2

Valencia CF

0

• I to juz wszystko z naszej strony, zapraszamy do śledzenia relacji z następnych meczów

• Valencia ewidentnie opadła z sił w drugiej połowie, a blaugrana mimo, że nie rozegrała fantastycznego meczu, potrafiła to wykorzystać. Dwie bramki zdobyte w pierwszej i ostatniej minucie zapewniają jej 3 punkty

• I to już koniec dzisiejszego meczu, Barca wygrywa 2:0!

• Gracze Valencii ruszyli do ataku i zostawili Messiego, który był zupełnie sam na połowie rywala. Miał chyba za dużo pomysłów na pokonanie Alvesa, strzelił w niego, ale dobitka była już skuteczna!

• GOOOOOOOOOOOL! Messi dobija rywala!

• Messi przedryblował dwóch rywali, zatrzymał się jednak na Otamendim. Od bramki Alves

• Żółtko dla Bravo za opóźnianie gry

• 3 minuty doliczone

• Mustafi barkiem uderzył Neymara i solidnie zapracował na kartkę

• Messi przejął piłkę w środku pola i ruszył jeden na jeden z Otamendim, górą obrońca Valencii!

• Faul taktyczny Rakiticia i w efekcie zasłużona żółta kartka

• Zakotlowało się pod bramką Bravo! Kilka prób graczy Valencii kończyło się niepowodzeniem, aż wreszcie Rodrigo gorźnie uderzył, jednak świetnie wybronił to chilisjki golkiper!

• Boisko opuszcza strzelec jedynej bramki Luis Suarez, a w jego miejsce na murawie melduje się Pedro

• Messi w poprzeczkę! Centymetrów brakowało od przepieknej bramki!

• Parejo faulował szarżującego Messiego, dla Barcy szansa z wolnego, a dla kapitana gości żółtko

• Kolejne groźne zagranie za plecy obrońców, ale znów zawodnik Barcy na spalonym, a konkretnie Dani Alves

• Rodrigo sprytnie założył siatkę Pique, cóż z tego skoro zaasekurował kolegę Rakitić i odebrał piłkę

• Parejo przeciągnął dośrodkowanie z rzutu roznego, żaden z kolegów nie miał szans do tego dojść

• Przekombinowali teraz zawodnicy Blaugrany. Alves zamarkował strzał, podciął piłkę nad obroną w kierunku Messiego, który próbował uderzać nożycami, ale nie trafił w piłkę

• Kontra Barcelony zakończona dośrodkowaniem Alvesa do Neymara, który kończył akcję strzałem szczupakiem. Alves nie mógł mieć z tym problemów

• Mascherano bezpardonowo zatakował rywala wślizgiem i obejrzał za ten faul żółtą kartkę

• Barcelona po przerwie prowadzi grę, podopieczni Enrique wyszli bardziej skoncentrowani i nie tracą już tak często piłki

• Xavi ładnie prostopadle poszukał Suareza, Urugwajczyk był jednak na minimalnym spalonym, co nie umknęło sędziemu

• Obaj lewi obrońcy mieli już na swoich kontach żółte kartki i grali dość ryzykownie, zostali więc zmienieni. Mathieu przeniósł się na lewą obronę, a jego miejsce na środku zajął Mascherano, Rakitić oczywiście w środku pola

• A w Valencii Gaya zastępuje Orbana

• I gra już wznowiona!

• Mamy zmiany w obu zespołach. W Barcelonie Rakitić zmienia Adriano

• Katalończycy przebudzili się dopiero pod koniec pierwszej części, kiedy to odzyskali kontrolę nad meczem. Sporo błędów popełniają dziś Pique i Adriano, ale na szczęście dla kibiców Barcy w świetnej formie jest Luis Suarez

• Valencia gra dziś bardzo dobrze, zawodnicy wyszli na to spotkanie bez kompleksów i bardzo agresywnie. Nie zlamała ich utrata bramki, stworzyli sobie kilka groźnych akcji, jednak grając z Barceloną trzeba umieć je wykorzystać. Największa bura należy się Parejo za zmarnowanie karnego

• I to była już ostatnia akcja w tej części, sędzia zaprosił obie ekipy na przerwę!

• Pique doszedł do piłki, ale nie zdołał celnie uderzyć na bramkę Alvesa

• Adriano podłączył się do ataku, jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Barragana i bedzie korner

• Xavi ładnie wypatrzył Suareza, ten został jednak wypchnięty na skraj pola karnego, więc oddał piłkę do Adriano. Lewy obrońca huknął potężnie ale też bardzo niecelnie

• Co za pudło Messiego! Piękna koronkowa akcja Barcelony, ostatecznie piłka trafiła do Messiego, a ten prawą nogą z 5 metrów nie trafił w bramkę!

• Tym razem Paco się nie popisał i uderzył z 16 metrów daleko od bramki. Mógł zagrywać do ładnie pokazującego się Rodrigo

• Ostry faul Orbana na Busquetsie. Lewy obrońca gości musi uważać, bo zaraz wyleci

• Orban uderzył Messiego łokciem w walce powietrznej i został za to ukarany żółtą kartką

• Messi ruszył na przebój, został jednak dobrze podowjony i Gomes do spółki z Orbanem zabierają mu piłkę

• Ależ strzał Alcacera! Nikt się nie spodziewał, że Hiszpan uderzy przy krótszym słupku, Bravo stał jak zaklęty i tylko przyglądał się, jak piłka trafia w słupek!

• Piękna piłka od Feghouliego do Alcacera. Hiszpan był jednak na minimalnym spalonym, a i tak skutecznie interweniował Pique

• Fuego agresywnie zaatakował Neymara na połowie rywala i otrzymał za to kartkę, choć powtórki pokazują, że nawet Brazylijczyka nie dotknął

• Kolejna groźna wrzutka, jednak tym razem Pique nie popełnił błędu

• Adriano ma dziś spore problemy, kolejny raz fauluje. Parejo już trzeci raz wykonuje rzut wolny z tego samego miejsca, a Brazylijczyk został ukarany żółtą kartką

• Teraz to Duma Katalonii miała szansę po stałym fragmencie gry, jednak ostatecznie z tego nie wyszło i Alves zaczyna od bramki

• Barcelona nie jest dziś sobą - w pierwszych 23 minutach już 15 razy straciła piłkę

• Kolejna kontrowersja: po strzale głową Otamendiego piłka trafiła Mathieu w rękę, sędzia chyba słusznie odgwizdał faul Argentyńczyka. Po chwili świetną szansę miał Alcacer, w ostatniej chwili z nikąd pojawił się Mascherano i zablokował ten strzał

• W odpowiedzi Suarez wrzucił piłkę w kierunku Messiego, jednak Argentyńczykowi zabrakło kilku centymetrów i nie sięgnął futbolówki

• Rodrigo dośrodkował, Pique wybił prosto pod nogi Paco. Ten szukał w szesnastce Feghouliego, jednak zdołał on tylko dziubnąć piłkę

• Kolejne dośrodkowanie Parejo, ale tym razem górą Busquets. Barcelona ma spore problemy z wyprowadzaniem piłki

• Otamendi wygrał pojedynek powietrzny z Busquetsem, jednak uderzył głową dobre dwa metry obok słupka

• Mascherano faulował i jest okazja po stałym fragmencie gry

• Głupie zachowanie Pique, który w niegroźnej sytuacji faulował Rodrigo naprawił Bravo. W zasadzie to zawalił Parejo, strzelając za lekko i za bardzo w środek bramki.

• Parejo fatalnie uderzył i Bravo łapie piłkę!

• Pigue fauluje Rodrigo i mamy karnego dla Valencii!

• Defensywa Barcelony nie może się dziś odnaleźć. Feghouli dośrodkował do niepilnowanego Rodrigo, ten jednak nie zdołał jej opanować i stracił piłkę

• Feghouli znalazł się w wymarzonej sytuacji, jednak zdaniem sędziego był na spalonym! Powtórki poddają tę decyzję pod wątpliwość

• Rodrigo mógł błyskawicznie odpowiedzieć! Skrzydłowy Valencii łamie złamał akcję do środka i uderzył tuz obok słupka!

• Valencia zaczęła ofensywnie i od razu nadziała się na kontrę. Busquets swietnie uruchomił Messiego, ten wyłożył piłkę Suarezowi. Urugwajczyk płaskim strzałem pokonuje Alvesa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Suarez potrzebował tylko 55 sekund!

• Zaczynamy!

• Przywitanie zawodników już za nami, na trybunach zasiada dziś Shakira

• Piłkarze już czekają w tunelu, początek meczu za około 5 minut! Jaki wynik obstawiacie? Typujcie w komentarzach i wybierajcie gracza meczu

• Obrońcy "Nietoperzy" nie mają dziś łatwego zadania: Leo Messi najbardziej lubi strzelać hat-tricki właśnie im (3), a na dodatek o formie Luisa Suareza boleśnie przekonał się w środę David Luiz

• Podopieczni Nuno Esprito Santo spisują się wyśmienicie, wystarczy powiedzieć, że na tym etapie rozgrywek tylko raz mieli więcej punktów. Było to w mistrzowskim sezonie 2003/04. Ostatnie 10 spotkań to 7 zwycięstw i 3 remisy, jednak Barca ma jeszcze lepszy bilans 8 wygranych, remis i porażka.

• I ławka Valencii: Yoel, Vezo, Gaya, Cancelo, De Paul, Filipe Augusto, Negredo