Wisła Kraków

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Statystyki od @EkstraStats:

• Goście kończyli ten mecz w 10., gdyż czerwoną kartkę pod koniec meczu zobaczył Maciej Sadlok. Warto też zaznaczyć, że arbiter nieco podciął skrzydła gości, gdyż w pierwszej połowie przy stanie 1:0 dla GKSu nie podyktował ewidentnego rzutu karnego po zagraniu ręką Baranowskiego.

• Naprawdę dobre zawody w Bełchatowie. Pierwsze wiosenne zwycięstwo GKSu, którzy przełamują niemoc. Wisła nadal bez wygranej na wiosnę. Piłkarze Białej Gwiazdy zagrali dziś całkiem przyzwoite spotkanie, ale zabrakło skuteczności i przede wszystkim koncentracji przy straconych bramkach. Gospodarze bardzo mądrze rozegrali to spotkanie, stwarzając sobie kilka sytuacji i wykorzystując 3 z nich. Dzięki temu piłkarze Kamila Kieresia redukują stratę do Wisły do zaledwie 3 "oczek".

• Ostatni gwizdek arbitra, GKS wygrywa z Wisłą 3:1!

• Jeszcze jedna zmiana w drużynie GKSu, za bohatera, strzelca dwóch bramek - Arkadiusza Piecha, na murawie pojawia się Damian Zbozień.

• Sędzia doliczył 3 minuty.

• BROŻEK!! Świetny strzał, ale znów broni Trela!

• Pierwsza kartka w drużynie gospodarzy, a ukarany nią Baran, który faulował Barrientosa.

• Kamil Wacławczyk opuszcza plac gry, w jego miejsce wchodzi Pavel Komolov. Dobre zawody Wacławczyka!

• Żółta kartka dla Garguły za faul na Rachwale.

• Wrzutka Garguły, ale piłkę szybko wyperswadowali obrońcy.

• Barrientos faulowany 20 metrów od bramki Treli, będzie jeszcze okazja dla Wisły.

• Wrzutka Wacławczyka w pole karne, najwyżej wyskoczył Piech, ale jego strzał odbił się jeszcze od pleców Barrientosa i drugi korner dla GKSu. Ten jednak słabo wykonany.

• ...a Garguła zastępuje Stilicia.

• Jankowski zmienia jeszcze Bobicia...

• Wejście w stylu "kung-fu" Sadloka, który trafił w Barana. Zasłużona kartka.

• Czerwona kartka dla Macieja Sadloka!

• BROŻEK! Znów górą TRELA! Burliga głową zagrał do Brożka, ten strzelił z bliska, ale obronił ten strzał golkiper gospodarzy!

• Wacławczyk genialnie zagrał w uliczkę do wychodzącego Piecha, ten znalazł się sam na sam z Buchalikiem i bez problemu go pokonał! Drugi gol Piecha w tym meczu!

• PIEEEEEEEEECH I JEST 3:1!!!!!!!

• Było uderzenie, ale bardzo dobrze broni Trela!

• Stilic faulowany przez Wacławczyka około 30 metrów od bramki. Będzie strzał Bośniaka?

• Michał Mak opuścił plac gry, a w jego miejsce pojawił się Łukasz Wroński.

• Boguski zagrał do Brożka, a ten zdążył tylko lekko musnąć piłkę, gdyż dobrze interweniował Trela.

• Uderzenie Barrientosa z około 17 metrów, ale strzał wprost w golkipera GKSu.

• Żółta kartka dla Barrientosa, który sfaulował Rachwała.

• Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, ale żaden z piłkarzy Białej Gwiazdy nie oddał strzału.

• Piech bezradnie rozkłada ręce przed szesnastką Wisły twierdząc, że był faulowany. Arbiter nakazuje jednak dalszą grę.

• Wisła coraz bardziej napiera. Piłkarze z Krakowa stosują mocny pressing, dzięki czemu piłkarze z Bełchatowa mają problemy z wyprowadzaniem akcji.

• Piłkarze Kamila Kieresia zaprezentowali kapitalną wymianę podań, jednak to ostatnie było złe i od bramki zacznie Buchalik.

• Pierwsza ofensywna akcja Barrientosa, zagrał on ze Stiliciem, ale w końcowej fazie podał bardzo źle.

• Jean Barrientos zastępuje Emmanuela Sarkiego. Mamy zatem drugiego debiutanta w drużynie Wisły.

• BROŻEK!! Kolejna świetna szansa! Wrzutka Burligi w pole karne, ale Brożek nie trafił w piłkę w znakomitej sytuacji!

• Lepiej weszli w drugą połowę goście, którzy cały czas próbują atakować.

• Ależ to była okazja dla gospodarzy! Małkowski wypatrzył niepilnowanego Wacławczyka w polu karnym, zagrał do niego ale Wacławczyk się zagapił i nie zdążył do tego zagrania!

• BROŻEK OBOK BRAMKI! Kapitalna okazja Pawła Brożka. Napastnik Wisły Kraków dynamicznie wbiegł w pole karne, ale jego strzał ze złej strony minął słupek bramki Treli!

• Dobra akcja Wisły zakończona ciekawym "centrostrzałem" Pawła Brożka. Piłka niewiele minęła bramkę Treli.

• Piech i Wacławczyk zaczynają od środka drugą odsłonę!

• Dobry mecz oglądamy w Bełchatowie. Gospodarze nieco zaskoczyli, bo po 26 minutach prowadzili już 2:0 po bramkach Piecha i samobójczym trafieniu Arkadiusza Głowackiego. 10 minut później winę odkupił kapitan Wisły, który strzelił kontaktową bramkę. Wisła mimo niekorzystnego wyniku gra naprawdę dobrze, aczkolwiek w grze obu zespołów jest sporo niedokładności, a początek meczu można podsumować jednym słowem - chaos. Mimo to, mecz jest naprawdę ciekawy i liczymy, że będzie jeszcze lepiej w drugiej połowie.

• Ani minuty nie doliczył sędzia Frankowski i po upływie 45 minut zaprosił on piłkarzy na przerwę.

• Jović nie zdołał minąć Mójty, ale Wisła ma aut na wysokości pola karnego.

• Sarki odgrywał do Buchalika i był bliski katastrofalnego błędu, ale Piecha ubiegł golkiper Wisły. Franciszek Smuda wyładowuje teraz swą złość na Sarkim.

• URYGA! Dobre uderzenie z 20 metrów, ale Trela paruje piłkę na korner!

• Akcja Wisły, ale gospodarze świetnie zagęścili przestrzeń przed polem karnym i goście nie mają pomysłu jak przebić się przez tę ścianę.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Stilicia, w polu karnym najwyżej wyskoczył kapitan Białej Gwiazdy i pewnie pokonał Trelę! Wisła ma kontaktową bramkę, a Głowacki strzela dziś...drugą bramkę :-)

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL GŁOWACKI! 2:1!!

• SARKI! Ależ bomba! Baran wybijał piłkę, dopadł do niej Sarki i huknął bez namysłu, ale kapitalnie broni Trela!

• Uderzenie Sadloka sprzed pola karnego, ale bardzo niecelne.

• Bramka na 2:0 została zweryfikowana jako samobójcze trafienie Arkadiusza Głowackiego

• Kolejna świetna szansa Brożka! Sadlok zagrał długą piłkę w pole karne GKSu, ta jakimś cudem minęła obrońców i Paweł Brożek miał okazję do oddania strzału, ale nie zdążył go oddać, bo futbolówka minęła linię końcową.

• Kolejna dobra akcja Bełachatowian, Baran dobrze wypuścił Piecha który tym razem był na spalonym.

• Nerwowo zaczyna się robić w Wiśle. Zaskakujący strzał Piecha z bardzo ostrego kąta, Buchalik "wypluł" futbolówkę przed siebie i na jego szczęście trafiła ona pod nogi Głowackiego.

• Świetna akcja GKSu! Rachwał świetnie przerzucił piłkę na lewą stronę do Małkowskiego, ten z pierwszej piłki zagrał w pole karne, tam czyhał już Wacławczyk, który uderzył z woleja - piłka nie leciała chyba w bramkę, ale odbiła się od Głowackiego i zupełnie zmyliła Buchalika!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL 2:0!!! CÓŻ ZA AKCJA!!!

• BROŻEK!! Świetna akcja Jovicia, który wypatrzył zupełnie niepilnowanego Brożka, który stanął oko w oko z Trelą, ale górą w tym starciu golkiper GKSu!

• Dynamiczna akcja Michała Maka, ale w końcowej fazie akcji nie wiedział do kogo zagrać i oddał piłkę Boguskiemu

• Piech fauluje Buchalika przy próbie złapania piłki, choć zderzenie było jak najbardziej przypadkowe.

• Powtórka pokazuje, że Baranowski ewidentnie zagrał ręką w obrębie szesnastki. Pretensje piłkarzy z Krakowa jak najbardziej uzasadnione.

• Stilić nad bramką, kiepski strzał.

• Rzut wolny dla Wisły! Choć powinien być rzut karny! Zagranie ręką w polu karnym, ale sędzia podyktował rzut wolny z 16. metra!

• Kapitalna akcja gospodarzy, długa piłka Małkowskiego do Michała Maka, ten świetnie przyjął piłkę od razu robiąc zwód, wypuścił Piecha na czystą pozycję (nie było spalonego :-) ), który bez problemów pokonał Buchalika!

• ARKADIUSZ PIECH!!! 1:0 dla GKSu BEŁCHATÓW!!!

• Świetna wrzutka Burligi w pole karne, był tam zupełnie niepilnowany Brożek, ale był chyba zaskoczony i nie zdążył wyskoczyć. Piłkę przejął jeszcze Sarki, ale szybko stracił.

• Dobra akcja GKSu! Dobry wyrzut z autu Małkowskiego w kierunku Piecha, ten uciekł obrońcom, ale próbował kiwać Burligę w polu karnym, co mu się nie udało!

• Sporo niedokładności po obu stronach w tych pierwszych minutach. Czekamy na poprawę!

• Fatalne zagranie Piecha do Michała Maka, piłka bezpiecznie ląduje w rękawicach golkipera Wisły.

• Trójkowa akcja piłkarzy Wisły, ale Sadlok nie utrzymał futbolówki w placu gry i od autu zaczną gospodarze.

• Dobra akcja gospodarzy, Małkowski głową zagrywał do wychodzącego Wacławczyka, ale w ostatniej chwili ubiegł go Dudka i od bramki zacznie Buchalik.

• Sarki w starciu z Rachwałem zagrywa ręką i sędzia odgwizdał rzut wolny dla gospodarzy w okolicach środka boiska.

• Pierwszy gwizdek sędziego Frankowskiego, od środka ruszają podopieczni trenera Smudy!

• Piłkarze już gotowi, zaraz zaczynamy...

• Ławka rezerwowych Wisły: Miśkiewicz - Jankowski, Barrientos, Witek, Garguła, Żemło, Stępiński

• Ławka rezerwowych GKSu: Zubas - Zbozień, Witasik, Komolov, Poźniak, Prokić, Wroński

• Około 20 minut do rozpoczęcia spotkania. Jaki wynik typujecie? Zachęcam do przedstawiania swoich typów w komentarzach!

• Szkoleniowiec gospodarzy, Kamil Kiereś również liczy na przełamanie w dzisiejszym spotkaniu:

Wisła ma nad nami sześć punktów przewagi. Jeśli wygramy, będą to tylko trzy punkty. Przegraliśmy dwa mecze, a każda porażka to niebezpieczny moment, bo po niej może być kolejna. Teraz jesteśmy w takim właśnie momencie i
    musimy sobie z tym jak najszybciej poradzić.
  • Jesteśmy głodni zwycięstwa w tym nowym roku i będziemy robić wszystko, aby wygrać to spotkanie. Bardzo nam na tym zależy, ponieważ przeciwnicy depczą nam po piętach. Zdajemy sobie sprawę z niewielkiej różnicy punktowej, więc chcemy zapewnić sobie miejsce w pierwszej ósemce

- powiedział przed meczem opiekun gości, Franciszek Smuda.

• Wisła Kraków jest dla GKSu dość niewygodnym rywalem. Oba zespoły rozegrały do tej pory ze sobą 21 spotkań, w których zaledwie 2 razy triumfowali piłkarze z Bełchatowa, 6 razy padł remis a 13 spotkań padło łupem Białej Gwiazdy. Bilans bramkowy to 35:13 na korzyść podopiecznych Franciszka Smudy.

• W dzisiejszym meczu nie zobaczymy pauzujących za kartki: Telichowskiego (czerwona kartka w meczu z Piastem) oraz Guerriera (żółte kartki) i Guzmicsa (żółte kartki).

• W ciągu ostatnich 5 kolejek T-Mobile Ekstraklasy oba zespoły mocno zawodziły. Gospodarze przegrali aż 4 mecze, zaledwie jeden remisując. Wisła natomiast zanotowała jedno zwycięstwo, dwa remisy i tyle samo porażek.

• Wisła może pochwalić się natomiast najlepszą defensywą na wyjazdach w lidze. Podopieczni Franciszka Smudy stracili w tym sezonie 11 bramek (tyle samo co Górnik Zabrze).

• Ciekawą rzeczą jest to, że GKS Bełchatów od 7 meczów w Ekstraklasie nie jest w stanie pokonać Wisły Kraków.

• Znane są już składy obu ekip. W drużynie Białej Gwiazdy zadebiutuje dziś Boban Jović, który znalazł się w wyjściowym zestawieniu drużyny z Krakowa.

• Tak po wczorajszych meczach wygląda tabela T-Mobile Ekstraklasy:

• Co ciekawe, w rundzie wiosennej ani GKS ani Wisła nie odniosły jeszcze zwycięstwa. Gospodarze ponieśli dwie porażki (1:2 z Podbeskidziem i 1:3 z Piastem), natomiast goście raz przegrali (0:1 z Lechią) i raz zremisowali (1:1 z Pogonią). Kto dziś przełamie tę niekorzystną serię?

• W pierwszym spotkaniu obu ekip w rundzie jesiennej górą byli podopieczni Franciszka Smudy. Biała Gwiazda po bramce Rafała Boguskiego pokonała wówczas rywala 1:0.

• Dzień dobry! Witam wszystkich w to sobotnie popołudnie i zapraszam gorąco na relację live z meczu 22. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym to GKS Bełchatów podejmie na własnym terenie drużynę Wisły Kraków. Początek spotkania o 15:30!