FC Barcelona

5

Cordoba CF

0

• Barcelona efektownym zwycięstwem kończy nieudany dla siebie rok 2014. Cordoba na Camp Nou była tylko tłem dla gospodarzy, którzy umocnili się na drugim miejscu w ligowej tabeli. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Argentyńczyk przecudownie opanował bezpańską piłkę w polu karnym przeciwnika i prawą nogą uderzył w krótki róg bramki Juana Carlosa, który nie był w stanie obronić tego strzału! 5:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Leo Messi!

• Mocny strzał z 16 metrów Fede ląduje w bocznej siatce bramki Bravo.

• Dobra centra Fede Cartabii, ale obrońcy Barcelony byli w tej sytuacji bardzo dobrze ustawieni.

• Ekeng faulowany przez Mascherano na prawej flance. Rzut wolny i szansa dla Cordoby.

• Po dośrodkowaniu Xaviego z rzutu rożnego piłka ugrzęzła w polu karnym Cordoby, aż trafiła pod nogi Leo Messiego, który potężnym strzałem pod poprzeczkę zdobywa kolejnego gola!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Leo Messi!

• Suarez zdobywa rzut rożny dla Dumy Katalonii.

• Jordi Alba był faulowany przez Cartabię na lewym skrzydle, a z rzutu wolnego Xavi doskonale zagrał 'na nos' wbiegającemu Gerardowi Pique, który potężnym strzałem głową podwyższył prowadzenie Barcy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Gerard Pique!

• Pedro swoim zagraniem ze skrzydła szukał przed bramką rywala Luisa Suareza, jednak zagrał minimalnie zbyt mocno i piłka trafiła w ręce Juana Carlosa.

• Pique świetnym odważnym wślizgiem zatrzymał Ghilasa i cały kontratak Cordoby.

• W Barcelonie z kolei Rafinha zmienia Iniestę.

• Ostatnia zmiana wśród gości. Lopez Silva za Garcię.

• Strzał z dystansu Xaviego pewnie łapie Juan Carlos.

• Zmiana w Cordobie. Schodzi Luso, wchodzi Rossi.

• Fede Cartabia znowu ucierpiał w starciu z rywalami i jest opatrywany przez klubowych lekarzy.

• Żółta kartka dla Busquetsa za faul taktyczny na Cordobie.

• Rakitić opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Xavi.

• Rzut wolny dla Cordoby. Fede Cartabia trafia jednak prosto w mur Barcelony.

• Wymuszona zmiana w Cordobie. Schodzi z boiska kontuzjowany Inigo Lopez, a w jego miejsce wchodzi Pinillos.

• Słupek! Przepiękny strzał z dystansu Rakiticia trafił tylko w słupek bramki Juana Carlosa!

• Iniesta zagrał na lewe skrzydło do Pedro, który dograł piłkę idealnie przed bramkę do Suareza, a ten uderzył między nogami Juana Carlosa, zdobywając tym samym swojego pierwszego (uznanego) ligowego gola dla Barcy! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Luis Suarez!

• Na spalonym został złapany Crespo.

• 60 tysięcy kibiców dzisiaj przyszło na Camp Nou obejrzeć to spotkanie.

• Indywidualna akcja Messiego zakończyła się zablokowanym uderzeniem z 16 metrów Argentyńczyka.

• Dośrodkowanie Argentyńczyka łapie teraz Juan Carlos.

• Wejście Messiego w pole karne przynosi Barcelonie rzut rożny.

• Wracamy na Camp Nou i rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Szybka bramka Pedro ustawiła to spotkanie, jednak Barca w kolejnych minutach nie zaprezentowała zbyt wiele ciekawego, przez co do przerwy prowadzi tylko różnicą jednego gola. Zobaczymy, jak to spotkanie będzie wyglądało w drugiej połowie, bo Cordoba nie jest bez szans na punkty na Camp Nou.

• Koniec pierwszej połowy!

• Pique! Juan Carlos z wielkim trudem broni niezbyt czyste uderzenie głową reprezentanta Hiszpanii!

• Fantastyczny 'wjazd' Jordiego Alby w pole karne Cordoby! Obrońca Barcelony z zerowego kąta nie zdołał jednak pokonać Juana Carlosa!

• Bardzo aktywny jest w pierwszej połowie Jordi Alba. Problem w tym, że Hiszpan nie zanotował jeszcze ani jednego celnego dośrodkowania w pole karne przeciwnika.

• Kontratak Cordoby. Ghilas zagrywa w pole karne do Cartabii, ale ten z ostrego kąta uderza w boczną siatkę bramki Claudio Bravo.

• Zaskakujący strzał głową Jordiego Alby niepewnie broni Juan Carlos. Na całe szczęście dla gości, nie było żadnego z napastników Barcy, który mógłby popisać się skuteczną dobitką.

• Wreszcie uaktywnił się Messi, ale po rozegraniu piłki z Iniestą został zablokowany przez stoperów beniaminka.

• Mocny płaski strzał z dystansu Pedro minimalnie minął bramkę Cordoby! Było groźnie!

• Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia pod bramką Juana Carlosa. Iniesta zdołał jednak wywalczyć jeszcze jeden stały fragment gry, ale ten zakończył się stratą Leo Messiego.

• Iniesta rozegrał przecudowną kombinację z Pedro, wbiegł z piłką w pole karne, ale w ostatniej chwili został zablokowany i jest tylko korner.

• Jordi Alba rozpędzony wpadł w pole karne Cordoby, ale następnie nie był w stanie dograć do wbiegającego pod bramkę Messiego.

• Rozczarowuje Barcelona po strzeleniu szybkiego gola dającego prowadzenie. Od tego momentu Katalończycy nie stworzyli sobie praktycznie żadnej ciekawej akcji pod bramką Juana Carlosa.

• Przewrócił się Montoya w polu karnym rywala pod naciskiem dwóch obrońców Cordoby. Nie ma jednak mowy o jakimkolwiek faulu.

• Bravo miał teraz spore problemy z obroną dość prostego strzału z dystansu Borjy Garcii. Zdołał jednak złapać piłkę Chilijczyk.

• Przechwyt Barcelony pod polem karnym przeciwnika i była szansa na stworzenie sytuacji stuprocentowej, jednak stracił piłkę w prosty sposób Leo Messi.

• Na minimalnym spalonym został złapany Ghilas.

• Suarez przedarł się między dwóch zawodników Cordoby w pole karne rywala, ale tam nie potrafił popisać się dobrym celnym zagraniem do jednego z kolegów.

• Prosta strata Barcelony i indywidualny kontratak Ghilasa kończy się uderzeniem w boczną siatkę Algierczyka!

• Fede Cartabia uderza z dystansu wysoko w trybuny Camp Nou.

• Kwadrans gry za nami. Barca bardzo szybko zdobyła prowadzenie, a teraz bardzo spokojnie kontroluje boiskowe wydarzenia.

• Suarez w kontrataku zdołał wywalczyć rzut rożny dla Barcelony.

• Niezła akcja Barcelony! Dośrodkowanie z lewej strony Alby kończy się uderzeniem z powietrza Suareza, ale Urugwajczyk trafił tylko w boczną siatkę!

• Znakomita długa piłka Leo Messiego do Andresa Iniesty, ten zwiódł rywala w narożniku pola karnego, po czym oddał zbyt lekki strzał, by zaskoczyć bramkarza Cordoby.

• Piłka na lewe skrzydło do Jordiego Alby, ale ten nie zdołał celnie dośrodkować w pole karne do napastników Barcelony.

• Przefantastyczne podanie Ivana Rakiticia do wychodzącego na czystą pozycję Pedro, ten znakomicie opanował piłkę i błyskawicznie oddał strzał pod poprzeczkę bramki rywala! 1:0!

• Juz wiemy, że NIE! GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Pedro Rodriguez!!!

• Goście dzisiaj w ustawieniu z piątką obrońców. Czy to przyniesie skutek?

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Camp Nou przy dźwiękach klubowego hymnu Barcy.

• Pięć minut do rozpoczęcia spotkania, które poprowadzi sędzia Antonio Mateu Lahoz, znany arbiter międzynarodowy.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Poniżej ławki rezerwowych:

• Barcelona: Ter Stegen, Adriano, Mathieu, Rafinha, Xavi, Munir, Neymar

• Cordoba: Saizar, Pinillos, Rossi, Lopez, Fidel, Abel, Andone.
  • W poprzedniej kolejce oba zespoły zakończyły swoje mecze z wynikiem 0:0. Barcelona osiągnęła rozczarowujący remis z Getafe, natomiast Cordoba u siebie podzieliła się punktami z Levante.

• Nie ma żadnych wątpliwości co do faworyta tego meczu. Jest nim oczywiście FC Barcelona, która będzie chciała jeszcze przed końcem roku nieco zmniejszyć swoją stratę do prowadzącego Realu Madryt, która obecnie wynosi cztery punkty. Cordoba z kolei musi robić wszystko, żeby wydostać się ze strefy spadkowej. Beniaminek pod wodzą Miroslava Djukicia jest obecnie dziewiętnasty z dorobkiem 11 punktów.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 16. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym FC Barcelona zmierzy się z Cordobą.