VfL Bochum

0

Bayern Monachium

3

• Sędzia nie pozwolił na wznowienie gry i kończy mecz! Bayern bez większego wysiłku pokonuje VfL Bochum w ćwierćfinale Pucharu Niemiec. Robert Lewandowski strzela swoją drugą i trzecią bramkę w tych rozgrywkach w tym sezonie

• Drugie trafienie Roberta Lewandowskiego

• Vidal trącił piłkę spod nóg rywala, która doturlała się pod nogi Robbena. Ten od razu zagrywa w pole karne do "Lewego", a ten nie myli się w sytuacji sam na sam z bramkarzem VfL!

• GOOL, ROBERT LEWANDOWSKI!!!

• Składna akcja gospodarzy na w polu karnym Bayernu! Kimmich zorientował się w porę i wybił piłkę jak najdalej.

• Bulut zwija się z bólu po starciu z Alcantarą. Zawodnik gospodarzy powoli wraca do siebie.

• Müller nie może "wstrzelić" się, to przejął rolę asystenta. Tym razem nie zapisał się plusika po strzale Robbena, którego nogami obronił Riemann.

• Riemann broni strzał Douglas Costy z ostrego kąta. Piłka leciała w stronę bliższego słupka, ale bramkarz gospodarzy był bardzo dobrze ustawiony.

• Naciskany Kimmich zdołał zagrać do bramkarza przed rozpędzonym Mlapą. Bayen spokojnie rozgrywa piłkę i czeka na ostatni gwizdek sędziego.

• Arturo Vidal zmienia Holgera Badstubera.

• Robert Lewandowski w roli lewoskrzydłowego. Zagrywa do Müllera,ale ten naciskany nie był w stanie oddać strzału.

• Haberer zagrywa w ciemno w pole karne Bayernu. Za akcją nie ruszył Mlapa i piłkę przejął Neuer.

• Za kapitana, Philippa Lahma, wchodzi Juan Bernat. Opaskę przejmuje Neuer.

• Alaba uderza nad murem i bramką.

• Indywidualna akcja Robbena przerwana faulem taktycznym Hooglanda. Do bramki Riemanna ok. 25 metrów.

• Robben "szuka" Müllera w polu karnym gospodarzy, ale brakuje szczęścia oraz dokładnego zagrania. Riemann chwyta piłkę.

• Robben wystawia piłkę Douglasowi Coście jak na tacy na lewym narożniku pola bramkowego! Brazylijczyk uderzył jednak nad poprzeczką!

• Robben zagrywa prostopadle do Rafinhi i zagrywa w pole karne, ale Roberta Lewandowskiego uprzedził Bastians.

• Gol Thiago Alcantary

• ... a w VfL Bochum wchodzi Peniel Kokou Mlapa, który pojawia się za niewidocznego Simona Terodde.

• Rafinha zastępuje Xabi Alonso...

• Riemann znowu górą w pojedynku z Müllerem! Bramkarz VfL broni strzał rywala w sytuacji sam na sam!

• Robben zagrywa w pole karne do wbiegającego Müllera, który wykłada piłkę przed bramkę do Alcactary, a ten - po lekkim rykoszecie - kieruje piłkę do siatki!

• GOOL, THIAGO ALCANTARA!!!

• Oskrzydlająca akcja Lahma prawą stroną. Jego płaskie zagranie w pole karne nie znalazło "właściwego" adresata.

• Atak gospodarzy przerwany faulem taktycznym Xabi Alonso. Do bramki Neuera ponad 30 metrów. Bez zagrożenia.

• Strzał Alaby z 25 metrów stracił na sile po rykoszecie - piłka wpadła do "koszyczka" Riemanna.

• Patrick Fabian poskrobał Achillesa Roberta Lewandowskiego. Żółta kartka na koncie kapitana VfL.

• Atak pozycyjny Bayern na 30. metrze od bramki Riemanna. Robben blokowany przez Bastiansa.

• Fabian wybija piłkę z własnego pola karnego. Z kontrą ruszył Douglas Costa, który centrował w stronę niepilnowanego Roberta Lewandowskiego.

• Gospodarze, mimo gry w osłabieniu, próbują konstruować ataki. Póki co bezskutecznie.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Powracamy do Bochum na drugą połowę meczu VfL - Bayern. Goście prowadzą po trafieniu Roberta Lewandowskiego. W ekipie gospodarzy zmiana: Malcom Caculatua w miejsce Thomasa Eisfelda

• Akcja Bochum nieudana. Gospodarzom brakuje ostatniego, dokładnego podania. Po dwóch doliczonym minutach sędzia kończy pierwszą połowę. Po trafieniu Roberta Lewandowskiego Bayern prowadzi z grającym w "10" VfL Bochum.

• Thomas Müller marnuje "jedenastkę"

• Gol Roberta Lewandowskiego

• Riemann broni strzał Müllera z rzutu karnego!

• Jan Simunek ogląda czerwoną kartkę!

• Simunek zahaczył Robbena we własnym polu karnym! Rzut karny dla gości...

• Douglas Costa zagrywa do Roberta Lewandowskiego, ale ten był na spalonym.

• Robben pada w "16" po pojedynku z Simunkiem. Czech czysto wygarnął piłkę rywalowi, kierując ją poza linię końcową.

• Będący na prawej stronie pola karnego "Lewy" zagrał na ścianę z Müllerem. Ten odegrał, a Lewandowski uderzył płasko - śliska piłka odbiła się od lewego słupka, po czym wpadła do siatki!

• GOOOL, ROBERT LEWANDOWSKI!!!

• Riemann przytomnie wyszedł na 14. metr i złapał piłkę adresowaną do Douglasa Costy.

• Kontra Bawarczyków. Alaba popędził lewą flanką i za mocno dośrodkował w pole karne do Roberta Lewandowskiego. Simunek na wszelki wypadek posłał piłkę na rzut rożny.

• Alt, gut (niem. stary dobry) Robben - w swoim stylu przeprowadził akcję z prawej strony do pola karnego. Jego strzał z ok. 19 metrów pewnie broni Riemann.

• Kontra VfL po przechwycie w środku pola. Haderer dostał piłkę na wysokości lewego narożnika pola karnego, ale jego dośrodkowanie było dalekie od ideału. Neuer z "piątki".

• Niespełna pół godziny gry za nami. Padający deszcz mocno utrudnia grę obu zespołom. Jednak to gospodarzom nie przeszkadza to w kontrach.

• Uraz Perthela jest poważniejszy. Konieczna jest zmiana - zmienia go Jan Simunek

• Szarpana akcja Douglasa Costy lewą flanka. Bez trudu poradzili sobie z nim obrońcy gospodarzy.

• Neuer z problemami broni strzał Terrode z kilkunastu metrów! Napastnik Bochum w momencie podania był jednak na spalonym.

• W przed chwilą zakończonym meczu 1/4 finału Pucharu Niemiec Hertha Berlin wygrała na wyjeździe z Heidenheim 3:2. Denis Thomalla rozegrał cały mecz.

• Müller za bardzo wszedł pod piłkę wrzuconej z prawej flanki. Futbolówka ledwie przekroczyła linię końcową.

• Perthel wraca do gry. Bochum w komplecie.

• Przerwa w grze. Na mokrej murawie leży Perthel, ktory ucierpiał w starciu z Robbenem. Obrońcy VfL udzielana jest pomoc medyczna.

• Kolejna przebojowa akcja Robbena nie przyniosła powodzenia. Riemann wznawia grę od bramki.

• Robben na minimalnym spalonym.

• Robben kolejny raz podaje w pole karne do Müllera. Ten odgrywa przed "szesnastkę" gospodarzy, przez co akcja straciła na tempie.

• Müller zablokowany tuż przed linią 16. metra.

• Riemann pewnie chwyta piłkę po strzale Roberta Lewandowskiego.

• Terodde w ostatniej chwili zablokowany przez Badstubera po błędzie Kimmicha! Korner dla gospodarzy

• Badstuber pewnie wybija piłkę daleko od własnego pola karnego. Przyczajone VfL Bochum gra na kontry. Niewiele brakowało, by jedna z nich zakończyła się bramką!

• Terodde przejął piłkę w polu karnym po kapitalnym przerzucie Haberera! Przełożył piłkę na lewą nogę i przy biernej postawie Alaby uderzył obok lewego słupka bramki gości!

• Pewna interwencja Neuera ok. 30 metrów od własnej bramki. Powstrzymał Terodde.

• Dwójkowa akcja Roberta Lewandowskiego z Müllera. Polski snajper uderzył zza pola karnego 2-3 metry obok lewego słupka.

• Błyskawiczna kontra drużyny z Zagłębia Ruhry. Podanie w pole karne do Haberera było za krótkie i piłkę przechwycił Badstuber.

• Dośrodkowanie Douglasa Costy w stronę Roberta Lewandowskiego przecięte. Bayern ma jednak drugi korner.

• Jeszcze jednak akcja gości przynosi rzut rożny. VfL radzi sobie bez trudu.

• Robben zaskoczył! Przejął piłkę i "złamał" akcję w stronę narożnika pola karnego. Wszyscy spodziewali się strzału, a ten niespodziewanie zagrał prostopadle do wbiegającego w "szesnastkę" Müllera! Ten nie zorientował się w sytuacji.

• Bayern zaczyna ze środka!

• Rozpoczęcie meczu poprzedza minuta ciszy.

• Obie "jedenastki" na murawie! Losowanie stron i za moment rozpoczęcie spotkania!

• Wczoraj do półfinału awansowali Werder Brema i Borussia Dortmund, które na wyjazdach pokonały 3:1 Bayer Leverkusen i VfB Stuttgart. Kończy się mecz w Heidenheim, gdzie zespół z Denisem Thomallą przegrywa 1:3 z Herthą Berlin.

• W poprzedniej rundzie VfL pokonał inny zespół z Monachium, TSV 1860. Na listę strzelców wpisali się Haberer i Hoogland. Z kolei Bayern wyeliminował Darmsadt po bramce Xabi Alonso.

• Obsada sędziowska:

• sędzia główny: Bastian Dankert
    • liniowi: Harm Osmers, Rene Rohde
    • sędzia techniczny: Christian Dingert
  • Rezerwowi VfL Bochum: F. Dornebusch - M. Cacutalua, P. Mlapa, A. Novikovas, J. Simunek, M. Terrazino, T. Weis.

• Rezerwowi Bayernu Monachium: T. Starke - J. Bernat, K. Coman, Rafinha, S. Rode, A. Vidal.

• Relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko.

• Na zakończenie ćwierćfinałowych starć o Puchar Niemiec zaglądamy do Zagłębia Ruhry. Za 25 minut drugoligowe VfL Bochum zmierzy się z głównym kandydatem do pucharu, czyli Bayernem Monachium!

• Bochum - Bayern LIVE!

Zapowiedź: Drugoligowy przystanek w drodze po puchar. "Lewy" znowu strzeli?

Wczoraj rozpoczęły się zmagania w ćwierćfinale Pucharu Niemiec, a dziś na boisko wybiegną zawodnicy Bayernu Monachium. Mistrz Niemiec udał się do drugoligowego Bochum, aby powalczyć o półfinał rozgrywek.