• Strzały: 17 (8) - 8 (0)
    • Rzuty rożne: 2 - 3
    • Faule: 15 - 14
  • Gol strzelony przez Neymara:

• Losy tego dwumeczu może nie są jeszcze rozstrzygnięte, ale Barcelona wykonała milowy krok w kierunku finału Champions League. W trakcie całego spotkania gospodarze byli dużo lepszą ekipą i czekali tylko na to pierwsze trafienie, które rozwiązałoby worek z bramkami. Najpierw dwa razy trafił Messi, potem Argentyńczyk dołożył asystę i Katalończycy są o krok od meczu w Berlinie!

• KONIEC! BARCELONA NOKAUTUJE BAYERN!

• Suarez świetnie utrzymał piłkę w środkowej strefie boiska, Messi zagrał prostopadłe podanie do Neymara, a Brazylijczyk najpierw popędził w stronę bramki, a następnie wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Neymar!! 3:0!!

• Długie zagranie z głębi pola w kierunku Lewandowskiego, ale za mocne i nie dał on rady dobiec do piłki. Od bramki gospodarze

• Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

• I ostatnia roszada w ekipie Enrique. Za Mascherano wchodzi Bartra

• Druga zmiana gospodarzy, za Andresa Iniestę wchodzi Rafinha

• Bastian Schweinsteiger oddał strzał z dystansu, ale mocno się pomylił. Grę od bramki wznowi ter Stegen

• Oba gole strzelone przez Messiego:

• I mogło być 3:0! Neymar zagrał świetną piłkę do Suareza, ale ten przestrzelił z dogodnej pozycji!

• Pierwsza zmiana gospodarzy, Xavi zastępuje Rakiticia

• Messi otrzymał podanie od Rakiticia, w polu karnym wkręcił w ziemię Boatenga i podcinką pokonał Neuera! Otworzył się worek z bramkami, padną następne?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Co za akcja, co za bramka, Leo Messi po raz drugi!

• Thomas Mueller schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Mario Goetze

• Bernat stracił piłkę na własnej połowie na rzecz Alvesa, ten podał do Messiego, a Argentyńczyk strzałem sprzed pola karnego nie dał szans bramkarzowi! Czy Bayern stać na odpowiedź?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Leo Messi i 1:0 dla gospodarzy!

• Żółta kartka dla Gerarda Pique

• To mogła być bramka! Rakitić zagrał dobrą piłkę w pole karne do Neymara, a Brazylijczyk nieznacznie przestrzelił!

• Rafinha faulował Albę w okolicach linii środkowej.

• Rzuty rożne: 2 - 0
  • Bez wahania możemy stwierdzić, że to była jedna z najlepszych obejrzanych przez nas bezbramkowych połów w ostatnim czasie. Obie drużyny pokazały bardzo dużo jakości, kilka dogodnych okazji podbramkowych i brakowało właśnie tylko tych goli. Mamy jednak przeczucie graniczące z pewnością, że po przerwie zaczną one padać

• I teraz arbiter kończy pierwszą połowę!

• Niedokładna próba ataku w wykonaniu gości, Lewandowski stracił piłkę przed polem karnym przeciwnika

• Mueller dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił to zdecydowanie za mocno i piłka wyszła na aut bramkowy

• Rakitić! Świetny strzał sprzed pola karnego, piłka nieznacznie minęła bramkę!

• Co za interwencja Neuera! Iniesta zagrał świetną piłkę w pole karne do Alvesa, a ten przegrał pojedynek z bramkarzem!

• Bernat zaatakował lewą stroną boiska i już przymierzał się do dośrodkowania, kiedy świetnie powstrzymał go Alves

• I znowu było blisko gola dla Barcelony! Po dośrodkowaniu z narożnika boiska głową uderzał Suarez i pomylił się minimalnie!

• Boateng w ostatniej chwili uprzedził teraz Messiego i wybił piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Alby

• Nieco dłużej teraz przy piłce utrzymuje się Bayern, ale ma spory problem z przeniesieniem akcji bliżej bramki przeciwnika

• Xabi Alonso dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to niedokładnie i grę od bramki wznowią gospodarze

• Messi ładnie wymanewrował dwóch obrońców Bayernu, dośrodkował z prawej strony boiska, ale w polu karnym żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki i ta wyszła na aut bramkowy

• Rakitić oddał strzał sprzed pola karnego, a Neuer spokojnie złapał piłkę. Nawet gdyby ta wpadła do bramki, to gol nie zostałby uznany, gdyż podający do niego Alba według sędziego był wcześniej na spalonym

• I odpowiada Bayern! Lewandowski przeprowadził bardzo ładną dwójkową akcję z Muellerem, ten drugi dośrodkował na piąty metr, a niepilnowany Polak minął się z piłką!

• Coraz rozpaczliwiej bronią się goście, Barcelona przyciska! Z prawej strony dośrodkował Messi, ale tym razem obrońcy Bayernu zdołali wybić piłkę z własnej szesnastki

• To musiała być bramka! Prosty błąd obrońców Bayernu we własnej szesnastce i po podaniu Suareza Rafinha tuż przed własną bramką świetnie powstrzymał strzelającego Neymara!

• Lewandowski oddał strzał głową po dośrodkowaniu Schweinsteigera z lewej strony boiska, ale nieczysto trafił w piłkę i ta wyszła na aut bramkowy

• Aj, to powinien być gol! Świetne podanie Messiego do Suareza, ten wyszedł sam na sam z Neuerem i przegrał ten pojedynek!

• Benatia faulował przed chwilą Neymara w okolicach linii środkowej

• Bardzo chaotycznie wyglądała teraz próba ataku Barcelony. Niedokładnymi podaniami popisywali się kolejno Rakitić, Messi i Suarez, aż w końcu Bayern przejął piłkę

• Bernat przeprowadził długi rajd, z własnej połowy boiska pociągnął z piłką pod pole karne rywala, ale tam nieskutecznie próbował wymusić rzut wolny

• Robert Lewandowski zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale trafił prosto w Gerarda Pique. Po chwili sprzed szesnastki uderzał Suarez, ale zrobił to lekko i w sam środek bramki. Neuer interweniował bardzo spokojnie

• Wysokim pressingiem starają się grać od samego początku gospodarze i wychodzi im to na razie bardzo dobrze. Bayern ma problem z utrzymaniem się przy piłce, wymienieniem choćby kilku dokładnych podań

• Suarez upadł w polu karnym gości po starciu z Boatengiem, ale arbiter pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym. I ma rację

• Już mieliśmy pierwszą próbę ataku w wykonaniu gospodarzy, ale wychodzący na czystą pozycję Neymar był na spalonym

• Nicola Rizzoli daje znak i STARTUJEMY!

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko, za chwilkę hymn Ligi Mistrzów i zaczynamy!

• Co ciekawe, Barcelona wygrała tylko jedno z ośmiu ostatnych spotkań z Bayernem w europejskich pucharach (dwa remisy, pięć porażek).

• Obie drużyny mierzyły się ze sobą w półfinale tych rozgrywek przed dwoma laty. Wtedy pierwszy mecz był rozgrywany na stadionie Bayernu i ten zwyciężył w nim 4:0. Na Camp Nou znów górą byli Bawarczycy, którzy wygrali 3:0

• Barcelona jest dzisiaj faworytem i nie tylko ze względu na liczbę kontuzji w obozie rywala, ale również na dyspozycję w ostatnich meczach. We wszystkich rozgrywkach notuje passę sześciu kolejnych triumfów, w dwóch ostatnich pojedynkach strzeliła 14 goli (6:0 z Getafe i 8:0 z Cordobą)

• To fantastyczne wrócić tutaj. Mam z Barceloną związanych wiele wspaniałych wspomnień. Spędziłem w tym klubie dużo lat. Teraz jednak przyjeżdżam tutaj jako trener Bayernu i muszę zrobić wszystko, aby wywieźć korzystny rezultat. Spotykają się jedne z najlepszych zespołów w Europie i to nie może być łatwa rywalizacja. Ale nie rozstrzygnie się ona w trakcie tego jednego meczu. Jestem zachwycony, że znaleźliśmy się w ścisłym gronie półfinalistów i mamy szanse na awans do finałowego starcia w Berlinie - powiedział z kolei przed tym spotkaniem Pep Guardiola

• Ten mecz to oczywiście wielki powrót Pepa Guardioli na Camp Nou. Aktualny szkoleniowiec Bayernu przed laty był piłkarzem Barcelony, a później z ogromnym powodzeniem prowadził ją jako trener. Zdobył z nią łącznie 14 trofeów, w tym dwukrotnie Ligę Mistrzów

• To dla nas wielkie wyzwanie mierzyć się z tak renomowanym przeciwnikiem, ale czuję się dobrze przed tym meczem. Znam Pepa i wiem, że może nas zaskoczyć pewnymi wariantami. W trakcie tego sezonu mierzyliśmy się jednak z wieloma przeciwnikami i radziliśmy sobie z próbami zaskoczenia - powiedział przed tym meczem Luis Enrique

• Zagra, nie zagra, zagra, nie zagra, zagra, nie zagra i tak w kółko. Teraz już wiemy, Robert Lewandowski zagra w dzisiejszym starciu z Barceloną i to od pierwszej minuty. Zobaczymy, czy będzie potrafił napsuć krwi wielkiemu rywalowi na jego boisku

• Ławka gospodarzy: Claudio Bravo, Marc Bartra, Thomas Vermaelen, Adriano, Rafinha, Xavi, Pedro

• Ławka gości: Pepe Reina, Dante, Javi Martinez, Mario Goetze, Mitchell Weiser, Gaudino, Claudio Pizzaro

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku, którą przygotował dla Was Damian Orłowicz

• Witamy! Zapraszamy na relacją live z drugiego półfinałowego starcia Ligi Mistrzów, w którym Barcelona podejmie Bayern. Początek już za około 50 minut!

• FC Barcelona - Bayern Monachium LIVE!

Zamaskowany "Lewy" podbije Camp Nou?

Barcelona - Bayern

• RELACJA SMS

Nie będziesz w stanie śledzić meczu? Nic straconego! Zamów najlepszą relację SMS w Ekstraklasa.net! Nasz dziennikarz poinformuje Cię o składach, opisze strzelone bramki i przekaże wynik do przerwy i po ostatnim gwizdku!

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści BARBAY na numer 72355 (koszt 2,46 zł).

• Zamaskowany "Lewy"

Lekarz Bayernu dał zgodę na występ Lewandowskiego

Robert Lewandowski będzie mógł zagrać z Barceloną w półfinale Ligi Mistrzów - donosi niemiecka stacja telewizyjna "Sport1" Napastnik Bayernu Monachium przeszedł godzinne badanie u byłego klubowego lekarza Hansa-Wilhelma Muellera-Wohlfahrta, który niedawno zrezygnował z posady, jak sugerowały media, z powodu konfliktu z trenerem Josepem Guardiolą. Mueller-Wohlfahrt miał wyrazić zgodę na występ Polaka.