2

Rozwój Katowice

2

• To już wszystko z Katowic z derbów pomiędzy GKS-em a Rozwojem. Za relacje dziękuje Tytus Daniluk. Dobranoc!

• Piłkarzy GKS-u swoi kibice pożegnali głośnym: "wypierd....", natomiast dla zawodników Rozwoju przygotowali gromkie oklaski za serce pozostawione na boisku.

• Koniec spotkania przy Bukowej! Rozwój wywozi cenny punkt z boiska swojego rywala z Katowic, natomiast GKS może pluć sobie w brodę, prowadząc dwukrotnie w tym meczu i nie potrafiąc zakończyć meczu w pozytywnym dla siebie rozrachunku.

• Krzysztof Wołkowicz w ostatniej akcji meczu był na spalonym.

• Olivier Praznovsky przewraca Patryka Kuna.

• GKS w ostatnich rozpaczliwych atakach na bramkę Rozwoju.

• Sędzia Krasny dolicza cztery minuty!

• Kibice GieKSy wyśmiewają swoich zawodników, dopingując piłkarzy Rozwoju głośnym: "Ole, Ole, Ole".

• Natomiast za Macieja Bębenka wszedł Krzysztof Wołkowicz.

• Podwójna zmiana w GieKSie. Za Bartosza Iwana wchodzi Daniel Ciechański.

• Raul Gonzalez zagrał po ziemi z rzutu wolnego z bocznej linii pola karnego GieKSy. Z piłką minimalnie minął się Bartosz Jaroszek. Zadrżało w szeregach GKS-u.

• Sebastian Gielza potężną bombą trafia w słupek bramki Mateusza Kuchty!

• Trzecia i ostatnia zmiana w barwach Rozwoju. Za Filipa Kozłowskiego na murawie pojawił się Sebastian Gielza, były gracz GKS-u.

• Za Przemysława Gałeckiego na boisku pojawił się Bartosz Jaroszek.

• Za Michała Gałeckiego na boisku pojawił się Bartosz Jaroszek.

• Filip Burkhardt przymierzył zbyt mocno zza pola karnego i piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Ale zagotowało się w polu karnym Rozwoju! Maciej Bębenek bardzo dobrze rozprowadził piłkę między swoimi kolegami, a zakończyć miał to wszystko Grzegorz Goncerz, który jednak strzelił mało dokładnie i futbolówkę odbił przed siebie Bartosz Soliński, a później przy dobitce pewnie interweniował Przemysław Gałecki.

• Damian Mielnik zmienia Roberta Tkocza.

• Bardzo niecelny wolej w wykonaniu Roberta Tkocza.

• Zapowiadała się szybka akcja GieKSy, ale Grzegorz Goncerz w momencie wyjścia na wolną pozycję był na spalonym.

• Filip Burkhardt wchodzi na plac gry za Wojciecha Trochima.

• GKS praktycznie ciągle w ataku. Rozwój czeka w blokach na wyprowadzenie kontrataku.

• Robert Tkocz przewraca ''Gonza''. Rzut wolny dla GKS-u z ok. 30 metrów od bramki Solińskiego.

• Rozwój po raz kolejny doprowadza do remisu!!! Tomasz Wróbel strzela GieKSie gola po indywidulanej akcji zakończonej precyzyjnym strzałem obok wychodzącego z bramki Mateusza Kuchty. Na Bukowej wynik - 2:2!

• Bartosz Iwan zza pola karnego po ziemi, ale zbyt lekko żeby zaskoczyć Bartosza Solińskiego.

• Grzegorz Goncerz ładnie podprowadził piłkę pod pole karne gości, mijając po drodze kilku rywali, ale jego ''szarży'' nie wykończył Bartosz Iwan, który dostał podanie od ''Gonza''.

• Oliver Praznovsky faulowany w swoim polu karnym. Mateusz Kuchta prawie od bramki.

• Jak na razie bez zmian w wyjściowych jedenastkach. Drugą połową zaczęli już zawodnicy Rozwoju.

• Ciekawe czy któryś z Panów niżej wymienionych zostanie wkrótce szkoleniowcem drużyny GKS-u... Podobno jedną nogą na stanowisku dyrektora sportowego jest już Dariusz Dudek.

• Oprócz wcześniej wspomnianych Dariusza Dudki i Jana Żurka na sektorze VIP zasiedli: Robert Góralczyk - sztab Reprezentacji Polski Adama Nawałki, Rafał Górak - były trener GKS-u, Paweł Stach, Marek Koniarek, Werner Liczka czy Jerzy Brzęczek.

• Po pierwszej odsłonie spotkania przy Bukowej to GKS prowadzi jak na razie w derbowym pojedynku z Rozwojem 2:1. Wszystkie bramki zdobyte do tej pory zostały po uderzeniach piłki głową, co jest bardzo rzadko spotykane na piłkarskich boiskach.

• Pierwsze upomnienie indywidulane dla Oliviera Praznovsky'ego.

• Oprócz Słowaka w barwach GKS-u, żółty kartonik otrzymał Przemysław Gałecki w zespole Rozwoju.

• Przy Bukowej główkowy festiwal strzelecki. Trzy na trzy bramki padły właśnie po uderzeniach piłki głową.

• GieKSa na prowadzeniu!!! Olivier Praznovsky wyskoczył jak najwyżej do dośrodkowania Rafała Pietrzaka z rzutu rożnego i strzelił pierwszego gola w barwach GKS-u!

• GKS ciągle w ataku pozycyjnym, z którego jednak nic nie wynika, gdyż wszystkie próby Trójkolorowych kończą się pod polem karnym Rozwoju.

• Rozwój miał kolejną główkową okazję, ale Filip Kozłowski faulował w polu karnym GieKSy Mateusza Kamińskiego w walce o piłkę.

• Akcja bramkowa Rozwoju to tak naprawdę pierwsza sytuacja jaką stworzyli sobie goście w tym spotkaniu. Stu procentowa skuteczność!

• Mamy wyrównanie na Bukowej!!! Łukasz Kopczyk wygrał pojedynek główkowy z jednym z defensorów GKS-u i nie dał szans mocnym strzałem głową Mateuszowi Kuchcie. Remis!

• Rafał Pietrzak wycofał z rzutu rożnego piłkę na linię pola karnego do Wojciecha Trochima, ale pomocnik gospodarzy strzelił niedokładnie i piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Nie mamy dostępu do statystyk, ale gospodarze jak na razie większość czasu spędzili w posiadaniu futbolówki.

• Bartosz soliński popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego, który mało co by wykorzystał ''Gonzo'', ale obyło się tylko na strachu dla sympatyków Rozwoju.

• Niecelna próba strzelca pierwszego gola z powietrza zza pola karnego.

• Bartosz Iwan strzela bramkę dla GieKSy po pięcioletniej przerwie.

• Bramka dla GKS-u!!! Bartosz Iwan idealnie odnalazł się w polu karnym gości, uderzając piłkę głową po perfekcyjnym dośrodkowaniu Adriana Frańczaka.

• Przewinienie Patryka Kuna na Macieju Bębenku. Rzut wolny dla GieKSy, wyjaśnia Bartosz Soliński piąstkowaniem poza pole karne.

• Ładna koronkowa akcja gospodarzy zakończona bardzo niecelnym dośrodkowaniem Rafała Pietrzaka.

• Grzegorz Goncerz na ofsajdzie.

• Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy. Z którego jednak nic nie wynikło.

• Zawodnicy już po boiskowej naradzie. Rozpoczęła drużyna GieKSy. Piłka w grze!

• Piłkarze obu zespołów już na murawie. GieKSa w żółto-czarnych barwach, natomiast ''goście'' z Rozwoju w zielonych koszulkach i białych spodenkach.

• W składzie GieKSy nastąpiło kilka zmian. Od pierwszej minuty w bramce ponownie zagra Mateusz Kuchta, w obronie za Adriana Jurkowskiego wysępi Olivier Praznovsky, a w ataku były-nowy zawodnik Trójkolorowych - Bartosz Iwan.

• Na ''Blaszoku'' jak na razie pustki... Zobaczymy czy kibice pójdą w zapomnienie z ostatnimi wynikami drużyny GKS-u i po pierwszym gwizdku będzie ich o wiele, wiele więcej.

• Obie ekipy przystępują do derbowego meczu w odmiennych humorach. Gospodarze przegrali dwa ostatnie ligowe spotkania. Goście w ostatniej kolejce dość niespodziewanie pokonali u siebie zespół Wisły Płock 2:1

• Na trybunach stadiony przy Bukowej zasiadło już kilka piłkarskich znakomitości m. in. Dariusz Dudek czy Jan Żurek.

• Ostatnie dni przyniosły zmiany w pionie sportowym GKS-u. Z funkcji dyrektora sportowego zrezygnował Grzegorz Proksa, a funkcji trenera nie piastuje już Piotr Piekarczyk. Dziś zespół z Bukowej poprowadzi duet Ireneusz Kościelniak i Janusz Jojko.

• Zawodnicy rezerwowi:

GKS
    : Rafał Dobroliński, Krzysztof Wołkowicz, Paweł Szołtys, Filip Burkhardt, Povilas Leimonas, Adrian Jurkowski, Daniel Ciechański

Rozwój: Bartosz Gocyk, Damian Mielnik, Bartosz Juroszek, Wojciech Król, Kayode Balogun, Adam Czerkas, Sebastian Gielza

• Pomimo iż obie ekipy zajmują bardzo odległe miejsce w ligowej tabeli spodziewamy się ciekawego spotkania. Jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawa, mamy zatem nadzieję, że obie ekipy stworzą emocjonujące widowisko.

• Witamy serdecznie z Katowic, gdzie już za 30 minut rozpocznie się derbowe spotkanie pomiędzy GKS-em a Rozwojem Katowice! Zachęcamy do śledzenia naszej relacji!

• GKS Katowice - Rozwój Katowice LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Derby Katowic o "sześć punktów"

Już dziś dojdzie do starcia dwóch ekip, które po dziewięciu kolejkach znajdują się na dole ligowej tabeli. Obie drużyny mocno rozczarowują swoich kibiców wynikami a także zajmowanym miejscem w pierwszoligowej stawce. O ile pozycja Rozwoju Katowice nie jest jakimś ogromnym zaskoczeniem, to już aktualne miejsce GKS-u Katowice jest szokiem dla wszystkich osób związanych z tym klubem. Zespół, który przed oraz w trakcie trwania tego sezonu wzmocnił się doświadczonymi graczami, znajduje się tuż nad strefą spadkową. Jeszcze w trudniejszej sytuacji jest Rozwój, który zamyka ligową tabelę.

GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz 2:4