Zenit Sankt Petersburg

2

Sevilla FC

2

• Sevilla była słaba przez całą drugą połowę, natarcia Zenita pozwoliły wierzyć gospodarzom w dogrywkę, a nawet awans, ale jedna kontra gości zakończyła marzenia drużyny Andre Villasa Boasa. Hiszpanie w półfinale, a z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!!!

• Jeszcze strzał głową M'bii broni Łodygin!

• Banega! Argentyńczyk miał piłkę w polu karnym, ale jego strzał z ostrego kąta obronił Łodygin! Seria rzutów rożnych dla gości. Jest jeszcze kartka dla Łodygina za zbyt nerwową reakcję.

• Schodzi z boiska Vitolo , a w jego miejsce wchodzi Denis Suarez.

• Po dośrodkowaniu Gameiro w świetnej okazji nie trafił głową w piłkę Vitolo! Jest jednak jeszcze korner dla gości!

• Pięć minut doliczonych do tego spotkania.

• Wracamy do gry. Beto może grać dalej.

• Jakiejś kontuzji barku doznał teraz Beto! Problem Sevilli... Czyżby odnowiła się kontuzja Portugalczykowi, która go wyeliminowała na dwa miesiące z gry?

• Mamy remis, mamy awans Sevilli! Rzut rożny dla Zenita skutkował zabójczą kontrą, którą świetnym płaskim strzałem wykończył rezerwowy Gameiro! 2:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kevin Gameiro!!!

• Dobre dośrodkowanie Hulka przed bramkę, gdzie M'bia uprzedził Witsela! Tylko korner!

• Żółta kartka dla Banegi.

• Kierżakow zmienia Rondona.

• Beto!!! Nieprawdopodobne! Portugalczyk wygrywa pojedynek z Rondonem! Po fatalnych błędach Beto wpadł w jakiś trans!

• Bardzo niecelny strzał głową Lombaertsa! Niemniej jednak, Zenit jest blisko trzeciego gola! Przy takim wyniku będzie dogrywka.

• Jeszcze jedna akcja gospodarzy i Krychowiak blokuje w polu karnym Rondona!

• Zamieszanie w polu karnym Sevilli kończy się interwencją M'bii. Korner dla Zenita!

• Żółta kartka dla Iborry.

• Raz jeszcze Beto! Kolejne natarcie Zenita, w pole karne wpadł Szatow, ale jego uderzenie z ostrego kąta broni Beto!

• Beto! Portugalczyk świetnie broni uderzenie zza pola karnego Hulka!

• Schodzi z boiska Bacca, a w jego miejsce Gameiro.

• Po kapitalnym uderzeniu Brazylijczyka z 40 metrów Beto nie był w stanie zanotować dobrej interwencji i piłka przekroczyła linię bramkową! Dobitka Rondona już nie miała znaczenia i jest 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Hulk! CO ZA GOL!

• Dobre podanie w pole karne do Smolnikowa, ten uderza z ostrego kąta, a piłka po nodze Carrico wychodzi na rzut rożny.

• Seria rzutów rożnych dla Sevilli mogła zakończyć się kontrą Zenita, ale tym razem dobrą interwencją przed polem karnym popisał się Beto.

• Dośrodkowanie Aleixa Vidala zostaje odbite przez obrońców Zenita na rzut rożny.

• Hulk! Brazylijczyk w dobrej sytuacji uderza z bardzo ostrego kąta płasko i minimalnie niecelnie!

• Znowu kabaret w wykonaniu Beto! Portugalczyk nastrzelił Rondona przy wykopywaniu piłki, ale futbolówka potoczyła się obok bramki!

• W kontrataku gości raz jeszcze Tremoulinas dośrodkował piłkę w ręce Łodygina.

• Problemy zdrowotne ma teraz Neto. Przerwa w grze.

• Coke!!! Prawy obrońca Sevilli w zamieszaniu pod bramką Zenita został zablokowany pod samą bramką Łodygina!

• Bacca! Świetne zagranie w pole karne do Kolumbijczyka, którego w ostatniej chwili zatrzymał Neto!

• Błąd Coke, w indywidualnym kontrataku ruszył Danny, który jednak został zablokowany w polu karnym przez Krychowiaka!

• Łodygin bardzo pewnie łapie centrę z rzutu rożnego Banegi.

• Tremoulinas wywalczył rzut rożny dla gości.

• Szansa dla Hulka! Brazylijczyk dostał piłkę w polu karnym i z kilkunastu metrów uderzył potężnie w boczną siatkę!

• Niezłe uderzenie z dystansu Smolnikowa nieznacznie mija bramkę Beto!

• Uderzenie zza pola karnego Rondona zostaje zablokowane, a Beto niepewnie, ale skutecznie zatrzymuje Danny'ego!

• Piłkarskie jaja w Sankt Petersburgu! Długą piłkę w światło swojej bramki Beto w absurdalny sposób odbił przed bramkę, gdzie formalności dopełnił Rondon! Mamy emocje!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Rondon!

• W odpowiedzi dośrodkowanie Criscito pewnie łapie Beto.

• Bacca dobrze zgrał piłkę głową do wbiegającego Banegi, ale ten został zatrzymany przez stoperów Zenita.

• Wznawiamy grę!

• Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry.

• Sevilla prowadzi dość zasłużenie z Zenitem po bramce z rzutu karnego, ale w końcówce Hiszpanie mieli sporo szczęścia, że gospodarze nie doprowadzili do wyrównania. Zenit potrzebuje teraz dwóch goli do doprowadzenia do dogrywki.

• Koniec pierwszej połowy!

• Jeszcze na koniec tej połowy Hulk huknął z dystansu wysoko nad bramką.

• Słupek!!! Danny ze skrzydła ściął do środka i uderzył kąśliwie zza pola karnego! Piłka trafiła jednak tylko w słupek!

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Sevilli, ale stojący przed bramką Rondon nie zdołał oddać strzału z bliska na bramkę Beto!

• Smolnikow ratuje Zenit! Obrona gospodarzy zaspała, Bacca w dobrej sytuacji minął już Łodygina, ale jego strzał do pustej bramki zablokował Smolnikow!

• Dobrze do akcji ofensywnej podłączył się prawym skrzydłem Smolnikow, ale jego zagrania nie opanował już w polu karnym Rondon.

• Żółta kartka dla Witsela.

• Fatalnie rozegrany rzut rożny przez Zenit. Rosjanie niemalże za darmo oddali piłkę rywalom.

• Tremoulinas zagrał długą piłkę w pole karne Zenita, prosto w ręce Łodygina.

• Teraz z kolei korner dla gospodarzy, po tym jak Iborra zablokował dośrodkowanie Hulka. Po centrze z rzutu rożnego do piłki dopadł Witsel, ale nie miał pozycji do oddania strzału głową na bramkę Beto!

• A z rzutu rożnego raz jeszcze nie było zagrożenia dla bramki Łodygina.

• W kontrataki Sevilli Vitolo zdołał wywalczyć kolejny korner.

• Zupełnie nieudany strzał głową M'bii po rzucie rożnym dla przyjezdnych.

• Vidal! Po stracie Hulka poszła błyskawiczna kontra gości, Vidal wszedł w pole karne, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez Lombaertsa!

• Długa wrzutka Lombaertsa pada łupem bramkarza Sevilli, Beto.

• Po dośrodkowaniu Hulka, Lombaerts urwał się Krychowiakowi, ale uderzył głową bardzo niecelnie!

• Szatow wywalczył korner dla Zenita.

• Uderzenie z dystansu Danny'ego poszybowało wysoko ponad poprzeczką!

• Nieuznany gol dla Sevilli! Bacca opanował piłkę ręką, po czym dograł ją do Vidala, który płaskim strzałem zaskoczył Łodygina. Sędzia Rizzoli odgwizdał jednak rzut wolny dla gospodarzy.

• Iborra wchodzi w miejsce kontuzjowanego Parejy. Grzegorz Krychowiak zostaje stoperem Sevilli!

• Długa piłka w pole karne do Rondona, ale ten był na wyraźnym spalonym.

• Danny!!! Dobre prostopadłe podanie w pole karne do Portugalczyka, którego strzał z ostrego kąta broni Beto!

• Centra Banegi z rzutu rożnego nie przyniosła zagrożenia dla bramki gospodarzy.

• Jakiś spory problem z kolanem ma Nico Pareja, który niefortunnie spadł na murawę po powietrznym starciu z Rondonem. Tu chyba będzie potrzebna zmiana.

• Vitolo przedarł się w pole karne, ale po jego centrze spod linii końcowej piłka została wybita na korner.

• Dośrodkowanie Criscito z lewego skrzydła spadło na nogę Carrico, który bez trudu wybił piłkę poza pole karne.

• Kolejne próby Hulka indywidualnego wejścia w pole karne Sevilli nie przynoszą na razie skutku. Po chwili ten sam piłkarz huknął z dystansu, ale wyraźnie obok bramki Beto.

• Świetna kombinacja Vidala z Vitolo, ten drugi w dobrej sytuacji uderza jednak w boczną siatkę, a i tak był na spalonym!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Carlos Bacca strzałem w okienko wykorzystuje jedenastkę! 0:1!

• Żółta kartka dla Neto.

• Rzut karny dla Sevilli! Neto bezsensownie fauluje w polu karnym Vitolo!

• Pierwsza szansa dla Sevilli! Po rzucie wolnym dla gości piłka spadła w pole karne pod nogi Coke, który z ostrego kąta dość nieczysto uderzył piłkę z powietrza i Łodygin nie miał problemów ze skuteczna interwencją!

• Zaczynamy mecz!

• Czas na hymn Ligi Europy. Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Danny (Zenit) oraz Coke (Sevilla).

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę stadionu Pietrowski w Sankt Petersburgu.

• Sędzią tego meczu będzie Włoch Nicola Rizzoli, który prowadził ostatni finał mistrzostw świata.

• Rezerwowi gości: Rico, Fernando Navarro, Figueiras, Reyes, Iborra, Suárez, Gameiro

• Rezerwowi gospodarzy: Malafeev, Anyukov, Rodić, Tymoshchuk, Sheydaev, Arshavin

• Krychowiak gra w Rosji o półfinał LE

"Mały plus stawiam przy Sevilli. Godzina meczu może mieć znaczenie"

- Sevilla to utytułowana drużyna. Przeżyła wiele momentów, w których ważyły się losy kluczowych spotkań. Pod tym względem Zenit na pewno jest z tyłu. Szanse wydają się być równe, choć ja plus stawiam przy ekipie z Andaluzji. Ma świetną kadrę, gra w lepszej lidze i w ostatnich latach odnosiła więcej sukcesów.

• Krychowiak najlepszy w pierwszym meczu

Polski zawodnik został wybrany graczem spotkania z Zenitem

Grzegorz Krychowiak został najlepszym zawodnikiem meczu z Zenitem St. Petersburg według serwisu whoscored.com. Jego Sevilla w ćwierćfinale Ligi Europy wygrała u siebie 2:1 a Polak zagrał całe spotkanie. Postawę defensywnego pomocnika wysoko ocenił także portal goal.com, którego dziennikarze podkreślili, że „Krycha” znakomicie przerywał kontrataki gości, a po przerwie był bardzo niebezpieczny pod bramką Rosjan.