1

Chrobry Głogów

1

• Koniec meczu! Remis w Bełchatowie. Goście rzutem na taśmę uratowali punkt!

• Trzecia minuta doliczonego czasu gry! Po dużym zamieszaniu w polu karnym do futbolówki dopadł Szymon Drewniak. Strzał pomocnika gości jeszcze po rykoszecie zaskoczył Maciej Krakowiaka.

• GOOOOL! Szymon Drewniak!

• I ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Za Łukasza Wrońskiego wchodzi młodzieżowiec Albin Maciejewski.

• Żółty kartonik obejrzał Petr Zapalac.

• Hieronim Gierszewski zagrał na prawą stronę do Łukasza Wrońskiego. Ten jednak oddał beznadziejny strzał.

• Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Piotr Witasik zmienił Damiana Szymańskiego.

• Robert Pisarczuk wchodzi za Patryka Malinowskiego.

• To mogło skończyć się bramką. Katastrofalny błąd obrony GKS-u i Michał Ilków-Gołąb znalazł się oko w oko z Maciejem Krakowiakiem. Golkiper gospodarzy wygrał ten pojedynek.

• Dośrodkowanie Petra Zapalaca. Do piłki najwyżej wyskoczył Seweryn Michalski, ale futbolówkę złapał Karol Szymański.

• Zmiana w ekipie GKS-u Bełchatów. Za Agwana Papikyana na murawie pojawił się Hieronim Gierszewski.

• GOOOOOL! Agwan Papikyan! Przejął piłkę 30 metrów od bramki. Podciągnął z futbolówką i strzelił z około z 20 metrów. Karol Szymański musiał wyjąć futbolówkę z siatki.

• To chyba była najlepsza okazja dla gospodarzy w drugiej połowie! dla GKS-u! Petr Zapalac wrzucił futbolówkę w pole karne, a tam Dawid Flaszka uderzył głową. Bramkarz odbił piłkę na poprzeczkę!

• Ostre wejście Pawła Wojciechowskiego w nogi Lukasa Klemenza. To powinna być kartka.

• Druga zmiana w ekipie gości. Paweł Wojciechowski zastąpił Damiana Sędziaka.

• Jeszcze jeden rzut rożny dla GKS-u i tym razem futbolówka w rękach golkipera gości Karola Szymańskiego.

• Rzut rożny wykonywał Agwan Papikyjan, ale obrońcy goście zażegnali niebezpieczeństwo.

• Gospodarze mieli okazję po rzucie rożnym. W polu karnym uderzał Vaclav Cerna, jego strzał był jednak niecelny.

• Uderzenie Zapalca z narożnika pola karnego, ale strzał piłkarza gospodarzy został zablokowany.

• Spotkanie w drugiej połowie jest dużo bardziej wyrównane. Momentami to gości mają więcej inicjatywy, ale brakuje im precyzji. Prze chwilą zawodnik gości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strącił futbolówkę, ale przeniósł ją ponad poprzeczką.

• Dawid Flaszka pociągnął na lewej flance i został sfaulowany. Z rzutu wolnego ostro piłkę wrzucił Agwan Papikjan, ale skaczący do futbolówki Vaclav Cverna nie zdołał jej przeciąć.

• Rzut wolny z narożnika pola karnego wykonywał Petr Zapalac. Wydawało się, że będzie dośrodkowywał, ale zdecydował się na strzal. Bardzo nieudana próba Zapalaca!

• Bardzo udane wejście Łukasza Wrońskiego. Piłkarz bełchatowian miał bardzo dobrą okazję. Uderzył przy słupku, ale golkiper gościł wybił futbolówkę na rzut rożny.

• W miejsce Machaja na boisku pojawił się Dominik Kościelniak.

• Trochę lepszy moment gry Chrobrego. W ostatnich minutach to piłkarze gości przejęli inicjatywę i kontrolowali wydarzenia na boisku.

• Pociągnął na prawej stronie Łukasz Wroński. Gracz bełchatowian ściął do środka i uderzył na bramkę Szymańskiego. Strzał piłkarza gospodarzy był jednak bardzo lekki. Futbolówkę pewnie złapał golkiper Chrobrego.

• Słabszy fragment spotkania. Przy Sportowej niewiele się dzieje. Gospodarze nieustannie mogą za to liczyć na doping kibiców.

• Goście wykonywali rzut rożny, ale futbolówkę pewnie w rękawice złapał Maciej Krakowiak.

• Pierwsze fragmenty drugiej połowy także nie porywają. Znowu więcej z gry mają bełchatowianie, ale ich przewaga nie jest aż tak wielka.

• Patryk Malinowski ucierpiał w starcu z Bartoszem Machajem. Zawodnik gości opuścił placy gry, ale będzie mógł ją kontynuować.

• W odpowiedzi na uderzenie z dystansu zdecydował się Patryk Malinowski. Były zawodnik poznańskiego Lecha strzelił jednak bardzo niecelnie.

• Gospodarze rozpoczęli drugą połowę od zdecydowanego ataku. Agwan Papikyan na lewym skrzydle przegrał jednak pojedynek z obrońcą gości.

• Gospodarze rozpoczęli drugą połowę spotkania.

• Pierwsza część spotkania w Bełchatowie nie mogła zachwycić. Więcej przy piłce utrzymywała się drużyna GKS-u, ona też stworzyła sobie kilka sytuacji strzeleckich. W żadnej z klarownych okazji gospodarzom nie udało się jednak zaskoczyć Karola Szymańskiego. Oby w drugiej połowie zawodnicy zapewnili nam lepsze widowisko.

• Koniec I połowy w Bełchatowie. Do przerwy 0:0.

• Żółta kartka dla Kevina Lafrance'a.

• Arbiter doliczył jedną minutę do regulaminowego czasu.

• Jedna z groźniejszych akcji gości. W polu karnym do sytuacji strzeleckiej doszedł Maciej Górski, ale nie trafił czysto w futbolówkę i ta poszybowała ponad poprzeczką.

• Dośrodkowanie z kornera Agwana Papikyana. Znowu powstało spore zamieszanie w polu karnym, do piłki dopadł Lukas Kuban, ale w trudnej sytuacji uderzył ponad poprzeczką.

• Tym razem na indywidualną akcję zdecydował się Łukasz Wroński, ale jego próba dryblingu zatrzymała się na jednym z defensorów Chrobrego.

• Będzie jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy. Krótkimi podaniami chcieli rozegrać akcję po rzucie wolnym, ale wywalczyli tylko korner.

• Goście tylko sporadycznie próbują wychodzić z kontratakami, ale piłkarzom Ireneusza Mamrota brakuje dokładności przy wyprowadzaniu tych szybkich ataków.

• Po rzucie rożnym zagotowało się w polu karnym gości. Gospodarze próbowali strzelać, ale nie zakończyło się to niczym groźnym.

• Jeszcze raz gospodarze chcieli zagrozić bramce gości po strzale z dystansu. Po uderzeniu Petra Zapalaca golkiper gości z dużymi problemami odbił piłkę na rzut rożny.

• Coraz bardziej zarysowuje się przewaga gospodarzy. W ostatnich fragmentach spotkania zagrażają oni głównie gościom po strzałach z rzutów wolnych, natomiast goście nie przeprowadzili jak na razie żadnej groźniejszej sytuacji.

• Teraz przyszedł czas na oprawę kibiców: Polak - Wegier dwa bratanki.

• Tym razem Seweryn Michalski strzelał z rzutu wolnego z około 20 metrów. Piłka poleciała około pół metra obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Karola Szymańskiego.

• Tym razem uraz Agwana Papikjana. Piłkarzowi gospodarzy sztab medyczny udziela pomocy. Ormianin będzie mógł wrócić do gry.

• Skuteczna interwencja Kevina Lafrance'a. Obrońca Chrobergo powstrzymał indywidualną akcję Dawida Flaszki.

• Patryk Rachwał potężnie uderzył z rzutu wolnego, ale pewnie w bramce interweniował Karol Szymański

• Ucierpiał w starciu z rywalem Damian Szymański, Na szczęście gracz gospodarzy będzie mógł kontynuować grę.

• Po 20 minutach lepsze wrażenie sprawiają piłkarze gospodarzy. Mają więcej z gry, ale jak na razie stworzyli sobie tylko jedną klarowną sytuację.

• Groźna akcja gospodarzy. Indywidualny rajd Agwana Papikyana, który minął trzech graczy gościy i strzelił minimalnie obok słupka.

• Groźniejsza akcja gości. Po starcie Patryka Rachwała Chrobry wychodził z akcją trzech na trzech. Maciej Górski z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę.

• Lukas Kuban prostopadłym podaniem chciał uruchomić Dawida Flaszkę. Zawodnik gospodarzy znalazłby się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, ale sędzia odgwizdał pozycję spalaną.

• Wrzutka Szymona Drewniaka z rzutu rożnego, ale defensorzy gospodarzy pewnie interweniowali i oddalili niebezpieczeństwo spod własnej bramki.

• Gwizdek arbitra. Łukasz Wroński zatrzymywany w nieprzepisowy sposób.

• Pierwsze minuty spotkania przy Sportowej nieco rozczarowujące. W lepszej formie niż zawodnicy są kibice na trybunach, którzy wypoczęli po przerwie zimowej i gorąco zagrzewają swoich ulubieńców do boju.

• Pierwsze uderzenie na bramkę w tym spotkaniu. Maciej Górski strzelał zza pola karnego, ale Seweryn Michalski zablokował próbę gracza gości.

• Długa piłka do Macieja Górskiego, ale w polu karnie czujnie zachował się bramkarz gospodarzy Maciej Krakowiak. Futbolówka znalazła się w jego rękawicach.

• Na trybunach zasiadło dzisiaj około 1500 widzów. Wśród nich jest także grupka sympatyków Chrobrego, jest ich około setki.

• Gwizdek arbitra Jarzębaka. Faulowany w środku pola był Szymon Drewniak.

• Początek spotkania bardzo spokojny. Gra toczy się głównie w środku pola. Sporo niedokładności po obu stronach.

• Pierwszy gwizdek sędziego Sebastiana Jarzębaka. Mecz w Bełchatowie właśnie się rozpoczął.

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Za moment arbiter, którym jest dzisiaj Sebastian Jarzębak z Bytomia, rozpocznie to spotkanie. Gospodarze w tradycyjnych zielono-czarnych strojach, z kolei goście w pomarańczowo-czarnych barwach.

• Tymczasem oficjalna strona bełchatowskiego klubu poinformowała, że na spotkaniu pojawią się wysłannicy belgijskiego Anderlechtu.

• Gospodarze dopiero dzisiaj rozpoczynają rundę wiosenną 1. ligi. Tydzień temu zdobyli trzy punkty walkowerem z powodu upadłości Dolcanu Ząbki. Przeciwko głogowskiej drużynie, która przed tygodniem pokonała u siebie Miedź Legnica, nie zagra pozyskany w czwartek słoweński napastnik Alen Ploj. Jego certyfikat nie dotarł jeszcze do Polski.

• W ostatniej chwili okazało się, że goście nie będą mogli skorzystać z dwóch zawodników podstawowej jedenastki - Mateusza Machaja i Łukasza Szczepaniaka, którzy zachorowali. To spore osłabienie dla Chrobrego Głogów.

• Ławka rezerwowych Chrobrego Głogów: Mariusz Rzepecki, Mateusz Długołęcki, Karol Hodowany, Dominik Kościelniak, Michał Michalec, Robert Pisarczuk, Paweł Wojciechowski

• Ławka rezerwowych GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik, Szymon Zgarda, Hieronim Gierszewski, Albin Maciejewski, Piotr Witasik, Mateusz Szymorek, Cezary Demianiuk

• Zapraszamy na relację na żywo ze stadionu przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie, gdzie miejscowy GKS zmierzy się z Chrobrym Głogów. Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli. Bełchatowianie zajmują siódmą lokatę, a Chrobry jest szósty. Powinniśmy być zatem świadkami wyrównanego widowiska.