FC Barcelona

3

AS Roma

0

• Koniec meczu! Barca rozbija Romę 3:0 i zdobywa Puchar Gampera! Bardzo obiecujący początek nowego sezonu najlepszej klubowej drużyny w Europie!

• ... i Sanabria za Iturbe.

• Ostatnie zmiany w Romie. Ibarbo za Ljajicia...

• Żółta kartka dla Bartry.

• Techniczny strzał z dystansu Bartry pewnie broni De Sanctis.

• Deklasacja.

• Kolejna szansa dla Barcy! Po podaniu Halilovicia uderza z kilkunastu metrów Rakitić, ale świetnie odbija piłkę De Sanctis!

• Uderzenie z dystansu Munira poszybowało wyraźnie ponad bramką rzymian.

• Kombinacja na lewym skrzydle Pedro z Iniestą. Po przepuszczeniu piłki przez tego drugiego, nie trafiła ona jednak przed bramkę do Pedro.

• Pedro! Skrzydłowy Barcy ze skrzydła ściął w pole karne, ale jego strzał świetnie obronił De Sanctis!

• Schodzi z boiska kontuzjowany Jordi Alba. W jego miejsce Halilović. Dla Chorwata to też może być ostatni mecz w barwach Barcy, bowiem zainteresowane są nim kluby Premier League.

• Akcja prawym skrzydłem i zagranie w pole karne, gdzie Ucan przewrócił się w starciu z rywalem. Nie ma karnego.

• ... oraz Paredes za Nainggolana.

• Niewiele dzieje się na Camp Nou, ale są kolejne zmiany. Romagnoli za Yangę-Mbiwę.

• Kolejna dobra okazja dla Barcy! Munir zostaje jednak zablokowany w polu karnym po akcji Pedro!

• Co za fenomenalny strzał z dystansu Chorwata! Piłka ląduje w okienku bramki De Sanctisa! 3:0!

• GOL! RAKITIĆ!

• ... oraz legenda Romy Totti za Gervinho.

• Ucan za Iago Falque...

• Ljajić za Pjanicia...

• De Rossi za żegnanego brawami Keitę...

• Cole za Torosidisa...

• Teraz z kolei seria zmian w Romie. Jest między innymi Totti.

• oraz przede wszystkim Pedro za Suareza. To może być ostatni mecz Hiszpana w Barcelonie, bowiem ponoć blisko jest jego transferu do Manchesteru United.

• Sergi Roberto za Alvesa...

• Sandro za Neymara...

• Bravo za Ter Stegena...

• Pique za Mathieu...

• Munir za Messiego...

• Iniesta za Rafinhę. Hiszpan zostaje kapitanem Barcy.

• Zmiany w Barcelonie. Busquets za Mascherano...

• Wydawało się, że będzie szansa dla Romy, ale ostatecznie Gervinho został złapany na spalonym.

• Korner dla Romy nie przyniósł zagrożenia dla katalońskiej bramki.

• Wreszcie jakaś akcja Romy. Gervinho poradził sobie z jednym obrońcą, ale został zablokowany w polu karnym przez Bartrę.

• De Sanctis chwyta dośrodkowanie z rzutu wolnego Leo Messiego.

• Rozpędził się lewą stroną i wpadł w pole karne Jordi Alba, ale uderzył z kilkunastu metrów niecelnie!

• Messi zakręcił rywalami w polu karnym, ale ostatecznie stracił piłkę.

• Jordi Alba zmienił Vermaelena.

• ... a De Sanctis zmienił Szczęsnego.

• Iturbe wszedł w miejsce Destro...

• ... a Manolas zastąpił Castana.

• W Romie Maicon zmienił Florenziego...

• Wznawiamy grę!

• Wracamy na plac gry. Na boisku pojawia się m. in. Maicon.

• Ponad 94 tysiące kibiców oglądają to spotkanie.

• Koniec pierwszej połowy! Wspaniale gra Barcelona i zasłużenie prowadzi 2:0. Co więcej, gdyby nie Wojciech Szczęsny, to Roma byłaby upokorzona już po 45 minutach.

• Techniczny strzał zza pola karnego Rafinhi poszybował nieznacznie obok bramki!

• 2:0 dla Barcelony! Kapitalną kombinację Dumy Katalonii Messi wykańcza płaskim precyzyjnym strzałem z 16 metrów! Szczęsny bez szans!

• GOL! MESSI!

• Kartka dla Nainggolana.

• Znowu Messi! Tym razem po akcji w swoim stylu z zejściem do środka, uderzył fatalnie z 11 metrów!

• Wspomniane zachowanie Messiego.

• Szczęsny znowu wygrał pojedynek z Messim! Wcześniej jednak sędzia dopatrzył się faulu Suareza.

• Teraz brzydki faul Florenziego na Neymarze. Żółta kartka. Robi się brzydki ten mecz.

• Żółta kartka dla Leo Messiego, który wyraźnie się zagotował w starciu ze stoperem Romy. W meczu o punkty to mogłaby być czerwień.

• Neymar znalazł się na spalonym.

• Kolejne zagranie Messiego w pole karne, ale tym razem czujnie interweniował Yanga-Mbiwa.

• Teraz i Szczęsny nie mógł nic zrobić! Po pięknym zagraniu w pole karne Messiego, Mathieu zgrał piłkę idealnie przed bramkę do Neymara, który położył Szcżęsnego i umieścił piłkę w pustej bramce!

• GOL! NEYMAR!

• Dani Alves miękko dośrodkował piłkę w pole karne w poszukiwaniu Messiego, ale tego czujnie uprzedził Szczęsny.

• Na spalonym został złapany Gervinho.

• Ponad 20 minut gry za nami. Roma może dziękować szczęściu i Szczęsnemu, że nie dostaje na Camp Nou prawdziwego lania.

• Ależ spudłował Rafinha! Po zablokowanym strzale z powietrza Rakiticia, Brazylijczyk miał idealną okazję do dobitki, ale uderzył nad poprzeczką!

• Szczęsny! Bardzo dobre uderzenie z 20 metrów Ivana Rakiticia efektownie odbija polski bramkarz!

• Strzał z dystansu Nainggolana wyraźnie minął bramkę Barcy!

• Centra Florenziego pada łupem Ter Stegena.

• Kiepsko rozegrany korner i nieudany strzał piętą Vermaelena. Piłka poza boiskiem.

• W odpowiedzi bardzo ładna kombinacja Barcy, Torosidis uprzedza w polu karnym Neymara i jest rzut rożny.

• Pierwszy strzał w wykonaniu gości. Uderzenie z kilkunastu metrów wychowanka Barcelony Iago Falque było bardzo niedokładne.

• Rafinha efektowną sztuczką wywalczył rzut rożny.

• Znowu Szczęsny! Kolejna doskonała sytuacja dla Barcy! Po kombinacji z Alvesem uderza z kilkunastu metrów Messi, odbija piłkę Polak, a dobitka zostaje zablokowana!

• Ależ pudło Neymara! Po centrze Alvesa i muśnięciu piłki przez Messiego, Brazylijczyk pudłuje z dosłownie czterech metrów! A miał pustą bramkę!

• Szczęsny! Po podaniu Suareza Messi uderza płasko z 16 metrów i polski bramkarz pewnie łapie piłkę!

• Pierwszy kontakt z piłką Szczęsnego i nerwowe podanie do Yangi-Mbiwy. Francuz musiał wybić piłkę na aut.

• Zaczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn wreszcie wychodzą na plac gry. Co ciekawe, kapitanem Romy jest dzisiaj były gracz Barcelony, Seydou Keita. Barcelonie kapitanuje Leo Messi.

• Choć mecz miał się rozpocząć o 22, to wciąż trwa rozgrzewka. Wszystko z powodu wspomnianej prezentacji drużyny Barcy.

• Obecnie na Camp Nou trwa prezentacja drużyny Luisa Enrique przed nowym sezonem. Obok z kolei prezentujemy wyjściowe jedenastki obu drużyn. W Barcelonie zobaczymy tercet Messi - Neymar - Suarez, a naprzeciwko nich w bramce Romy Wojciecha Szczęsnego.

• Kapitanem Barcelony będzie dziś Leo Messi!

• Mecz o Puchar Gampera jest rozgrywany corocznie na barcelońskim Camp Nou. Zawsze bierze w nim udział FC Barcelona, której założycielem był właśnie Joan Gamper, a także zaproszona przez kataloński klub drużyna. Rok temu był nią meksykański Club Leon i mecz zakończył się wynikiem 6:0 dla Barcy, a dziś rywal będzie zdecydowanie trudniejszy. AS Roma jest bowiem aktualnym wicemistrzem Włoch.

• Witamy serdecznie na relacji z meczu o Puchar Gampera, w którym FC Barcelona zmierzy się z AS Roma.