GKS Bełchatów

1

Górnik Zabrze

0

• Rzutem na taśmę bełchatowianie zdobyli zwycięskiego gola w tym słabym spotkaniu, dzięki czemu trzy punkty pozostaną w środkowej Polsce! GKS wskakuje dzięki temu przynajmniej na dwie godziny na czwarte miejsce w tabeli. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu! GKS pokonuje Górnika!

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania., a na murawie Szeweluchin zmienia Zacharę. Zaraz, kto przegrywa w tym meczu?!

• W kontrataku gospodarzy Mak w starciu z Augustynem starał się wymusić jedenastkę, ale bez efektu.

• A jednak! Mamy gola w tym spotkaniu!!! Po bardzo ładnej centrze Basty w polu karnym najwyżej wyskoczył Prokić i bardzo precyzyjnym strzałem głową zapewnia gospodarzom prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Andreja Prokić!

• Bardzo nieudana wrzutka z rzutu wolnego Wacławczyka. Piłka wybita na środek boiska.

• Dawid Plizga wchodzi w miejsce Łukasza Madeja.

• Bardzo dobra długa piłka w pole karne do Gergela, ale ten nie zdołał jej opanować! Po chwili jeden z bełchatowian w ostatniej chwili zatrzymał w polu karnym Kosznika!

• Ładnie pograli teraz piłką zabrzanie, piłka trafia w szesnastkę do Madeja, który uderza słabiutko, płasko i wprost w ręce Malarza.

• Prokić wchodzi w miejsce Wrońskiego. To nie był dobry mecz skrzydłowego GKS.

• Gergel!!! Akcję lewym skrzydłem Kosznika zamknął celnym strzałem drugi ze skrzydłowych gości, ale jego płaskie uderzenie nogą obronił Malarz! To pierwszy celny strzał Górnika w tym meczu!

• Przewinienie taktyczne Barana na Madeju kończy się teraz zasłużoną żółtą kartką.

• Brzydki faul Kosznika na Baranie. To mogła być żółta kartka dla zawodnika gości.

• 2830 widzów jest na dzisiejszym spotkaniu.

• Bardzo składna akcja Górnika, ale ostrą centrę Łuczaka odbija na rzut rożny Malarz.

• Sawala zmienia Rachwała.

• Coraz mniej wskazuje na to, że w Bełchatowie doczekamy się jakiegokolwiek gola. Oby tylko po meczu głównym winowajcą tego stanu rzeczy nie był panujący w tym mieście chłód.

• Teraz z kolei Zachara bardzo niecelnie uderza z dystansu.

• Szybki atak Górnika kończy się zupełnie nieudaną centrą Zachary.

• Wielki powrót w ekipie GKS. Schodzi z boiska Poźniak, a w jego miejsce wchodzi rekonwalescent Wacławczyk!

• Gergel minął w polu karnym Mójtę, a próbował jeszcze wymusić jedenastkę. Sędzia Złotek nie dał się nabrać.

• Z rzutu wolnego piłkę w pole karne dośrodkował Magiera, ale wracającemu Ślusarskiego udało się ją wybić na korner.

• Zmiana w Górniku. Schodzi z boiska w Jeż, a w jego miejsce na murawie pojawia się Łuczak.

• Znowu groźnie! Kosznik swoim mocnym dośrodkowaniem praktycznie trafił w głowę Madeja, po czym piłka poszybowała nieznacznie ponad poprzeczką!

• Rzut wolny dla Bełchatowa zakończył się próbą kontry w wykonaniu gości. Madej jednak nie doszedł do zbyt mocnego podania na lewe skrzydło.

• Steinbors! Co za mecz się zrobił! Łotewski bramkarz musiał teraz bronić uderzenie głową z kilkunastu metrów Poźniaka i na jego szczęście mający szansę na dobitkę Ślusarski fatalnie skiksował!

• Odpowiedź Górnika! Zachara dośrodkowuje w szybkim ataku spod linii końcowej, ale nieporozumienie Sobolewskiego z Kosznikiem psuje tę akcję!

• Słupek!!! Wspaniała kontra bełchatowian pozwoliła Michałowi Makowi wyjść sam na sam ze Steinborsem! Napastnik GKS uderzył płasko obok bramkarza, ale trafił tylko w słupek!

• Sobolewski ucierpiał w starciu z Rachwałem, ale jak na Sobola przystało, szybko wrócił do gry.

• Malarz niepewnie piąstkuje piłkę przed pole karne pod nogi Kosznika, który z trudnej pozycji starał się to wykorzystać, ale nie trafił z 20 metrów do bramki! Było groźnie!

• Górnik rozpoczął po przerwie w ataku pozycyjnym. GKS ponownie jest przyczajony na szybkie kontry. Która taktyka będzie skuteczniejsza?

• I już dośrodkowanie z prawej strony boiska w poszukiwaniu Kosznika, ale ten nie trafił głową w piłkę.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania w Bełchatowie!

• Jak już wspominaliśmy, Górnik miał inicjatywę w tej pierwszej połowie i strzelił nawet prawidłowego gola, który niestety nie został uznany. GKS też miał swoją sytuację, ale generalnie strzałów jednak jest do tej pory niewiele, jednak może zmieni się to po przerwie.

• Piłka wybita przed pole karne GKS, gdzie dochodzi do faulu ofensywnego. Po chwili sędzia Złotek kończy pierwszą połowę spotkania.

• Gergel po raz kolejny ściął z prawego skrzydła do środka, ale został zablokowany przy próbie oddania strzału. Rzut rożny.

• Kończy się powoli ta pierwsza połowa, w której lepszą stroną był Górnik, który też powinien prowadzić, gdyby nie błąd sędziego i anulowanie bramki Kosznika.

• Atakujący lewą stroną Mójta został tak zatrzymany przez Mańkę, że zamiast rzutu rożnego dla gospodarzy, od bramki grę wznowi Steinbors.

• Faul taktyczny Sobolewskiego na Maku. Żółta kartka dla Sobola i jako że jest to czwarte napomnienie w tym sezonie, to nie zagra on w najbliższej kolejce.

• Dość dużą przewagę w tym meczu ma Górnik Zabrze. GKS ogranicza się do szybkich kontr, których nie ma zbyt wiele.

• Ucierpiał w walce z Sobolewskim Grzegorz Baran, ale po chwili pomocnik bełchatowian się pozbierał.

• Steinbors teraz w stylu Manuela Neuera powstrzymał atakującego na 30. metrze Ślusarskiego. Co ważne, zrobił to skutecznie.

• To już nie pierwszy mecz w tym sezonie, który sędzia Złotek ze swoimi asystentami wypacza swoim sędziowaniem. W starciu z Jagiellonią na początku sezonu jego decyzje jednak pomogły zabrzanom zdobyć trzy punkty.

• Kolejna dobra piłka w pole karne do Kosznika, ale tę z trudem przejął ostatecznie Arkadiusz Malarz!

• Powinno być 0:1! Madej zagrywa w pole karne do Kosznika, który przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i potężnym strzałem z powietrza pokonuje Malarza! Sędzia jednak przerywa grę z powodu domniemanego ofsajdu, do którego zabrakło dobrego metra! Co za błąd arbitra!

• Teraz Poźniak dośrodkowywał w pole karne z rzutu wolnego, ale piłka raz jeszcze padła łupem Steinborsa.

• Steinbors ratuje Górnika! Znakomita kontra bełchatowian! Mak zagrywa z lewego skrzydła w pole karne do Poźniaka, który opanował piłkę, ale jego uderzenie z ostrego kąta instynktownie broni łotewski bramkarz Górnika!

• Aktywny od początku meczu Gergel zdecydował się teraz na płaski strzał z dystansu, który jednak wyraźnie minął bramkę Malarza.

• Teraz małe nieporozumienie Baranowskiego z Malarzem po akcji Zachary, ale wszystko kończy się szczęśliwie dla gospodarzy. Bramkarz GKS złapał zmierzającą do bramki piłkę.

• Telichowski wybija piłkę z pola karnego po pierwszym dośrodkowaniu Gergela, a drugie zostaje odbite przez drugiego ze stoperów, Baranowskiego.

• Starcie powietrzne Mańki ze Ślusarskim, obrońca Górnika w nim ucierpiał, ale też błyskawicznie się pozbierał po przerwaniu gry.

• Sektor gości jest niemalże pełny sympatykami Górnika. Jest tam pewnie około 350 zabrzan.

• Kolejne złe rozegranie stałego fragmentu gry i, co więcej, po stracie Jeża blisko było kontry gospodarzy. Na szczęście dla Górnika, podopieczni Kieresia również się pogubili.

• Dobra akcja prawą stroną Gergela kończy się kornerem dla zespołyu z Zabrza.

• Ślusarski! Po centrze Basty i nie najlepszej interwencji Mańki, z około 16 metrów uderza z powietrza napastnik GKS, ale piłka nieznacznie mija bramkę Steinborsa!

• Michał Mak nie dał rady dośrodkować w pole karne. Jego zagranie z lewej strony boiska przerwał Mańka.

• Zaskakujący strzał z dystansu Michała Maka poszybował ponad poprzeczką bramki Steinborsa. Tymczasem na trybunach jest asystent Adama Nawałki, Jarosław Tkocz.

• Defensorzy gospodarzy poradzili sobie z dośrodkowaniem Magiery.

• Ładna akcja Górnika kończy się niezbyt dobrym dośrodkowaniem Kosznika, ale jeszcze jest korner dla gości.

• Odpowiedź ze stałego fragmentu gry bełchatowian, ale efekt był równie kiepski.

• Nieudane dośrodkowanie Magiery z rzutu wolnego. Piłkę przejmuje Malarz.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie bełchatowskiego obiektu. Kapitanami obu drużyn są Adam Danch (Górnik) oraz Arkadiusz Malarz (GKS).

• Zimno dzisiaj w Bełchatowie. Ledwie 3 stopnie Celsjusza - kibiców chociaż rozgrzała gra obu drużyn.

• Ławki rezerwowych:

• GKS: Emilijus Zubas, Piotr Witasik, Marcin Flis, Kamil Wacławczyk, Szymon Sawala, Bartłomiej Bartosiak, Andrija Prokić.
    • Górnik: Mateusz Kuchta, Dawid Plizga, Dominik Sadzawicki, Seweryn Gancarczyk, Dzikamai Gwaze, Wojciech Łuczak.
  • Sędzią tego spotkania będzie Mariusz Złotek ze Stalowej Woli. Arbiter ten prowadził w tym sezonie po jednym meczu Górnika i Bełchatowa. Górnicy ograli wówczas na własnym stadionie Jagiellonię Białystok 3:0, a GKS zremisował 1:1 z Lechią Gdańsk

• Niedługo zaprezentujemy ławki rezerwowych obu drużyn, a kogo dzisiaj zabraknie w obu zespołach? W GKS kontuzjowani są Damian Szymański, Mateusz Mak, Alexis Norambuena oraz Pavel Komolov. Po pauzie za kartki wraca za to Bartosz Ślusarski, a po przerwach spowodowanych kontuzjami Kamil Wacławczyk i Michał Mak. w Górniku do pełni sprawności wreszcie doszedł Błażej Augustyn.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• W minionym sezonie oba zespoły nie grały ze sobą w Ekstraklasie, jako że Bełchatów występował w I lidze. Za to w Pucharze Polski lepszy okazał się Górnik, który wygrał na boisku rywala 2:0 po bramkach Sobolewskiego i Skrzypczaka. Sezon wcześniej w Ekstraklasie w lidze oba zespoły wygrywały konsekwentnie na własnych stadionach po 2:0. W Zabrzu dla Górnika strzelali Przybylski i Kwiek, natomiast w Bełchatowie dla GKS trafiali Bartosiak oraz Poźniak, których dziś możemy zobaczyć w zespole Kamila Kieresia.

• Piąty w tabeli Górnik Zabrze (21 punktów) przez dwa tygodnie przerwy reprezentacyjnej przebywali w piłkarskim niebie po ograniu w Wielkich Derbach Śląska Ruchu Chorzów 2:1, ale przez 90 minut spotkania z Wisłą Kraków szybko zostali sprowadzeni do piekła. Wynik 0:5 z pewnością pozbawił podopiecznych Roberta Warzychy i Józefa Dankowskiego jakiejkolwiek radości z dni poprzednich i nie ma żadnych wątpliwości, że górnicy, podobnie jak Bełchatów, zrobią dzisiaj wszystko, aby odkupić winy z niedzielnego spotkania.

• To będzie spotkanie dwóch drużyn, które zaskakująco dobrze rozpoczęły bieżący sezon, ale w ostatniej kolejce się 'nie popisały'. Beniaminek z Bełchatowa przez pewien czas był nawet liderem tabeli, ale ostatnio spadł na szóste miejsce w Ekstraklasie. Podopieczni Kamila Kieresia mają na swoim koncie 19 punktów i z pewnością zrobią wszystko, aby przerwać serię dwóch bolesnych porażek z rzędu, jako że bełchatowianie przegrywali ostatnio 0:5 w Poznaniu z Lechem oraz 1:2 w Bydgoszczy z czerwoną latarnią ligi, Zawiszą.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 13. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy, w którym GKS Bełchatów zmierzy się z Górnikiem Zabrze.