3

3 1 połowa

• WOLFSBURG ZDOBYWCĄ PUCHARU NIEMIEC W SEZONIE 2014/2015

• Vieirinha zobaczył żółtą kartkę za wykopanie piłki po gwizdku.

• Bardzo ładny strzał z pierwszej piłki Mkhitaryana, ale minimalnie obok bramki.

• Do regulaminowego czasu gry sędzia dolicza 4 minuty.

• Strzał Immobile z bardzo daleka niecelny

• De Bruyne ukarany żółtą kartką za nieładny faul na Immobile.

• Bardzo ładny strzał Aubameyanga, ale Benaglio na posterunku.

• Piłka odbita ręką i w dobrym miejscu rzut wolny dla BVB.

• Za Caligiuriego wchodzi Traesch

• Schmelzer ukarany żółtą kartkę za niesportowe zachowanie względem sędziego.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Immobile, doszedł do niej Aubameyang , ale Naldo blokuje strzał

• Bardzo ładna akcja indywidualna Mkhitaryana, jednak wbiegł przed niego Klose i stopuje akcje.

• Za Arnolda wchodzi Andre Schuerrle

• Bardzo silny i celny strzał Kagawy, ale Benaglio broni piłkę.

• Za Marco Reusa wchodzi Ciro Immobile.

• Rzut rożny dla BVB.

• Dost wychodzi sam na sam z Langerakiem, ale asystent sędziego unosi chorągiewkę - pozycja spalona.

• Bardzo ładna akcja indywidualna Mkhitaryana, ale strzał blokuje Rodriguez.

• Guilavogui wchodzi za Ivana Perisica.

• Perisic próbuje strzału lewą nogą, ale piłka poleciała Panu Bogu w okno.

• Bardzo dobra sytuacja BVB do zdobycia bramki. Dośrodkowanie Łukasza Piszczka wybite, jednak bardzo nie dokładnie. Reus doszedł do piłki i wyłożył piłkę Mkhitaryanowi. Wykonał strzał celny, ale Benaglio broni strzał.

• Nic nie wskazuje na to, że Borussia mogłaby strzelić dwie bramki i wyrównać stan spotkania. Jednak dopóki piłka w grze...

• Za Sebastiana Kehla wchodzi Jakub Błaszczykowski.

• Za Erika Durma wchodzi Łukasz Piszczek

• Do wejścia przygotowani dwaj Polacy.

• Stuprocentowa sytuacja Wolfsburga do podwyższenia wyniku. Caligiuri strzelał z 16 metra na bramkę. Piłka minęła już Langeraka, ale Durm wybija piłkę i rzut rożny dla BVB.

• Próba strzału Rodrigueza z rzutu wolnego nieudana.

• Ostry faul Mkhitaryana i żółta kartka dla niego.

• Dobre dośrodkowanie De Bruyne, ale Naldo na spalonym.

• Faul Kehla w dobrym miejscu do dośrodkowania dla Wolfsburga.

• Dobra sytuacja dla Wolfsburga po błędzie Hummelsa, ale przepuszczenia piłki przez Dosta nie zrozumiał Caligiuri.

• Bardzo dobre uderzenie Reusa na bramkę, ale piłka ociera się tylko o górną siatkę bramki.

• Dużo kontrowersji mamy na stadionie w Berlinie. Zawodnicy protestują praktycznie przy każdej decyzji sędziego, ale obiektywnie patrząc zawody są bardzo dobrze prowadzone.

• Vierinha chciał wymusić rzut wolny w bocznym sektorze boiska, ale sędzia nie daje się nabrać.

• Bardzo dobra okazja BVB do zdobycia bramki. Podanie płaskie Reusa w środek pola karnego. Kagawa wślizgiem strzelał, ale piłka ocierając się o słupek wychodzi poza pole gry.

• Olbrzymi błąd Durma i do piłki wysuniętej na pozycję sam na sam wychodzi Caligiuri. Langerak ratuje BVB od straty bramki. Rzut rożny.

• Sędzia daje znak na rozpoczęcie drugiej połowy spotkania. Czy ostatniej? Dowiemy się za około 45 minut.

• Sędzia kończy pierwszą połowę.

• Rzut rożny dla BVB

• Świetna okazja do zdobycia bramki miał Aubameyang. Dośrodkowanie Kagawy dochodzi do Aubameyanga. Strzelił z powietrza, ale także w powietrze.

• Dośrodkowanie Schmelzera dochodzi do Hummelsa, ale jego strzał jest mocno niecelny

• Faul Luiza Gustavo na Mkhitarianie w bocznym sektorze boiska. Dobra okazja dla Dortmundu.

• Piękne dośrodkowanie Perisica wykorzystuje Holender Dost i Wolfsburg podwyższa wynik spotkania na 3:1.

• Faul Hummelsa na De Bruyne. Niemiec przerwał kontrę Wolfsburga.

• Bardzo ostre wejście Hummelsa na De Bruyne, ale sędzia nie gwizdnął faulu. Bardzo udane wejście

• Świetny strzał Kevina De Bruyne z około 20 metrów. Piłka kozłowała przed Belgiem i świetnie trafił prostym podbiciem i trafia do siatki.

• Świetna akcja BVB. Aubameyang pomknął prawym skrzydłem i świetnie dośrodkował, ale Marco Reus po raz kolejny na spalonym.

• Świetne zagranie prostopadłe do Reusa, jednak Niemiec na wątpliwym spalonym.

• Bardzo ostry faul Caligiuriego na Mkhitarianie. Sędzia nie decyduje się pokazać kartki, mimo protestów zawodników z Dortmundu.

• Świetny płaski strzał Naldo z dużej odległości, Langerak wypluwa piłkę przed siebie, a Gustavo dobija piłkę i trafia do siatki.

• Faul Kehla na Caligiurim. Dobra okazja do strzału lub dośrodkowania dla Wolfsburga.

• Długie podanie do Aubameyanga przecina Benaglio na 25 metrze i broni Wolfsburg od straty bramki.

• Stuprocentowa okazja BVB. Świetne podanie na ścianę Aubameyanga przejmuje Kagawa i płaskim wstrzeleniem piłki obsłużył Marco Reusa. Strzał Niemca jednak wysoko ponad bramką.

• Bardzo ładna akcja BVB. Do podania prostopadłego Gundogana dochodzi Schmelzer, ale jego miękkie dośrodkowanie łapie Benaglio.

• Dobre podanie Rodrigueza do Caliguirego, ale zawodnik Wolfsburga na spalonym.

• Celne podanie prostopadłe Subotica do Reusa, ale Niemiec na spalonym.

• Próba rajdu lewą stroną Rodrigueza nieudana i Langerak od bramki.

• Gundogan spróbował podania prostopadłego do Reusa, ale minimalnie za mocne i od bramki Benaglio.

• Świetne podanie Kehla do Reusa, ale Marco nie zdążył pewnie dośrodkować i piłkę łapie Benaglio.

• Następna próba akcji prawą stroną przez Perisica, ale dośrodkowanie Chorwata łapie Langerak.

• Świetna szansa dla Wolfsburga na szybką odpowiedź. Wstrzelenie piłki przez prawego obrońcę Wolfsburga, do piłki dochodzi Dost, zgrywa piłkę do Perisica, który płaskim strzałem chciał pokonać Langeraka. Jednak Duńczyk popisuje się piękną interwencją i ratuje BVB od straty bramki.

• Aubameyang otwiera wynik spotkania. Po dośrodkowaniu Kagawy do piłki dochodzi Aubameyang i pewnym strzałem pokonuje bramkarza Wolfsburga.

• Na razie mecz rozgrywa się w środku pola. Drużyny chcą się nawzajem zdominować, ale nie udaje się.

• Bardzo ostry faul Gustavo na Gundoganie, ale sędzia nie decyduje się pokazać żółtej kartki. Na razie słownie hamuje zapędy zawodników.

• Nad murawą mnóstwo żółtego dymu, który pojawił się po odpaleniu pirotechniki.

• Rozpoczynamy!

• Rezerwowi Wolfsburga: Bendtner, Schaefer, Gruen, Schuerrle, Traesch, Knoche, Guilavogui

• Rezerwowi BVB : Bender, Immobile, Weidenfeller, Papastathopoulus, Błaszczykowski, Piszczek, Ginter

• W tym momencie na stadionie w Berlinie brzmi hymn Niemiec.

• Kibice BVB przed meczem odpalili mnóstwo pirotechniki przy oprawie, która dała świetny efekt.

• Mecz rozpoczynamy za około 20 minut.

• Kibiców obu drużyn oraz tych neutralnych emocjonuje na pewno najbardziej pojedynek Marco Reusa i Kevina de Bruyne'a. Są to największe gwiazdy drużyn i światowej piłki. Mówi się, że Reus jest wart w tej chwili w okolicach 50-60 mln euro, a Wolfsburg za Belga wyznaczył sumę odstępnego opiewającą na 80 mln euro. Wielu ekspertów mówi, że jest to suma za duża za Kevina, ale najwięksi giganci są chętni na kupno pomocnika. Marco Reus podpisał ostatnio nowy kontrakt, ale także nie wiadoma jest jego dalsza przyszłość. Mówi się o zainteresowaniu przez Manchester United czy FC Barcelona. Niemiec ma wpisaną w kontrakt sumę odstępnego, która wynosi 50 mln euro i na pewno dużo drużyn jest takich, które chętnie wyłożą taką sumę na gwiazdora reprezentacji Niemiec aby sprowadzić go do swojego klubu.

• Dla zawodników i kibiców BVB jest to specjalne spotkanie. Jurgen Klopp po raz ostatni poprowadzi na ławce trenerskiej drużynę z Zagłębia Ruhry.