GKS Katowice

3

Sandecja Nowy Sącz

0

• I koniec! GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz 3:0. Jeśli ktoś nie widział tego meczu to wynik trochę zakłamuje rzeczywistość. Gieksa niezwykle efektywnie wykorzystała swoje szansę, a przecież i piłkarze Sandecji mieli ich troche. Teraz piłkarze i fani z Nowego Sącza będą czekać na końcowy rezultat meczu Olimpii z GKS Tychy. My dziękujemy za bycie z nami. Zapraszamy na kolejne spotkania w naszym serwisie. Do widzenia.

• Paweł Pskit dorzucił 2 minuty do podstawowych 90. Tutaj już jednak niewiele się zmieni.

• Goncerz w tym spotkaniu strzelił już 17 i 18 bramkę w tym sezonie. Na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców trzech zawodników ma po 13 bramek.

• Grzegorz Goncerz chyba powoli może szykować się na założenie korony króla strzelców I ligi. Ajjjjjj!!!! Jeszcze raz mógł ten napastnik pokonać Kozioła strzałem z 16 metrów, ale obronił bramkarz gości.

• Ostatnia zmiana także w drużynie GKS Katowice. Paweł Szołtys zmienia Przemysława Pitrego.

• W międzyczasie na boisko wszedł Adrian Danek.

• Małym pocieszeniem dla Sandecji jest gol w Grudziądzu dla Olimpii.

• GOLLLLL!!!! Goncerz w środek bramki i nie miał szans Marek Kozioł. 3:0 dla katowiczan.

• I mamy rzut karny! Dla Gieksy za faul na Przemysławie Pitrym.

• Ładnie Krzysztof Wołkowicz wszedł w pole karne gości nawinął Szyfryna i prawą nogą uderzył po długim słupku bramki Marka Kozioła. Bez szans był bramkarz.

• GOOOOOLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Ładny strzał z narożnika pola karnego Pitrego. Chyba jednak trzeba było zagrać tą piłkę do Goncerza lub Pietrzaka bowiem nie miał problemów ze złapaniem piłki Marek Kozioł.

• Zmiana. Sławomir Duda w miejsce Povilasa Leimonasa.

• Źle zachował się Januszkiewicz, stracił piłkę ta odegrana została na lewe skrzydło do Niane. Senegalczyk dośrodkował, ale nie mieli z tą piłką problemów gracze Gieksy. Piłkę klatką do Dobrolińskiego zgrał Kamiński.

• Januszkiewicz melduje się na boisku i może mieć wejście smoka. Januszkiewicz dziwnie uderza piłkę ta lobuje Kozioła i trafia w poprzeczkę. To był tzw. centrostrzał, ale na korner wybili piłkę odrazu obrońcy gości.

• Szczepański do Bębenka, Bębenek już z prawej strony bramki Dobrolińskiego zagrywa wzdłuż pola karnego, ale tam nikogo nie ma by zamknąć tą akcję. Czemu nikt nie poszedł za tą akcją?

• Za blisko do piłki przy rzucie rożnym podszedł Grzegorz Goncerz i otrzymał żółty kartonik. Cóż, takie są przepisy.

• Szansa na kontrę Sandecji, ale za długo próbowali rozgrywać piłkę zamiast odrazu skierować ją w pole karne gospodarzy. Fauluje Leimonas i rzut wolny dla gości.

• A w Katowicach leje coraz bardziej.

• Zagranie do Bartkowa, walczy skrzydłowy gości o wrzutkę w pole karne, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Muszą się zebrać w sobie gracze Sandecji Nowy Sącz gdyż Tyszanie wyrównali przed chwilą w Grudziądzu.

• Sandecja przesuwa grę pod pole karne katowiczan Niewiele z tego wychodzi gdyż wychodzą z kontrą piłkarze GKS- u. Piłkę otrzymuje Goncerz w polu karnym, ale wyjaśniają sytuację obrońcy Sandecji, chociaż piłką uderzony w twarz został Szyfryn i musiał trochę poleżeć na murawie.

• Jancarzyk melduje się na placu gry. Schodzi Urban.

• Bębenek z lewej strony pola karnego ładnie na zamach wziął obrońcę Gieksy, strzela ale piłka odbija się od Czerwińskiego i ląduje na aucie bramkowym.

• Taki wynik cieszy fanów innego GKS- u z Tychów.

• Już mogli wynik zmienić gracze z Nowego Sącza, ale na strzał w polu karnym Gieksy za późno zdecydował się Szczepański.

• Z prawej strony dośrodkował Pietrzak i głową piłkę przy lewym słupku zmieścił gwiazdor z Bukowej. 1:0 dla GKS Katowice.

• GONCERZ! GOOOOOLLL!!!

• Świetna wrzutka Czerwińskiego do Goncerza, napastnik Gieksy z prawej strony bramki Kozioła strzala ale obok prawego słupka bramkarza gości. Najlepsza sytuacja GKS- u.

• Kolejny faul Frańczaka. Musi uważać na takie decyzje bowiem zaraz jego drużyna może grać w dziesiątkę.

• Adrian Frańczak fauluje zawodnika Sandecji i zostaje upomniany żółtą katrką.

• Jeden z zawodników katowickiego klubu jest opatrywany poza murawą.

• Szołtys, Januszkiewicz i Bętkowski rozpoczęli rozgrzewkę. Niebawem pewnie trener Piekarczyk zdecyduję się na zmiany.

• Z rzutu wolnego po faulu Jurkowskiego piłka trafia prosto w ręce Dobrolińskiego. Dzisiaj bramkarz gospodarzy świetnie czyta grę Sandecji.

• Strata Leimonasa i musiał ratować się faulem Adrian Jurkowski. Zółta kartka dla obrońcy GKS Katowice.

• Ciekawe z jakim nastawieniem wyjdą obie jedenastki na te drugie 45 minut. W sztabie trenerskim napewno jest ciągła łączność z tym co dzieje się w Grudziądzu. Po 45 minutach Olimpia prowadzi z GKS Tychy 1:0.

• Już pierwsza sytuacja dla Sandecji, do piłki wychodził Bębenek, ale Dobroliński ubiegł zawodnika drużyny Wójtowicza.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania. Od środka zaczynają goście z Nowego Sącza.

• Po niecelnym uderzeniu Pitrego i jego faulu sędzia Paweł Pskit zdecydował zakończyć pierwszą połowę spotkania. Za jakieś 15 minut zapraszamy na kolejne doniesienia z deszczowych Katowic.

• Rzut rożny na zakończenie I połowy dla katowiczan. Strzela głową Pitry, ale fauluje.

• To ostatnia minuta. Sędzia doliczył tylko 60 sekund.

• Zagranie w kierunku Grzegorza Goncerza, ale tą piłkę z łatwością przechwycił Marek Kozioł.

• Tym razem źle lot piłki z korneru obliczył Rafał Dobroliński. Gdyby za jego plecami na linii bramkowej nie stali obrońcy Gieksy mogłoby się to źle skończyć dla Sandecji.

• I mamy kolejny wypad gości pod bramkę Dobrolińskiego. Na rzut rożny wybija piłkę Kamiński.

• I kolejne udrzenie z za pola karnego Grzegorza Goncerza. Szczelna obrona Sandecji nie pozwala wejść piłkarzom GKS- u Katowice w swoje pole karne.

• Jeszcze 5 minut pozostało do zakończenia pierwszej połowy. Lepiej wyglądają piłkarze Sandecji, którym wychodzą naprawdę niezłe akcję. Koledzy Rafała Dobrolińskiego mogą mu zawdzięczać to, że Gieksa nie przegrywa już 2:0.

• Goncerz już chciał uderzać z 13 - 15 metrów, ale ubiegł go dobrą interwencją obrońca Sandecji Przemysław Szarek.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Ukaranym nią Cheikh Niane za walkę w powietrzu. Mamy jednak wątpliwości do zbyt pochopnej decyzji Pawła Pskita.

• Strzałem z narożnika pola karnego odpowiada Przemysław Pitry. O tym uderzeniu możemy jednak szybko zapomnieć.

• Szczepański dostał szansę zmiany wyniku. Piłkę dograł mu z boku Sobotka, ale piłkarz Sandecji nie potrafił jej przyjąć i obeszło się bez strzału.Nie było w tym pełnego zaangażowania Szczepańskiego.

• Na trybunach z gardeł kibiców gospodarzy słychać, że Sandecja nie jest ich ulubionym klubem.

• Sobotka stracił piłkę. Jest szansa na kontrę. Pietrzak dostał piłkę, ale za daleko sobie ją zagrał i piłka uciekła mu na aut bramkowy. Szkoda tej sytuacji.

• Mają kłopoty z przejęciem inicjatywy piłkarze GKS- u Katowice. Widać komu bardziej zależy na zwycięstwie.

• Piłka po strzale byłego gracza GKS- u, Bartosza Sobotki, mija bramkę. Kolejna dogodna sytuacja gości.

• Tak. Teraz wiemy to na pewno. Kamil Słaby zszedł z placu gry z powodu urazu mięśnia dwugłowego. Szkoda.

• Makuch z daleka, ale piłka w trybunach.

• Mamy chyba jakiś uraz. Cheikh Niane zmienia Kamila Słabego. Tak, to uraz mięśnia dwugłowego. Szkoda, że tak wcześniej musiał opuścić boisko przy i tak wielkich problemach kadrowych gości.

• Ciekawie wykonany rzut wolny, wrzutka znalazła miejsce na głowie jednego z obrońców Sandecji, Pitry przebiegł całe pole karne i jeszcze raz wrzucił. Strzałem głową popisał się Grzegorz Goncerz, ale świetnie piłkę obronił Kozioł.

• Faul Przemysława Szarka, jeszcze bez kartki. To będzie dobra sytuacja dla Przemysława Pitrego.

• Szufryn próbował zagrać piłkę ze skrzydła do Rudolfa Urbana, ale to piękne podanie rozgryzł Mateusz Kamiński.

• I kolejny raz z kontrą próbowali wyjść podopieczni Dariusza Wójtowicza. Tym razem dobrze zareagowała obrona GKS- u Katowice.

• Jak na pierwsze 15 minut to spotkanie może się podobać. O i teraz z 20. metrów uderzał Pielorz. Niestety, daleko obok bramki Marka Kozioła.

• GKS Katowice odpowiada tylko dwoma rzutami rożnymi, ale te stałe fragmenty gry nie są groźne dla przyjezdnych. Już groźniejsze są wyjścia graczy z Nowego Sącza.

• Furman nie sięgnął piłki a to mogła być kolejna groźna akcja gości. Pierwsze minuty dla Sandecji.

• Po raz kolejny Bębenek! Z poza pola karnego i broni tą piłkę Dobroliński! Rzut rożny dla Sandecji.

• Dobra piłka do Bębenka, jest sam na sam, ale jeszcze przed polem karnym Rafał Dobroliński pewnym wślizgiem wybija tą piłkę! Jak na razie najlepsza sytuacja w tym meczu.

• Wołkowicz wrzucał po rajdzie w pole karne Sandecji ale wybija tą piłkę Szufryn.

• Ławka Sandecji wygląda następująco: Julian Grzegorczyk, Adrian Danek, Fabian Fałowski, Cheikh Niane, Szymon Kuźma, Filip Piszczek, Dawid Janczarzyk.

• Goncerz dostał piłkę i chciał ją odegrać w polu karnym do Pitrego, ale przerwał jego zamiar Kamil Słaby.

• Paweł Pskit gwiżdżę po raz pierwszy i rozpoczynają gospodarze.

• Na ławce GKS Katowice: Rudnicki, Cholerzyński, Bętkowski, Ceglarz, Januszkiewicz, Szołtys i Duda.

• Przypomnijmy, że ostatnie spotkanie obu ekip zakończyło się zwycięstwem Sandecji w Nowym Sączu 1:0. Podopieczni Dariusza Wójtowicza przyjęliby dzisiaj taki rezultat z pocałowaniem ręki.

• Na Bukowej w Katowicach zaczęło właśnie padać. Czy będzie to miało wpływ na przebieg spotkania?

• WITAMY W RELACJI LIVE! Dziś niezwykle ważne spotkanie dla drużyny z Nowego Sącza. Sandecja jedzie na Bukową po 3 punkty gdyż na ich potknięcie czeka GKS Tychy. Tyszanie mają 5 punktów straty do Sandecji i liczą na wygraną GKS Katowice. Czy zadziała śląska solidarność? O tym przekonamy się za jakieś 2 godziny. Pierwsze jedenstaki już na naszej stronie. Za chwilę poznamy ławki rezerwowych.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GKS KATOWICE - SANDECJA NOWY SĄCZ

Janusz Gancarczyk poprowadził GKS do zwycięstwa nad Sandecją

Bilans Piotra Piekarczyka po objęciu GKS-u Katowice wyrównał się i prezentuje się następująco - dwa zwycięstwa i dwie porażki. Po tym, jak GieKSa zdobyła sześć punktów zaraz po zmianie na stanowisku trenerskim, w ostatnim czasie znów notuje spadek i przegrała już dwa spotkania, ze Stomilem Olsztyn i Dolcanem Ząbki. Do końca rozgrywek zostały już tylko trzy kolejki, a katowiczanie plasują się na dziesiątej pozycji i mogą być pewni, że w przyszłym sezonie także zagrają na zapleczu Ekstraklasy.

W sobotę GKS zmierzy się przy Bukowej z Sandecją Nowy Sącz, która w środę mogła zdobyć trzy punkty, ale w końcówce spotkania straciła prowadzenie i zremisowała z Olimpią Grudziądz. Nowosądeczanie nie mogą pozwolić sobie już na żadną stratę punktów, jeśli chcą bezpiecznie utrzymać się w 1. lidze. Obecnie zajmują czternaste miejsce i mają już tylko pięć punktów przewagi nad GKS-em Tychy, który w tym momencie o utrzymanie będzie musiał grać w barażach.