2

• KONIEC! Roma awansuje do 1/8 finału Ligi Europy jako piąty włoski zespół!!

• Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Leandro Paredes ukarany żółtą kartką.

• Jens Toornstra uderzał z rzutu wolnego, piłka powędrowała prosto na bramkę Romy, ale Łukasz Skorupski dobrze się ustawił i przeniósł futbolówkę ponad poprzeczkę.

• Zmiana w Feyenoordzie, Tonny Vilhena opuści boisko, zastąpi go Anass Achahbar.

• Ostatnia zmiana w Romie, za Francesco Tottiego wszedł Leandro Paredes.

• Wszystko wskazuje na to, że w kolejnej fazie rozgrywek zobaczymy rzymian. Patrząc na grę gospodarzy niemal niemożliwym jest, że uda im się strzelić dwa gole w dziesięć minut.

• El Ahmadi w porę został uprzedzony przez Łukasza Skorupskiego. Polak rozgrywa dziś bardzo dobre zawody.

• Feyenoord Rotterdam - AS RomaFeyenoord Rotterdam - AS Roma

• A Miralema Pjanica zastąpi Radja Nainggolan.

• Szykuje się podwójna zmiana w Romie. Za Adama Ljalica wejdzie Juan Manuel Iturbe.

• Feyenoord do awansu potrzebuje jeszcze dwóch goli. Do końca spotkania pozostało nieco ponad dwadzieścia minut.

• Gervinho znów na spalonym, ale jeśli ktoś ma strzelić jeszcze jedną bramkę dla Romy, prawdopodobnie będzie to Iworyjczyk, który jest dziś bardzo aktywny na boisku, a w szczególności pod bramką Feyenoordu.

• Miquel Nelom dośrodkowywał na pole karne, Łukasz Skorupski wyciągnął się jak sturna aby obronić ten strzał, ale został sfaulowany.

• Kontra Romy, Gervinho był pilnowany przez trzech graczy, próbował odgrywać piłkę do lepiej ustawionego kolegi, ale koniec końców stracił ją na rzecz piłkarzy Feyenoordu.

• Miralem Pjanić uderzał piłkę z rzutu rożnego, ale próbę przeprowadzenia ataku przez rzymian udaremnili gospodarze.

• Fani Feyenoordu rzucili na murawę zapalniczki...

• Niepilnowany przez nikogo Vasilis Torosidis posłał piłkę w kierunku wbiegającego w pole karne Gervinho, który dostawił nogę do piłki i umieścił ją w siatce! Teraz bliżej awansu jest Roma!

• Goooool! Gervinho!! Co tu się dzieje!!

• Czerwoną kartką z polemikę z sędzią otrzymał rezerwowy Feyenoordu, Erwin Mulder, który musiał udać się do szatni.

• Elvis Manu dopiero co wszedł na boisko, a już strzelił gola! Piłkarz świetnie przyjął piłkę w polu karnym i strzałem w prawy dolny róg bramki pokonał bramkarza gości.

• Goooool! Elvis Manu!!!! Wejście smoka!!

• Mamy zmianę w drużynie gospodarzy, za Khalida Boulahrouza wejdzie Elvis Manu.

• Kiedy Mitchell te Vrede został ukarany czerwoną kartką, kibice Feyenoordu wściekli się i zaczęli rzucać w okolice murawy różne przedmioty, a także przemieszczać się między swoimi miejscami. Mówi się, że to jeden z powodów przerwania meczu.

• Podczas przerwy na stadionie poproszono kibiców Feyenoordu o spokój i odpowiednie zachowanie.

• Piłkarze obu drużyn wrócili na plac gry i rozpoczęli krótką rozgrzewkę.

• Kibice Feyenoordu zapracowali chyba na wykluczenie swojej drużyny w europejskich pucharów. Nie dość, że tydzień temu zdewastowali cenne zabytki w centrum Rzymu, za co uniknęli kary, bowiem miało to miejsce poza stadionem, to jeszcze dziś rzucili dmuchanego banana niedaleko murawy i kierowali rasistowskie okrzyki do Gervinho.

• Coś niepokojącego dzieje się na stadionie w Rotterdamie! Piłkarze obu drużyn opuścili boisko!

• Mitchell te Vrede bardzo ostro sfaulował Kostasa Manolasa, Grek opuścił boisko i nie wiadomo, czy na nie wróci.

• Feyenoord w trudnej sytuacji! Mitchell te Vrede ukarany czerwoną kartkę, gospodarze będą odtąd grali w dziesiątkę!

• Niewiele dzieje się w pierwszej części drugiej połowy, Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

• Jeśli gospodarze zdobyliby bramkę, wówczas musiałaby zostać rozegrana dogrywka. Tego z pewnością chcieliby uniknąć piłkarze Romy, którzy w najbliższy poniedziałek będą musieli zmierzyć się w lidze z Juventusem.

• Chociaż gospodarze przegrywają, nie ustępują w swoich atakach i wciąż szukają akcji na zdobycie gola.

• Jens Toornstra przewrócił Yanga-Mbiwe w polu karnym, ale sędzia uznał, że było to czyste zagranie.

• Gwizdek sędziego, Adem Ljajić znalazł się na spalonym.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Roma prowadzi w Rotterdamie 1:0 po golu Adama Ljajica i są bliżej 1/8 finału Ligi Europy!

• Miralem Pjanić ukarany żółtą kartką.

• Vassilios Torosidis posłał świetną wrzutkę wprost na pole karne Feyenoordu, do piłki bez problemów dopadł Adam Ljajić, który pewnym strzałem pokonał Kennetha Vermeera.

• Goooool! Adam Ljajić!!! Roma bliżej 1/8 finału Ligi Europy!

• Sędzia przedłużył pierwszą połowę o cztery minuty.

• Daniele De Rossi otrzymał dobre dośrodkowanie w pole karne, postanowił oddać strzał, ale piłka powędrowała ponad poprzeczką!

• Mitchell te Vrede oddał strzał na bramkę Romy z dystansu, piłka wędrowała w jej okolice płasko, po ziemi, a Łukasz Skorupski nie miał problemów z jej obroną.

• Jordy Clasie ukarany żółtą kartką.

• Miquel Nelom długim zagraniem starał się stworzyć swoim kolegom sytuację do strzału, czujni defensorzy Romy udaremnili jego zamiary.

• Największy aplauz ze strony kibiców wywołał fakt, że jeden ze stewardów musiał podnieść dmuchanego banana, którego ktoś z trybun wrzucił w okolice boiska...Kibice Feyenoordu chyba proszą się o karym a zdewastowanie zabytków w Rzymie im nie wystarczyło...

• Niespodziewany strzał Miralema Pjanica, ale bardzo dobrze obronił Kenneth Vermeer.

• Toornstra nieprzepisowo zatrzymywał Pjanica, będzie rzut wolny dla Romy.

• Sędzia odgwizdał zagranie ręką Jensa Toornstra.

• Tym razem zbyt mocne dośrodkowanie w kierunku Adama Ljajica posłał Totti.

• Adam Ljajić przechwycił piłkę po genialnym podaniu Francesco Tottiego, ale będąc już w polu karnym gospodarzy niefortunnie poślizgnął się.

• Vasilis Torosidis ukarany żółtą kartką.

• Tak jest, Kazim Richards nie może kontynuować gry. Zastąpi go Mitchell te Vrede.

• Kazim Richards doznał chyba poważniejszego urazu. Piłkarz sygnalizuje, że nie da rady kontynuować gry. Prawdopodobnie zerwał mięsień dwugłowy.

• Adam Ljajić stracił piłkę, ale rywale nie potrafili tego wykorzystać, bowiem bardzo słabą wrzutkę w pole karne Romy bez problemu wybił Yanga-Mbiwa.

• Ładna akcja Romy, de Rossi odegrał futbolówkę do Adama Ljajica, ten sprawnie minął kilku rywali i oddał ją do lepiej ustawionych kolegów, ale Seydou Keita pogubił się w tej sytuacji i stracił piłkę na rzecz rywali.

• Kazim Richards doznał jakiegoś urazu i chwilowo przebywa poza boiskiem.

• Świetna interwencja Łukasza SKorupskiego! Karim El Ahmadi odebrał piłkę rywalom, zagrał ją w kierunku Jensa Toornstra, a ten oddał groźny strzał na bramkę rzymian, który powstrzymał polski golkiper.

• Kolejny rzut wolny dla Romy, tym razem futbolówkę uderzał Miralem Pjanić. Ta powędrowała w pole karne gospodarzy, ale wybił ją Sven van Beek.

• Daniele de Rossi miał chrapkę na zdobycie gola, pędził z piłką na bramkę Feyenoordu, ale w odpowiednim momencie uprzedził go Kenneth Vermeer.

• Francesco Totti uderzał z rzutu wolnego, ale po jego strzale zewnętrzną częścią stopy piłka odbiła się od lewego słupka!

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu i małe zamieszanie. Najpierw sędzia niesłusznie pokazał kartkę Svenowi van Beek, bowiem okazało się, że pomylił sobie obrońców i w efekcie ukarany został Khalid Boulahrouz.

• Francesco Totti schowany na lewym skrzydle zdecydował się na oddanie strzału z okolicy szesnastego metra, piłka pięknie wędrowała w światło bramki, ale zabrakło kilku centymetrów, aby wpadła do siatki.

• Kolejna akcja gospodarzy, Rick Karsdorp oddał strzał na bramkę Romy, ale Vasilis Torosidis zażegnał zagrożenie.

• Kolejna, tym razem jednak trochę niepewna interwencja Łukasza Skorupskiego po strzale Kazima Richardsa. Na szczęście Polak nie musiał wyciągać piłki z własnej bramki.

• Wrzuta w pole karne Romy, zapowiadało się to na dobrą akcję gospodarzy, ale piłkę w porę wybił Jose Holebas.

• Jens Toornstra sprawdził umiejętności Łukasza Skorupskiego, który bez problemów wyłapał piłkę po niezbyt groźnym strzale napastnika gospodarzy.

• Daniele de Rossi zrównał z murawą Khalida Boulahrouza, ale arbiter spotkania był pobłażliwy dla włoskiego obrońcy i dał mu tylko upomnienie.

• Gervinho urwał się spod ochrony defensorów Feyenoordu i popędził na bramkę rywali, ale sędzia odgwizdał w tej sytuacji spalonego.

• Jak na razie Roma nie zagroziła jeszcze bramce Kennetha Vermeera, ale Rudi Garcia może być względnie spokojny, bowiem przyjezdni zdołali odepchnąć rywali z okolicy własnego pola karnego.

• Piłkarze Feyenoordu grają dziś twardo i nie odstawiają nogi. Biorąc pod uwagę fakt, że w Rotterdamie pada deszcz, a murawa jest mokra, łatwo będzie tutaj o niebezpieczny faul. Przed chwilą wślizgiem w nogi rywala wszedł Tonny Vilhena, ale sędzia Clement Turpin dał mu tylko ostrzeżenie.

• Świetna wrzutka w kierunku Jose Holebasa, Grek opanował piłkę, ale po chwili ją stracił.

• Dość spokojny początek spotkania na De Kuip, obie drużyny starają się utrzymywać przy piłce, ale widać sporo niedokładności po obu stronach.

• Colin Kazim-Richards zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, ale próba tego piłkarza pozostawiała bardzo wiele do życzenia.

• Pierwsza groźna akcja Feyenoordu! Karim El Ahmadi próbował zagrać do wychodzącego na czystą pozycję Ricka Karsdorpa, ale obrońcy Romy udaremnili atak rywali.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

• W ubiegły czwartek Roma zremisowała na własnym stadionie z Feyenoordem 1:1. Gole w tym spotkaniu zdobyli Gervinho i Colina Kazım-Richards

• W wyjściowym składzie Romy znalazł się Łukasz Skorupski. Polak w tym sezonie wystąpił w siedmiu meczach w barwach rzymskiej drużyny - dwóch w Lidze Mistrzów, Serie A i Pucharze Włoch oraz jednym w Lidze Europy.

• Ostatnie mecze AS Romy

• 03.02.2015, 1/4 finału Pucharu Włoch: AS Roma – Fiorentina 0:2
    • 08.02.2015, 22 kolejka ligi włoskiej: Cagliari – AS Roma 1:2 (Ljajic, Paredes)
    • 15.02.2015, 23 kolejka ligi włoskiej AS Roma – Parma 0:0
    • 19.02.2015, 1/16 finału Ligi Europy: AS Roma – Feyenoord 1:1 (Gervinho)
    • 22.02.2015, 24 kolejka ligi włoskiej: Hellas Verona – AS Roma 1:1 (Totti)
  • Ostatnie mecze Feyenoordu

• 04.02.2015, 21 kolejka ligi holenderskiej: Heerenveen – Feyenoord Rotterdam 3:1 (Kazim-Richards)
    • 08.02.2015, 22 kolejka ligi holenderskiej: Feyenoord Rotterdam – Cambuur 2:1 (El Ahmadi, Kazim-Richards)
    • 14.02.2015, 23 kolejka ligi holenderskiej: Heralces – Feyenoord Rotterdam 2:0
    • 19.02.2015, 1/16 finału Ligi Europy: Roma – Feyenoord Rotterdam 1:1 (Kazim-Richards)
    • 22.02.2015, 24 kolejka ligi holenderskiej: Feyenoord Rotterdam – Excelsior 3:2 (Kazim-Richards, Toornstra, Immers)
  • Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią spotkania: Feyenoord Rotterdam - AS Roma LIVE! Rzymianie walczą o honor

• Rezerwowi AS Romy: De Sanctis – Cole, Astori, Iturbe, Nainggolan, Paredes, Verde.

• Rezerwowi Feyenoordu: Mulder – Manu, Boetius, Achahbar, Mathijsen, te Vrede, Woudenberg.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację LIVE z rewanżowego meczu 1/16 finału Ligi Europy Feyenoord Rotterdam - AS Roma!