1

Lech Poznań

0

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Zapraszam na kolejne nasze relacje!

• A więc cudu nie było. FC Basel wygrywa drugi mecz z Lechem i gra dalej w eliminacjach LM, poznaniakom pozostaje walka o Ligę Europy. Podopieczni Skorży stworzyli sobie dziś sporo sytuacji, jednak żadnej nie potrafili wykorzystać. A bramkę stracili, gdy w zasadzie już wszystko było pozamiatane.

• Koniec meczu!

• Chwilę wcześniej sędzia przedłużył ten mecz o dwie minuty.

• GOL DLA FC BASEL! Birkir Bjarnason pokonał Buricia!

• Niecelnie uderzał przed chwilą Łukasz Trałka.

• ŻÓłta kartka dla Barry'ego Douglasa.

• Ostatnia zmiana w Lechu: Robak za Hamalainena.

• I zmów blisko Lech! Po dośrodkowaniu Douglasa z wolnego głową obok bramki uderzał Trałka!

• Żółtą kartkę za zagranie ręką obejrzał Calla.

• To powinien być gol! Po doskonałym dograniu Pawłowskiego Lovrencsics przegrał pojedynek sam na sam z Vaclikiem! Za lekko uderzał to Węgier!

• Zmiana w Basel: Zuffi w miejsce Delgado.

• Po stałym fragmencie zakotłowało się trochę pod bramką Buricia, lechici zdołali jednak wyjaśnić sytuację.

• W drużynie Lecha w końcu pojawił się napastnik - Denis Thomalla zmienił Darko Jevticia.

• Embolo faulowany przez Linettego, będzie rzut wolny dla FC Basel.

• FC Basel - Lech Poznań

• Niezłe płaskie dośrodkowanie Pawłowskiego, piłka ląduje w rękach Vaclika.

• Zmiana w FC Basel - Embolo w miejsce Janki.

• Ależ okazja! Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa w idealnej sytuacji nie trafia Hamalainen!

• Zmiana w Lechu: boisko opuszcza Dariusz Formella, w jego miejsce Gergo Lovrencsics.

• Douglas z rożnego krótko do Trałki, ten huknął mocno i niecelnie z okolicy narożnika pola karnego.

• Prosty błąd lechitów spowodował, że gospodarze będą mieli rzut rożny. Ktoś zagrał do tyłu nie patrząc, gdzie jest Burić, bramkarz Lecha próbował jeszcze zdążyć do piłki, ale potknął się.

• Ceesay dobrze wyrzucił z autu do Hamalainena, ten płasko dośrodkował prosto w ręce Vaclika.

• Ależ okazja dla Lecha! Po świetnym dograniu Kamińskiego lewą stroną ruszył Douglas, dośrodkował w pole karne, tam piłkę dziubnął Vaclik, wybił obrońca i trafiła pod nogi Jevticia. Szwajcar oddał dobry strzał, ale trafił w obrońcę!

• Pawłowski dobre wyszedł z kontratakiem, po jednej stronie miał Trałkę, po drugiej Formellę, a on... wbiegł wprost na Safariego.

• Zaostrza się ten mecz. Żółtą kartkę obejrzał teraz Kamiński.

• Dośrodkowanie Douglasa z rzutu wolnego trafia na głowę Hamalainena, ten zgrywa do środka, tam jednak nie było żadnego lechity.

• Żółta kartka dla Langa za faul taktyczny na Pawłowskim.

• Strzał Kovacevicia z dystansu obok bramki Buricia.

• Głupio ogląda się taki mecz. Niby grają, ale w zasadzie o nic.

• Poza boiskiem chwilę opatrywany był Janko, ale Austriak wrócił do gry.

• Janko wpada w pole karne, po czym upada na murawę po starciu z Dudką. Jedenastki nie będzie, bo napastnik Basel był na spalonym.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Niezła pierwsza połowa w wykonaniu poznaniaków, ale to oczywiście za mało, by mówić o awansie. Na razie podopieczni Skorży nie zdołali strzelić ani jednego gola i wszystko wskazuje na to, że dzisiaj powalczą jedynie o zachowanie twarzy. Na razie zatem cudu nie było.

• Przerwa.

• ...i Karol Linetty. Obaj zawodnicy za mocno przepychali się przed wykonaniem rzutu rożnego przez gospodarzy.

• Jakieś spięcie pod bramką Lecha, żółte kartki obejrzeli Marek Suchy...

• Groźna okazja dla zespołu z Bazylei, po zgraniu głową z prawej strony Delgado miał jednak problemy z utrzymaniem równowagi i nie zdołał oddać skutecznego strzału.

• Pawłowski dobrze ograł dwóch rywali, po czym dośrodkował wprost w ręce Vaclika. Niewiele brakowało, by do piłki doszedł Hamalainen.

• Formella dobrze urwał się prawą stroną, po czym dośrodkował kompletnie do nikogo.

• Niezła wymiana podań Trałki i Douglasa po krótko rozegranym rzucie rożnym, później dogranie do Jevticia i groźny strzał, zablokowany przez obrońców.

• Po dośrodkowaniu Pawłowskiego Hoegh uprzedził Formellę, wybijając piłkę na róg.

• Po starciu z Douglasem w polu karnym upadał jeden z zawodników Basel, sędzia uznał jednak, że wszystko było zgodnie z przepisami.

• Groźne dośrodkowanie Douglasa w stronę Pawłowskiego, pierwszy do piłki był jednak wychodzący z bramki Vaclik.

• Formella próbował prostym zagraniem Safariego. Najwyraźniej nie pamięta, jak ten zawodnik w Poznaniu swoimi zwodami wkręcił w ziemię Łukasza Trałkę.

• Hamalainen do końca atakował Vaclika, był bliski przejęcia piłki, ostatecznie tylko zmusił Czecha do błędu czyli wybicia piłki w aut.

• Mogło być groźnie pod bramką Buricia. Po dośrodkowaniu Calli Janko w ostatniej chwili został uprzedzony przez Ceesay'a, a chwilę później inny zawodnik Basel nie trafił w piłkę.

• Po niezłym początku w wykonaniu Lecha w tej chwili gra toczy się pod kontrolą zawodników z Bazylei.

• Po rzucie rożnym dla zespołu Basel zakotłowało się mocno w polu karnym Lecha, ostatecznie jednak piłkę zdołali wybić obrońcy.

• FC Basel - Lech PoznańFC Basel - Lech Poznań

• Wracający Karol Linetty wybił piłkę spod nóg Bjarnasona.

• Dudka dobrze wypuścił prawą stroną Ceesay'a, ten ruszył do przodu i dośrodkował... do nikogo. Reszta lechitów nie zdążyła za szybkim Gambijczykiem.

• Dośrodkowanie Safariego trafia na głowę Calli, ten oddał niezły strzał, piłkę łapie jednak Jasmin Burić.

• Dobre dośrodkowanie Calli w pole karne Lecha, tam jednak przytomnie zachował się Dudka, który nie dał Jance dojść do piłki.

• W środku pola faulowany był Darko Jevtić.

• Przed chwilą lechici bardzo długo utrzymywali się przy piłce mniej wiecej na 30. metrze przed bramką Vaclika, nie mieli jednak pomysłu, jak wejść w pole karne. Kilkoma efektownymi zagraniami popisał się jedynie Darko Jevtić, wiecej pożytku z całej sytuacji nie było.

• Janko zagrywa do wychodzącego na pozycję Calli, ale ten na spalonym. Lechici muszą na niego uważać, bo w poprzednim meczu właśnie w takiej sytuacji zdobył gola. Wtedy jednak był bardziej na środku, teraz nieco na boku.

• Strzał Darko Jevticia obok bramki FC Basel.

• Dobra piłka od Ceesaya do Hamalainena, ten uwolnił się spod opieki Suchego, jednak przy okazji odpychał rywala i sędzia odgwizdał faul.

• Calla dostał dobrą piłkę od Delgado, później jednak dośrodkował niezbyt dobrze, Janko musiał cofać się po piłkę i ostatecznie oddał słaby strzał głową.

• Na razie przy piłce głównie Lech, a gra toczy się na połowie zespołu gospodarzy.

• Kąśliwa próba Pawłowskiego z ostrego kąta, piłkę łapie Vaclik.

• Gramy!

• Oba zespoły już na murawie, za chwilę początek meczu!

• Ławka rezerwowych Lecha: Maciej Gostomski, Tamas Kadar, Maciej Wilusz, Abdul Aziz Tetteh, Gergo Lovrencsics, Marcin Robak, Denis Thomalla.

• Ławka rezerwowych FC Basel: Germano Vailati, Adama Traore, Manuel Akanji, Philipp Degen, Luca Zuffi, Shkelzen Gashi, Breel Embolo.

• Kilka zmian w swoim zespole w porównaniu do pierwszego meczu wykonał również Urs Fischer. W podstawie wybiegną dziś m. in. strzelcy bramek Davide Calla oraz Marc Janko, którzy spotkanie w Poznaniu rozpoczęli na ławce rezerwowych.

• Poznaliśmy już składy, w jakich wystąpią dzisiaj obydwa zespoły. Na prawej obronie ekipy Macieja Skorży pauzującego za czerwoną kartkę Tomasza Kędziorę zastąpi Kebba Ceesay. W pierwszym składzie jest również Dariusz Dudka, który zastąpi popełniającego ostatnio kardynalne błędy Tamasa Kadara. W ataku - i tu zaskoczenie - szkoleniowiec poznaniaków nie postawił na nikogo z dwójki Marcin Robak - Denis Thomalla, a na Kaspra Hamalainena.

• Pierwszy mecz nie pozostawił złudzeń - poznaniacy mają nikłe szanse na sukces. Przed tygodniem przegrali na własnym boisku aż 1:3 i teraz potrzebowaliby strzelenia trzech goli, by przejść mistrza Szwajcarii. Czy takie wydarzenie jest dzisiaj możliwe?

• Czy wierzycie państwo w cuda? Takie nadprzyrodzone zjawiska, których nie da się wytłumaczyć inaczej jak tylko ingerencją siły wyższej? Właśnie czegoś takiego potrzebuje dziś mistrz Polski, by przejść do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Ja nazywam się Wojciech Maćczak i zapraszam was serdecznie na relację LIVE ze spotkania FC Basel - Lech Poznań.

• FC Basel - Lech LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy niemożliwe stanie się możliwe?

Pierwszy mecz, przegrany przez lechitów 1:3 stawia mistrzów Polski w bardzo trudnej sytuacji. Dodatkowo wszystko pogarsza fakt iż na murawę w Bazylei nie mogą wybiec Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri i Dawid Kownacki. Czy mimo wszystkich przeciwności losu poznaniakom uda się wywieźć korzystny rezultat?