Wtorek w Lidze Mistrzów: Wysoka wygrana Sparty Praga i "polskie" akcenty w 3. rundzie

Szymon Janczyk
We wtorek dzisiejszym rozegrane zostały trzy spotkania 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

W najciekawszym pojedynku padło dziś aż sześć bramek. Czeska Sparta Praga, która wcześniej rozgromiła Levadię Tallin (8:1 w dwumeczu) wygrała u siebie ze Szwedzkim Malmoe FF. Kolejny reprezentant naszych południowych sąsiadów, tym razem Słowacji, Slovan Bratislava pomimo liczebnej przewagi przeciwnika zdołał "ugrać" skromną zaliczkę przed wyjazdem do Tiraspola, a w spotkaniu dwóch klubów, które w ostatnich latach grały w Lidze Mistrzów Bate Borysów uległo w wyjazdowym spotkaniu węgierskiemu Debreczynowi.

"Polski" akcent miał miejsce w innym wtorkowym meczu - w Bratysławie Slovan pokonał Sheriffa Tyraspol 2:1, a bramkę dla drużyny z Mołdawii uzyskał Brazylijczyk Ricardinho, były zawodnik m.in. Górnika Łęczna i Lechii Gdańsk.

WYNIKI

Sparta Praga - Malmoe FF 4:2 (1:2)

Bramki: Lafata 3 (22', 51', 70'), Kovac (52') - Forsberg (17'), Kiese Thelin (27')
Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Polak, Paweł Cibicki (Malmoe), a 90 minut w barwach Sparty Praga zagrał były obrońca Zagłębia Lubin - Costa Nhamoinesu

Slovan Bratislava - Sheriff Tiraspol 2:1 (1:0)

Bramki: Zofcak (42', rzut karny), Meszeros (85') - Ricardinho (74')
Cały mecz rozegrał były bramkarz Pogoni Szczecin, Dusan Pernis (Slovan), a także jego klubowy kolega i były piłkarz krakowskiej Wisły - Erik Cikos. Bramkę w dwie minuty po wejściu na boisko zdobył Ricardinho - były zawodnik Lechii Gdańsk, Wisły Płock i Górnika Łęczna. Ponadto w 63. minucie rzut karny dla Sheriffa zmarnował Cadu.

VSC Debreczyn - BATE Borysów 1:0 (0:0)

Bramki: Sidibe (56', rzut karny)
Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Igor Morozov (Debreczyn), były piłkarz Polonii Warszawa, a w 61. minucie na placu gry pojawił się eks-zawodnik Lecha Poznań - Sergej Krivets.