Męki Barcelony. "Tylko" 2:0 z ostatnim zespołem ligi [RELACJA, ZDJĘCIA]

jac
FC Barcelona pokonała na wyjeździe ostatnie w tabeli Levante 2:0 (1:0). Wbrew temu co sugeruje wynik, nie był to jednak łatwy mecz. Rywal miał swoje dogodne sytuacje; raz trafił w słupek, innym razem zmarnował sytuację jeden na jeden z bramkarzem.

Na prowadzenie Barcelona wyszła w 21. minucie. Tyle że nie za sprawą Leo Messiego, Luisa Suareza czy Neymara, a Davida Navarro, który to pechowo skierował piłkę do własnej bramki.

Jak na czerwoną latarnię ligi Levante grało nadzwyczaj dobrze. Przed przerwą mogło doprowadzić do wyrównania. W słupek uderzył jednak Jose Luis Morales. Parę minut przed nim okazji nie wykorzystał również Jefferson Lerma, pudłując w sytuacji sam na sam z Claudio Bravo.

Barcelona zagrał przeciętne zawody. Mimo to w doliczonym czasie zdołała ustalić wynik na 2:0. Gola strzelił niezawodny Luis Suarez. To jego dwudzieste trafienie w tym sezonie. Jest liderem klasyfikacji najlepszych strzelb.

Dzisiejszym zwycięstwem, chociaż osiągniętym w niezbyt dobrym stylu, Barcelona przedłużyła do 28 serię meczów bez straty punktowej.