FK Astana

2

Benfica Lizbona

2

• Mistrzowie Kazachstanu po raz trzeci grali na Astana Arena i trzeci raz sięgnęli tu po remis. Tym razem w mroźnej stolicy Kazachstanu zastopowani zostali piłkarze Benfiki Lizbona. Z remisu portugalski zespół może być zadowolony. Po 30 minutach zapowiadało się na to, że to Kazachowie po raz pierwszy w historii sięgną po komplet punktów w LM.

• Koniec spotkania! Astana zdobyła punkt w pojedynku z liderującą grupie C Benfiką.

• Alexey Schetkin ukarany żółtą kartką za przepychanki.

• Ciekawie rozegrany rzut wolny przez piłkarzy Benfiki. Po krótkim podaniu futbolówkę otrzymał Pizzi, podciągnął kilka metrów. Strzelił po ziemi, ale wyraźnie obok bramki Ericia.

• Ruddy Buquet do regulaminowego czasu gry doliczył aż pięć minut!

• Cierpiącego Twumasiego zmienił Denys Dedechko.

• Patrick Twumasi leży na boisku. Konieczna będzie pomoc medyczna.

• Obie drużyny w ostatnich minutach spotkania grają ostrożnie, tak by nie narazić się na niebezpieczeństwo kontrataku.

• Druga zmiana w ekipie Astany. Georgy Zhukov pojawił się na boisku w miejsce Foxi Kethevoamy.

• Mocno z 20 metrów uderzył Talisca. ale Nanad Erić spisał się bez zarzutu.

• Pierwsza roszada w zespole Astany. Alexey Schetkin zastąpił Juniora Kabanangę.

• Raul Jimenez kiwał w polu karnym obrońcę i bramkarza, ale wcześniej piłka opuściła już boisko. Od rzutu z autu rozpoczęli gospodarze.

• Przez dłuższy czas piłkę rozgrywali zawodnicy Benfiki. Akcję bardzo nieudanym dośrodkowaniem zakończył Jardel.

• Ostatnia zmiana w Benfice. Bryan Cristante zmienił Jonasa.

• Po rzucie rożnym Junior Kabananga chciał zgrać futbolówkę do Nemanji Maksimovicia. Julio Cesar dobrze odczytał tą akcję i uprzedził piłkarza gospodarzy.

• Na uderzenie z dystansu zdecydował się Pizzi, ale Nenad Erić bez większych problemów złapał futbolówkę.

• GOOOOOL! Raul Jimenez otrzymał bardzo dobre podanie na siódmym metrze od wprowadzonego niedawno do gry Andre Almeidy. Meksykanin strzelał delikatnie, a piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

• Prosta strata obrońcy Benfiki poskutkowała bardzo groźną okazją dla gospodarzy. Prostopadłe podanie do Juniora Kabanangi. Julio Cesar w sytuacji sam na sam nogami obronił strzał napastnika Astany.

• Długi wyrzut piłki z autu w pole karne. Tam o futbolówkę powalczył Twumasi, który przewrócił się, ale nie mogło być mowy o rzucie karnym.

• I jeszcze jedna zmiana. Za Silvio wchodzi Andre Almeida.

• W miejsce Andreasa Samarisa na boisku pojawia się Talisca.

• Nemanja Maksimović strzelał z 19 metrów. Czujnie w bramce Julio Cesar, który zbił futbolówkę do boku.

• Gdy wydawało się, że z akcji Benfiki nic już nie wyniknie. Do bezpańskiej piłki dopadł jeden z piłkarzy gości i od razu uderzył z powietrza. Obok bramki.

• Junior Kabananga odegrał piłkę na prawą stroną do Patricka Twumasiego. Ten uderzył po długim rogu, futbolówkę jeszcze próbował przeciąć wbiegający w pole karne Kabananga, ale nie zdołał jej sięgnąć.

• Foxi Kethevoama strzelał po ziemi niemal z narożnika pola karnego. Pewnie złapał piłkę Julio Cesar.

• Junior Kabananga rozpędził się na lewej stronie i wpadł w pole karne, ale zamiast podawać do będącego w szesnastce Twumasiego, strzelił lekko, a do tego prosto w bramkarza.

• Jeszcze jedna żółta kartka. Tym razem obejrzał ją Roger Canas za faul na Jonasie.

• Jonas przewinił w środku pola i obejrzał żółtą kartkę.

• Znakomite prostopadłe podanie Renato Sanchesa do Goncalo Guedesa. Zawodnik Benfiki był w sytuacji san na sam z Ericiem, ale strzelił prosto w rzucającego się mu pod nogi golkipera!

• Gwizdek francuskiego arbitra. Od połowy boiska rozpoczęli mistrzowie Kazachstanu!

• W Astanie obserwujemy naprawdę ciekawe spotkanie. Gospodarze niespodziewanie prowadzą 2:1. Piłkarze Benfiki w końcówce pierwszej odsłony zdobyli kontaktową bramkę i na pewno w drugiej połowie będą chcieli kontynuować pogoń za Kazachami.

• Koniec I połowy w Astanie! Gospodarze sensacyjnie prowadzą 2:1!

• Przerzut na lewą stronę do Dmitri Shomko. Piłkarz gospodarz bez zastanowienia kropnął na po długim rogu. Minimalnie przestrzelił.

• Lisandro Lopez zastawił Tuwasiemu drogę do piłki, który mógł wyjść na czystą sytuację. srodkowy obrońca Benfiki zobaczył za to zagranie żółtą kartkę.

• GOOOOOL! Piłkarze Benfiki przedarli się lewą stroną. Jonas wrzucił bardzo dobrą piłkę na szósty metr do Raula Jimeneza. Ten znakomicie wyszedł w powietrze i silnie uderzył głową w krótki róg. Erić musiał wyjmować piłkę z siatki.

• Jonas potężnie uderzył z około 30 metrów. Piłka nieznacznie minęła prawy róg bramki Nenada Ericia.

• Piłka przypadkowo trafiła w polu karnym do do Raula Jimeneza. Gracz Benfiki składał się już do strzału, ale futbolówkę w ostatniej chwili wygarnął mu Marin Anicić.

• Renato Sanches odegrał futbolówkę do Pizziego, a ten natychmiastowo kropnął na bramkę Ericia. Golkiper Astany popisał się dobrym refleksem i sparował futbolówkę do boku.

• Raul Jimenez strzelał z bliskiej odległości, ale bez problemów interweniował Nanad Erić.

• GOOOOOL! 2:0! Ostre dośrodkowanie Foxiego Kethevoamy z rzutu wolnego zmierzające w światło bramki. Piłkę trącił Marin Anicić i ta wpadła do siatki. Obrońcy Benfiki nie pokryli w tej sytuacji dwóch zawodników gospodarzy.

• Kontratak Astany. Patrick Tuwasi zagrał długą piłkę do Foxi Kethevoamy. To było trochę za mocne. Od bramki Julio Cesar.

• Dośrodkowanie Silvio z lewej strony, wybijają obrońcy Astany, piłka trafiła pod nogi Renato Sanchesa, ale po chwili przejęli ją gospodarze.

• Żółta kartka dla Raula Jimeneza za faul na Yevgeny Postnikovie.

• Goncalo Guedes minął obrońcę i mocno uderzył zza pola karnego. Uderzenie pomocnika Benfiki ponad poprzeczką bramki Ericia.

• GOOOOOOL! Tym razem pomyłki już nie było! Junior Kabananga idealnie dogra z lewej strony na głowę Patricka Twumasiego. A ten nie dał najmniejszych szans Julio Cesarowi!

• Foxi Kethevoama dośrodkował z lewej strony w pole karne do Patricka Twumasiego, a ten w znakomitej sytuacji, nie zdołał oddać wystarczającego silnego strzału, by pokonać golkipera Benfiki.

• Akcja Jonasa z Pizzim na prawej stronie. Ten drugi dynamicznie szarżował na skrzydle, ale zbyt mocno wstrzelił piłkę w pole karne.

• Najlepsza okazja Benfiki! Renato Sanches dobrze, w tempo podał do Goncalo Guedesa. Ten silnie uderzył prawą nogą, ale futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników gospodarzy.

• Lisandro Lopez strzelał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nenad Erić pewnie złapał piłkę.

• Z bardzo szybką kontrą wychodzili piłkarze Astany. Patrick Twumasi ruszy prawą stronę, ale Foxi Kethevoama, do którego zagrał ten pierwszy zawodnik, znalazł się na pozycji spalonej.

• Pizzi otrzymał bardzo dobrą piłkę na lewej stronie po przerzucie ze środka. Zawodnik Benfiki od razu zdecydował się na strzał, który poszybował wysoko nad poprzeczką.

• Goście próbują przejąć inicjatywę na boisku, ale jak na razie mistrzowie Kazachstanu nie pozwalają lizbończykom na rozwinięcie skrzydeł.

• I nie oglądając się na nic zawodnicy Benfiki przeprowadzili pierwszy atak. Nenad Erić pewnie jednak interweniował po wstrzeleniu piłki w szesnastkę.

• Gramy! Od środka rozpoczęli piłkarze Benfiki.

• Obie ekipy są już na murawie Astana Arena. Za chwilę hymn Ligi Mistrzów!

• Rezerwowi Benfica: Ederson, André Almeida, Cristante, Carcela-González, Mitroglou, Talisca, Nuno Santos.

• Rezerwowi Astana: Loginovski, Y. Akhmetov, Beysebekov, Zhukov, Kozhamberdy, Dedechko, Schetkin.

• Benfica, z 9 punktami, jest liderem grupy C i dzisiaj może zapewnić sobie udział w fazie pucharowej. Do tego potrzebny byłby również korzystny wynik w rywalizacji Atletico z Galatasaray.

• Kazachowie w czterech meczach uzbierali dwa punkty, ale nadal mają szansę na grę w Lidze Europy. W tym momencie tracą do trzeciej lokaty... dwa punkty.

• To już niestety ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów w Kazachstanie. Zespół Astany u siebie jeszcze nie przegrał: po jednym "oczku" wywoziły z tego trudnego terenu Galatasaray Stambuł i Atletico Madryt. Dziś przed trudnym zadaniem stanie Benfica Lizbona.

• Witamy! Dzisiaj Liga Mistrzów po raz kolejny gości w Kazachstanie. Astana zmierzy się w rewanżu z Benficą Lizbona. Zapraszamy na relację na żywo!