GKS Bełchatów 0 - 2 Podbeskidzie Bielsko-Biała

GKS Bełchatów

0

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

• KONIEC MECZU. Podbeskidzie w pełni zasłużenie pokonuje bardzo słaby GKS Bełchatów, który jest coraz poważniejszym kandydatem do spadku z Ekstraklasy.

• I ostatnia zmiana w szeregach "Górali" - Idrissa Cisse zmienia Demjana.

• Robert Mazan wchodzi na boisko za Damiana Chmiela.

• Świetną zmianę dał Kołodziej, który tym razem próbował zaskoczyć Trelę z dystansu prawą nogą, ale jego strzał zdołał odbić jeden z piłkarzy GKS-u.

• Kołodziej zagrał w pole karne do Demjana, a ten nieznacznie minął się z piłką!

• Podbeskidzie uśpiło bełchatowian i przeprowadziło być może decydującą o losach meczu akcję. Chmiel doskonale zwrócił na siebie uwagę obrońców i oddał piłkę Kołodziejowi, a ten oddał dokładny strzał z dystansu, z którym nie poradził sobie Trela!

• GOOOOOOOOOOL!!!!! PODBESKIDZIE POWIĘKSZA PROWADZENIE!

• Sprzed pola karnego uderzał Szymański, ale bardzo niedokładnie.

• Pierwsza zmiana w szeregach gości. Dariusz Kołodziej zmienia zmęczonego Śpiączkę.

• Zbozień zwiódł Deję, zagrał w pole karne, ale piłkę wybił z niego Sokołowski. Troszeczkę lepszy fragment gry ze strony gospodarzy.

• W końcu udała się akcja gospodarzom. Zbozień dośrodkował w pole karne, Wacławczyk oddał strzał głową, ale piłkę zdołał zatrzymać Zajac.

• Konieczny po profesorsku powstrzymał wślizgiem Piecha w polu karnym. Defensywa Podbeskidzia w drugiej połowie właściwie bezbłędna.

• Gra GKS-u wciąż wygląda fatalnie, więc nie dziwi kolejna zmiana. Łukasz Wroński zastąpił Michała Maka.

• Po dośrodkowaniu Iwańskiego akcję Podbeskidzia kończył Górkiewicz, ale jego strzał był bardzo niedokładny.

• Mak faulował tuż przed polem karnym Górkiewicza i Podbeskidzie będzie miało kolejną okazję z rzutu wolnego.

• Kolejna ładna akcja Podbeskidzia. Górkiewicz rozegrał piłkę z Sokołowskim, ten posłał ją w pole karne, "machnął" się Śpiączka, a z szesnastu metrów strzał oddał Adu Kwame. Interwencja jednego z obrońców GKS-u prawdopodobnie uchroniła Trelę przed utratą gola.

• Bezbarwnego Olszara (byłego piłkarza Podbeskidzia) zmienia Paweł Komołow.

• Deja zatrzymał kontrę Bełchatowa faulem na Szymańskim, za co słusznie został ukarany żółtą kartką.

• I już groźnie pod bramką gospodarzy! Na mocny strzał zza pola karnego zdecydował się najlepszy na boisku Śpiączka, ale jego uderzenie zdołał zatrzymać Trela.

• ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ.

• Marek Zub musiał coś zmienić. Kamil Wacławczyk zastępuje Rachwała.

• - Nasza gra to jest jakaś żenada. Nie potrafimy przeprowadzić żadnej składnej akcji, to wstyd. Ale jeszcze to odmienimy i wygramy ten mecz - mówi przerwie Michał Mak.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Podbeskidzie do przerwy zasłużenie prowadzi z GKS-em Bełchatów 1:0.

• Po stracie na własnej połowie faulem na Demjanie ratował się Zbozień. Żółta kartka i kolejna okazja dla "Górali".

• Wreszcie celny strzał na bramkę Podbeskidzia! Z dystansu próbował Szymański, ale uderzył słabo i prosto w Zajaca, który bez problemu złapał piłkę.

• Demjan upadł w polu karnym w starciu z Rachwałem, ale ewidentnie chciał wymusić przewinienie.

• Chmiel mocno, groźnie uderzył z dystansu, ale Trela na raty zdołał zatrzymać jego strzał.

• Podbeskidzie wyprowadziło kontratak po rzucie rożnym GKS-u, ale Chmiel zbyt długo zwlekał z dośrodkowaniem do wchodzącego w pole karne Śpiączki i akcja spaliła na panewce.

• Szymański nieprzepisowo powstrzymywał w środku pola Iwańskiego, za co obejrzał żółtą kartkę.

• Piękna akcja Podbeskidzia! Bielszczanie rozklepali defensywę rywali, Kwame zagrał w pole karne do Chmiela, a ten strzałem w pierwszej piłki trafił wprost w Trelę. Gola i tak by jednak nie było, bo pomocnik gości był na spalonym.

• Konieczny faulował Piecha i zostaje ukarany żółtą kartką. Stoper Podbeskidzia nie zagra w następnym meczu z Ruchem Chorzów.

• Rachwał próbował długim podaniem "uruchomić" Maka, ale dobrą interwencję w polu karnym zaliczył Konieczny.

• Małkowski ładnie zagrał na drugą stronę pola karnego do Maka, ten miał dużo miejsca na szóstym metrze od bramki, ale uderzając z woleja posłał piłkę wysoko nad bramką.

• Wreszcie piłka znalazła się w polu karnym gości, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego skutecznym piąstkowaniem popisał się Zajac.

• Za niesportowe zachowanie ukarani dwaj piłkarze - Śpiączka i Rachwał.

• Nieudolnie wyglądają jak na razie próby ataków ze strony gospodarzy. Podbeskidzie w pełni kontroluje przebieg wydarzeń na boisku.

• Podbeskidzie strzela bramkę oczywiście po... stałym fragmencie gry! Iwański groźnie dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, piłkę odbił przed siebie Trela, a niekryty przez obrońców Bartosz Śpiączka z bliskiej odległości wpakował ją do siatki!

• GOOOL DLA PODBESKIDZIA!! BARTOSZ ŚPIĄCZKA!

• Cały czas przewaga w tym meczu należy do "Górali", którzy próbują stwarzać zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry.

• Pierwsze dziesięć minut gry za nami. Przewaga gości, jedna niezła sytuacja, ale wielkiego widowiska to w Bełchatowie na razie nie mamy. Demjan wywalczył korner dla TSP.

• Po kolejnym rzucie rożnym gospodarze się wybronili. W jednym ze starć ucierpiał jeszcze Telichowski. Krótka przerwa w grze.

• Szansa dla Podbeskidzia! Po centrze Iwańskiego główkę Demjana odbił Trela, a dobitkę z bliska Śpiączki zablokował ofiarnie Telichowski!

• Po dośrodkowaniu Sokołowskiego z prawego skrzydła Śpiączka główkował bardzo niecelnie. Po chwili Chmiel zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Na razie przewagę w posiadaniu piłki mają Górale. Czekamy na okazje bramkowe z ich strony.

• Rozpoczynamy mecz w Bełchatowie!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry.

• Sędzią tego meczu będzie pan Tomasz Musiał z Krakowa.

• Dla Marka Zuba, który wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo na ławce trenerskiej Bełchatowa, największym zmartwieniem przed meczem z Podbeskidziem było zestawienie linii obrony. Z gry wykluczeni są dwaj podstawowi boczni defensorzy – Adam Mójta pauzuje za kartki, a Adrian Basta z powodu kontuzji nie zagra do końca sezonu.

• Rezerwowi Podbeskidzie: Pesković, Horoszkiewicz, Pazio, Mazan, Kołodziej, Trochim, Cisse

• Rezerwowi GKS Bełchatów: Zubas, Witasik, Baran, Wroński, Wacławczyk, Komolov, Bartosiak.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu na GIEKSA Arena, gdzie GKS Bełchatów zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GKS BEŁCHATÓW - PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA

GKS Bełchatów skompromitował się w pojedynku z Zawiszą

Fatalna seria GKS-u Bełchatów trwa w najlepsze. Po zwolnieniu Kamila Kieresia i zatrudnieniu Marka Zuba, gra "Brunatnych" nie poprawiła się w żadnym względzie, a beniaminek nie odniósł zwycięstwa już przez dziewięć kolejek. Bełchatowianie zajmują obecnie przedostatnie miejsce w tabeli, ale mają tylko punkt przewagi nad drugim Zawiszą. Jeśli nie zaczną wygrywać, szybko pożegnają się z Ekstraklasą.

Powodów do radości nie mają także w Bielsku. Po zwolnieniu Leszka Ojrzyńskiego i zatrudnienia Dariusza Kubickiego, Podbeskidzie nadal nie może wygrać meczu. Po raz ostatni "Górale" trzy punkty na wyjeździe zapisali na swoim koncie 14 lutego. Przed tygodniem Bielszczanie zremisowali z Zawiszą 2:2, tracąc punkty po raz szósty z rzędu.