Zawisza Bydgoszcz

4

3 1 połowa

• Dziękuję za śledzenie relacji, Dariusz Kosiński.

• Początek spotkania ułożył się dobrze dla gospodarzy - świetnie dośrodkował Mak, a Piech strzelił bramkę głową. Zawisza jednak nie miał zamiaru przejmować się tą stratą i wciąż grał bardzo mądrze. Goście strzelili dziś cztery bramki, a dwie z nich były autorstwa najlepszego dziś na boisku - Portugalczyka Mici.

• Koniec! Mariusz Złotek kończy męczarnie Bełchatowian!

• Zawisza po tym meczu będzie tracić już tylko punkt do Bełchatowian.

• Druga połowa potrwa o dwie minuty dłużej.

• Bełchatów walczy do końca o lepszy wynik, ale chyba nic z tego nie będzie. Mądrze bronią goście.

• Świerczoka łapią skurcze, będzie potrzebować zmiany. Trzeba przyznać, że ten zawodnik był dziś jednym z lepszych na boisku.

• Znów z dobrej strony pokazał się Wroński. Ten zawodnik mimo wysokiego wyniku wciąż nie przestaje walczyć o zmniejszenie strat.

• Wroński, Piech, a na końcu Sandomierski. Bramkarz Zawiszy przerywa akcję Bełchatowian.

• Na spalonym Alvarinho.

• Małkowski otrzymuje żółtą kartkę, będzie musiał pauzować w następnym spotkaniu.

• W deszczowej Anglii zaczęły się właśnie derby Manchesteru, ale kto chciałby je oglądać, gdy Zawisza w słonecznym Bełchatowie gra koncertowo!

• Zawisza gra dziś fantastycznie, ta drużyna, mimo ogromnej straty po pierwszej rundzie do reszty stawki, naprawdę może się utrzymać.

• A Ziajkę zmienia Pulhac.

• Witasik wbiega na murawę za Mójtę.

• Ależ zakręcił obrońcami Alvarinho, gdyby to był pojedynek bokserski Marek Zub już dawno wrzucił by na ring biały ręcznik.

• Zza pola karnego przymierzył Mica, Zubas bez szans. Ależ występ tego gracza!

• GOOOOOOL! ZNOWU MICA!

• Młody Szymański zmienia doświadczonego Rachwała.

• Zabawił się jako ostatni Mójta, mógł popełnić błąd, ale zachował się bardzo pewnie. W szatni będą go nazywać profesorem.

• Aktywny po wejściu jest Kamiński, ale teraz wyobraźnia go poniosła, podanie do nikogo.

• Kamiński za Pawłowskiego na ostatnie dwa kwadranse.

• Tym razem centrował Basta, ale za mocno. Brakuje dokładności, brakuje pomysłu.

• Alvarinho centruje w pole karne na ślepo, nie było tam żadnego piłkarza Zawiszy.

• Telichowski fauluje Barisicia, za co otrzymuje żółty kartonik.

• Dobra interwencja Sandomierskiego.

• Na murawie leży Ziajka, który potrzebuje pomocy medycznej.

• Świetne dośrodkowanie Alvarinho, ale jednak nie będzie kolejnej bramki.

• Na drugą połowę nie wyszedł już Pavel Komolov. W jego miejsce wszedł Łukasz Wroński.

• Gramy!

• Zawisza mimo tego, że jako pierwszy stracił bramkę nie przestał mądrze rozgrywać akcji, co przyniosło aż trzy bramki! Zawisza gra lepiej od Bełchatowa, do tego dnia nie ma Zubas. Jeżeli w drugiej połowie GKS Bełchatów nadal będzie dawał się tak rozklepywać, to może skończyć się to pogromem.

• Koniec pierwszej połowy!

• Może podobać się dziś gra Zawiszy! W Bydgoszczy podobno planują już postawienie przed stadionem pomnika Mariuszowi Rumakowi.

• Znów pomylił się Zubas, a Świerczok zdobywa bramkę z dystansu!

• GOOOOOOOOOOOOL! ŚWIERCZOK!

• Za lekkie dośrodkowanie Alvarinho, nic z tego nie będzie.

• Kolejna dobra akcja Zawiszy, ale w ostatniej fazie Mica nie zrozumiał się z Alvarinho.

• Zamieszanie w polu karnym Zawiszy, piłkę łapie Grzegorz Sandomierski.

• Zubas wypluł piłkę po strzale Barisicia, a tę do bramki wpakował Mica! Ależ szybko wyszli na prowadzenie podopieczni Mariusza Rumaka!

• GOOOOOOOL! MICA!

• Przy rzucie wolnym źle ustawił się Zubas i nie zdołał obronić strzału Alvarinho! Mamy remis!

• GOOOOOOOOL! ALVARINHO!

• Pressing Zawiszy skutkuje, gospodarze mają problemy z wyjściem z własnej połowy.

• Dobrze dośrodkowywał Mica, ale Zubas wypiąstkował piłkę za pole karne.

• Zawodnicy Zawiszy próbują wysokiego pressingu, widać, że chcą szybko doprowadzić do wyrównania.

• Żółtą kartkę obejrzał Sebastian Ziajka.

• Tym razem strzelał Mica, ale na posterunku znów Zubas.

• Kapitalna interwencja Zubasa po strzale Świerczoka!

• Mójta świetnie przerywa akcję Zawiszy.

• Kolejna dynamiczna akcja Maka, ten zawodnik dobrze dziś czuje się na murawie.

• Wójcicki dośrodkowywał, ale za mocno, piłkę łapie Zubas.

• Pawłowski, poprzeczka!

• Dośrodkowywał Mica, ale dobrze piłkę wybija Zbozień.

• Zawisza rzucił się do odrabiania strat, będzie rzut rożny.

• Świetnym dośrodkowaniem popisał się Mak, a Arkadiusz Piech zdobył bramkę strzałem głową!

• GOOOOOOOOOOL! ARKADIUSZ PIECH!

• Rzut rożny dla gospodarzy. Małkowski najpierw dośrodkowywał, potem jeszcze próbował strzału, ale Grzegorz Sandomierski nie musiał interweniować.

• Ślusarski trafia w słupek! Ależ było blisko!

• Od początku długo przy piłce próbują utrzymać się goście, na razie wychodzi im to nieźle.

• Od razu musimy się poprawić - w wyjściowym składzie Zawiszy jednak wyszedł Świerczok, a nie Predescu.

• Zaczynamy! Arbiter meczu Mariusz Złotek gwizdnął dziś po raz pierwszy!

• Najlepszym strzelcem gospodarzy jest Bartosz Ślusarski - autor 5 trafień. W drużynie gości pod tym względem góruje Alvarinho z 4 bramkami.

• Ławka rezerwowych Zawiszy: Kaczmarek, Strąk, Kamiński, Nawotczyński, Pulhac, Smektała, Świerczok.

• Ławka rezerwowych GKS-u Bełchatów: Trela, Witasik, Flis, Szymański, Poźniak, Wacławczyk, Wroński

• Zawisza Bydgoszcz: Sandomierski - Wójcicki, Marić, Micael, Ziajka - Majewskij, Silva, Alvarinho, Predescu, Pawłowski - Barisić

• GKS Bełchatów: Zubas - Basta, Zbozień, Telichowski, Mójta - Mak, Rachwał, Komolov, Małkowski - Ślusarski, Piech

• Witamy serdecznie na relacji LIVE ze spotkania GKS-u Bełchatów z Zawiszą Bydgoszcz! Dwie ostatnie drużyny naszej ligi na pewno będą niezwykle zmobilizowane. Zawisza po tej kolejce może tracić do Bełchatowian już tylko punkt, czy podopieczni Mariusza Rumaka wygrają po raz kolejny tej wiosny?

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GKS BEŁCHATÓW - ZAWISZA BYDGOSZCZ

Zawisza Bydgoszcz - GKS Bełchatów

Nie po raz pierwszy w tym sezonie zadajemy sobie to pytanie – czy wiosną jakakolwiek drużyna w Ekstraklasie jest w stanie zatrzymać Zawiszę? Bydgoszczanie po wznowieniu rozgrywek po przerwie zimowej nie przegrali jeszcze ani jednego spotkania, w efekcie w znaczącym stopniu odrobili straty, z jakimi zakończyli jesienne zmagania i w tej chwili do przedostatniego Ruchu tracą już tylko dwa punkty. Piłkarze Mariusza Rumaka mówią otwarcie, że zamierzają utrzymać się w Ekstraklasie i jeśli utrzymają dobrą passę wszystko wskazuje na to, że tak się stanie.

Kolejnym klubem, który będzie mógł zatrzymać rozpędzonego Zawiszę będzie GKS Bełchatów. „Brunatni” w niezbyt dobrych nastrojach rozpoczną to spotkanie, bowiem ich sytuacja w ligowej tabeli jest bardzo niewesoła. GKS zajmuje trzecie od końca, czternaste miejsce i jeśli drużyna chce przełamać kryzys grając pod wodzą Marka Zuba, czym prędzej musi zacząć punktować.