1

1 2 połowa

1 dogrywka 2 połowap.

• I to już wszystko na dziś, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze kolejne relacje!

• Niewykorzystane sytuacje zemściły się na "The Reds", West Ham nie miał litości, wykorzystał jedyną okazję w dogrywce i awansował do następnej rundy. W 1/8 "Młoty" zmierzą się z Blackburn Rovers.

• KONIEC! WEST HAM W 1/8 FINAŁU PUCHARU ANGLII!

• Dimitri Payet dośrodkował idealnie na głowę Angelo Ogbonny, który mimo asysty dwóch obrońców idealnie przymierzył przy słupku! Czy Liverpool jeszcze się podniesie?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! OGBONNA W OSTATNIEJ MINUCIE DOGRYWKI!

• Nic z tego nie wyszło. West Ham ruszył z kontrą i udało im się wywalczyć rzut wolny z boku boiska.

• Sturridge poszedł na przebój, minął 2 rywali, jednak Obiang zdołał wybić na korner. Było groźnie po rożnym, ale Collins zablokował Sturridge'a i jest następny korner.

• Napastnik West Hamu opuszcza murawę utykając. Pewnie wróci za chwilę w roli statysty, Slaven Bilić nie ma już zmiany.

• Valencia efektownie minął kilku rywali, jednak jego został zablokowany. Ten rajd sporo go kosztował, Ekwadorczyk długo nie podnosi się z murawy.

• Benteke nie trafiał z 5, to i z 25 metrów szanse były marne. Strzał minął bramkę o jakieś 7 metrów.

• Festwial niecelnych strzałów napastników "The Reds" trwa. Tym razem do konkursu włączył się Divock Origi, który lewą nogą uderzył wyraźnie obok.

• Sturridge huknął z dystansu, piłka minęła spojenie o centymetry! To mogła być piękna bramka

• Szybka zmiana stron i wznawiamy!

• Benteke wybija i sędzia ogłasza koniec pierwszej części dogrywki!

• Lucas zatrzymuje Valencię, ale West Ham ma rzut rożny.

• Benteke po raz trzeci w dogrywce. Belg wyskoczył wysoko, ale nie zdołał skierować piłki głową w światło bramki.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. James Milner zastępuje Pedro Chirivellę

• I na potwierdzenie moich słów Benteke w sytuacji sam na sam strzela prosto w Randalla!

• W odpowiedzi Benteke z powietrza uderza tuż obok słupka! To ewidentnie nie jest jego dzień.

• Noble huknął z 20 metrów przy słupku. Simon Mignolet popisał się efektowną paradę i odbił piłkę do boku!

• Początek dodatkowych 30 minut raczej senny. Liverpool utrzymuje się przy piłce, jednak nic z tego nie wynika. Trudy spotkań dają się obu ekipom we znaki.

• Czas zacząć dogrywkę!

• Z przebiegu meczu remis jest chyba sprawiedliwym wynikiem. Liverpool miał delikatną przewagę, ale nie możemy zapominać o błędzie sędziego, który powinien był przyznać West Hamowi rzut karny.

• Koniec! Już za chwilę będziemy świadkami dogrywki

• Carroll o krok od pogrążenia byłych kolegów! Jego strzał lewą nogą przeszedł tuż obok słupka!

• Tym razem Sturridge spróbował szczęścia z dystansu, jednak jego strzał minął bramkę o dobre 4 metry.

• Było groźnie w polu karnym Liverpoolu! Valencia uderzał wolejem, ale zablokował go... Benteke!

• Aż 8 minut doliczonych do drugiej połowy

• Ibe groźnie uderzał z 18 metrów, ale Randall świetnie wybija do boku!

• Mignolet nie myli się i pewnie łapie piłkę.

• Czysty wślizg Flannagana ratuje Ibe'a, który głupio stracił piłkę. "Młoty" mają korner w końcówce meczu.

• Długie piłki na Carrolla to chyba nie najlepszy pomysł. Angielski napastnik nigdy techniką nie grzeszył i tym razem nie zdołał przyjąć piłki. Nic nie szkodzi, i tak znowu był na spalonym.

• Antonio podciął Origiego i za ten faul obejrzał żółty kartonik.

• Kolejny raz Lucas wychodzi zwycięsko z pojedynku z Payetem.

• Mignolet tym rzem udanie piąstkuje piłkę nad głową Carrolla. Tym rzem nie musiał się wysilać, bo Anglik był na spalonym.

• W jego miejsce na murawę wchodzi kolejny były zawodnik "The Reds", Victor Moses.

• Kolejny uraz w ekipie West Hamu. Tym razem ucierpiał i on także będzie musiał opuścić boisko. Spory pech Slavena Bilicia

• Dobre uderzenie Benteke nad murem, ale świetną paradą popisał się Randall!

• Efektowny drybling w wykonaniu Sturridge'a. Obrócił się z Obiangiem na pleach i założył siatkę O'Brienowi, który był zmuszony go faulować. Kolejna okazja z wolnego, szkoda, że Coutinho już nie ma na murawie.

• pierwsza akcja zmienników. Origi zagrał dwójkowo ze Sturridgem. Anglik szukał Belga prostopadłym podaniem, jednak to zagranie było nieco zbyt mocne i Origi nie miał szans do niego dojść.

• Kouyate nie wróci już na murawę. Zmienia go były snajper Liverpoolu, Andy Carroll.

• Kouyate zderzył się w powietrzu z Flannaganem i padł jak nieżywy. Groźnie to wyglądało, pomocnik West Hamu wygląda jakby nie wiedział co się dzieje dookoła niego.

• Ładna piłka od Obiagna do Antonio za plecy obrońców. Skrzydłowy gospodarzy został jednak umiejętnie wypchnięty za linię końcową i nie zdołał nic zdziałać.

• West Hamowi należał się karny! Antonio minął Smitha i zacentrował w pole karne. Valencia był o krok od piłki, został jednak pociągnięty przez Iloriego i upadł. Sędzia nie reaguje!

• Sturridge po zaledwie 5 minutach na boisku musi je opuścić. Na szczęście dla fanów gości tylko po to, aby zmienić obuwie.

• W jego miejsce na murawie melduje się James Collins.

• Winston Reid naciągnął mięsień, wracając do obrony i będzie musiał opuścić boisko.

• Benteke zmarnował okazję na kontrę. Liverpool wychodził 5 na 3, jednak Belg zbyt długo zwlekał z oddaniem piłki, a gdy w końcu zagrał do Sturridge'a, ten był na spalonym.

• Antonio chciał zdobyć bramkę swego życia, jednak zaliczył piękny obrót nie trafiając w piłkę z woleja.

• ...a Sturridge wchodzi za Coutinho. Zobaczymy jak Anglik zaprezentuje się po kontuzji. Liverpool gra teraz trzema napastnikami.

• Podwójna zmiana w "The Reds". Origi zmienia Teixeirę...

• Cresswell był bliski wykorzystania nieporadności Teixeiry. Obrońcy Liverpoolu jednak poradzili sobie z tym chwilowo. Piłka szybko wróciła w pole karne, a tam już Mignolet przypomniał o swoim braku umiejętności wychodzenia do piłek. Dwa razy wypuścił futbolówkę z rąk, ale na jego szczęście koledzy z defensywy go uratowali.

• Benteke znów o krok od bramki! Kolejny raz Smith świetnie dryblował w polu karnym, odbita piłka spadła pod nogi Benteke, ale jego strzał z 5 metrów trafił w rywala!

• Pierwszy raz pokazał się Flannagan. Ładnie się przedarł w pole karne, jednak jego dośrodkowanie było zdecydowanie za wysokie i żaden z kolegów nie miał szans dojść do piłki.

• Niebezpieczna zabawa Mignoleta przed własną bramką. Kibicom "The Reds" serca zabiły mocniej, bo już dwóch graczy rywala go atakowało, jednak ostatecznie Belg wyszedł z opresji.

• Noble spróbował szczęścia z 30 metrów, jednak trafił prosto w Iloriego.

• Ibe dośrodkował zbyt blisko bramki i piłka wylądowała w koszyczku Randalla

• Cóż za powrót Brazylijczyka po kontuzji! Coutinho sprytnie uderzył po ziemi z wolnego z 18 metrów. Mur podskoczył, a piłka wpadła do siatka obok bezradnego Randalla!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Coutinho wyrównuje!

• Teixieria popisał się bardzo ładnym no-look passem do Benteke. Belg próbował minąć kilku rywali i został sfaulowany tuż przed polem karnym. Będzie szansa z wolnego

• Piłkarze już z powrotem na murawie, zaczynamy drugie 45 minut!

• Oglądamy dużo lepsze widowisko niż w pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami. Trzy słupki i kilka niezłych okazji sprawiły, że z pewnością nikt się nie nudził. Oby druga część meczu również nas nie zawiodła.

• I to już koniec emocji w pierwszej połowie! Wracamy za 15 minut

• Valencia wpadł w pole karne i dośrodkował lewą nogą na dalszy słupek. Tam był Antonio, który zgubił Smitha i ładnym wolejem trafia do siatki! Mignolet nie miał najmniejszych szans, "Młoty" zdobywają gola do szatni!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Antonio na 1:0 dla West Ham!

• Posiadanie piłki: West Ham 34 - 66 Liverpool

• Valencia minął na skrzydle Smitha i mocno wstrzelił piłkę w szesnastkę. Dośrodkowanie było jednak zdecydowanie zbyt głębokie i Mignolet pewnie je wyłapał.

• Lucas Leiva na środku defensywy spisuje się dziś bardzo dobrze. Spokojnie powstrzymuje kolejne szarże Antonio i Valencii.

• Trzeci słupek w meczu! Payet prawie idealnie przymierzył z wolnego, miał pecha i trafił w słupek! Antonio dobijał głową, ale fantastyczną interwencją popisał się Simon Mignolet! Wciąż bez bramek, choć na brak okazji nie możemy narzekać.

• Głupi faul Ibe'a, który zupełnie niepotrzebnie popchnął rywala na 20 metrze i będzie rzut wolny dla "Młotów" w niebezpiecznej odległości od bramki.

• I znowu było groźnie po akcji duetu Coutinho-Benteke! Brazylijczyk ponownie dośrodkował idealnie do Belga, jednak Randall ponownie broni jego strzał z kilku metrów!

• Tym razem to Coutinho trafia w słupek! Reid fatalnie stracił piłkę i "The Reds" wychodzili 3 na 2. Benteke świetnie wyłożył piłkę Coutinho, a ten z 5 metrów trafia w słupek! Dobitka Stewarta zatrzymała się na obrońcach.

• Payet nie może dziś znaleźć swojego rytmu. Kolejny nieudany drybling Francuza, młody Ilori póki co wychodzi górą z większości pojedynków.

• Klepka Ibe'a i Teixeiry zakończona podaniem do Benteke. Belg próbował sprytnie się zastawić, Reid jednak nie dał się nabrać i wygrał ten pojedynek.

• Teixeira uderza tuż obok słupka! Po kolejnym udanym wejściu Smitha, Coutinho pięknie wyłożył piłkę pięta, a Teixeira kropnął z całej siły z kilkunastu metrów. Niewiele zabrakło!

• Pierwszą żółtą kartką w tym meczu zostaje ukarany Kevin Stewart za brzydki faul na Cheikhou Kouyate

• Jedna z niewielu składnych akcji Liverpoolu. Piłka krążyła z jednej strony boiska na drugą. Smith dobrze się podłączył i wstrzelił w pole karne. Piłka minęła Benteke, a Ibe nie zdołał jej dobrze przyjąć i w efekcie Ogbonna wybił piłkę daleko od bramki.

• Nic z niego wyszło, najwyżej wyskoczył Ilori i wyjaśnił sytuację.

• Payet dośrodkował z wolnego z ok. 40 metrów. Obrońcy "The Reds" dosyć nieporadnie wybili na rzut rożny.

• Valencią próbował przedrzeć się prawym skrzydłem, jednak Lucas z dużym spokojem czysto odebrał mu piłkę.

• Terry O'Brien trafia w słupek! Payet błyskawicznie znalazł dziurę w defensywie rywali i zagrał do O'Briena, który podłączył się do ataku i huknął z 20 metrów. Piłka po rykoszecie uderza w słupek, który ratuje Mignoleta!

• Po drugim rożnym było jeszcze groźniej. Randall z trudem wybronił strzał Benteke z bliska. Trzeci z rzędu korner już fatalny - Ibe łatwo stracił futbolówkę.

• Coutinho ładnie sklepał piłkę z kolegą z zespołu, jego dośrodkowanie zablokował O'Brien. Brazylijczyk wykonywał pierwszy rzut rożny. Benteke umiejętnie zgrał piłkę do środka, po sporym zamieszaniu Randall zdołał wybić piłkę na korner.

• Fatalny drybling Kouyate, który praktycznie wpadł prosto na rywala w zasadzie bez próby zmylenia go. Póki co gra nie klei się żadnej ze stron.

• Dobre wyjście Mignoleta i kolejny pewny chwyt. Gracze West Hamu chyba liczyli na inną postawę belgijskiego golkipera.

• Ibe zagrywał prostopadle do Benteke, Belg jednak zwolnił akcję, szukając kolegów w polu karnym. Znalazł jedynie Angelo Ogobonnę.

• Mignolet złapał piłkę! Nawet dla niego to dośrodkowanie było banalnie łatwe. Valencia nie miał szans sięgnąć futbolówki.

• Pierwsze wejście ofensywne Smitha zakończone niezłą centrą. Stoperzy gospodarzy byli jednak lepiej ustawieni i bez większych problemów oddalili zagrożenie.

• Akcja West Hamu lewym skrzydłem zakończona nieudanym dośrodkowaniem Noble'a. Anglik nie zdołał uratować piłki po złym zagraniu kolegi, Mignolet od bramki.

• Pierwszy rajd Teixeiry, który wpadł w pole karne i upadł. Czysta interwencja Ogbonny, nie ma mowy o karnym.

• I zaczynamy! Liczymy na spore emocje na Upton Park!

• W lidze jak dotąd lepsze są "Młoty", które wyprzedzają Liverpool w tabeli o 4 punkty, ale kto będzie górą w pucharze? Pierwszy gwizdek już za moment!

• I ławka Liverpoolu: Ward, Enrique, Sturridge, Origi, Milner, Henderson, Randall

• Podstawowe jedenastki, dziś dosyć nietypowe, widać w panelu po lewej stronie. Czas przedstawić graczy rezerwowych. West Ham: Carroll, Collins, Cullen, Moses, Oxford, Adrian, Parfitt-Johnson

• Na ławkę trenerską "The Reds" wraca dziś Juergen Klopp. Niemiec opuścił sobotni mecz z Sunderlandem z powodu operacji usunięcia wyrostka robaczkowego, ale szybko się wykurował i już dziś będzie dowodził zespołem z ławki trenerskiej.

• To powtórka meczu czwartej rundy, gdyż w pierwszym meczu w Liverpoolu padł bezbramkowy remis. Dziś w przypadku remisu sędzia zarządzi dogrywkę, a później ewentualnie rzuty karne.

• Witamy i zapraszamy na tekstową relację live z meczu 1/16 finału Pucharu Anglii pomiędzy drużynami West Hamu United i Liverpoolu! Pierwszy gwizdek arbitra za pół godziny