GKS Katowice

2

Kolejarz Stróże

0

• GKS Katowice wygrał z Kolejarzem Stróże 2-0. Przez cały mecz był drużyną lepszą i w pełni zasłużenie zgarnął 3 cenne punkty. Drużyna przyjezdnych nie przypominała tej, która w zeszłym sezonie na obcych stadionach odniosła 10 zwycięstw i przed kolejnym meczem jej piłkarze będą musieli odbyć ze sobą poważną rozmowę, która uchroni ich przed kolejnym tak słabym meczem. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Michał Kopciński.

• Zabrzmiał ostatni gwizdek arbitra.

• Zawodnicy obu drużyn chyba czekają już na ostatni gwizdek arbitra.

• Sędzia doliczył 6 minut.

• Groźne, prostopadłe podanie do Gajtkowskiego, który został jednak uprzedzony przez bramkarza gospodarzy. Sabela wybił piłkę na aut.

• Rafał Kujawa znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym. Jego strzał z lewej nogi broni jednak Konrad Forenc.

• Od kilku minut na boisku nie dzieje się nic ciekawego. Miejmy nadzieję, że główni aktorzy dzisiejszego spotkania zaprezentują jeszcze kilka ciekawych akcji.

• Zmiana w drużynie GieKSy. Schodzi Wołkowicz, na jego miejsce kolejny debiutant- młody Alan Czerwiński.

• Bardzo niecelne uderzenie wprowadzonego chwilę wcześniej Gryźlaka.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Michał Gryźlak zastępuje Adama Giesę.

• Po zdobyciu drugiej bramki tempo gry katowiczan wyraźnie spadło. Wyraźnie są zadowoleni z wyniku 2-0.

• Żółta kartka dla Wołkowicza.

• Przemysław Pitry ma wyraźną chęć na skompletowanie hat-tricka. Tym razem jego uderzenie z 30 metrów niecelne.

• Mogło być 3-0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bardzo bliski szczęścia był Cholerzyński.

• Kolejna zmiana w drużynie z górnego Śląska. Schodzi Rakels, wchodzi nowy zawodnik GKS-u Rafał Kujawa.

• Gospodarze panują nad sytuacją na boisku. Kolejarz nie jest w stanie zagrozić bramce rywali.

• Pierwsza zmiana w drużynie z Katowic.Fonfara schodzi, za niego na boisku Kruczek.

• a

• Przemysław Pitry faulowany na środku boiska. GKS rozpocznie grę od rzutu wolnego.

• Drużyna z Katowic była zdecydowanie lepszą podczas gry 11 na 11. Teraz, mając na przeciw siebie osłabionego rywala, nie powinna mieć problemu z utrzymaniem korzystnego wyniku

• Gol!Pitry strzela karnego! 2-0 dla GKS-u.

• Szufryn faulował wychodzącego na czystą pozycję napastnika GKS-u. Słuszna decyzja arbitra.

• Czerwona kartka dla Szufryna i rzut karny dla Gieksy!

• Gra została wznowiona.

• aa

• Spiker prosi o przerwanie "pokazu" kibiców. Wydarzenie to może mieć przykre skutki w kolejnych meczach rozgrywanych na własnym stadionie.

• Będziemy mieli kilka minut przerwy. Kibice zgromadzeni na "Blaszoku" rzucili na boisko serpentyny i, przy akompaniamencie środków pirotechnicznych, rozpoczęli głośny doping.

• Kolejna zmiana w drużynie Kolejarza. Za Nitkiewicza wchodzi Pietrzak.

• Gwizdy na trybunach. Maciej Kowalczyk starał się wymusić rzut karny. Sędzia nie reaguje.

• Faul na 30 metrze przed bramką Sabeli. Rzut wolny dla gości.

• Żółty kartonik dla Cichego.

• Raz za razem zawodnicy Kolejarza starają się uruchomić w ataku Krzysztofa Gajtkowskiego. Póki co defensywa GKS-u skutecznie uniemożliwia jednak takie podania.

• Próba dośrodkowania Chwalibogowskiego z lewej strony boiska nieudana.

• Póki co przy piłce goście. Starają się oni spokojnie rozgrywać piłkę w ataku pozycyjnym.

• W przerwie doszło do jednej zmiany w drużynie ze Stróż. W miejsce Wolańskiego na boisku zameldował się Gajtkowski.

• aa

• Druga połowa rozpoczęta.

• Obie drużyny wróciły na murawę po 15-minutowej przerwie.

• Na murawie trwa seria rzutów karnych (tym razem z 5 metrów) wykonywanych przez dzieci z podstawówki. Ich strzały stara się obronić rezerwowy bramkarz katowiczan- Maciej Wierzbicki.

• Po pierwszych 45 minutach GKS Katowice zasłużenie prowadzi z Kolejarzem Stróże 1:0. Gospodarze są póki co drużyną zdecydowanie lepszą, raz za razem zagrażającą bramce Konrada Forenca- jedna z sytuacji podbramkowych zakończyła się zdobyciem bramki przez Przemysława Pitrego. Przyjezdni tak naprawdę tylko kilkukrotnie gościli pod bramką pewnie dziś interweniującego Sabeli i jeśli chcą oni dzisiaj zdobyć jakiekolwiek punkty, muszą zagrać w drugiej połowie zdecydowanie lepiej.

• Ostatni gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego wieszczący koniec pierwszej połowy.

• Kamiński wybija piłkę poza linię końcową boiska. Kolejny korner dla przyjezdnych.

• Strzał z dystansu Wolańskiego broni pewnie Sabela.

• Bardzo dobre podanie do wychodzącego na czystą pozycję Kowalczyka. Napastnik Kolejarza zostaje jednak skutecznie powstrzymany przez defensywę rywala.

• Po przejęciu piłki w środkowej strefie boiska szybką kontrę przeprowadzali zawodnicy ze Śląska- akcja została jednak skutecznie przerwana.

• Kolejarz próbuje przedrzeć się pod bramę katowiczan- starania te są jednak póki co nieskuteczne.

• Goście chcieli bardzo szybko odpowiedzieć. Bliski zdobycia bramki Kamil Nitkiewicz- bardzo dobrą interwencją popisuje się jednak Sabela.

• Bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Chwalibogowskiego. Piłka spada na głowę Pitrego, który pewnym uderzeniem umieszcza piłkę w siatce.

• a

• Gol! 1-0 dla GieKSy Przemysław Pitry!

• Zawodnicy ze Stróży próbują dojść do głosu po długim okresie przewagi GieKSy. Mają rzut rożny.

• Bardzo mocne uderzenie z lewej nogi Pitrego. Piłkę z dużym trudem na rzut rożny ekspediuje bramkarz gości.

• Fantastyczne prostopadłe podanie Pitrego do Rakelsa. Łotysz przegrywa sytuację sam na sam z Forencem, który broni strzał z lewej nogi napastnika gospodarzy.

• Ostatnie kilka minut to dominacja katowiczan, którzy za wszelką cenę chcą strzelić bramkę.

• Piłka po uderzeniu Wołkowicza wybita przez bramkarza na rzut rożny. Chwilę później groźnie po wykonaniu korneru, stróżanie z trudem oddalają niebezpieczeństwo.

• aa

• Bardzo groźne uderzenie z lewej nogi Chwalibogowskiego! Piłka minimalnie mija spojenie słupka z poprzeczką bramki Kolejarza.

• Próba wejścia po końcowej linii w pole karne Kowalczyka. Jeden z zawodników GKS-u umiejętnie wypycha napastnika gości poza plac gry, dzięki czemu od bramki rozpoczyna golkiper gospodarzy.

• Strzał Kowalczyka z 16 minuty jest pierwszym strzałem celnym, który nie znalazł drogi do siatki w tym sezonie. W dotychczasowych spotkaniach zdobył 5 bramek po 5 celnych strzałach na bramkę.

• Bardzo dobre uderzenie z dalszej odległości Macieja Kowalczyka z najwyższym trudem na rzut rożny wybija Witold Sabela.

• Piłka po uderzeniu Fonfary z dystansu odbiją się od jednego z rywali i wychodzi na korner.

• Nieudana próba prostopadłego podania Pitrego. Piłka ląduje w rękach Forenca.

• Żółta kartka dla Przemysłąwa Pitrego, który ofiarnym wślizgiem próbował uratować zbyt daleko wypuszczoną przez siebie piłkę. Trafił jednak w nogi jednego z zawodników gości.

• Dobre uderzenie z dystansu Stefanika. Sabela nie ma jednak problemów ze złapaniem piłki.

• Warto zaznaczyć, że dzisiejszy mecz z Kolejarzem jest pierwszym, na którym kibice zasiedli na wyremontowanym Blaszoku. Klub pomalował na nowo daszek oraz zamontował krzesełka w kolorze żółtym i zielonym.

• Chwila przerwy w spotkaniu. Janusz Wolański w asyście fizjoterapeutów siedzi na murawie.

• a

• Bardzo dobre prostopadłe do Rakelsa, który przewraca się w polu karnym. Gwizdek sędziego jednak milczy.

• Pierwsza próba strzału z dystansu w wykonaniu gospodarzy. Uderzenie z 25 metrów Pitrego jednak bardzo niecelne.

• Póki co obie drużyny spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska.

• Kibice GieKSy wspierają piłkarzy głośnym dopingiem. Mają oni dziś okazję po raz pierwszy kibicować swojemu zespołowi na świeżo wyremontowanym "Blaszoku".

• Pierwsza próba ataku GKS-u przerwana przez obrońców Kolejarza.

• Pierwszy gwizdek arbitra. Kolejarz rozpoczyna od środka.

• a

• GKS Katowice zagra dziś w żółto-czarnych strojach z napisem "Żyjmy Gieksą". Kolejarz Stróże w jednolitych, białych strojach.

• Główni aktorzy dzisiejszego widowiska są już na murawie.

• Obie drużyny zeszły już z boiska, by już za chwilę ponownie pojawić się na nim wraz z sędzią dzisiejszego spotkania.

• GKS-Kolejarz rozgrzewka

• Spore grupy kibiców zmierzają na stadion . Nie należy się jednak spodziewać powalającej frekwencji. Mecz obejrzy zapewne około 1500 kibiców.

• aa

• Ławki rezerwowych: GKS Wierzbicki,Kruczek, Kaciczak, Pietroń, Czerwiński, Kujawa, Kowalczyk Kolejarz Lisak, Pietrzak, Arłukowicz, Michalik, Bocian, Gajtkowski, Gryźlak

• Znamy już skład Kolejarza Stróże- za chwile wprowadzona zostanie również pierwsza "jedenastka" GieKSy

• Przed tym spotkaniem GKS zajmuje 16.miejsce w tabeli z 2 punktami na koncie. Kolejarz jest szósty- do tej pory drużyna ze Stróży zdobyła 6 "oczek"

• Po chwili dołączyli do nich katowiczanie.

• Na boisku znajdują się już zawodnicy drużyny gości, którzy rozpoczęli przedmeczową rozgrzewkę.

• Pogoda w Katowicach zgoła inna, niż podczas ostatnich meczów. Niebo zachmurzone, na szczęście jednak już nie pada.

• Już za niecałe 45 minut rozpocznie się mecz 5. kolejki I ligi, w którym GKS Katowice podejmie na własnym stadionie Kolejarza Stróże. Na relację z tego spotkania zaprasza Michał Kopciński.