• KONIEC! JUVENTUS TURYN ZDOBYWA DZIESIĄTY W HISTORII PUCHAR WŁOCH!

• Minuta doliczona do drugiej połowy dogrywki.

• Jeszcze Vidal próbował z dystansu, ale bez efektów.

• Zmiana w Juventusie, za Lichtsteinera wejdzie Padoin.

• Andrea Pirlo ładnie zagrywał z rzutu wolnego, piłka leciała tuż pod poprzeczkę, ale zablokował ją w porę Etrit Berisha.

• Antonio Candreva ukarany żółtą kartką.

• Zmęczony Carlos Tevez wykrzesał resztki sił i przebiegł sporą część boiska z piłką przy nodze. Pod polem karnym Lazio dał się przewrócić Candrevie.

• Zmiana w Lazio, schodzi de Vrij, zastąpi go Keita.

• Rozpoczynamy drugą połowę dogrywki!

• Koniec pierwszej połowy dogrywki.

• Jeszcze sprzed pola karnego uderzał Dusan Basta, ale daleko obok słupka, zabrakło precyzji.

• Piłkarze Lazio dłużej utrzymują się przy piłce, ale nic z tego nie wynika.

• Alessandro Matri ukarany żółtą kartką za zdjęcie koszulki po celebracji gola.

• Alessandro Matri znalazł się w świetnej sytuacji i będąc raptem kilka metrów od bramki Lazio, zupełnie niepilnowany przez rywali, zdołał pokonać z bliskiej odległości Etrita Berishę.

• GOOOL! ALESSANDRO MATRI!!

• Filip Djordjević uderzył z dystansu na bramkę Juventusu, ale piłka odbiła się od słupka!

• Dusan Basta doznał jakiegoś urazu i przez moment nie podnosił się z murawy. Na szczęście po chwili wrócił do gry.

• Rozpoczynamy pierwszą połowę dogrywki!

• KONIEC REGULAMINOWEGO CZASU GRY! BĘDZIE DOGRYWKA!

• Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył trzy minuty.

• Wszystko wskazuje na to, że w Rzymie będziemy mieli dogrywkę.

• Alessandro Matri trafił do siatki Lazio, ale sędzia odgwizdał spalonego!

• Zmiana w Juventusie, Alessandro Matri zastąpił Fernando Llorente.

• To była piłka meczowa! Filip Djordjević znalazł się w sytuacji sam na sam z Marco Storarim, ale trafił piłką w golkipera Juventusu.

• Kolejna zmiana w Lazio, Djordjević zastąpi Klose.

• Ładne dośrodkowanie Felipe Andersona, koniec końców Marco Storari piąstkuje i wybija piłkę.

• Stephan Lichtsteiner został złapany na spalonym.

• Pierwsza zmiana w Juventusie, niezadowolony z boiska schodzi Paul Pogba, zastąpi go Roberto Pereyra.

• Pirlo posłał świetną piłkę w kierunku Llorente, ale Hiszpan źle przyjmował i zepsuł tę akcję.

• Pirlo po raz kolejny z rzutu wolnego, ale czujni na posterunku obrońcy Lazio niweczą plany piłkarzy Juve i wybijają piłkę z okolic własnego pola karnego.

• Antonio Candreva popisuje się nieudanym dośrodkowaniem, piłka opuściła plac gry i od własnej bramki zaczyna Juventus.

• Stefan Radu opuścił plac gry prawdopodobnie z powodu kontuzji.

• Zmiana w Lazio, z boiska schodzi Radu, w jego miejsce pojawia się Mauricio.

• Ostatnie minuty należą do piłkarzy Lazio. Turyńczycy oddali rywalom inicjatywę i teraz bronią jedynie dostępu do własnej bramki.

• Santiago Gentiletti zagrywał piłkę z rzutu wolnego, ale skierował ją wysoko ponad poprzeczkę.

• Leonardo Bonucci ukarany żółtą kartką.

• Piłkarze Juventusu wymieniają między sobą krótkie podania, ale jak na razie nie potrafią przedostać się w pole karne Lazio.

• Patrice Evra ukarany żółtą kartką za faul na Marco Parolo.

• Marco Parolo znów próbował swoich sił z dystansu podobnie jak w pierwszej połowie. Tym razem uderzał nieco lepiej, ale nadal zabrakło sporo precyzji.

• Paul Pogba przedzierał się pod bramkę Lazio, ale dobrą interwencją popisał się Stefan de Vrij i uniemożliwił Francuzowi atak.

• Andrea Pirlo uderzał z rzutu rożnego, ale Etrit Berisha pewnie złapał futbolówkę.

• Fernando Llorente nieprzepisowo zatrzymywał rywala, sędzia dał Hiszpanowi słowne ostrzeżenie, ale następnym razem z pewnością zobaczy żółtą kartkę.

• Arturo Vidal próbował przedostać się na wolne pole, ale rywale odebrali mu futbolówkę.

• To nie jest mecz Fernando Llorente, Hiszpan zmarnował świetną piłkę w polu karnym Lazio.

• Spokojny początek drugiej połowy, obie drużyny budują swoje akcje, ale jak na razie nie potrafią ich skutecznie wykończyć.

• Rzut wolny dla Lazio, ponownie uderzał Antonio Candreva, ale podobnie jak w pierwszej połowie, tak i teraz trafił prosto w mur.

• Trenerzy obu drużyn w przerwie nie dokonali żadnych zmian w składach.

• Piłkarze obu drużyn wrócili na boisko, rozpoczynamy drugą połowę!

• Finał Pucharu Włoch: Juventus Turyn - Lazio RzymFinał Pucharu Włoch: Juventus Turyn - Lazio Rzym

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Juventus remisuje z Lazio 1:1!

• Lulić przebojem wdarł się w pole karne Juve, wypatrzył dobrze ustawionego Bastę i odegrał do niego piłkę, ale zrobił to zbyt mocno i ta opuściła plac gry.

• Chiellini znów jest motorem napędowym akcji Juventusu, obrońca posłał piłkę z lewej strony do Llorente, ale koniec końców to podanie przeciął Radu.

• Dośrodkowanie Vidala w kierunku Pogby, Francuz pilnowany przez graczy Lazio, nie zdołał przyjąć piłki.

• Rzut wolny dla Lazio, Candreva trafia prosto w mur.

• Carlos Tevez ofiarnie walczył o futbolówkę zanim ta nie powędrowała na aut. Grę od własnej bramki wznowi Etrit Berisha.

• Potężny strzał z dystansu Marco Parolo, który był niekryty przez będącego tuż obok Paula Pogbę. Włoch na szczęście dla Juventusu trafił obok słupka.

• Zyt mocne dośrodkowanie Pogby i łatwa strata piłki Francuza.

• Kolejny rzut wolny dla Juve, piłkę zagrywał Pirlo, ta trafiła na głowę Patrice'a Evry, który jednak mocno przestrzelił.

• Danilo Cataldi przyjął piłkę na granicy pola karnego i uderzył w sam środek bramki Juventusu. Marco Storari bez problemu poradził sobie z obroną.

• Rzut wolny dla Juve, Andrea Pirlo zagrał w pole karne, ale piłkarze Lazio wybili piłkę z własnej jedenastki.

• Niespodziewany, bardzo mocny strzał sprzed pola karnego Felipe Andersona, gracz Lazio uderzał jednak bardzo niecelnie i piłka nawet nie zagroziła Storariemu.

• Wrzutka Evry w pole karne, Fernando Llorente uderzał głową, ale futbolówka powędrowała wysoko ponad poprzeczkę.

• Antonio Candreva wpadł w pole karne Juventusu, ale po chwili zamieszania gracze "Starej Damy" zdołali oddalić zagrożenie spod własnej bramki.

• Santiago Gentiletti nieprzepisowo zatrzymywał Vidala, Daniele Orsato odgwizdał faul.

• Dużo agresji w poczynaniach piłkarzy obu drużyn. Widać, że stawka tego spotkania jest bardzo wysoka. Od kilku chwil gra nieco się jednak uspokoiła i żadna ze stron nie stwarza groźnych sytuacji.

• Marco Parolo za faul na Vidalu został ukarany żółtą kartką.

• Wrzutka Andersona z prawej strony, bez zagrożenia pod bramką Juventusu.

• Candreva zbyt mocno faulował Lichtsteinera. Rzut wolny dla Juve, Pirlo zbyt mocno dośrodkowywał.

• Teraz to rzymianie doszli do głosu i próbuje sforsować dobrze funkcjonującą dziś defensywę Juventusu.

• Szybkie wyrównanie Juventusu! Włoski obrońca zdobywa pierwszą bramkę w tym sezonie! Pirlo dośrodkowywał z rzutu wolnego, piłka dotarła do Evry, który z kolei zagrał ją do Chielliniego. Reprezentant Italii z bliskiej odległości, pewnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki.

• GOOOL! CHIELLINI!!

• Rzut wolny dla Lazio, krótkie rozegranie Danilo Cataldiego, ale piłka nie znalazła adresata.

• Senad Lulić sprytnie przechwycił futbolówkę, obrócił się i biegł na bramkę Juventusu, ale w momencie próby dośrodkowanie został zablokowany przez Pirlo.

• Piłkarze Juventusu nie zostają w tyle, po stracie gola ruszyli z atakiem na bramkę Lazio. Rzymianie jak na razie skutecznie się bronią.

• Ależ mocne otwarcie Lazio! Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka wpada w pole karne i najwyżej wyskakuje do niej Stefan Radu, który strzałem głową pokonuje Marco Storariego.

• GOOOOL!! STEFAN RADU!!

• Klose zgrał do prawej strony, Anderson i Candreva próbowali opanować futbolówkę, ale ostatecznie od bramki grę wznowi Etrit Berisha.

• Niezłe odegranie Patrice'a Evry w kierunku Fernando Llorente, Hiszpan pędził na bramkę Lazio, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Piłkarze Juventusu grają dziś w swoich tradycyjnych, biało-czarnych strojach, z kolei gracze Lazio w błękitno-białych trykotach.

• Pierwszy gwizdek Daniele Orsato, finał Pucharu Włoch czas zacząć!

• Prezydent Włoch, Sergio Mattarella przywitał piłkarzy obu drużyn, za moment zaczynamy.

• Przed nami hymn Włoch!

• Piłkarze obu drużyn właśnie pojawili się na murawie. Tysiące kibiców zebranych na Stadio Olimpico przywitało ich gromkimi brawami i głośnymi okrzykami.

• Rezerwowi Lazio: Marchetti, Strakosha, Braafheid, Ciani, Mauricio, Cavanda, Novaretti, Ledesma, Onazi, Mauri, Keita, Djordjevic.

• Rezerwowi Juventusu: Buffon, Rubinho, Ogbonna, De Ceglie, Marrone, Asamoah, Padoin, Pepe, Pereyra, Sturaro, Coman, Matri.

• Zawodnicy Lazio w tym sezonie także nie mają powodów do narzekań. Rzymianie spisują się w trwających rozgrywkach zaskakująco dobrze i nadal walczą o tytuł wicemistrza kraju oraz, co za tym idzie, grę w Lidze Mistrzów. Biancocelesti w lidze plasują się na trzecim miejscu, ale do drugiej Romy tracą tylko punkt. W nadchodzący poniedziałek obie ekipy zagrają ze sobą w bezpośrednim pojedynku.

• Nie ulega wątpliwości fakt, że faworytem tego spotkania jest Juventus. Ekipa z Turynu rozgrywa świetny sezon i zachwyca zarówno w Italii, jak i na arenie międzynarodowej. Od kilku kolejek piłkarze "Starej Damy" są pewni obrony mistrzowskiego tytułu i chociaż formalnie trofeum dostaną dopiero na zakończenie rozgrywek, już mogą tytułować się mistrzami. Ponad to, to właśnie Juventus przywrócił w Europie utracony blask Serie A - to dzięki niemu po raz pierwszy od pięciu lat włoski klub zagra w finale Ligi Mistrzów.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z finału Pucharu Włoch! O pierwsze w tym sezonie trofeum zagrają Juventus Turyn i Lazio Rzym!