1

Bayern Monachium

3

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Dobranoc.

• Grający na pół gwizdka Bayern bez trudu poradził sobie z HSV Hamburg. Różnica klas była bardzo widoczna. Można dodać że Hamburg nie potrafił stawić czoła niemieckim potentatom - wczoraj St. Pauli uległo Borussii Dortmund. Jeszcze pozostaje "wrzucić" bramkę Pierre'a-Michela Lasoggi:

• Przerwa w grze. Na murawę wbiegł kibic, który uderzył szalikiem Francka Ribery'ego. Po tym "ekscesie" sędzia kończy mecz. HSV przegrywa z Bayernem Monachium 1:3, a jedną z bramek strzelił Robert Lewandowski. Na szybko uchwycony moment z kibicem gospodarzy.

Kibic na meczu HSV-Bayern

• Gdyby nie postawa Jaroslava Drobny'ego, to na Imtel Arena byłby wynik z meczu Ligi Mistrzów AS Roma - Bayern. Thomas Mueller nie może uwierzyć jak jego uderzenie z kilku metrów zostało obronione przez czeskiego bramkarza!

• HSV ugania się za piłką. Juan Bernat zatrzymany w polu karnym.

• Jaroslav Drobny nogami, w stylu bramkarza piłki ręcznej, borni strzał Francka Ribery'ego. Chwilę później wyższość czeskiego bramkarza musiał uznać Thomas Mueller.

• Prostopadłe podanie w pole karne do Rafaela van der Vaarta między nogami bawarskiego obrońcy i zapędzony w kozi róg Holender nie spanikował, tylko miękko zacentrował przed bramkę, a tam Pierre-Michel Lasogga strzela głową bramkę honorową.

• GOL, PIERRE-MICHEL LASOGGA

• Odpowiedź HSV i podanie Nicolaia Muellera nie znajduje w "16" Bayernu adresata. A potencjalnych odbiorców było trzech.

• Juan Bernat strzela z ok. lewej krawędzi pola karnego po dalszym słupku i brakowało niespełna pół metra, by wpisał się na listę strzelców.

• Gra HSV w ostatnich minutach wg schematu: podanie-(podanie)-strata.

• Udany "Neuer" w wykonaniu... Jaroslava Drobny'ego. Wyjściem daleko poza pole karne wyprzedził wychodzącego na czystą pozycję Francka Ribery'ego.

• Zagranie nie w tempo Thomasa Muellera przyczyniło się do kontry gospodarzy. Szybko przerwał ją sędzia, który zasygnalizował spalonego.

• Kapitalna tici-taca w wykonaniu gości. Brakowało wykończenia w postaci strzału.

• Robert Lewandowski nie powiększy swojego dorobku bramkowego w tym spotkaniu (i asysty nieuznanej asysty). Na murawie pojawia się przywitany chóralnym śpiewem przez kibiców Claudio Pizarro. Limit zmian w obu ekipach wykorzystany.

• Nonszalancka gra Bawarczyków przed polem karnym HSV. Ostatecznie gospodarze radzą sobie w tej sytuacji.

• U la la la! Świetna centra z prawej strony w pole karne, a tam Franck Ribery strzela z woleja po dalszym słupku! Jaroslav Drobny wyciągnął się ja struna i paruje uderzenie jedną ręką na rzut rożny!

• Franck Ribery odpuścił piłkę na lewej stronie, widząc wchodzącego wślizgiem Heiko Westermanna. Ponowna akcja Francuza daje rzut rożny dla Bawarczyków.

• I zmiana w Bayernie. Pierre Hojbjergo wchodzi w miejsce Xabi Alonso.

• Rafael van der Vaart na boisku. Opuszcza je obrońca, Johan Djorou.

• Strzał Pierre'a-Michela Lasoggi dla statystyk. Co ważne, celny. Manuel Neuer broni mocniejsze piłki na treningach.

• Robert Lewandowski zwlekał z podaniem przed polem karnym HSV. Jak już zagrał do Francka Ribery'ego, to piłkę przechwycił Mueller, Nicoali Mueller.

• GOL FRANCKA RIBERY'EGO

• Pep Guardiola oszczędza Philippa Lahma na sobotni mecz z Borussią Dortmund. W jego miejsce na murawie pojawia się Sebastian Rode.

• Podanie z głębi pola do Roberta Lewandowskiego, który chciał przelobować stojącego na 7-8. metrze Jaroslava Drobny'ego. Nieczysto trafił w piłkę i z akcji nici.

• Składna akcja gości z momentalnym przyspieszeniem. Robert Lewandowski zagrywa prostopadle do Philippa Lahma, a ten w stylu Łukasza Piszczka wycofuje do Thomasa Muellera, który stał przed linią "16". Jego uderzenio-strzał nie trafiło ani w bramkę, ani do Francka Ribery'ego.

• Gojko Kacar zastępuje Tolgaya Arslana.

• Spokojne rozgrywanie piłki przez Bayern. Nie ma forsowania tempa. Bawarczycy chcieliby po prostu dograć to spotkanie.

• Dwójkowa akcja Juana Bernata z Robertem Lewandowskim. Hiszpan nie dał rady opanować podania zwrotnego w szesnastce.

• Indywidualna akcja lewą stroną Juana Bernata, który poholował piłkę blisko 30 metrów i podaje do Francka Ribery'ego. Ten łamie akcji z narożnika pola karnego do środka, po czym uderza w stronę bramki. Piłka odbija się od nogi Joahan Djourou, kończąc swój lot w bramce HSV. Jaroslav Drobny bez szans.

• GOL, FRANCK RIBERY!!!

• Co on zrobił?! Manuel Neuer rzadko jest przy piłce, więc niejeden z nas w FIFIE... wybiega z bramki z piłką na 30. metr od własnej bramki i podaje do kolegi z zespołu. Bliski przechwytu był zawodnik HSV!

• Atak pozycyjny Bayernu. Robert Lewandowski w roli prawoskrzydłowego nie wdawał się w drybling z Matthiasem Ostrzolkiem - spokojnie wycofał do Philippa Lahma. .

• Zdaniem sędziego Tolgay Arslan faulował Francka Ribery'ego w środku pola.

• "Optymistyczne" uderzenie z dystansu Dante, który z dystansu chciał pokonać Jaroslava Drobny'ego. Bezskutecznie. Ponowna akcja gości i Thomas Mueller na minimalnym spalonym.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian, poza tą z pierwszej odsłony w szeregach HSV w wyniku kontuzji Petra Jiracka.

• Wracamy na Imtel Arena. Czy gol Thomasa Muellera powinien zostać uznany, czy słusznie postąpił arbiter zmieniając swoje zdanie? "Zabawa" trwa a niebawem rozpocznie się druga odsłona meczu Pucharu Niemiec.

• TAK STRZELIŁ DAVID ALABA!!!

• Napisanie, że przewagę miał Bayern, podchodzi pod wypowiedź pewnego klasyka - "oczywista oczywistość". Szybko otworzony wynik spotkania przez Roberta Lewandowskiego, który wykorzystał podanie Thomasa Muellera. Duży udział przy tej bramce miał też Heiko Westermann. Ostatecznie gol Thomasa Muellera nie został uznany przez sędziego, ale przez pewien czas była "dwójka" przy Bayernie. Czy był ofsajd? Filmik jest, więc zostawiam to do Waszej oceny. Jednak co się odwlecze... bardzo dobre uderzenie z dystansu Davida Alaby sprawił sporo problemów. Drobny błąd ... Wracamy za kilkanaście minut.

• Thomas Mueller nie zdołał opanować górnego podania z drugiej linii. Po zagraniu Jaroslava Drobny'ego sędzia kończy pierwszą połowę. Bayern prowadzi z HSV 2:0 po golach Roberta Lewandowskiego oraz Davida Alaby.

• Minuta doliczona.

• Austriak zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka nabrała tuż przed bramkarzem dziwnej rotacji i "uciekła" do boku. Jaroslav Drobny musnął piłkę rękawicami, ale nie na tyle, by udanie interweniować.

• GOL, DAVID ALABA!!!

• HSV rozgrywa piłkę nieco pewniej. Ale trzeba brać pod uwagę wynik. Jednak Philipp Lahm mógł podwyższyć prowadzenie! Świetne zagranie na bliższy słupek Davida Alaby i kapitan Bayernu wślizgiem z pięciu metrów trafia w bramkarza! Dobitki nie było dzięki wybiciu Heiko Westermanna!

• Rzut rożny dla Bayernu. Bez zagrożenia i gospodarze na moment dają odetchnąć obronie wybiciem na uwolnienie.

• Lewis Holtby centruje z wolnego w pole karne Bayernu w stronę Pierre'a-Michela Lasoggi. Dobrze kryty napastnik HSV nie miał szans na oddanie strzału.

• Franck Ribery nie dostał podania w polu karnym z lewego skrzydła. Jeszcze okazja Juana Bernata, ale zmarnowana. Jaroslav Drobny łapie piłkę.

• Odpowiedź gospodarzy. Dobra centra ze skrzydła w "16". Pierre-Michel Lasogga "wszedł" za bardzo pod piłkę, stąd nie mógł skierować ją w stronę bramki Manuela Neuera.

• Atak prawą stroną Thomasa Muellera z dośrodkowaniem, które zostało zablokowane.

• Ostre wejście Johana Djourou od tyłu w nogi Francka Ribery'ego i słuszna decyzja arbitra - żółta kartka dla reprezentanta Szwajcarii. Chociaż arbiter mógł się pokusić o pokazanie czerwonej.

• NIEUZNANY GOL THOMASA MUELLERA PO PODANIU ROBERTA LEWANDOWSKIEGO

• Robert Lewandowski składał się do strzału głową, lecz uprzedził do interweniujący Heiko Westermann. Rzut rożny.

• Xabi Alonso mocno staranowany w momencie wybijania piłki przez Pierre'a-Michela Lasoggę. Atak prawą stroną Rafinhi, który został łapany za koszulkę przez Zoltana Stiebera. Rzut wolny dla Bayernu na wysokości pola karnego HSV.

• Pewne piąstkowanie Jaroslava Drobny'ego, który na dodatek był faulowany.

• Błąd Jerome'a Boatenga w środku pola i prostopadłe podanie na kontrę do Pierre'a-Michela Lasoggi. Środkowy obrońca gości naprawia swój błąd. W odpowiedzi raj lewą flanką Davida Alaby zakończony dośrodkowaniem, ale piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Szybko strzelone dwie bramki w pewnym sensie "ustawiły" spotkanie. Bayer spokojnie rozgrywa piłkę, a HSV tylko za nią biega.

• GOL ROBERTA LEWANDOWSKIEGO

• Idealne podanie z głębi pola do wychodzącego na czystą pozycję Thomasa Muellera, który po "objechaniu" bramkarza podwyższa prowadzenie.

• Steinmann zmienia kontuzjowanego Petra Jiracka.

• Rzut rożny dla Bayernu po akcji prawą stroną Rafinhi. Ale zanim do niego dojdzie, to będzie wymuszona zmiana.

• Piłkarze Mirko Slomki grają w... 10,5. Petr Jiracek jest na boisku, ale raczej biernie "działa". Raczej na pewno dojdzie do zmiany.

• Ashton Götz nieprzepisowo zatrzymuje na lewej stronie przeciwnika, za co zostaje upomniany żółtą kartką.

• Będące w osłabieniu HSV przycisnęło Bayern na połowie rywala. Szybko jednak goście radzą sobie z pressingiem.

• Petr Jiracek notuje udany przechwyt na 30. metrze od bramki Manuela Neuera, po czym pada na murawę po zderzeniu z Jerome'em Boatengiem. Reprezentant Czech, którego pamiętamy z EURO 2012, kulejąc i w asyście medyków opuszcza murawę.

• Kombinacyjna akcja Bayernu na lewej stronie zakończona nieudanym dośrodkowaniem Davida Alaby w pole karne w kierunku Thomasa Muellera.

• Kompilacja błędów w obronie HSV spowodowała utratę bramki. Najpierw nieudana pułapka ofsajdowa, a potem złe podanie obrońcy do bramkarza.

• Fatalne, za krótkie podanie Heiko Westermanna do bramkarza. Piłkę przejął Thomas Mueller, który zagrywa do Roberta Lewandowskiego. Pierwsze uderzenie zablokowane przez Johana Djourou zmierzającego do bramki, ale wobec dobitki nie miał szans z Jaroslavem Drobnym.

• GOL, ROBERT LEWANDOWSKI!!!

• Pierre-Michel powstrzymany w profesorski przez Jerome'a Boatenga. Kontra Bayernu i...

• Odpowiedź gospodarzy na atak Bayernu. Najpierw jednak Tolgay Arslan był na spalonym. a przed momentem uderzenie zza pola karnego Lewisa Holtby'ego broni Manuel Neuer.

• Petr Jiracek faluje w środku pola rywala. Szybko rozegrany rzut wolny zaskoczył... obie drużyny. Aut dla HSV na wysokości własnego pola karnego. Grę wznawia Matthias Ostrzolek.

• Od razu groźnie zaczęli goście, przedzierając się w pole karne HSV, ale Johan Djourou z Heiko Westermannem zażegnał niebezpieczeństwu.

• Gwizdek sędziego i zaczynają. Bayern w czarnych strojach, HSV na biało-czerwono-niebiesko.

• Przenosimy się na Imtech Arena. A ja tradycyjnie przypominam o możliwości komentowania wraz z pisaniem swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

• Skrót meczu Munster - Bayern Monachium

• Z kolei Bawarczycy pokonali Munster 4:1. Tego spotkania raczej niemiło wspomina Robert Lewandowski, który nie wykorzystał "jedenastki".

• W poprzedniej rundzie, w 1/32 finału DFB Pokal (Pucharu Niemic), HSV pokonał Energie Cottbus 3:2 w rzutach karnych. Po 90 minutach było 1:1, a w dogrywce obie drużyny dołożyły po bramce.

• Rezerwowi Bayernu Monachium: Gaudino, Goetze, Hojbjerg, Pizarro, Shaqiri, Weihrauch, Zingerle (Br).

• Szybko przechodzimy do ławek rezerwowych. Na początku gospodarze: Brunst-Zollner (Br), Green, Jansen, Kaca, Nafu, Steinmann, van der Vaart

• Przed nami ciąg dalszy związany z Pucharem Niemiec. Za pół godziny, na Imtech Arena w Hamburgu, HSV podejmie "bawarską maszynę, czyli Bayern Monachium. Tomasz Górski, witam w relacji NA ŻYWO z tego spotkania.