Wisła Kraków

2

Korona Kielce

0

• Mariusz Złotek gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu. Wisła dzisiejszym zwycięstwem jest już niemal pewna pozostania w grupie mistrzowskiej. Dziękujemy Państwu, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje!

• Na ostatnie sekundy szkoleniowiec Wisły wprowadza Alana Urygę za Pawła Brożka.

• Łukasz Burliga w nietypowej dla siebie pozycji napastnika zmarnował dogodną sytuację na podwyższenie wyniku.

• Maiursz Złotek zmuszony do interwencji przy środkowej linii boiska. Powodem niesportowe zachowanie kielczan wobec Guerriera.

• O indywidualną akcję pokusił się obrońca Korony, Kamil Sylwestrzak, lecz jego rajd został przerwany przez Jovicia, którego następnie sfaulował.

• Mogło być groźnie! Podanie przez całą połowę Wisły Golańskiego doszło pod polem karnym do Kiełba. Piłka zagrana przez niego wzdłuż bramki odbiło się przypadkowo od defensora "Białej Gwiazdy" i mało brakowało, a padłby gol samobójczy.

• Ponownie okazja dla Wisły. Indywidualny środkową częścią boiska zmarnowany jednak został przez Boguskiego, który źle zagrywał do Brożka.

• Kolejna zmiana w szeregach Korony. Za Fertovsa wchodzi Nabil Aankour.

• Zawodnicy obu zespołów, poza Arkadiuszem Głowackim i Maciejem Sadlokiem na połowie Korony Kielce. Wisła długo konstruuje swój atak.

• Faul Dariusza Dudki na Olivierze Kapo na wysokości 25. metra. Strzał Kiełba jednak wysoko ponad bramką.

• Świetna indywidualna akcja Guerriera. Minąwszy trzech zawodników podał do Jankowskiego, którego strzał wylądował nad bramką Ceriauskasa.

• Dorzut piłki z lewego sektora boiska pewnie wyłapuje Buchalik.

• Zmianę przeprowadza również Kazimierz Moskal. Jeana Barrientosa zmienia Rafał Boguski.

• Zmiana w drużynie Korony Kielce - za Przemysława Trytkę wchodzi Rafel de Olivieria.

• Cóż za zamieszanie w polu karnym. Wydawało się, że piłka po dośrodkowana przez Pawła Golańskiego z rzutu rożnego już jest siatce, ale po niesamowitej interwencji Buchalika, którego asekurował Maciej Sadlok, futbolówka ponownie wyszła na poza bramkę.

• Za boiskiem do rozgrzewki ruszyli zawodnicy obu zespołów.

• Trwa dominacja Wisły. Swoje szanse zmarnowali jednak Stilić i Brożek.

• Szybkim wznowieniem z rzutu wolnego chcieli zaskoczyć gospodarze spotkania, ale Jović nie był w stanie dojść do piłki.

• Korona mogła odpowiedzieć w mniej, niż 60 sekund, jednak bramka nie mogła zostać uznana, gdyż po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kielczanie faulowali Michała Buchalika.

• Druga bramka dla Wisły! Stilić dośrodkowuje z rzutu rożnego wprost na głowę Jankowskiego, który podwyższa wynik spotkania na 2:0.

• Było blisko! Dośrodkowanie Bobana Jovicia jednak sprzed linii bramkowej wybija Paweł Golański.

• Żółtą kartką został ukarany grający z numerem 9. Przemysław Trytko.

• Potężny strzał Oliviera Kapo, jednak równie mocno niecelny.

• Błąd w komunikacji defensywy gości w polu karnym, na szczęście bez konsekwencji.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania. Od środka Brożek i Stilić

• Mamy też już zawodników gości.

• Piłkarze Wisły już na murawie.

• Prowadzący spotkanie Mariusz Złotek koczy pierwszą połowę, nie doliczając do regulaminowego czasu ani minuty. Ozdobą tej części meczu była z pewnością bramka Guerriera. Wracamy za 15 minut!

• Potężny strzał Kiełba sprzed szesnastki blokuje Maciej Sadlok.

• Żółtą kartką zostaje ukarany Dariusz Dudka.

• Akcję prawym skrzydłem Barrientosa przerywają defensorzy Korony. Wiślacy po zdobytej bramce nie mogą znaleźć lekarstwa na obronę kielczan.

• Korona chce jak najszybciej odpowiedzieć, lecz Wiślacy skutecznie blokują ich ataki, wybijając co chwilę piłki na rzut rożny.

• Co za bramka Guerriera! Po wyrzucie z autu z lewej części boiska momentalnie się obrócił i bez zastanowienia uderzył na bramkę Vytautasa Cerniauskasa, umieszczając futbolówkę tuż pod poprzeczką.

• "Biała Gwiazda" zamknęła Koronę na własnej połowie, jednak nie potrafi przeprowadzić skutecznego ataku.

• Wisła wyprowadza kontratak po złym dośrodkowaniu w pole karne Golańskiego, jednak w ostatniej fazie akcji zabrakło im pomysłu na jej rozegranie.

• Semir Stilić na chwilę poza boiskiem. Ma problemy z obuwiem.

• Fatalna strata Jankowskiego w środku pola. Bliski zdobycia gola Jovanović. jednak piłkę po jego strzale paruje na aut Buchalik.

• Nieporozumienie Łukasza Burligi i Barrientosa, piłka wychodzi na aut.

• Wiślacy cierpliwie budują swój atak, nie dopuszczając zawodników Korony do głosu.

• Błąd za błędem popełniają zawodnicy obu zespołów. Najpierw w środkowej części spotkania piłkę stracili kielczanie, po czym fatalnie zagrywał Jankowski do Brożka.

• Korona odpowiada atakiem za atak. Tym razem przed szansą na strzelenie bramki sprzed pola karnego Buchalika miał Kiełb, ale uderzał on mocno niecelnie w tej sytuacji.

• Ależ akcja krakowian! Bliski otwarcia wyniku spotkania był Brożek, lecz po błędzie w komunikacji z Donaldem Wilde-Guerrierem piłka wyszła poza linię boiska.

• Piłkarze Korony mogli przeprowadzić bardzo groźną akcję, jednak zbyt długo z podaniem do niekrytego Jacka Kiebła zwlekał Vlastimir Jovanović.

• Zagotowało się pod bramką Wisły. Bliscy zdobycia bramki byli piłkarze Korony po dośrodkowaniu z okolicy 20. metra Pawła Golańskiego, jednak w odpowiednim miejscu stał Michał Buchalik.

• Świetnie zapowiadający się kontratak Wiślaków przerywa Kamil Sylwestrzak.

• Kielczanie mają groźną sytuację na wysokości pola karnego. Za faul na Luisie Carlosie Arkadiusz Głowacki zostaje ukarany żółtą kartką.

• Zawodnicy Korony od kilku minut nie schodzą z połowy gospodarzy, Wisła ma problemy z wybiciem piłki.

• Mocny wyrzut z autu Pawła Golańskiego na wysokości pola karnego sporo namieszał w polu karnym Wisły. Kielczanie mają rzut rożny.

• Kolejne groźne zagranie ze środka pola do obecnego lidera klasyfikacji strzelców, jednak tym razem znalazł się na pozycji spalonej.

• Świetna okazja Wisły! Ze środka pola bardzo przytomnie do Jeana Barrientosa zagrał Jankowski, jednak piłka po podaniu Urugwajczyka nie znalazła drogi pod nogi Pawła Brożka.

• Lewym skrzydłem swoich sił próbuje Semir Stilić, lecz jego drybling nie zrobił wrażenia na kieleckich defensorach.

• Pierwsza groźna akcja Wisły Kraków. Dośrodkowanie z prawego skrzydła Macieja Jankowskiego wybija jednak na rzut rożny Piotr Malarczyk.

• Po losowaniu i przywitaniu trenerów czas na pierwszy gwizdek. Od środka rozpoczynają zawodnicy Korony Kielce.

• Przy Reymonta 22 hymn "Białej Gwiazdy".

• Piłkarze Korony Kielce i Wisły Kraków właśnie wychodzą na murawę!

• Stadionowy spiker zaprezentował podstawowe jedenastki oraz ławki rezerwowe obu zespołów. Lada chwila zaczynamy!

• Oba zespoły udają się do szatni na odprawę przedmeczową. Za mniej niż 15 minut powrócą na murawę.

• To już 24. mistrzostwo krakowskich koszykarek.

• Na kwadrans przed rozpoczęciem spotkania na murawę wychodzą koszykarki Wisły Can-Pack, które zdobyły tytuł Mistrza Polski.

• Na ławce rezerwowych Korony zasiądą: Wojciech Małecki, Serhii Pylypchuk, Lukas Klemenz, Marcin Cebula, Rafael de Oliveira, Nabil Aankour, a także Leandro dos Santos.

• Ławka rezerwowych Wisły prezentuje się następująco: Michał Miśkiewicz, Rafał Boguski, Łukasz Garguła, Mariusz Stępiński, Ostoja Stjepanović, Alan Uryga oraz Piotr Żemło.

• Z kolei Ryszard Tarasiewicz przyznał:

Nasza postawa napawa optymizmem przed dwoma ostatnimi meczami w sezonie zasadniczym. Z takim nastawieniem jedziemy do Krakowa. Zbliżamy się do końca rundy. Często tak bywało i bywa, że nasz zespół, gdy gramy dobrze, to punktuje. Mam nadzieję, że tak będzie w Krakowie.
  • Przed meczem Kazimierz Moskal mówił:

Musimy zrobić wszystko, aby w tym meczu zagrać o trzy punkty, źle byłoby, jakbyśmy liczyli na innych. Mamy zawodników, którzy nie w takich meczach brali udział, muszą być gotowi i radzić sobie w różnych sytuacjach.
  • Obaj trenerzy na przedmeczowych konferencjach przyznali, że będzie to ciężkie spotkanie. Oba zespoły potrzebują punktów, żeby po podziale punktów pozostać w walce o mistrzostwo.

• Najlepszym strzelcem w krakowskim zespole niezmiennie pozostaje Paweł Brożek. Dorobek 14 bramek daje mu również prowadzenie w klasyfikacji strzelców T-Mobile Ekstraklasy. Osiem goli mniej zdobył w obecnym sezonie najlepszy snajper kieleckiej Korony – Jacek Kiełb.

• Na poziomie Ekstraklasy Mariusz Złotek w obecnym sezonie rozstrzygał 20 spotkań. Pokazał w nich 74 kartek – 71 żółtych oraz 3 w odcieniu czerwieni. 8 razy wskazywał na wapno. Daje mu to średnio 3,6 żółtej oraz 0,2 czerwonej kartki na mecz. Karnego z kolei dyktuje średnio 0,4 raza na mecz.

• Mniej szczęścia do sędziego ze Stalowej Woli mają podopieczni Ryszarda Tarasiewicza. Im również rozstrzygał trzy pojedynki, we wszystkich kielczanie występowali jako przyjezdni, lecz z tych meczów wywieźli zaledwie jeden punkt. Dwukrotnie przegrywali: z Górnikiem Łęczna (0:1) oraz Pogonią Szczecin (0:2). Raz udało im się zremisować 2:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Mariusz Złotek ze Stalowej Woli. Dotychczas trzykrotnie rozstrzygał on mecze z udziałem Wisły Kraków. Krakowianie żadnego z nich nie przegrali. Wygrywali 2:0 z Górnikiem Łęczna przed własną publicznością oraz 2:1 z Ruchem na stadionie w Chorzowie. Złotek był również rozjemcą starcia z Legią Warszawa, kiedy to na ławce trenerskiej „Białej Gwiazdy” „ponownie debiutował” Kazimierz Moskal. Zakończyło się ono rezultatem 2:2.

• Do Krakowa przyjechał dziś, między innymi, Olivier Kapo. Latem zasilił on szeregi kielczan, lecz coraz głośniej mówi się w mediach o jego przejściu po sezonie właśnie do „Białej Gwiazdy”. W poprzedniej rundzie to właśnie on zapewnił Koronie zwycięstwo, strzelając bramkę na 3:2 w ostatnich minutach spotkania.

• Zawodnicy obu zespołów są już na murawie. Od kilku minut prowadzą intensywną rozgrzewkę.

• Serdecznie witamy Państwa ze stadionu w Krakowie przy ulicy Reymonta 22, gdzie "Biała Gwiazda" podejmie Koronę Kielce.

• RELACJA SMS

Nie będziesz w stanie śledzić meczu? Nic straconego! Zamów najlepszą relację SMS w Ekstraklasa.net! Nasz dziennikarz poinformuje Cię o składach, opisze strzelone bramki i przekaże wynik do przerwy i po ostatnim gwizdku!

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści wiskor na numer 72355 (koszt 2,46 zł).