Fortuna 1 Liga. Radomiak Radom przerwał serię Chrobrego Głogów. Pozostanie czwarty

Jacek Czaplewski
Radomiak przerwał serię Chrobrego. Pozostanie czwarty
Radomiak przerwał serię Chrobrego. Pozostanie czwarty Joanna Gołąbek
Fortuna 1 Liga. Radomiak Radom wygrał z Chrobrym Glogów 2:0 (1:0) i umocnił się na pozycji tuż za podium. Wynik ustalił mimo gry w osłabieniu.

Mecz Radomiak Radom - Chrobry Głogów 2:0
W tym meczu Chrobry skupił się głównie na defensywie. Przed przerwą nie oddał więc żadnego strzału na bramkę. Najbliżej był Adrian Benedyczak, który przegrał pojedynek z Cezarym Misztą.

Piłka była po stronie Radomiaka. Ustawiony wyjątkowo w ataku Merveille Fundambu nie dał prowadzenia w 20 minucie, mimo dokładnej wrzutki od Damiana Jakubika. Gola strzelił za to Michał Kaput - w 42 minucie. Uderzył zza szesnastki, od prawego słupka.

W drugiej połowie zmieniło się nastawienie Chrobrego, ale to Radomiak zdobył bramkę. Stało się tak w 88 minucie po rzucie karnym egzekwowanym przez Patryka Mikitę. Chwilę wcześniej za dwie żółte kartki został wyrzucony autor pierwszego gola, Michał Kaput.

Dzięki wygranej Radomiak umocnił się na czwartym miejscu. Jego passa to dwa zwycięstwa i remis. Z kolei Chrobry przegrał pierwszy raz w 2020 roku - w piątym spotkaniu (dotychczasowa passa: trzy zwycięstwa i remis).

W następnej kolejce Radomiak jedzie do Zagłębia Sosnowiec (środa). Chrobry podejmie GKS Jastrzębie (wtorek).

Piłkarz meczu: Maciej Świdzikowski