karne Givena jak własne podwórko. Zakończyło się to groźnym strzałem Cazorli i fenomenalną interwencją Irlandzkiego golkipera.

• Ramsey dośrodkował do Theo Walcotta, ten uderzył z pięciu metrów, ale fantastycznie interweniował Given. Piłkę wpakował do siatki Sanchez przy okazji niezdarnej dobitki, ale radość kibiców Arsenalu przerwał sędzia odgwizdując spalonego.

• Sherwood postanawia wytoczyć dwie armaty na bramkę Szczęsnego. Bezproduktywnego N'Zogbię zmienia Agbonlahor.

• Po straconej bramce jakoś trzeba rozładować napięcie. W sposób negatywny zrobił to Westwood za co został ukarany żółtą kartką.

• Co za gol! Alexis Sanchez ustawił sobie piłkę na trzydziestym metrze i huknął z taką siłą i precyzją, że piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki bezradnego Givena.

• GOOOOOOL! Alexis Sanchez!

• Bardzo słabe dośrodkowanie Huttona na szesnasty metr, na strzał głową próbował zamienić Delph, ale reprezentant Anglii tylko trącił piłkę.

• Grealish próbował wyjść na pozycję po rozegraniu z kolegą przy linii końcowej, ale liniowy złapał go na pozycji spalonej.

• Z ostrego kąta Ramsey, prosto w ręce Givena.

• Pierwsza akcja Benteke i Cleverleya z łatwością przerwana przez pomocników Arsenalu. Aston Villa musi wyjść do przodu większą ilością piłkarzy jeśli chce strzelić bramke.

• Ten który strzelił bramkę otwierającą wynik spotkania jako pierwszy dotknął piłki. Podaniem do Ozila rozpoczął pierwszą połowę Theo Walcott.

• Początek spotkania był dosyć niemrawy, ale kiedy chaos stosowany przez podopiecznych Sherwooda został opanowany przez ułożoną grę Kanonierów mecz stał się znacznie ciekawszy. Aston Villa przez większość pierwszej części broniła się przed stratą bramki i tylko szczęściu zawdzięczają, że przegrywają tylko jedną bramką i nadal są w grze. Obawiam się, że po drugiej bramce strzelonej przez podopiecznych Wengera będzie już po meczu. Wrzutki na Benteke jako jedyny argument nie zasługują na zdobycie Pucharu Anglii.

• Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Mesut Ozil zagrywa bardzo inteligentnie do Cazorli, ale Hiszpan zostaje wypchnięty za linię końcową. Mimo to sędzia wskazuje na rzut rożny.

• Aston Villa w ogromnym szoku po straconej bramce. Kanonierzy przejmują inicjatywę!

• Sam zaczynał akcję i ją zakończył! Najpierw szarżował na lewym skrzydle i wypuścił Monreala, który dośrodkował. Centra była bardzo miękka, ale Sanchez i tak zdołał ją świetnie strącić przed siebie. Piłka przez ułamek sekundy pozostawała bezpańska, ale jako pierwszy dobiegł do niej Walcott i strzałem z powietrza, z dziesiątego metra pokonał bezradnego Shay'a Givena.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! THEO WALCOTT!

• Fabian Delph od dłuższego czasu prosił się o żółtą kartkę i w końcu się doczekał. Sędzia Moss pokazuje ostrzegawczy kartonik.

• Benteke szukał zagraniem piętką Grealisha w polu karnym, po centrze z lewej strony, ale piłkę w porę wybił Kościelny. Francuz zrobił to w wyjątkowo widowiskowy sposób - nożycami.

• Po rzucie rożnym Ozila niepewnie interweniował Given, ale futbolówkę zdołał wybić na aut Richardson. Świetny mecz Anglika.

• Druga żółta kartka dla piłkarza Aston Villi w dzisiejszym meczu. Ciężko zrozumieć zagrania takie jak te Huttona. Obrońca Villans wyprostowaną nogą zaatakował przyjmującego spokojnie piłkę Sancheza.

• Kolejna centra z prawej strony na Christiana Benteke. To główna broń tej drużny. Wojciech Szczęsny znowu poczuł pismo nosem i w porę wyszedł z bramki zatrzymując piłkę.

• I po raz kolejny dłuższy okres w grze, kiedy dane nam jest oglądać ostrą walkę w środku pola na ogół przerywaną przez faul piłkarzy Sherwooda.

• Ramsey na prawej stronie wdał się w pojedynek biegowy z Vlaarem, ale po chwili oddał strzał. Holender zablokował uderzenie, a po rykoszecie Given nie miał problemów ze złapaniem piłki.

• Oblężenie bramki Givena trwa. Arsenal stara się rozgrywać futbolówkę po ziemi unikając dośrodkowań, bo i ciężko się spodziewać, by Walcott miał szansę w pojedynku z wieżowcami na środku obrony The Villans.

• Ogromna Szansa Theo Walcotta. Identyczna akcja jak na początku meczu. Sanchez po rozegraniu z Ozilem i Cazorlą zagrywał po ziemi w polu karnym i tym razem Angielski snajper doszedł do piłki, ale oddał strzał pozwalający na fenomenalny blok Kieranowi Richardsonowi. Oklaski na stojąco!

• Krótkie podanie na skraj pola karnego w wykonaniu Ozila. Do piłki dochodzi Sanchez i decyduje się na odchodzący strzał. Piłka nie zawędrowała daleko, gdyż świetnym blokiem wykazał się Hutton.

• Kolejna centra w kierunku Benteke wyłapana przez Szczęsnego. Polak wyrzucił piłkę do Sancheza, który chciał szybko zacząć kontrę swojego zespołu, ale nadział się na czysty wślizg Delpha.

• Świetne zagranie Ozila do Ramseya, najpierw piłkę przeciął Vlaar, ale w trakcie interwencji w całą akcję wmieszał się Okore. Piłka przypadkiem spadła pod nogi Walijczyka, ale ten uderzył z powietrza bardzo niecelnie.

• Teraz Bellerin szarżował na boku pola karnego i zacentrował, ale Ramsey uderzył niecelnie wślizgiem. Walijczyk nie miał możliwości przygotowania sobie strzału.

• Znowu Kościelny! Groźnie uderzał głową na bramkę Givena, ale Irlandczyk stanął na wysokości zadania!

• Głupi faul Cleverleya na Naxto Monrealu. Na około czterdziestym metrze Anglik ściągnął Hiszpana na ziemię w sytuacji, w której nie było zagrożenia dla jego drużyny.

• Richardson centruje bardzo głęboko na Benteke, ale Szczęsny podejmuje ryzyko, które się opłaciło i piąstkuje. W efekcie Polak oddalił zagrożenie.

• Kolejne dośrodkowanie Ozila w dzisiejszym meczu. Niemiec nie najlepiej radzi sobie dzisiaj ze stałymi fragmentami gry.

• Cazorla wykorzystał swoją zwinność przy linii końcowej i wymusił faul na Benteke. Belg otrzymał ostrzeżenie od sędziego, a Arsenal ma bardzo dogodną sytuację do strzelenia bramki.

• Kolejny rzut rożny dla Arsenalu.

• Po rzucie rożnym Kościelny uderzał na bramkę Shaya Givena, ale niecelnie i Irlandzki bramkarz zacznie od piątego metra.

• Ależ groźnie! Sanchez szalał na skraju pola karnego i podał piłkę po ziemi do środka. W ostatniej chwili zagranie przeciął Richardson i mamy rzut rożny.

• Trzeba powiedzieć, że Tim Sherwood dobrze przygotował swój zespół do tego meczu. Jego piłkarze wysoko ustawieni uniemożliwiają rozegranie piłki Kanonierom. Dominują w powietrzu dzięki czemu mają przewagę w posiadaniu.

• Próba zagrania N'Zogbi do Benteke. Pomocnik Villans podał jednak zbyt mocno i wychodzący z bramki Szczęsny złapał piłkę.

• Chwila walki w środku pola. Piłkarze z Londynu dobrze ustawieni.

• Próba dośrodkowania przez Alana Huttona, ale zablokowana. Piłka poszybowała wysoko w górę i w koszyczek piłkę złapał Wojciech Szczęsny.

• Aston Villa szybko straciła piłkę. Kanonierzy wywalczyli rzut wolny przy linii bocznej. Centrował Cazorla, ale najwyżej wyskoczył Hutton, wybijając piłkę poza pole karne.

• Od środka piłkarze Aston Villi. Na Wembley podnosi się wrzawa i zaczyna się walka o zwycięstwo w tych legendarnych rozgrywkach!

• Po odśpiewaniu ,,God Save The Queen'' piłkarze mają ostatnią szansę na to by zapoznać się z murawą przed pierwszym gwizdkiem. Ostatnie rozciąganie mięśni, chwila na skupienie i koncentrację.

• Książę William zszedł na murawę, by uścisnąć dłoń każdemu z aktorów dzisiejszego widowiska. Kapitanowie przedstawiają swoich kolegów następcy tronu.

• Ceremonia otwarcia zakończona! Hymn dumnie odśpiewany! Jonathan Moss wyprowadza obie drużyny na murawę Wembley!

• Sędzią tego spotkania będzie pan Jonathan Moss.

• Rezerwowi Arsenalu: David Ospina, Kieran Gibbs, Gabriel, Mathieu Flamini, Jack Wilshere, Alex Oxlade-Chamberlain, Olivier Giroud

• Rezerwowi Aston Villi: Brad Guzan, Leandro Bacuna, Scott Sinclair, Gabriel Agbonlahor, Joe Cole, Carlos Sanchez, Nathan Baker.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W bramce Kanonierów zagra Wojciech Szczęsny!

• - Nie jesteśmy faworytem tego meczu, ale możemy wygrać. Jesteśmy zachwyceni z okazji, która nas czeka. Gra w finale Pucharu Anglii to ogromne osiągnięcie całego klubu. Każdy ma szansę na to, żeby wpisać się do klubowej historii. Naszemu klubowi dawno nie udało się zdobyć trofeum, więc możemy stworzyć historię. Jestem pewien, że możemy zagrać podobnie, jak w meczu z Liverpoolem - mówił z kolei Tim Sherwood, szkoleniowiec Aston Villi.

• Co powiedział przed tym finałem Arsene Wenger? - Musimy zachować spokój na boisku poprzez koncentrację na naszej grze. Okoliczności tego meczu nie mogą sprawić, że nasze podejście do tego pojedynku się zmieni. To jest tylko jedno spotkanie, w którym musimy pokazać, że stać nas na zdobywanie trofeów. Jestem przekonany, że piłkarze wyjdą na murawę, aby zaprezentować się jak najlepiej i wygrać ten mecz.

• Ważna rzecz w kontekście europejskich pucharów. Jeśli dzisiejszy finał wygra Arsenal, to w Lidze Europy oprócz Tottenhamu, Liverpoolu oraz West Hamu zagra Southampton. Jeśli zwycięży Aston Villa, to ona zamiast Świętych będzie reprezentować Anglię w Europie.

• Reading 2:1
  • Finał Pucharu Anglii na Wembley zakończy piłkarski sezon w tej części Wysp Brytyjskich. Obrońcy tytułu, piłkarze Arsenalu Londyn, tym razem zmierzą się z prawdziwą rewelacją rozgrywek, jaką jest Aston Villa. Piłkarze Tima Sherwooda mieli w tej edycji bardzo szczęśliwą drogą do finału, ale trzeba im oddać, że w półfinale na Wembley potrafili ograć Liverpool 2:1. Choćby dlatego drużyny z Birmingham nie wolno spisywać na straty.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z finału Pucharu Anglii, w którym zmierzą się Arsenal Londyn i Aston Villa!