Brighton & Hove Albion 2 - 3 Arsenal Londyn

Brighton & Hove Albion

2

Arsenal Londyn

3

• To było naprawdę bardzo dobre spotkanie. Brighton po kiepskiej pierwszej połowie po przerwie pokazało, że również potrafi grać w piłkę. Dwa strzelone gole musiały napędzić małego stracha Arsenalowi, choć ten odpowiadał dobrze. Był dzisiaj lepszy i awans jest zasłużony. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Koniec! Arsenal ogrywa Brighton i zagra w piątej rundzie FA Cup!

• To powinien być gol! Po dośrodkowaniu Rosicky'ego z prawej strony boiska w idealnej sytuacji przestrzelił Ramsey!

• Sanchez! Świetny strzał z rzutu wolnego, piłka minimalnie minęła bramkę!

• Dunk zagrał teraz ręką przed własnym polem karnym i dostał za to żółtą kartkę

• Stockdale! Świetna interwencja byłego bramkarza Fulham po strzale Sancheza z rzutu wolnego!

• Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy!

• Długie zagranie z głębi pola w kierunku Colungi, a choć Koscielny źle obliczył tor lotu piłki, to uratował go pewnym wyjściem Szczęsny

• Żółtą kartką za taktyczny faul ukarany Greer

• Piłka odbiła się od ręki Chambersa w polu karnym Arsenalu po zagraniu Colungi, ale o rzucie karnym nie mogło być mowy, między oboma piłkarzami była zbyt mała odległość. Tak samo sądzi arbiter.

• Alexis Sanchez! Chilijczyk oddał strzał z tego rzutu wolnego, a piłka po murze odbiła się od poprzeczki!

• Tymczasem jakiejś kontuzji doznał Ramsey, który wyraźnie utyka. Arsenal wykorzystał już wszystkie zmiany

• Greer faulował Sancheza przed własnym polem karnym

• Forster-Caskey schodzi z boiska i zastępuje go Colunga

• Akpom! Świetna kontra Arsenalu, Sanchez poprowadził piłkę i podał w pole karne do Akpoma, ale jego strzał kapitalnie obronił Stockdale!

• Ostatnia zmiana w Arsenalu, Coquelin wchodzi za Oezila

• Holla taktycznie faulował Akpoma i dostał za to żółtą kartkę

• Joe Bennett oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

• Przekombinowali teraz na lewej stronie boiska i ich akcja skończyła się niedokładnym podaniem Marcha

• Forster-Caskey zagrał świetną prostopadłą piłkę między obrońców. Baldock wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie dał mu szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Baldock, Brighton się nie poddaje!

• Joe Bennett faulował na lewej stronie boiska Oezila

• I dostał za to żółtą kartkę

• Baldock faulował teraz na własnej połowie boiska Rosicky'ego

• A Alexis Sanchez za Theo Walcotta

• Podwójna zmiana u gości. Chuba Akpom wchodzi za Oliviera Giroud

• Walcott! Dobry strzał sprzed pola karnego, broni Stockdale!

• Długo, spokojnie wymieniają podania Kanonierzy. Gospodarze mają niewiele do powiedzenia

• Solly March wchodzi na boisko za Bruno

• Oezil dośrodkował z lewej strony boiska, a obrońcy Brighton spokojnie wybili piłkę

• Najpierw Rosicky zagrał w pole karne do Giroud, ten następnie wycofał do Czecha, a jego strzał zaskoczył bramkarza Brighton. 3:1, czy gospodarzy stać jeszcze na odpowiedź?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Thomas Rosicky, 3:1 dla Arsenalu!

• Nieco dłużej są teraz przy piłce goście, jednak rozgrywają ją głównie na własnej połowie boiska

• Forster-Caskey podał w pole karne do Calderona, ale ten próbował wymusić rzut karny po starciu z Koscielny. Na szczęście sędzia nie dał się nabrać

• Rosicky dośrodkował w pole karne, ale tam piłki przyjąć nie potrafił Giroud. Ostatecznie wybili ją obrońcy

• Chambers dośrodkował z prawej strony boiska, ale Bruno i Stockdale poradzili sobie z tym zagrożeniem

• Holla dośrodkował z rzutu wolnego, a Kanonierzy zdołali wybić piłkę z własnej szesnastki

• Chambers faulował Calderona na własnej połowie boiska

• Nieporadnie piłkę z własnego pola karnego wybijali goście, przejął ją Chris O'Grady i pewnym strzałem, tuż przy słupku, nie dał szans Szczęsnemu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! O'Grady, Mewy wracają do gry!

• Faule 1 - 4
  • Bardzo łatwe prowadzenie Arsenalu. Kanonierzy mają zdecydowaną przewagę pod każdym względem, ich przeciwnik praktycznie nie stawia dzisiaj żadnego oporu. Niewątpliwie wpływ na to miała szybko strzelona bramka przez Theo Walcotta.

• I teraz pan Michael Oliver kończy pierwszą połowę gry

• Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy

• Ramsey przymierzył sprzed pola karnego, ale został zablokowany

• Jake Forster-Caskey był faulowany na połowie Arsenalu przez Ramsey'a

• Realizator pokazał przed chwilą powtórkę sytuacji, w której po zagraniu Walcotta Bruno zagrał ręką we własnej szesnastce. Kanonierzy powinni mieć rzut karny, sędzia jednak uznał inaczej

• Długie zagranie Bruno w kierunku Ince'a, ale niedokładne. Od bramki zaczną goście

• Troszkę zamieszania mamy teraz na boisku, jedni i drudzy dość szybko gubią piłkę

• Forster-Caskey oddał strzał z dystansu, a piłka poleciała daleko od bramki Szczęsnego

• Ramsey zagrał piłkę za linię obrony w kierunku Giroud, ale tego zdołał uprzedzić Stockdale

• Chris O'Grady zaatakował lewą stroną boiska, ale tam przegrał pojedynek z Chambersem. Aut dla Arsenalu

• To mogła być bramka! O'Grady dośrodkował z prawej strony boiska, a po niepewnej interwencji obrońców piłka spadła pod nogi Baldocka, jednak on, kompletnie niepilnowany, fatalnie przestrzelił!

• Giroud oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

• Bruno dośrodkował z prawej strony boiska, a choć Baldock zdołał oddać strzał głową, to piłka wyraźnie minęła bramkę

• Rosicky popisał się fantastycznym prostopadłym podaniem, Oezil wstrzelił się idealnie, wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie dał mu szans!

• Brighton próbuje teraz rozgrywać piłkę na własnej połowie, ale wysoki pressing gości znacznie mu to utrudnia

• Calum Chambers dośrodkował z prawej strony boiska, a piłka w polu karnym trafiła do niepilnowanego Walcotta. Anglik przyjął ją sobie i oddał precyzyjny strzał! Jak odpowiedzą gospodarze?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Theo Walcott daje szybkie prowadzenie gościom!

• Pan Michael Oliver daje znak, zaczynają goście

• Piłkarze obu drużyn już są na boisku, przybili piątki i za chwilę zaczynamy

• Dobra wiadomość dla polskich kibiców jest taka, że do składu Arsenalu wraca dzisiaj Wojciech Szczęsny. Polak musiał oddać miejsce między słupkami Davidovi Ospinie po kiepskim meczu z Southampton

• Ławka gości: Martinez, Mertesacker, Bellerin, Coquelin, Cazorla, Alexis, Akpom

• Ławka gospodarzy: Walton, Hughes, Rea, Chicksen, Colunga, March, Mackail-Smith

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedanastki obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nic ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu.