0

AS Roma

1

• To już koniec naszej relacji z dzisiejszego hitu 34. kolejki Serie A, w którym Fiorentina podejmowała na własnym stadionie Romę. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

• AS Roma pokonuje Fiorentinę na Stadio Artemio Franchi w hicie 34. kolejki Serie A. Strzelcem jedynej bramki był Nainggolan. Zespół z Romy ósmy raz z rzędu odnosi zwycięstwo i umacnia się na pozycji wicelidera. Inter natomiast coraz bardziej zaczyna deptać po piętach Violi, która po raz kolejny zgubiła punkty.

• Paolo Silvio Mazzoleni gwiżdże po raz ostatni. KONIEC!

• Żółtym kartonikiem ukarany jeszcze Matri.

• Tomović uderza w polu karnym, dobija Matri. Żaden ze strzałów nie trafia jednak w bramkę.

• Spóźniony atak Tomovicia na piłkę. Żółta kartka dla piłkarza Violi.

• 4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Savić groźnie uderzał z przed pola karnego po dobitce. Z problemami De Sanctis!

• Nainggolan ruszył środkiem i zakończył strzałem z przed pola karnego... niecelnym strzałem.

• 3 minuty do końca spotkania. Zapowiada się na kolejne, ósme już zwycięstwo Romy.

• Ostatnia roszada w drużynie gości. W miejsce Dodo pojawia się Torossidis.

• Bezbłędni dzisiaj stoperzy Romy po rzucie rożnym głową oddalają zagrożenie od własnej bramki.

• Joaquin poszedł do końca i zdążył dograć w pole karne. Na rzut rożny wybijają obrońcy.

• Zmiana również w Fiorentinie. W miejsce Aquilaniego na boisku pojawia się Vargas.

• Druga zmiana w Romie. Schodzi Ljajić, wchodzi Bastos.

• Aquilani zagrał piłkę z Matrim, który źle odegrał mu piłkę, a co za tym idzie strzał też był niecelny.

• Prostopadłą piłkę na piąty metr dostał Matri. Zawodnik Violi po raz kolejny nie dochodzi jednak do futbolówki i od bramki De Sanctis.

• Cuadrado chciał wbiegać w pole karne, jednak futbolówka odbiła się od obrońców i wylądowała w rękach De Sanctisa.

• Opaskę kapitańską po Tottim przejmuje De Rossi.

• Pierwsza zmiana w Romie. Tottiego zmienia Florenzi.

• Kolejna zmiana w drużynie gospodarzy. Joaquin zmienia Iliicicia.

• Ilicić dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Tam akcję zamykał Savić, który w dobrej sytuacji nie trafił do siatki. Najlepsza sytuacja Fiorentiny w tej połowie.

• Żółtą kartką za faul na Cuadrado ukarany Toloi.

• Długą piłkę w pole karne dostał Cuadrado, który dotknął piłkę ręką, a następie wpakował ją do bramki. Oczywiście bramka nie uznana.

• Z dobrych kilkudziesięciu metrów uderza Totti. Po raz kolejny dobrą interwencją popisuje się Neto, który łapie piłkę.

• Dodo uderzał na bramkę z przed pola karnego. Dobrą interwencją popisuje się Neto.

• Piłkarze Romy "klepią" na połowie przeciwnika.

• Pizzaro uderza z dystansu. Źle ustawiony był De Sanctis. Gdyby piłka leciała w światło bramki, mogłoby być ciekawie.

• Ilicić po raz kolejny wrzucił w pole karne, po raz kolejny niecelnie.

• W drugiej połowie piłkarze Romy nie wykazują większej chęci zdobycia bramki.

• Ilicić posłał piłkę w pole karne, gdzie akcję miał zamykać Savić, który jednak nie doszedł do piłki.

• Cuadrado uderza z rzutu wolnego. Piłka opadała jeszcze przed bramką De Sanctisa, jednak był to zbyt niecelny strzał, żeby futbolówka znalazła drogę do bramki.

• Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany Dodo.

• Kontratak Fiorentiny. Ilicić chciał zagrać długą piłkę na prawą stronę do Cuadrado. Zbyt mocno posłana piłka i w jej posiadaniu Roma.

• Żółtym kartonikiem ukarany Castan.

• Dośrodkowanie w pole karne do Gervinio. Piłka przeleciała mu jednak nad głową.

• Z rzutu wolnego uderzał Cuadrado. Piłka ląduje w rękawicach De Sanctisa.

• Kilkadziesiąt metrów od bramki przez Castana faulowany Matri. Rzut wolny dla Violi.

• Pasqual centrował w pole karne. Piłka zamiast na głowie Cuadrado wylądowała na głowie obrońcy Romy.

• Ljajić uderzył z przed pola karnego. Przytomnie piłkę łapie Neto.

• Sędzia Paolo Silvio Mazzoleni rozpoczyna drugie 45 minut. Tym razem od środka gospodarze.

• W przerwie zmiana w Fiorentine. Rydera Matosa zmienia Alessandro Matri.

• Bramka Nainggolana:

• AS Roma zasłużenie prowadzi z Fiorentiną po bramce Nainggolana. Nikt nie odbiera jednak Violi zwycięstwa. Gospodarze także mieli swoje okazje do zdobycia bramki. Z niecierpliwością oczekujemy więc na drugą część spotkania.

• Paolo Silvio Mazzoleni kończy pierwszą część spotkania. AS Roma prowadzi z Fiorentiną 1:0.

• Ilicić minął kilku obrońców przed polem karnym, zszedł do środka i uderzył na bramkę De Sanctisa. Niecelny strzał, ale dobra próba.

• Pizarro odebrał piłkę piłkarzom Romy, zrobił kilka kroków do przodu i uderzył z przed pola karnego. Piłka mija prawy słupek bramki.

• Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Pasqual ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

• Ilicić centrował w pole karne z rzutu wolnego i trafił w piłkarza Romy. Zawodnicy Fiorentiny sugerują, że Totti dotknął piłkę ręką, jednak arbiter nie reaguje. Dobra decyzja sędziego, Totti był nabity.

• Ilicić centrował w pole karne rzutu wolnego i trafił w piłkarza Romy. Zawodnicy Fiorentiny sugerują, że Totti dotknął piłkę ręką, jednak arbiter nie reaguje. Dobra decyzja sędziego, Totti był nabity.

• Ljajić ukarany żółtą kartką za faul na Tomoviciu.

• Pasqual chciał z daleka centrować w pole karne Romy, wybijają obrońcy.

• Rodriguez chciał zagrać do kolegi z drużyny. Niedokładne zagranie i przy piłce goście.

• Na połowie Romy faulowany Cuadrado i kolejny rzut wolny dla gospodarzy.

• Nainggolan zagrał piłkę do Gervinio w okolicach pola karnego. Źle przyjął kolega z drużyny i przy piłce Viola.

• Ilicić z rzutu wolnego uderza nad bramką De Sanctisa.

• Cuadrado faulowany dwadzieścia metrów od bramki i rzut wolny dla Fiorentiny.

• Tomović wrzucił do Valero. Po raz kolejny jeden z obrońców ściąga piłkę z głowy zawodnika Violi.

• Pasqual wrzucił w pole karne, gdzie do piłki wyskakiwał Matos. Głową przytomnie interweniuje Totti.

• GOOOOOL!!! 0:1! NAINGGOLAN! Ljajić minął kilku obrońców, znalazł w polu karnym Nainggolana i zagrał mu piłkę, a ten wślizgiem wpakował ją do bramki.

• Długą piłkę na prawe skrzydło dostał Tomović. Piłkarz Fiorentiny chciał płasko zagrać w pole karne, jednak po raz kolejny interweniują obrońcy Romy.

• Valero rozegrał na lewą stronę do Matosa, który następnie próbował centrować. Wybijają defensorzy.

• Cuadrado znów próbował zaczarować na prawej stronie, tym razem mu się nie udało i przejęli obrońcy.

• Cuadrado wykonał kilka zwodów i uderzył na bramkę. Piłka po strzale Kolumbijczyka mija bramkę.

• Matos faulował Pjanicia i rzut wolny dla Romy na własnej połowie boiska.

• Goście długo konstruują atak pozycyjny.

• Matos z przed pola karnego uderzał na bramkę De Sanctisa. Piłka odbiła się od jednego z obrońców i nie musiał interweniować golkiper Romy.

• Dodo próbował wrzucić w pole karne. Piłka odbiła się od jednego z obrońców Fiorentiny i piłka wylądowała przed Nainggolanem, ten niecelnie uderza na bramkę.

• Piłkarze Romy rozgrywają piłkę na własnej połowie boiska.

• Odpowiedź Fiorentiny. Valero z dystansu strzela prosto w rękawice De Sanctisa.

• Stuprocentowa sytuacja Romy. Ljajić w polu karnym zagrał do wolnego Gervinio, a ten w dogodnej sytuacji uderza obok bramki!

• Cuadrado próbował uderzyć z daleka. Piłka przeleciała obok lewego słupka.

• Długa piłka do Matosa, ale ten nie zdążył do piłki i łapie bramkarz Romy.

• Pasqual dośrodkowywał w pole karne z lewego narożnika boiska, jednak nikt nie doszedł przy piłce i bez zagrożenia pod bramką De Sanctisa.

• Pierwsza akcja Fiorentiny. Aquilani zagrał wysoką piłkę do przodu, do jednego z kolegów, ten głową uderza prosto w rękawice De Sanctisa.

• Już od początku inicjatywę starają się przejąć piłkarze Romy.

• Pierwsze uderzenie na bramkę Neto. Totti niecelnie z rzutu wolnego.

• Sędzia Paolo Silvio Mazzoleni gwiżdże po raz pierwszy i od środka rozpoczęli goście.

• Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza już obie jedenastki na murawę, za chwilę zaczynamy!

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Paolo Silvio Mazzoleni.

• Dzisiejszy mecz na ławce rezerwowych rozpocznie dwóch Polaków. Rafał Wolski na ławce Fiorentiny i Łukasz Skorupski na ławce AS Roma.

• Skład wyjściowy AS Roma: De Sanctis- Maicon, Toloi, Castan, Dodo- Pjanic, De Rossi, Nainggolan- Gevinho, Totti, Ljajic

• Skład wyjściowy ACF Fiorentina: Neto- Tomovic, Rodriguez, Savic, Pasqual- Aquilani, Valero, Pizarro- Cuadrado, Ilicic, Ryder Matos

• Z 57 punktami do dzisiejszej rywalizacji przystąpi natomiast Fiorentina. Podopieczni Vincenzo Montelliego są na razie bliżej Ligi Europejskiej, aniżeli Ligi Mistrzów. Ich strata do trzeciego miejsca, gwarantującego grę w eliminacjach Ligi Mistrzów wynosi okrągłe 10 punktów. Viola musi jednak uważać na depczący jej po piętach Inter, od którego dzielą ją zaledwie dwa "oczka".

• AS Roma przystąpi do dzisiejszego spotkania jako wicelider Serie A. Podopieczni Rudiego Garcii mają na swoim koncie 79 punktów i są już prawie pewni udziału w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Ich przewaga nad trzecim w tabeli Napoli wynosi 11 punktów, jednak strata do Juventusu również nie jest mała (8 punktów). Zanosi się więc na to, że na Stadio Olimpico wróci europejski futbol w najlepszym wydaniu.

• Oba zespoły we wszystkich rozgrywkach do tej pory zagrały ze sobą 150 razy. 47 spotkań wygrała Fiorentina, 46 Roma, natomiast 57-krotnie mecz zakończył się remisem.

• Ostatnie spotkanie pomiędzy Fiorontiną, a Romą zostało rozegrane 8 grudnia 2013 roku na Stadio Olimpico w Rzymie. Wówczas lepsi okazali się Giallorossi, którzy wygrali 2:1. Strzelcami bramek dla AS Romy byli Maicon (07') i Destro (67'). Bramkę dla Violi zdobył natomiast Vargas (29').

• Już za 30 minut ACF Fiorentina podejmie na własnym stadionie AS Romę w hicie 34. kolejki Serie A. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE z tego spotkania!