Fortuna 1. Liga. Fenomenalna końcówka sezonu Stali Mielec. Zwycięstwo nad Bytovią Bytów dało awans w tabeli!

jsob
Fenomenalna końcówka Stali Mielec
Fenomenalna końcówka Stali Mielec Andrzej Banas / Polska Press
Fortuna 1. Liga. Stal Mielec znów notuje fenomenalną końcówkę sezonu. Choć w ostatnie, kończące piłkarski rok 2018 spotkanie lepiej weszli zawodnicy z Bytowa, to nie udało im się wywieźć z Mielca nawet punktu. Goście objęli prowadzenie w 15. minucie po bramce Mateusza Kuzimskiego, lecz z upływem czasu, to Stal pokazała więcej piłkarskich atutów. Jeszcze w pierwszej połowie odrobiła straty. Najpierw do wyrównania doprowadził Bartosz Nowak, a w 44. minucie rzut karny wykorzystał Josip Soljić. Mecz obejrzało 2667 kibiców.

Choć Stal Mielec na początku sezonu 2018/19 zaliczyła falstart, to im bliżej było do końca, tym lepiej radzili sobie podopieczni Artura Skowronka. Ci, którzy śledzą losy ekipy z Podkarpacia wiedzą, że podobnie było przed rokiem, a do awansu do Lotto Ekstraklasy zabrakło niewiele. Jak będzie teraz?

Stal była faworytem starcia z Bytovią Bytów i gol Mateusza Kuzimskiego z 15. minuty zaszokował kibiców zgromadzonych na stadionie w Mielcu. Nie takiego meczu się spodziewali. Ich ulubieńcy ostro wzięli się do odrabiania strat i jeszcze przed końcem pierwszej połowy odwrócili losy spotkania. Najpierw golkipera z Bytowa pokonał Bartosz Nowak, a w 44. minucie w polu karnym Andrzeja Witana nieprzepisowo został zatrzymany Maksymilian Banaszewski, za co arbiter z Łodzi bez wahania zdecydował się podyktować jedenastkę. Do piłki podszedł Josip Soljić. Nie pomylił się i Stal prowadziła 2:1. Rezultat do samego końca nie uległ zmianie.

Stal kończy piłkarski rok 2018 na trzecim miejscu. Dwie, premiowane awansem do Ekstraklasy lokaty zajmują Raków Częstochowa i Sandecja Nowy Sącz i choć lider uciekł mielczanom aż na 11 punktów, to do niedawnego spadkowicza tracą zaledwie „oczko”. W ostatniej kolejce Sandecja bezbramkowo zremisowała w Katowicach z GieKSą. Dobrze przepracowany okres przygotowawczy i solidna gra wiosną powinny dać piłkarzom Skowronka upragnioną, zaznaczoną zielonym kolorem pozycję, a następnie radość z wywalczonego awansu.

Piłkarz meczu: Bartosz Nowak