1

Real Madryt

2

• Zwycięski gol Bale'a.

• Real zasłużenie zdobywa dzisiaj Puchar Króla, gdyż podopieczni Carlo Ancelottiego wykorzystali skrzętnie fatalne błędy duetu Dani Alves - Jose Pinto, zdobywając po dwóch stratach Brazylijczyka dwa gole z kontrataku, przy których nie popisał się także bramkarz Barcy. Gareth Bale wreszcie ma swoją chwilę chwały w El Clasico, zdobywając kapitalnego zwycięskiego gola! Za chwilę Królewscy odbiorą wywalczone trofeum, a z naszej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec! Real Madryt zdobywa Puchar Króla!

• Barcelona naciska, ale do końca tylko sekundy.

• Varane z kolei zmienia Benzemę. Trzy minuty doliczone.

• Casemiro zmienia Isco.

• Słupek!!!! Neymar w idealnej okazji trafia tylko w słupek!!!

• Żółta kartka dla Alonso.

• Mogło być już 1:3, ale w kolejnej kontrze Benzema przegrywa pojedynek z Pinto!

• Kontra Realu, którą Bale rozpoczął na własnej połowie i na swojej drodze musiał tylko wyprzedzić Bartrę! Z nim sobie poradził, wpadł w pole karne i płaskim strzałem zaskoczył Pinto! Piękny gol Walijczyka! Gol prawdopodobnie na wagę Pucharu Króla!

• Alexis zmienia Bartrę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Gareth Bale!!! Co za rajd!!!

• Uderzenie z dystansu Adriano pewnie broni Casillas.

• Real wyprowadził kontrę po błędzie Alvesa, ale Di Maria strzela bardzo niecelnie.

• Neymar w polu karnym świetnie zatrzymany przez Pepe, który jeszcze wyciął Daniego Carvajala. Rzut rożny dla Barcy.

• Bardzo mocny strzał z dystansu Modricia nieznacznie mija bramkę Barcelony! Piłka otarła się o słupek!

• Isco uruchomił Bale'a w kontrataku, ale ten został świetnie zatrzymany przez Mascherano. W odpowiedzi Neymar nie dał rady w starciu z Carvajalem i stracił piłkę na rzecz Casillasa.

• Mateu Lahoz chyba się pośpieszył z gwizdkiem, przerywając akcję Barcy, bo jego liniowy nie pokazał spalonego. I takowego nie było. Dziwna sytuacja.

• Na spalonym Messi w akcji kombinacyjnej Barcelony.

• Uderzenie z dystansu na wiwat Daniego Alvesa.

• Gol Bartry

• Po dośrodkowaniu Alvesa niepilnowany był w polu karnym Pedro, ale pomógł sobie ręką w przyjęciu piłki i sędzia to dostrzegł.

• Rajd Bale'a przez kilkadziesiąt metrów i uderzenie w światło bramki, które broni Pinto! Zrobił się mecz na Mestalla!

• Debiut młodego obrońcy Barcy w El Clasico zakończony golem! Nikt tego się teraz nie spodziewał, ale po rzucie rożnym Bartra wykorzystuje błąd Pepe i pięknym strzałem głową doprowadza do remisu!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL! Marc Bartra!

• Neymar wywalczył rzut rożny dla Barcy.

• Oho, wydawało się, że będzie 0:2 dla Realu, ale sędzia Mateu Lahoz słusznie chyba nie uznał gola dla Królewskich, gdyż faul na Pinto wydawał się dość wyraźny.

• Kolejna kapitalna akcja Di Marii! Argentyńczyk doskonale dogrywa do Benzemy, którego strzał w krótki róg zdołał obronić Pinto!

• Dośrodkowanie Daniego Alvesa łapie Casillas. Wcześniej obrona Realu poradziła sobie z wrzutką Xaviego.

• Bardzo nieprzyjemny strzał z dystansu Bartry odbija niepewnie Casillas! Rzut rożny.

• Barcelona - Real Madryt

• Przewrócił się w polu karnym Ramos, sędzia był niewzruszony i niecelny strzał z dystansu oddał Alonso.

• Kolejna strata Busquetsa i Benzema zostaje zablokowany przez Bartrę. Jeszcze jeden rzut rożny.

• Doszedł do strzału głową Sergio Ramos, ale uderzył w sam środek bramki i złapał piłkę Pinto!

• Świetna akcja Di Marii, zagranie piętą do wbiegającego Carvajala, którego centrę blokuje Mascherano. Korner.

• I schodzi słabiutki Cesc Fabregas, w jego miejsce Pedro.

• Przechwyt Messiego i po chwili strata Fabregasa pod polem karnym Realu na rzecz wracającego Di Marii.

• Teraz na spalonym Leo Messi.

• Fabregas w starciu z Ramosem chciał wymusić rzut karny. Bez skutku.

• Na spalonym Benzema w kontrataku Realu.

• W drugiej połowie Barcelona jeszcze bez sytuacji. Złe dośrodkowanie Alvesa.

• Po błędzie Busquetsa Bale z szesnastu metrów strzela tuż nad bramką Barcelony!

• Pepe opatrywany przez lekarzy Realu. Tymczasem Jordi Alba opuścił plac gry w przerwie z powodu urazu mięśnia dwugłowego uda.

• Javier Mascherano bez ceregieli przerwał akcję indywidualną. Żółta kartka.

• Messi z rzutu wolnego potwierdza swoją słabiutką dyspozycję. Strzela wysoko w trybuny.

• Messi faulowany przez Pepe około 25 metrów od bramki Casillasa.

• Bale!!! Po kontrataku Realu Walijczyk doskonale minął Busquetsa i posłał piłkę obok bramki Pinto!

• Wznawiamy spotkanie!

• Zmiana w przerwie w Barcelonie. Adriano za Jordiego Albę.

• El Clasico nie porywa - z gry obu drużyn wynikałby remis, gdyby nie błąd Jose Pinto po strzale Angela Di Marii po jednym z kontrataków Królewskich. Real prowadzi do przerwy, ale w tym meczu może się jeszcze wiele zdarzyć, choć do tego trzeba jednak innej gry Barcelony.

• Koniec pierwszej połowy! Barcelona - Real 0:1!

• Di Maria znalazł Benzemę w polu karnym, a ten jednak fatalnie skiksował.

• Messi nie opanował długiej piłki zagranej za linię obrony przez Fabregasa.

• Iniesta i Neymar powalczyli o piłkę w polu karnym Realu i Brazylijczyk zagrał ją przed pole karne do Messiego, który strzela niecelnie!

• Złe dośrodkowanie Alvesa, ale Carvajal nieoczekiwanie wybija piłkę na róg.

• Neymar złapany na spalonym.

• Drobne zamieszanie w polu karnym Realu wyjaśnione, a w kontrataku Benzema minimalnie zbyt lekko zagrał do Bale'a i wychodzącego sam na sam Walijczyka uprzedził Busquets.

• Jordi Alba!!! W kontrataku Realu Bale poradził sobie z Alvesem i zagrał piłkę do niepilnowanego Di Marii, do którego doskonale doskoczył i zablokował lewy obrońca Barcy!

• Szybkie rozegranie i słabiutki strzał Messiego. Piłka ledwo doturlała się do Casillasa.

• Po dosrodkowaniu Alby i interwencji Coentrao jest korner dla Barcelony.

• Iniesta szukał w polu karnym wbiegającego Alvesa, ale jego zagranie przerwał Ramos.

• Gol Di Marii:

• Po składnej akcji Barcelony uderzenie z dystansy Iniesty zostało zablokowane przez Modricia.

• Centra Di Maria nie przeszła przez dobrze ustawionego Bartrę.

• Real wywalczył dość przypadkowo rzut rożny.

• Neymar wycofuje piłkę przed pole karne do Xaviego, który z kolei uderza wysoko nad poprzeczką.

• Jordi Alba teraz z kolei celnie zacentrował na głowę Neymara, który z trudnej pozycji nie trafił czysto w piłkę.

• Alves swoim dośrodkowaniem znalazł nieoczekiwanie ustawionego w polu karnym Jordiego Albę, ale ten głową nie zaskoczył Casillasa!

• Iniesta dograł doskonale w uliczkę do Fabregasa, który szukał jeszcze Neymara w polu karnym, ale zagrał minimalnie niedokładnie.

• Bardzo ładna akcja pozycyjna Realu zakończona jednak słabiutkim strzałem Di Marii.

• Kartka chyba także dla Pepe.

• Zagotowało się teraz między Neymarem a Coentrao, wkroczył do akcji też Pepe. Musi interweniować arbiter. Jest żółta kartka dla Brazylijczyka.

• Centra Alvesa i efektowna interwencja szczupakiem Pepe, który uprzedził Messiego.

• Dośrodkowanie Neymara z prawego skrzydła, Iniesta niecelnie zgrywa piłkę do Fabregasa. Strata.

• Neymar poradził sobie w polu karnym z Ramosem, ale nie podążył za akcją Messi i po zagraniu Brazylijczyka Pepe oddaje piłkę Casillasowi.

• Błyskawiczna kontra Królewskich! Odbiór Isco, Benzema doskonale uruchamia Di Marię, który nie najlepiej zabrał się z piłką, ale pomimo nacisku Alby oddał płaski strzał na bramkę, z którym słabo interweniujący Pinto sobie nie poradził! 1:0 dla Realu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Angel Di Maria!

• Real atakuje pressingiem już na połowie rywala, ale daleko Królewskim do tego, co w Lidze Mistrzów prezentowało Atletico.

• Bale przypadkowo utrzymał się z piłką na 16. metrze przed bramką Barcelony, ale odbity strzał Walijczyka minął bramkę.

• Odbita centra Daniego Alvesa wpada w ręce Casillasa.

• I już poszła kontra Realu! Mascherano złamał linię spalonego i Bale wyszedł na wolne pole, ale z ostrego kąta nie był w stanie uderzyć celnie na bramkę Pinto!

• Długa piłka od Iniesty do rozpędzonego Messiego, ale Argentyńczyka uprzedza Casillas.

• Alba poradził sobie z Pepe i wpadł w pole karne Realu, gdzie doskonale zatrzymał go Carvajal.

• Faul taktyczny Isco na Neymarze i jest błyskawicznie żółta kartka dla gracza Realu.

• Real od pierwszych minut stara się rozgrywać dokładnie futbolówkę.

• Pierwszy gwizdek sędziego, Benzema do Modricia i zaczynamy!

• Kapitanami obu drużyn są Iker Casillas (Real) i Xavi Hernandez (Barca).

• Czas na hymn Hiszpanii i oczywiście pojawiają się gwizdy Katalończyków.

• Obie drużyny już wychodzą na murawę Estadio Mestalla! Sędzią spotkania jest Antonio Mateu Lahoz, który pochodzi właśnie z regionu Walencji.

• Kwadrans do rozpoczęcia spotkania. Transmisja z tego meczu w TVP 1 i TVP Sport.

• - To jest finał. Nie myślimy tylko o tym, żeby przeszkadzać rywalowi, ale chcemy zagrać swój mecz w nasz sposób. To jedyny sposób, żeby wygrać. Musimy powalczyć o piłkę i do tego potrzebujemy odwagi i tożsamości, rzeczy najważniejszych w finałach. (...) Cristiano? Nie chcemy ryzykować. Tracimy ważnego piłkarza, ale wierzę, że będzie to motywacja dla pozostałych - twierdził z kolei Carlo Ancelotti, szkoleniowiec Królewskich.

• - To nie będzie żaden rewanż. To ważny mecz, ponieważ gramy o Puchar Króla, o trofeum, które trzeba zdobyć. Nie ma co się odnosić w tym momencie do innych rozgrywek. Tam się stało, co się stało i żałujemy tego. To trofeum ma swoją wartość, ale nie wpłynie na powodzenie całego sezonu, bo te zależy od innych rozgrywek - mówił przed tym spotkaniem szkoleniowiec Barcelony, Gerardo Martino.

• Kogo brakuje w obu drużynach? W Realu brakuje oczywiście kontuzjowanego Cristiano Ronaldo, a także Samiego Khediry, Alvaro Arbeloi, Marcelo i Jese Rodrigueza. W Barcelonie nie zagrają z kolei Victor Valdes, Gerard Pique oraz Jonathan dos Santos. Poza meczową osiemnastką znaleźli się z kolei Cristian Tello, Martin Montoya oraz Ibrahim Afellay.

• Willian Jose
  • Nie można mówić o jakichkolwiek niespodziankach, w którejkolwiek z drużyn, aczkolwiek niektóre media awizowały do gry Alexisa Sancheza w miejsce Ceska Fabregasa. Do zdrowia w Barcelonie wrócili w ostatniej chwili Marc Bartra i Carles Puyol, dzięki czemu ten pierwszy wskakuje do pierwszej jedenastki, a drugi ląduje na ławce rezerwowych. W Realu za kontuzjowanego Ronaldo gra dzisiaj Isco.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• FC Barcelona - Real MadrytFC Barcelona - Real Madryt

• ...oraz 4:3 na Santiago Bernabeu po hattricku Messiego i jednej bramce Iniesty (dla Realu trafiali Benzema x2 i Ronaldo)

• Spotkania ligowe w tym sezonie padały z kolei łupem Barcelony, która wygrywała 2:1 na Camp Nou po golach Neymara i Alexisa (dla Realu trafił Jese)...

• Dokładnie trzy lata temu, oba zespoły również spotkały się na Mestalla w finale Pucharu Króla. Real Madryt Jose Mourinho pokonał wtedy Barcelonę Pepa Guardioli 1:0 po trafieniu Cristiano Ronaldo. Żadnego z trzech wymienionych panów dzisiaj nie zobaczymy w akcji.

• Dzisiejszy mecz Realu z Barceloną będzie już 228. oficjalnym spotkaniem obu drużyn. Bilans tych spotkań to 90 zwycięstw Królewskich, 89 Katalończyków oraz 48 remisów. W bramkach jest 383-369 dla Los Blancos.

• Na starcie warto może przypomnieć drogi obu drużyn do finału. Barcelona pokonywała kolejno Cartagenę (4:1,3:0), Getafe (4:0, 2:0), Levante (4:1, 5:1) oraz Real Sociedad (2:0, 1:1). Real miał nieco trudniej, bowiem w kolejnych pojedynkach radził sobie z Olimpic Xativa (0:0, 2:0), Osasuną (2:0, 2:0), Espanyolem (1:0, 1:0) oraz Atletico Madryt (3:0, 2:0).

• FC Barcelona - Real Madryt

• Dzisiejszy finał zostanie rozegrany na Estadio Mestalla w Walencji, gdzie cały dzień gromadzą się już kibice obu zespołów. Ten mecz będzie miał na pewno niewiarygodne znaczenie zarówno dla Barcy, jak i dla Królewskich, bo w ostatecznym rozrachunku może się okazać jedyną szansą na jakiekolwiek trofeum w tym sezonie (nie licząc Superpucharu Hiszpanii zdobytego przez Barcelonę na starcie). Obie drużyny prawdopodobnie będą musiały uznać wyższość Atletico Madryt w La Liga. Przed Realem jest jeszcze wprawdzie półfinał Ligi Mistrzów z Bayernem, ale w tym dwumeczu Królewscy na pewno nie będą faworytem.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu finałowego Pucharu Króla, w którym FC Barcelona zmierzy się z Realem Madryt!