1

Zawisza Bydgoszcz

4

• To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak

• Zawisza dziś był lepszy w każdym elemencie, pokazał, że to oni bardziej zasługują na utrzymanie i kompletnie zdominowali rywala. Bełchatów ponownie nie miał żadnego pomysłu na ogranie bydgoszczan i drugi raz z rzędu uległ im 1:4, czym znacznie przybliżył się do pierwszej ligi.

• Drygas bezczelnie założył siatkę Olszarowi i sędzia postanowił zakończyć już męczarnie bełchatowian!

• Była jeszcze szansa dla GKS-u ale obrońcy Zawiszy wybijają piłkę z bramki!

• Są kolejne zmiany w GKS-ie. Olszar wchodzi za Wacławczyka

• Katastrofalnie prezentuje się defensywa bełchatowian. Alvarinho dośrodkował z rzutu wolnego do Świerczoka, który dość przypadkowo barkiem pokonuje bezradnego Zubasa!

• Wejście smoka Świerczoka! To jest nokaut!

• Strzelca dwóch bramek zmienia Jakub Świerczok

• Kapitalny no look pass Drygasa do Barisicia i Chorwat wykorzystuje stuprocentową okazję, uderzając między nogami Zubasa!

• GOOOOOOOOOOOOOL! Błyskawicznie odpowiada Barisić!

• Wracający Alvarinho podciął Wrońskiego. Ależ fatalnie wykonał ten wolny Kamil Wacławczyk. To chyba była próba dośrodkowania, ale koledzy się w tym nie połapali i piłka wyszła za linię

• Głupia strata bydgoszczan na własnej połowie. Małkowski przejął piłkę i wobec dosyć biernej postawy Majewskiego i Micaela zszedł do prawej nogi i uderzył z 16 metrów tuż przy słupku!

• GOOOOOOOOOOOOL! Małkowski strzela bramkę kontaktową!

• Baranowski tym razem bardzo pewnie poradził sobie z Miką i zabrał mu piłkę w polu karnym

• Bełchatów ciągle próbuje atakować długimi piłkami, ale to chyba nie najlepszy pomysł, aby ograć dobrze czytających grę obrońców Zawiszy

• Dośrodkowanie Mójty w kierunku Piecha, strzał głową dobrze blokuje Marić, który nie odpuszcza dziś snajpera gospodarzy na krok

• Fragment bardzo ostrej gry z obu stron, nikt tu nie odpuszcza

• Pawłowski efektownie minął Małkowskiego, ale potem przedobrzył i stracił piłkę

• I od razu Alvarinho miał dobrą szansę, ale ponownie obronną ręką wychodzi Zubas!

• Gra już wznowiona!

• Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando Zawiszy, który mógł prowadzić jeszcze wyżej. GKS też stworzył sobie szansę, w końcówce z pewnością będzie nerwowo, więc nie są wcale bez szans

• I to już koniec pierwszej połowy, wracamy za kwadrans!

• Na spalonym złapany Piech. I tak dobrze wychodził z bramki Sandomierski.

• Piech przestrzelił w świetnej sytuacji! Daleki wrzut z autu spowodował spore zamieszanie w polu karnym. Piłka trafiła pod nogi Piecha, ale ten się odchylił i uderzył nad bramką!

• Dobry drybling Pawłowskiego zostaje zakończony faulem Mójty. Niezłe rozegranie rzutu wolnego, ale ostatecznie obrońcy gospodarzy sobie poradzili

• Jak tego Barisić nie strzelił? Po dograniu Alvarinho Chorwat z bardzo bliska zamiast do siatki, to trafił prosto w Zubasa!

• Kolejny faul Piecha, który nie zamierza odstawiać nogi i walczy na całego z Kamilem Drygasem

• Piech spróbował z dystansu, jednak jego uderzenie lewą nogą przeszło dobre pięć metrów nad bramką

• Barisić dobrze utrzymał się przy piłce na skrzydle i wywalczył rzut wolny. Mica wrzucił jednak za płasko, wybija Rachwał

• Katastrofalne wyjście Sandomierskiego! Flis nie trafił w piłkę głową i Micael wybija z linii!

• Niezły pomysł Wacławczyka, który szukał Małkowskiego prostopadłym podaniem. Obrońcy Zawiszy połapali się i dobrze asekurowali, co umożliwiło interwencję Sandomierskiemu

• Majewskij i Drygas świetnie przechwytują wszystkie piłki wybijane przez obrońców rywala, przez co rywale mają ogromne problemy z wyprowadzeniem akcji

• Przerwa w grze spowodowana urazem Pulhaca, Zawisza przez chwilę grał w dziesiątkę, ale już wszystko w porządku i obie ekipy w komplecie

• Katastrofalny dośrodkowanie Wacławczyka rozpoczęło kontrę gości. Ponownie w roli głównej duet Mica - Barisić, jednak tym razem świetnym wyjściem popisał się Zubas, który ratuje swój zespół!

• Piech jest dziś bardzo krótko kryty, tym razem jednak Micael faulował i będzie wolny dla GKS-u

• Majewskij fauluje w środku pola i otrzymuje pierwszą dziś żółtą kartkę

• Nowy pomysł gospodarzy na grę: długa piłka w bliżej nieokreślonym kierunku. Korona wczoraj tak zdobyła decydującą bramkę, więc jest to jakiś pomysł, póki co wygląda to dość mizernie

• Zawodnicy Kamila Kieresia są kompletnie oszołomieni, nie mają pomysłu na grę, a Zawisza spokojnie kontroluje grę, zobaczymy jak będzie dalej

• Kolejna dwójkowa akcja Wójcickiego z Pawłowskim kończy się tym razem dobrą interwencją Flisa

• Bełchatowianie zostawiają rywalom pełno miejsca, a oni skrzętnie to wykorzystują. Barisić do Miki, Mica do Barisicia i Chorwat z najbliższej odległości wbija piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOL! Barisić strzela na 2:0!

• Pawłowski wyłuskał piłkę z boku boiska, przejął ją Wójcicki i idealnie prostopadle podał do Miki, który z bliska pokonuje Zubasa! Świetny początek Zawiszy!

• GOOOOOOOOOOOOOL! Mica!

• Pulhac fauluje Piecha, doszło jeszcze do ostrej wymiany zdań między tymi zawodnikami, ale już sędzia opanował sytuację i rozpoczyna GKS

• Zawisza miał pierwszy rzut rożny, Rachwał wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Alvarinho.

• Efektowny rajd lewą stroną Pulhaca. Rumun w pełnym biegu dośrodkował na głowę Pawłowskiego, który uderzył jednak w środek bramki. Zubas nie miał problemu z obroną

• Dwie piłki w stronę Małkowskiego za plecy, ale najpierw czujny był Micael, a następnie dobrze z bramki wyszedł Sandomierski i przejął piłkę

• Początek meczu dość spokojny, gospodarze rozgrywają piłkę na własnej połowie

• Pierwszy gwizdek sędziego rozpoczyna decydującą batalię o utrzymanie!

• Piłkarze GKS-u wychodzą na murawę w koszulkach z napisem "Szyszka jesteśmy z tobą" solidaryzując się z kontuzjowanym Damianem Szymańskim

• Do pierwszego gwizdka sędziego Marcina Borskiego jeszcze cztery minuty. Przypomnijmy jeszcze, że Zawisza wygrał oba bezpośrednie pojedynki, u siebie 2:1 i na wyjeździe 4:1. W obu tych spotkaniach to GKS pierwszy strzelał gola

• Do pierwszego składu Zawiszy wrócił Bartłomiej Pawłowski, więcej o jego sytuacji można przeczytać na moim blogu, zapraszam: Czy Pawłowski jest za słaby na Zawiszę?

• Walka o utrzymanie trwa w najlepsze, a przed chwilą dowiedzieliśmy się, kto awansuje do ekstraklasy - oprócz Zagłębia Lubin będzie to Termalica Bruk-Bet Nieciecza!

• I ławka Zawiszy, a na niej tylko jeden obrońca i aż trzech skrzydłowych: Kaczmarek – Smektała, Denković, Predescu, Kamiński, Nawotczyński, Świerczok.

• Rezerwowi GKS-u: Dariusz Trela, Seweryn Michalski, Pavel Komolov, Kamil Poźniak, Paweł Zięba, Andreja Prokić, Sebastian Olszar

• Znamy już wyjściowe składy obu ekip. Sporo osłabień u gospodarzy, nie zagrają dziś bracia Mak - Mateusz z powodu kontuzji, a Michał pauzuje za kartki. Do rezerw zostali przesunięci m.in. Bartosz Ślusarski i Błażej Telichowski. W Zawiszy za kartki pauzuje Sebastian Ziajka.

• W zakończonym przed chwilą spotkaniu Ruch pokonał na wyjeździe Górnika Łęczna 1:0 po bramce Grzegorza Kuświka i znacznie przybliżył się do utrzymania. GKS i Zawisza tracą 4 punkty do Podbeskidzia, Korony i Górnika, zatem dzisiejszy przegrany będzie już jedną nogą w pierwszej lidze.

• Witamy i zapraszamy na relację live z arcyważnego meczu na dole tabeli. GKS Bełchatów podejmie u siebie bydgoskiego Zawiszę i absolutnie nikogo nie interesuje tu dziś remis, dlatego liczymy na emocjonujące spotkanie!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GKS BEŁCHATÓW - ZAWISZA BYDGOSZCZ

zawisza bydgoszcz, gks bełchatów

W Bełchatowie dojdzie do starcia drużyn z dwóch ostatnich miejsc w tabeli. GKS i Zawisza mają w tej chwili taką samą ilość punktów na koncie i walczą o utrzymanie i jak zapowiadają, nie mają zamiaru odpuszczać aż do ostatniej kolejki.

Przed tygodniem bełchatowianie przełamali fatalną passę i pokonali na wyjeździe Ruch 4:2. Był to pierwszy mecz, w którym ponownie "Brunatnych" poprowadził Kamil Kiereś, a ich nadzieje na utrzymanie przedłużyły cztery gola Arkadiusza Piecha. Z kolei Zawisza w ubiegły piątek podzielił się punktami z Cracovią, ale smaku zwycięstwa nie zaznał już od dwóch kolejek.

W tym spotkaniu dla obu drużyn liczy się tylko wygrana. Ten, kto dopisze do swojego konta trzy punkty, będzie miał spore szanse na wydostanie się ze strefy spadkowej.