GKS Katowice

2

Sandecja Nowy Sącz

4

• Koniec spotkania w Katowicach! Sandecja Nowy Sącz pokonuje GKS Katowice 4:2 po fantastycznym widowisku! Ja już dziękuję Państwu za uwagę, zapraszam oczywiście na kolejne. Miłej nocy!

• W końcówce spotkania Sandecja mądrze muruje dostęp do własnej bramki nie dając rywalom okazji na oddanie strzału.

• Druga część spotkania zostaje przedłużona przez sędziego o co najmniej trzy minuty.

• Piłkarze Sandecji w końcówce celebrują wykonanie rzutu rożnego chcąc zyskać cenne sekundy.

• Znakomite prostopadłe podanie do Krzysztofa Wołkowicza, który popędził w kierunku pola karnego Sandecji, jednak w decydującym momencie została mu wyłuskana piłka.

• Ostatnia zmiana w szeregach GieKSy. Za Wojciecha Trochima wchodzi Aleksander Januszkiewicz.

• GOOOOOOOOOOL! Czwartą bramkę dla Sandecji pewnie wykonując rzut karny zdobywa Josef Ctvrtnicek!

• Mamy rzut karny dla Sandecji! Po lewej stronie boiska wątpliwie faulowany jeden z graczy gości, a sędzia bez wahania wskazuje na jedenasty metr!

• Ależ mamy znakomity mecz w Katowicach! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska i zamieszaniu w polu karnym GieKSy do piłki doszedł Bartosz Sobotka, który nie zastanawiając się długo kropnął z całej siły na bramkę gospodarzy. Piłka leciała wprost w Rafała Dobrolińskiego, który jednak popełnił fatalny błąd i przepuścił piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Mówi się że nie wykorzystane sytuacje się mszczą i tak było i tym razem. Ponownie prowadzenie Sandecji daje Bartosz Sobotka!

• To powinna być trzecia bramka dla GKS-u Katowice! Po ładnej, składnej akcji gospodarzy piłka trafiła do niepilnowanego Krzysztofa Wołkowicza, który jednak strzałem na siłę uderzył wprost w bramkarza Sandecki!

• Zmiana w katowickim zespole. Za Macieja Bębenka na murawie melduje się Krzysztof Wołkowicz.

• Znakomite podanie zewnętrzną częścią stopy Adriana Frańczaka do Pawła Szołtysa, a ten z bliskiej odległości nie mógł się pomylić i pewnym strzałem dał remis swojej drużynie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! GKS Katowice wyrównuje stan meczu po bramce Pawła Szołtysa!

• W odstępie kilkunastu sekund dwie żółte kartki dla graczy GieKSy. Teraz ukarany zostaje Rafał Pietrzak.

• Żółtą kartką w drużynie GieKSy ukarany zostaje Adrian Frańczak.

• Ależ to byłą szansa dla GKS-u na doprowadzenie do wyrównania! Znakomitą piłkę na pięćdziesiąt metrów zagrał jeden z obrońców gospodarzy do Pawła Szołtysa, a ten od trzydziestego metra ruszył sam na sam z bramkarzem Sandecji. Jednak szybkość napastnika gospodarzy nie powaliła na kolana obrońców rywali, którzy szybko go dogonili i odzyskali piłkę.

• Teraz dwukrotnie zakotłowało się w polu karnym Sandecji po niezłych dośrodkowaniach gospodarzy, ale za każdym razem z wielkim szczęściem radzili sobie piłkarze z Nowego Sącza.

• I pierwsza zmiana w zespole GKS-u. Paweł Szołtys pojawia się w miejsce Daniela Ciechańskiego.

• Zaraz po bramce mamy także drugą zmianę w szeregach Sandecji. Boisko opuścił Mateusz Bartków, a pojawił się na nim Adrian Danek.

• Aleksander dostał znakomite zagranie w tempo od jednego z partnerów dzięki czemu mógł wyjść niemal sam na sam z Rafałem Dobrolińskim i bez większych problemów wpakować piłkę tuż przy prawym słupku bramki GKS-u!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Sandecja prowadzi 2:1 po bramce Arkadiusza Aleksandra!

• Maciej Bębenek znalazł się z piłką po lewej stronie boiska i dograł do Wojciecha Trochima, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Uderzenie było jednak tak anemiczne, że Marek Kozioł ze znudzeniem odprowadził piłkę wzrokiem.

• Bardzo ładne dośrodkowanie z rzutu wolnego Rafała Pietrzaka wprost na głowę Leimonasa, ten jeszcze próbował zgrać piłkę do jednego z partnerów, ale całą akcję zakończyli obrońca Sandecji wraz z bramkarzem i piłka ostatecznie opuściła plac gry.

• Zrobił nam się festiwal kartek przy Bukowej. Kolejna żółta kartka, tym razem w drużynie gości ukarany Mateusz Bartków.

• Świetna interwencja Rafała Dobrolińskigo, który znakomicie wypiąstkował niezłe dośrodkowanie Sandecji. Była również okazja na szybki kontratak gospodarzy, który zakończył się jednak po niedokładnym dośrodkowaniu Bębenka.

• Daniel Ciechański chyba pozazdrościł rywalom kartek i sam postanowił głupio sfaulować rywala czym spowodował jednoznaczną decyzję arbitra - żółta kartka.

• Mamy drugą żółtą kartkę dla gracza Sandecji. Za bardzo ostry faul przy linii bocznej ukarany Dawid Szufryn.

• To powinna być bramka dla Sandecji! Mateusz Bartków potężnie huknął z przed pola karnego, a futbolówka zatrzymała się dopiero na poprzeczce bramki Rafała Dobrolińskiego! Piłkę dobijał jeszcze Maciej Małkowski, ale był on na wyraźnym spalonym.

• Perfekcyjne zagranie wprost na nogę ustawionego w polu karny Sandecji Macieja Bębenka, ten jednak strzałem z woleja przeniósł futbolówkę wysoko nad bramką Marka Kozioła.

• Ależ była teraz szansa na drugą bramkę dla gospodarzy! Lewą stroną boiska popędził Bębenek, zagrał mocną, płaską piłkę tuż przy bramce Sandecji, której jednak żaden z zawodników nie zdołał przeciąć.

• Uderzeniem z woleja popisał się teraz Wojciech Trochim, ale ta próba została zaprzepaszczona, futbolówka poszybowała nad bramką Sandecji.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Katowicach, oby co najmniej tak emocjonującą jak pierwszą!

• Piłkarze Sandecji również wybiegają na murawę. Mamy jedną roszadę w zespole gości w porównaniu z pierwszą połową. W drugiej połowie zagra Josef Ctvrtnicek w miejsce Mateja Nathera.

• Na trybunach między innymi Marcin Baszczyński, były znakomity piłkarz czołowych ekstraklasowych zespołów, oraz reprezentacji Polski, a obecnie ekspert NC+.

• Piłkarze gospodarzy wybiegli już na murawę stadionu przy Bukowej, za moment powinni się również pojawić gracze Sandecji. To znak, że zaraz zaczynamy drugą część spotkania!

• Koniec pierwszej połowy spotkania przy Bukowej. GKS do przerwy remisuje z Sandecją Nowy Sącz 1:1. W Katowicach oglądamy całkiem niezłe spotkanie w nie najgorszym tempie. Oby tak, albo jeszcze lepiej było w drugiej połowie na którą zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Arbiter do pierwszej części meczu dolicza co najmniej jedną minutę.

• Niemalże perfekcyjna akcja GKS-u! Po prawej stronie idealnie na jeden kontakt zagrali Bębenek z Burkhardtem, ten pierwszy wyszedł na czystą pozycję, ale chciał jeszcze dograć do pustej bramki Ciechańskiemu. Bramkarz Sandecji wyczuł jednak intencje rywali i wyłapał podanie.

• Gospodarze teraz poczuli krew i jeszcze przed przerwą chcą drugi raz "ukuć" rywala i wyjść na prowadzenie.

• Takie bramki są solą 1. Ligi! Z prawej strony boiska znakomicie dośrodkował Maciej Bębenek na nabiegającego Adriana Frańczaka, a ten mocnym strzałem głową z około dziesiątego metra pokonał bramkarza Sandecji! W Katowicach mamy remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GKS Katowice wyrównuje stan meczu po przepięknym strzale głową Adriana Frańczaka!

• Rafał Pietrzak zrobił teraz trochę wiatru po lewej stronie boiska, obrońca GieKSy dwukrotnie ruszył lewą flanką, za drugim razem zdołał dośrodkować w pole karne Sandecji, ale zrobił to zbyt głęboko i Marek Kozioł mógł wyłapać piłkę.

• Kamil Słaby ukarany żółtą kartą za odkopnięcie piłki i próbę opóźnienia wykonania rzutu wolnego przez GKS.

• W polu karnym GKS-u dość ostro, ale bardzo czysto został zatrzymany Maciej Nather. Jednak zawodnik Sandecji ucierpiał na tyle mocno, że muszą pojawić się na murawie służby medyczne.

• Kuriozalna sytuacja pod polem karnym GieKSy. Mówi się że napastnik nie powinien wracać pod własne pole karne i to po raz kolejny się potwierdziło. Po rzucie wolnym dla gości obrońcy GKS-u łatwo poradzili sobie z wybiciem, jednak Daniel Ciechański próbując dalej wyekspediować futbolówkę zagrał ją ponownie we własne pole karne, gdzie zrobiło się groźnie. Ostatecznie arbiter odgwizdał faul na bramkarzu gospodarzy.

• Kolejny raz Daniel Ciechański próbował zagrozić bramce gości. Tym razem po dośrodkowaniu z lewej strony Alana Czerwińskiego snajper GKS-u doszedł do strzału głową, ale jego uderzenie okazało się niecelne.

• Wreszcie gospodarze przycisnęli rywala. Łukasz Pielorz dośrodkował w pole karne rywali, ale futbolówkę zdołali wybić defensorzy Sandecji.

• Pierwsza w tym spotkaniu dobra okazja GKS-u na zdobycie bramki! Po lewej znalazł się Rafał Pietrzak, który wypuścił w samotny bój Daniela Ciechańskiego, ten popędził pod bramkę Sandecji i oddał strzał z ostrego kąta, który jednak zdołał wybronić Marek Kozioł.

• Z prawej strony boiska ponownie do akcja gospodarzy podłącza się Alan Czerwiński, ale tym razem dośrodkowanie obrońcy GieKSy zostało zablokowane.

• Tym razem GieKSa postanowiła zaatakować prawą stroną boiska, ale dośrodkowanie z tej strony boiska pewnie zdołał wyłapać Marek Kozioł.

• Lewą stroną boiska pognał Bartłomiej Kasprzak, zagrał w pole karne do Małkowskiego, któremu piłkę zdołali wyłuskać gracze z Katowic, do futbolówki dopadł jeszcze Matej Nather, ale jego uderzenie pewnie złapał Rafał Dobroliński.

• Pierwsza okazja gospodarzy na stworzenie zagrożenia pod polem karnym Sandecji. Po prawej stronie popędził Alan Czerwiński i zagrał w pole karne "na aferę". Piłkarze gości zdołali wybić piłkę, ale dopadł do niej jeszcze Adrian Frańczak. Ten jednak strzałem lewą nogą przeniósł futbolówkę bardzo wysoko nad bramką Sandecji.

• Świetna, a przede wszystkim składna akcja gości, w końcowej fazie na strzał z okolic pola karnego rywala zdecydował się Maciej Małkowski, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez jednego z graczy GKS-u.

• Piłkarze z Katowic jakby oszołomieni takim obrotem strat, zamiast szybko wziąć się do odrabiania strat zostają spychani do defensywy, a próby ofensywnych akcji kończą się na środkowej linii boiska.

• Lewą stroną boiska popędził Kamil Słaby i zdecydował się na wstrzelenie płaskiej piłki w pole bramkowe GieKSy. Niefortunną interwencją próbując wybić piłkę "popisał się" Povilas Leimonas i Sandecja wychodzi tym samym na prowadzenie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Ależ fantastyczny początek Sandecji, która po samobójczym trafieniu Leimonasa obejmuje prowadzenie!

• Pierwsze sekundy spotkania, przy piłce Sandecja. Próba zagrania dłuższej piłki, która jednak nie przyniosła żadnego rezultatu.

• Pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczynamy pierwszoligowe widowisko w Katowicach!

• Sandecja zagra dzisiaj na niebiesko-biało, natomiast GKS Katowice w czarno-żółtych strojach.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę boiska, za moment początek spotkania przy Bukowej!

• Dzisiaj oprócz spotkania w Katowicach będą rozgrywane jeszcze dwa spotkania w rozgrywkach 1. Ligi. Również o 18:00 Chrobry Głogów podejmie Bytovię Bytów, natomiast godzinę później Zagłębie Sosnowiec zagra z GKS-em Bełchatów.

• W Katowicach mamy dzisiaj idealną piłkarską pogodę, jest dostatecznie ciepło, powinniśmy zatem oglądać spotkanie w dobrym tempie. Oczywiście jak na realia pierwszoligowe.

• W poprzedniej kolejce rozgrywek 1. Ligi GKS Katowice bardzo niespodziewanie wygrał na wyjeździe z aspirującym do awansu do Ekstraklasy GKS-em Bełchatów 2:1 grając niemal cały mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Adriana Jurkowskiego już w 10. minucie spotkania. Sandecja Natomiast na własnym stadionie uległa Wiśle Płock 1:3.

• Ławka rezerwowych GKS-u: Mateusz Kuchta (Br.), Krzysztof Wołkowicz, Aleksander Januszkiewicz, Dariusz Zapotoczny, Paweł Szołtys, Sławomir Duda, Oliver Praznovsky.

• Ławka rezerwowych Sandecji: Julian Grzegorczyk (Br.), Josef Ctvtnicek, Łukasz Nowak, Adrian Danek, Sebastian Szczepański, Filip Piszczek, Oleksander Tasasenko.

• Na murawie katowickiego stadionu trwa właśnie rozgrzewka obydwu drużyn, a po prawej mogą już Państwo zobaczyć pierwsze jedenastki GKS-u jak i Sandecji!

• Witamy bardzo serdecznie z Katowic, gdzie już za kilkadziesiąt minut zainauguruje 8. kolejka 1. Ligi meczem pomiędzy GKS-em Katowice, a Sandecją Nowy Sącz! Prosto z Bukowej wita Państwa Bartosz Głąb!