GKS Bełchatów

2

Zawisza Bydgoszcz

1

• Mariusz Rumak na pewno będzie miał sporo cierpkich słów do powiedzenia swoim zawodnikom, którzy do 70. minuty mieli mecz w garści a potem zwyczajnie przestali grać w piłkę. Za to Rafał Ulatowski chyba naoglądał się spotkań naszych szczypiornistów, bo dramaturgia meczów Bełchatowa to w tym sezonie osobna kategoria na pierwszoligowej mapie. Za uwagę dziękuje Państwu Grzegorz Margulewicz.

• KONIEC! Po zabójczej końcówce, już trzeciej w przeciągu pięciu kolejek, GKS Bełchatów pokonuje Zawiszę Bydgoszcz!

• Zawisza za wszelką cenę próbuje zagrywać w pole karne Bełchatowa. Gra na aferę nie daje jednak argumentów do zmiany wyniku.

• 3 minuty dolicza arbiter

• Faul na Igumanoviciu. Gierszewski ostro skasował akcję rywali już na ich połowie.

• Gospodarze dalej w natarciu, goście wyglądają niczym bokser po ciężkim knock-downie. Upływający czas gra na korzyść bełchatowskiej młodzieży.

• Świetny rajd Wrońskiego, który odskoczył Wełnickiemu na dobre kilka metrów. Dośrodkowanie po ziemi do Hieronima Gierszewskiego, a ten, również po ziemi, pokonuje Sapelę! Zawisza sam jest sobie winny!

• GIERSZEWSKI! ZABÓJCZA KOŃCÓWKA BEŁCHATOWA!

• Z dystansu Serafin, było blisko! Piłka mija jednak bramkę Sapeli!

• Z Chojniczanką i z Chrobrym GKS wygrywał mecze w końcówkach - czy historia znów się powtórzy?

• Bardzo dobre podanie ze środka pola dostał młody napastnik Bełchatowa. W pełnym biegu zagarnął lecącą na wysokim pułapie piłkę i w drugim kontakcie z piłką uderzył z powietrza, zza linii pola karnego! Bez szans Sapela!

• ALEŻ BRAMKA PAWŁA ZIĘBY!

• Odsuwają grę od swojej strefy obronnej goście, jednak Gajewski nie potrafi utrzymać futbolówki w boisku.

• Poczuli krew Bełchatowianie - goście nie mają nic do powiedzenia na tym etapie meczu. Rozpaczliwie momentami się bronią piłkarze z Bydgoszczy.

• Blisko był Dawid Flaszka! Po jego uderzeniu zza pola karnego futbolówka po rykoszecie skręciła w stronę bramki Zawiszy, jednak minęła słupek o kilka centymetrów. Po rzucie rożnym w chaosie najszybciej połapał się Sapela, który wyłapał bezpańską piłkę.

• Zawisza gra naprawdę minimalistycznie w drugiej połowie. Interweniuje trener Rumak - Gajewski zmienia niewidocznego Smektałę.

• Ostatnia zmiana w drużynie GKSu. Flaszka za Bartosiaka.

• Zięba dobrze znalazł Wrońskiego na skrzydle, ten zwodem minął jednego z rywali, ale poległ w starciu z Wełnickim. Rzut rożny, po którym NIEPRAWDOPODOBNE sytuacje zmarnowali Bełchatowianie! Najpierw strzał jednego z gospodarzy trafił w Lewickiego, a potem prawdziwa bomba Michalskiego wpada prosto do koszyczka Sapeli! Naprawdę nie wiem, jakim cudem bramkarz Zawiszy złapał tą piłkę, uderzoną dosłownie z dwóch metrów!

• Trzeba uczciwie przyznać, że w ostatnich minutach to Bełchatów stara się prowadzić grę. Niewiele z tego wynika, ale goście mocno kuszą los, dając swoim rywalom rozkręcać się w końcowym etapie spotkania.

• Kolejna zmiana w zespole Rafała Ulatowskiego. Jakub Serafin zmienia Marcina Flisa, zmiana w środku pola gospodarzy, ale raczej na rozruszanie ofensywy.

• Wełnicki mądrze oddał piłkę głową do Sapeli po zagraniu GKSu w stronę bramki rywali. Bardzo dojrzale grają dziś goście.

• Ofensywna zmiana w Bełchatowie. Niewidocznego Stanisławskiego zmienia młody Paweł Zięba.

• Pierwszy kontakt z piłką Kamila Żylskiego to staropolski, tradycyjny "wyjazd" piłką pod bramkę rywali. Zagranie typowo na uwolnienie, bo zasiedzieli się pod polem karnym Zawiszy gospodarze.

• Dmucha na zimne Mariusz Rumak - zdejmuje ukaranego kartką Łukowskiego i daje się pokazać Żylskiemu.

• Żółta kartka dla Łukowskiego za faul na Wrońskim. Nie było żadnych wątpliwości. Rzut wolny zmarnowany przez gospodarzy.

• Mogło zrobić się bardzo groźnie pod bramką Sapeli, niestety dla gospodarzy, drybling Stanisławskiego nie zaskoczył Wełnickiego, który bardzo pewnie przyblokował swojego rywala i pozwolił na skuteczną interwencję swojemu koledze.

• Zawisza próbował rozegrać rzut wolny w swoim, dobrze znanym jeszcze z Ekstraklasy, stylu. Zagranie na długi słupek nie zakończyło się jednak skontrowaniem piłki w stronę bramki, a wybiciem przez obrońców gospodarzy.

• Żółta kartka dla Kubania za brzydki faul na Panayotovie w środku pola.

• Oba zespoły, jeśli chodzi o mecze w tym sezonie, lepiej prezentowały się w drugich połowach. Traktujmy to jako dobry prognostyk na nadchodzące minuty.

• Bełchatowianie bardzo mocno stawiają na pressing na początku drugiej połowy. Ryzykują, ale póki co nie dają pograć gościom.

• Dobry mecz rozgrywa dziś Maciej Kona. Młody środkowy pomocnik Zawiszy bezbłędnie czyści dziś grę rywali, a jego wstawki ofensywne zaskakują dojrzałością.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania. Oba zespoły bez zmian, a piłka pod nogami Zawiszan.

• Koniec pierwszej połowy po dokładnie 45 minutach. Zawisza po pierwszej połowie zasłużenie prowadzi, jednak trzeba przyznać uczciwie, że mecz nie stoi na zbyt wysokim poziomie. Słyszymy się za kwadrans!

• Powinno być 2:0! Igumanović niesamowicie przymierzył z rzutu wolnego, piłka ostemplowała poprzeczkę a następnie spadła pod nogi zupełnie zaskoczonego Drygasa. Gdyby kapitan Zawiszy szybciej połapał się w całej sytuacji, skierowałby piłkę do pustej bramki a nie odbił ją w stronę Krakowiaka.

• Faul na Smektale, który wybiegał do piłki odbitej po dośrodkowaniu Panayotova. Zawisza kontroluje grę, ale nie próbuje zbyt zaciekle atakować.

• Bardzo nieodpowiedzialne zagranie Ciechanowskiego, który tak długo zastanawiał się nad tym, co zrobić z piłką, że dał ją sobie odebrać i musiał ratować się faulem w okolicy środka boiska. Decyzja Jarosława Przybyła mogła być tylko jedna.

• Blisko wyrównania gospodarze! Bartosiak przymierzył z rzutu wolnego z okolicy 26 metrów od bramki Sapeli, jednak futbolówka po jego uderzeniu poleciała kilkanaście centymetrów od lewego słupka bramki!

• Fatalnie wybił piłkę Krakowiak, prosto pod nogi Kamila Drygasa. Kapitan Zawiszy bardzo przytomnie zagrał lobem do wybiegającego Łukowskiego, a ten fatalnie się napalił i zamiast przyjąć piłkę, próbował uderzenia z powietrza. Trafił piekielnie nieczysto i golkiper bełchatowian nie miał problemów z obroną strzału.

• Jakub Smektała wykonał swoją firmową akcję. Najpierw z dziecinną łatwością urwał się rywalowi na skrzydle, a potem w pełnym biegu fatalnie dośrodkował, uderzając piłkę w boczną siatkę.

• Obiektywnie rzecz biorąc, nie za wiele dzieje się dziś na murawie. Poza sytuacją, która przyniosła bramkę Zawiszy, obaj golkiperzy są dziś bezrobotni

• Panayotov jest dziś niewidoczny. Czyżby to była jedna z przyczyn tego stanu rzeczy?

• Ryzykownie zabawił się z rywalem Sapela, który wdał się w drybling na linii pola karnego. Na swoje szczęście golkiper Zawiszy zwiódł napastnika gospodarzy i wybił piłkę na aut na wysokości środka boiska.

• Bardzo groźna kontra Zawiszy! Świetną piłkę dostał Lewicki, jednak na wysokości zadania stanął Krakowiak, który uchronił swoich kolegów od straty drugiej bramki!

• Mogą czuć frustrację gospodarze. Najpierw Bartosiak na lewym, a potem Wroński na prawym skrzydle świetnie utrzymywali się przy piłce, jednak obaj fatalnie przestrzelili swoje dośrodkowania

• Sędzia pozwala dziś na dość ostrą grę w środku pola. Dzięki temu, mimo braku zbyt wielu sytuacji, oglądamy dziś płynny mecz.

• W chwili obecnej Zawisza bardziej koncentruje się na tym by przeszkadzać swoim rywalom, niż samemu kreować grę. Zachowawcza gra nie raz mściła się na kunktatorskich zespołach.

• Bełchatowianie przycisnęli swoich rywali, którzy mają teraz duży problem z tym, by opuścić swoją połowę boiska. Z drugiej jednak strony, wysoki pressing może stworzyć okazje do kontry.

• Lekko zdezorganizowała się gra Zawiszy, jednak gospodarze wydają się być jeszcze oszołomieni szybko straconym golem. Dużo chaosu oglądamy teraz na murawie.

• Fenomenalne dośrodkowanie Łukowskiego z lewej strony boiska, bardzo, bardzo bierna postawa obrony GKS i Lewicki padając na piłkę wbija ją głową z 3 metrów. Szybko obejmują prowadzenie zawodnicy Mariusza Rumaka.

• JEDEN DO ZERA DLA ZAWISZY!

• Gierszewski za mocno do Wrońskiego. Mogła być groźna akcja GKS, ale od bramki zacznie Sapela.

• Nieudane dośrodkowanie Bartosiaka z rzutu wolnego, jednak goście popełniają błąd przy wyprowadzeniu piłki i ta znów znajdzie się pod nogami Bełchatowian przy rzucie wolnym.

• Póki co to Zawisza utrzymuje się przy piłce. Na trybunach przyzwoita frekwencja.

• Zaczynamy mecz tegorocznych spadkowiczów z Ekstraklasy! Przy piłce gospodarze.

• Zawodnicy obu zespołów już na murawie. Zaczynamy już za kilka chwil!

• W zespole Zawiszy zabraknie dziś krążącego wokół pierwszego składu Kamińskiego, jak i Miki, który dopiero wczoraj wrócił do treningów z zespołem po kontuzji.

• Zawodnicy obu drużyn już za chwilę pojawią się na murawie. W Bełchatowie dziś idealne warunki do gry.

• Rafał Ulatowski stwierdził, że mimo iż oba zespoły dokonały rewolucji kadrowej w podobnej skali, strategia obu klubów jest inna i to gospodarze mają bardziej dalekosiężne plany budowania zespołu na lata. Stan na dzień dzisiejszy już za 10 minut zweryfikuje boisko.

• Przed startem 5. kolejki 1. Ligi aż 7 zespołów ma 7 punktów i razem, "wirtualnie", zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Dzisiejszy mecz jest zatem pojedynkiem na wyjątkowo szerokim szczycie.

• Rezerwowi Zawisza: Damian Węglarz, Krzysztof Nykiel, Piotr Stawarczyk, Michał Cywiński, Kamil Żylski, Giorgi Alawerdaszwili, Arkadiusz Gajewski.

• Rezerwowi GKS: Paweł Lenarcik, Mateusz Szymorek, Lukas Klemenz, Jakub Serafin, Szymon Zgarda, Paweł Zięba, Dawid Flaszka.

• Zawisza to jeden z największych faworytów do awansu. Personalnie ma na pewno silniejszy skład od bełchatowian, ale Ulatowskiemu udało się stworzyć prawdziwą drużynę, choć trudno znaleźć w niej chociaż jedną gwiazdę.

• W ubiegłym sezonie Zawisza bezlitośnie rozprawiał się z Bełchatowianami, co w ostatecznym rozrachunku pozwoliło mu do ostatniej kolejki walczyć o utrzymanie. Oba starcia przy ulicy Sportowej zakończyły się zwycięstwem bydgoszczan 1:4. Jeśli dodamy do tego zwyciestwo podopiecznych Mariusza Rumaka u siebie 2:1, GKS ma dziś dodatkową mobilizację do rewanżu.

• Stawka tego meczu jest bardzo duża, bo skazywani na ligową przeciętność bełchatowianie mogą dzisiaj objąć fotel lidera pierwszej ligi. Podopieczni trenera Rafała Ulatowskiego też mają na swoim koncie siedem punktów.

• Dziesięć dni temu pozycję lidera po remisie w Bełchatowie stracił Dolcan Ząbki, w sobotę bełchatowianie strącili z pierwszego miejsca Chrobrego wygrywając w Głogowie 2:1. Teraz do Bełchatowa przyjeżdża Zawisza Bydgoszcz, który, podobnie jak sześć innych drużyn ma siedem punktów, ale zdecydowanie najlepszy bilans bramkowy.

• Witamy! Dzisiaj na GIEKSA Arena zawodnicy Rafała Ulatowskiego zmierzą się z Zawiszą Bydgoszcz w ramach 5. kolejki 1. ligi. Niewykluczone, że zwycięzca tego pojedynku zostanie liderem. Zapraszamy na relację na żywo!