GKS Katowice

2

• Za uwagę w dzisiejszym meczu dziękuje Mariusz Roksela.

Serdecznie zapraszam na kolejne relacje w serwisie Ekstraklasa.net

• Trzeba to przyznać - bełchatowianie na własne życzenie, grając przez praktycznie cały mecz w przewadze zawodnika, z przewagą jednej bramki, przegrywają z katowiczanami 1:2 (1:0). Goście ostatecznie spotkanie kończyli w 9, po drugiej czerwonej kartce dla Goncerza już w doliczonym czasie gry.

Węgiel brunatny < Węgiel kamienny

• Koniec meczu.

• Kolejna czerwona kartka w meczu. Goncerz brutalnie fauluje na własnej połowie!

• Piłka w siatce bramki gości. Tym razem, tak jak w I połowie w przypadku bramki dla gości odgwizdany spalony!

• Do II połowy doliczone zostały aż 4 minuty!

• Centra Rachwała w pole karne. Tam do górnej piłki wyskoczyło 2 zawodników bełchatowskiego zespołu, którzy wzajemnie przeszkodzili sobie w oddaniu strzału głową.

• I mamy diametralną zmianę sytuacji w Bełchatowie! Pielorz sprzed pola karnego, płaskim strzałem pokonuje Lenarcika!

• Dobra akcja Goncerza na lewej stronie. Wszedł w drybling pomiędzy dwóch rywali. Jego strzał zablokowany przez Michalskiego.

• Ostatnia zmiana w zespole bełchatowskiej GieKSy. Za Bartosiaka wszedł Szymorek.

• Do wejścia gotowy Szymorek.

• Tak jak pisaliśmy - lakoniczna gra II połowie bełchatowian oraz zdecydowanie lepsza postawa gości. Zaowocowało to zdobyciem bramki na 1:1.

• Burkhardt z najbliższej odległości pakuje piłkę do bramki Lenarcika.

• Po centrze w pole karne Lenarcika, własnego bramkarza o mało nie pokonał Michalski!

• Głupia strata Klemenza przed polem karnym gości.

• Po raz drugi w tym meczu piłkarze z Katowic nie potrafią wznowić gry z autu, przez co ten stały fragment przypada w udziale gospodarzom.

• W II połowie nieco lepiej zaczynają prezentować się piłkarze gości. Czy jest to efekt motywacji przez trenera w przerwie meczu, czy rozluźnienia podopiecznych trenera Ulatowskiego?

• Rachwał dobrze w defensywie blokuje akcję gości prowadzoną prawą stroną.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Awizowany Burkhardt zmienia Trochima.

• Michalski z opatrunkiem na głowie. Za moment za pewne wróci na murawę.

• Do wejścia szykuje się Burkhardt.

• Michalski i Kamiński leżą na murawie po zderzeniu się głowami w polu karnym Lenarcika.

• Potworny kocioł przed samym polem karnym bełchatowian. Ostatecznie leżąc już na ziemi, piłkę jak najdalej wybija Rachwał!

• Strzelec bramki ukarany został kartką za faul około 40 metrów od bramki Lenarcika.

• Oraz Januszkiewicz zmienia Frańczaka.

• Dwie zmiany w zespole gości. Ciechańskiego zmienia Szołtys.

• I znowu groźnie pod bramką gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosiaka Cverna uderza głową minimalnie obok bramki.

• Po dużym zamieszaniu w polu karnym gości na bramkę uderza Stanisławski, jednak jego strzał jest zablokowany przez obrońców!

• Za moment również pierwsze zmiany w zespole gości.

• Oraz debiutującego Demianiuka zmienia Serafin.

• Dwie zmiany w GKS. Wrońskiego zmienia Stanisławski.

• Błąd Witasika w obronie. Do piłki dochodzi jeden z rywali i próbuje zagrywać do Goncerza. Piłka ląduje jednak w rękach Lenarcika.

• Do wejścia szykuje się Stanisławski.

• Po dobrej akcji Goncerza, z szybką kontrą wyszedł Wroński za co został nagrodzony gromkimi brawami.

• Tym razem seria rzutów rożnych w wykonaniu gości.

• Wroński faulowany w okolicach pola karnego gości. Sędzia natomiast odgwizduje ... zagranie ręką bełchatowskiego zawodnika.

• Mieliśmy teraz serię centr w pole karne gości. Czy to z rzutów rożnych, czy w wyniku dalszego rozgrywania akcji. Goście w tym czasie całym zespołem zamknięci we własnej szesnastce.

• I pierwszym ciekawszym wydarzeniem w II połowie będzie rzut rożny dla bełchatowian po akcji Wrońskiego.

• I zaczynamy drugie 45 minut. Oba zespołu bez zmian personalnych.

• Piłkarze wracają właśnie na murawę.

• Za moment wracamy z II połową meczu. W przerwie na murawie bełchatowskiego zespołu mieliśmy tradycyjnie występ zespołu cheerleaderek oraz konkurs rzutów karnych dla kibiców.

• Koniec I połowy spotkania. Bełchatowianie prowadzą 1:0 po golu Seweryna Michalskiego zdobytym bezpośrednio z rzutu wolnego. Ponadto bełchatowianie grają z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Jurkowskiego.

• Do I połowy doliczona została 1 minuta.

• Wroński z Bartosiakiem zamienili się stronami boiska. Teraz właśnie Wroński na lewej stronie próbował agresywnego rajdu w pole karne gości.

• Czerwiński zagrywając do swojego bramkarza o mało nie sprokurował rzutu rożnego dla bełchatowian. Dobroliński ledwo zatrzymał piłkę przed linią końcową boiska.

• Chwila chaotycznej gry po obu stronach boiska. Niedokładne podania, straty ...

• Demianiuk doszedł do piłki wybitej na uwolnienie przez Bartosiaka. Niestety nie zdołał jej do końca opanować i wyszła ona na aut.

• I zaraz po nim drugi rzut rożny dla gości.

• Wrzut rożny dla gości.

• Rachwał fauluje Trochmia w kole środkowym boiska.

• I znowu bełchatowianie spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Goście natomiast nie śpieszą się z wyjściem z wyższym pressingiem.

• Ciekawa akcja w wykonaniu Kubana i Rachwała. Ostatecznie jednak Kuban nie dochodzi do piłki wrzucanej przez Rachwała w pole karne i od bramki rozpoczną goście.

• Z około 25 metrów Kuban uderza w poprzeczkę bramki gości!

• Piłka w siatce bełchatowskiej bramki. Wcześniej jednak arbiter odgwizdał pozycję spaloną Goncerza!

• Po pół godzinie gry, bełchatowianie spokojnie kontrolują przebieg meczu. Samo spotkanie ustawione zostało szybką czerwoną kartką oraz bramką z rzutu wolnego już w 12 minucie zdobytą przez Seweryna Michalskiego.

• Pierwsze dośrodkowanie - bezpośrednio z rogu boiska - bardzo mocne, przelatuje przez cale pole karne. Dochodzi tam do piłki Gierszewski. Próba jego dośrodkowania mija się ze wszystkimi zawodnikami i wychodzi za linię końcową boiska.

• Pietrzak w wyścigu z Wrońskim na prawej stronie. Bełchatowianie wywalczyli rzut rożny!

• Kolejny raz zawodnik gości zawinięty zwodem przez Bartosiaka na lewej stronie. W dalszej części akcji pogubił się jednak pomocnik bełchatowian i od bramki rozpoczną goście.

• Gierszewski z dystansu ... podaje do bramkarza gości.

• Bartosiak faulowany w środkowej części boiska. Sędzia puszcza jednak grę. Chwilę później goście wybijają na aut.

• Dwa dość groźne uderzenia Rachwała na bramkę gości. Pierwsze zablokowane przez obrońców. Drugie spokojnie wyłapane przez bramkarza.

• Bełchatowska GieKSa pogoniła z piłką prawą stroną, po czym piłka wycofana na własną połowę.

• Kąśliwy strzał Bartosiaka z około 18 metrów na bramkę Bobrolińskiego. Uderza on jednak w słupek ... podtrzymujący siatkę za bramką.

• Pielorz sprzed pola karnego uderza wysoko ponad bramką bełchatowian.

• Gierszewskich fauluje w kole środkowym Goncerza.

• Jest i oprawa przygotowana przez bełchatowskich kibiców. Flagi na kijach, transparent na górze trybuny. Estetycznie to wygląda.

• Bełchatowianie spokojnie rozgrywają teraz piłkę na własnej połowie.

• Kolejny błąd arbitra! Po faulu na zawodniku gospodarzy zamiast zastosować przywilej korzyści przy toczącej się dalej, dobrze zapowiadającej się akcji, przerywa grę. Konsternacja na trybunach i murawie.

• Kuban wślizgiem wyłuskuje piłkę przeciwnikowi. Zdaniem arbitra jednak był faul i to na żółtą kartkę.

• Demianiuk z prawej strony dośrodkowuje w pole karne w kierunku Bartosiaka. Piłka ląduje jednak w rękach bramkarza gości.

• Na bramkę bezpośrednio uderza Michalski. Bramkarz gości bez szans! GKS Bełchatów 1 - 0 GKS Katowice!

• Od 10 minuty bełchatowianie grają w przewadze jednego zawodnika! Była to jednak w pełni zasłużona kartka za faul przed samą linią pola karnego przy wyjściu zawodnika "sam na sam".

• Demianiuk faulowany przy wyjściu "sam na sam" przez Jurkowskiego, który otrzymuje czerwoną kartkę!

• Próba kolejnego prostopadłego podania w wykonaniu Bartosiaka. Tym razem zagrywał w pole karne do Klemenza. Niestety Lukas nie zdołał dojść do piłki i od bramki rozpocznie Dobroliński.

• Demianiuk nieprzepisowo zatrzymywaniu w środku pola przez rywali.

• Pierwszy stały fragment gry - rzut rożny dla GKS. Krótkie rozegranie, potem wrzut w pole karne na długi słupek. Uderzenie ostatecznie jednak niecelne.

• Bełchatowianie spokojnie rozgrywają piłkę przed swoją bramką.

• Bartosiak niedokładnie zagrywa prostopadłą piłkę do Demianiuka. Mogła być z tego ciekawa kontra.

• Niedokładność również przy podaniu bełchatowian. Piłka tym razem ląduje na trybunie prasowej ...

• I od razu pierwsze podanie gości ląduje za linią boczną boiska.

• Rozpoczynają goście z Katowic.

• Powitanie sędziów z trenerami obu zespołów.

• Piłkarze wychodzą właśnie na murawę. Przywitanie obu drużyn, losowanie stron i ruszamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Łukasz Bednarek. Na liniach asystują mu: Tomasz Niemirowski oraz Marcin Bojaryn.

Bełchatowianie wystąpią w dzisiejszym meczu w strojach zielono-biało-zielonych. Goście z Katowic w czarnych koszulkach i spodenkach oraz żółtych getrach.

• Na dzisiejszym meczu zabraknie niestety kibiców z Katowic. Ma to związek z nałożonym na nich zakazem udziału zorganizowanych grup kibiców w meczach wyjazdowych.

• Piłkarze schodzą już z murawy po rozgrzewce. Rozpoczęcie meczu za nieco ponad 10 minut.

• W dzisiejszym meczu, z powodu kontuzji której nabawił się w tygodniu podczas treningu, nie wystąpi podstawowy bramkarz bełchatowian - Krakowiak. Zastąpi go Paweł Lenarcik, który doskonale zaprezentował się w ostatnim meczu bełchatowian w Pucharze Polski.

• Dzisiaj w Bełchatowie przyjemna pogoda na grę w piłkę. Słońce świeci pomiędzy niezbyt licznymi chmurami. Nie jest jednak zbyt gorąco, a ponad to występują przyjemne, chłodne podmuchy wiatru.

• Rezerwowi bełchatowian: Bruchajzer, Wdowiak, Szymorek, Zgarda, Serafin, Flaszka, Stanisławski. Rezerwowi katowiczan: Kuchta, Bębenek, Wołkowicz, Januszkiewicz, Szołtys, Duda, Burkhardt.

• Możecie już zapoznać się z wyjściowymi jedenastkami. Za moment zaprezentujemy również zawodników rezerwowych w obu zespołach.

• Sobotę z 1. ligą rozpoczynamy w Bełchatowie. To tutaj miejscowy GKS podejmie imiennika z Katowic. Przed nami bardzo interesujące spotkanie, w którym oba zespoły mają coś do udowodnienia. Zapraszamy na relację na żywo!