Rozwój Katowice

0

• Za relację dziękuje Tytus Daniluk. Miłego wieczoru!

• GieKSa w kolejnej rundzie spotka się z innym pierwszoligowcem - Wigrami Suwałki, z którymi zmierzą się już za tydzień w pierwszej kolejce I ligi.

• GKS Katowice pokonuje Rozwój Katowice 2:0 w derbowym spotkaniu w ramach rozgrywek Pucharu Polski! Bramki dla zwycięzców strzelili Filip Burkhardt oraz Krzysztof Wołkowicz.

• Alan Czerwiński skończy mecz z żółtym kartonikiem na koncie.

• Rozwój walczy jeszcze o honorowe trafienie.

• Krzysztof Wołkowicz z lewej nogi zza pola karnego wprost w ręce Solińskiego.

• Paweł Szołtys zmienia kapitana ''Gonza''.

• Wydaje się, że strzelając drugiego gola GKS postawił kropkę nad ''i'' i przypieczętował awans do kolejnej rundy.

• Wychowanek Rozwoju ukarany żółtą kartką.

• Ależ nosa miał trener Piekarczyk wprowadzając Krzysztofa Wołkowicza na plac gry! Młody skrzydłowy GieKSy strzela bramkę kilkanaście sekund po tym jak wszedł na plac gry, dobijając uderzenie Grzegorza Goncerza.

• W miejsce Macieja Bębenka na boisku pojawił się Krzysztof Wołkowicz.

• Wojciech Trochim zmienia najlepszego jak na razie do tej pory Filipa Burkhardta, który przy wielkim aplauzie kibiców schodził z boiska.

• Adam Żak wszedł w miejsce Patryka Kuna.

• Bartosz Soliński ponownie lepszy od zawodników GKS-u! Tym razem golkiper Rozwoju wygrał pojedynek sam na sam z Grzegorzem Goncerzem!

• Bardzo dobra akcja w wykonaniu GKS-u. Pielorz przeniósł piłkę na prawą stronę do Alana Czerwińskiego, ten celnie dośrodkował w pole karne, gdzie do strzału doszedł Adrian Frańczak, ale jego atomowy strzał odbił Bartosz Soliński.

• Teraz Rozwój ma trochę więcej z gry. Goście dość długo nie chodzili z połowy gospodarzy.

• Wojciech Król, były gracz Górnika Zabrze zmienia Filipa Kozłowskiego.

• Przewinienie Gielzy na Leimonasie. Rzut wolny dla gospodarzy bez historii.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Były gracz GKS-u Sebastian Gielza zmienia Roberta Menzla.

• Na spalonym Filip Burkhardt.

• W ślady Grzegorza Goncerza poszedł Filip Burhardt, ale i jego strzał nie znalazł drogi do bramki.

• ''Gonzo'' ponownie, ale zza pola karnego. Mocny strzał wyłapał Bartosz Soliński.

• Czerwiński do Goncerza, ale uderzenie króla strzelców I ligi z poprzedniego sezonu zablokował Łukasz Kopczyk.

• Rafał Pietrzak wszedł z lewej flanki w pole karne gości, wstrzelił futbolówkę po ziemi, ale żaden z zawodników nie zamknął akcji. W ponowieniu akcji próbował Jurkowski, jednak jemu też się nie udało skierować piłki do bramki.

• Rozwój rozpocznie drugą połowę od środka! Gramy!

• W przerwie rozegrano konkurs rzutów karnych dla kibiców, w którym to bronił rezerwowy golkiper GieKSy - Mateusz Kuchta, natomiast zwycięzcą został małoletni Oskar.

• W poczynaniach Rozwoju widać o wiele mniejszą klasę piłkarską oraz skromniejszy bagaż doświadczenia na tym etapie rozgrywek, w przypadku kiedy to oba zespoły zagrają swoje pierwsze mecze w rozgrywkach I ligi.

• Początek meczu w wykonaniu GieKSy był doprawdy imponujący, co przy Bukowej zdarza się bardzo rzadko. Jednak po strzelonym golu podopieczni trenera Piekarczyka nie ruszali już z takim rozmachem do przodu, czekając na błędy przeciwnika.

• Arbiter kończy pierwszą odsłonę spotkania w Katowicach! Gospodarze prowadzą od drugiej minuty 1:0, po bramce autorstwa Filipa Burkhardta.

• Zawodnicy się troszkę ''rozbrykali''. Kolejnym napomnianym przez arbitra został Filip Kozłowski.

• Skrzydłowy GKS-u ukarany żółtą kartką za spóźniony wślizg.

• Filip Burkhardt ponownie z dystansu i ponownie po rzucie rożnym. Tym razem celniej, ale zbyt lekko jak dla pewnie interweniującego Bartosza Solińskiego.

• Przemysław Gałecki drugim zawodnikiem Rozwoju ukaranym żółtym kartonikiem.

• Niecelne uderzenie Filipa Burkhardta zza pola karnego po rzucie rożnym rozegranym przez GKS.

• Faul Mateusza Kamińskiego na Filipie Kozłowskim z lewej strony boiska. Rzut wolny dla gości.

• Szymon Kapias bez namysłu wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Macieja Bębenka.

• Jako pierwszy w tym meczu napomniany kartką został lewy obrońca Rozwoju Łukasz Winiarczyk.

• gks katowicegks katowice

• W szesnastce pozostał Mateusz Kamiński, który oddał strzał z woleja, ale górą był Soliński, który sparował piłkę na spojenie bramki i kolejny ''róg''.

• Korner dla GKS-u. Po zamieszaniu w polu karnym gospodarze mają drugi, ale z drugiej strony boiska.

• Strzał Roberta Tkocza na raty wybronił Rafał Dobroliński.

• Dobra akcja Pielorza z Bębenkiem z prawej strony boiska zakończona przez jednego z defensorów Rozwoju.

• Łukasz Winiarczyk wpadł w Macieja Bębenka. Rzut wolny dla GKS-u.

• Bożydar Iwanow na trybunach stadionu przy Bukowej. Jak widać, ekspert Polsatu Sport przedłużył sobie urlop w rodzinnych Katowicach i po przeprowadzeniu piątkowej prezentacji GieKSy, postanowił odwiedzić B1.

• Rozwojowi ciężko stworzyć akcję z ataku pozycyjnego, natomiast gospodarze ''czyhają'' na błąd rywala, aby wyprowadzić szybki atak, taki jak to miało miejsce w pierwszej akcji meczu.

• Po strzelonym golu GKS cofnął się do tyłu, oddając więcej pola zespołowi gości.

• Filip Burkhardt strzela gola w swoim debiucie w barwach GKS-u, natomiast asystę zaliczył Rafał Pietrzak.

• Pierwsza akcja w tym meczu i od razu bramka! Filip Burkhardt dostawił nogę do dośrodkowania z lewej strony od jednego z kolegów i mamy na Bukowej 1:0!!!

• Od środka zaczęła GieKSa!

• Zawodnicy obu zespołów już po boiskowej naradzie, sędziowie na miejscach.

• Gospodarze wystąpią w jednolitych zielonych strojach, natomiast Rozwój w czarnych koszulkach i białych spodenkach. Zaraz początek spotkania!

• W drużynie gości zagra natomiast wychowanek GKS-u - Kamil Cholerzyński, który po zakończonym sezonie opuścił Bukową i przeniósł się do Rozwoju.

• Trener GieKSy - Piotr Piekarczyk nie dokonał zbyt wielu zmian w składzie w porównaniu do końcówki poprzedniego sezonu. W pierwszej ''11'' zagra tylko dwóch nowych zawodników, którzy dołączyli do GKS-u tego lata. Są nimi Filip Burkhardt i Maciej Bębenek.

• gks katowice

• Będzie to czwarte spotkanie pomiędzy oboma klubami. Jak do tej pory, wszystkie mecze odbyły się na trzecioligowych boiskach. Co ciekawe, GKS nie wygrał jak na razie żadnego z tych pojedynków!

• Zwycięzca dzisiejszego pojedynku spotka się w następnej rundzie z Wigrami Suwałki, którzy wygrali z Górnikiem Wałbrzych 2:0!

• Rezerwowi Rozwój Katowice: Bartosz Gocyk, Bartosz Jaroszek, Piotr Barwiński, Wojciech Król, Bartosz Nowotnik, Adam Żak, Sebastian Gielza.

• Rezerwowi GKS Katowice: Mateusz Kuchta, Kamil Bętkowski, Krzysztof Wołkowicz, Dariusz Zapotoczny, Dariusz Zapotoczny, Sławomir Duda, Paweł Szołtys, Wojciech Trochim.

• Pierwszym meczem rozegranym w tym sezonie na Bukowej będzie derbowe spotkanie w Pucharze Polski pomiędzy GKS-em a Rozwojem.

• Witamy serdecznie z gorących Katowic! Już za niespełna kilka chwil rozpocznie się spotkanie inaugurujące piłkarskie emocje w tym roku na stadionie przy ulicy Bukowej.

• GKS Katowice - Rozwój Katowice LIVE!

Nowy sezon 1. ligi rozpocznie się już za tydzień. Przed emocjami w inaugurującej kolejce, reprezentanci zaplecza Ekstraklasy wybiegną na boiska w 1/32 Pucharu Polski. Jednym z najbardziej emocjonujących pojedynków będą derby Katowic, czyli GKS kontra Rozwój.

GKS nadchodzący sezon promuje hasłem: "Najwyższy czas zagrać jak za dawnych lat". Do realizacji tego celu niezbędny jest dobry start. Czy przy Bukowej pojawi się dawny klimat, a piłkarze zaczną spisywać się na miarę oczekiwań? Początek spotkania z Rozwojem o godz. 18. Relacja na żywo ze stadionu w Ekstraklasa.net!

Zapowiedź spotkania: GKS Katowice - Rozwój LIVE! Derby Katowic w Pucharze Polski