1

GKS Katowice

2

• Koniec spotkania! GKS Katowice pokonał na wyjeździe Chrobrego Głogów 2:1.

• Honorową bramkę dla Chrobrego Głogów zdobył w ostatniej akcji meczu Damian Piotrowski.

• Gooool! Damian Piotrowski!!!

• Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Piękny gol Rafała Pietrzaka! Piłkarz GKS trafił do siatki rywala uderzając futbolówkę z rzutu wolnego, tuż nad murem, w samo okienko!

• Gooool!! Rafał Pietrzak!!!

• Przemysław Pitry doznał jakiegoś urazu, sztab medyczny GKS udziela mu pomocy przy linii.

• Żółtą kartką ukarany Damian Byrtek.

• Januszkiewicz wyszedł z kontrą, oddał strzał, ale ostrym wślizgiem zatrzymał go Byrtek.

• Mateusz Hałambiec płasko, z dystansu uderzał na bramkę GKS, futbolówka minęła lewy słupek o centymetry.

• Ostatniej zmiany dokonują goście. Strzelca bramki, Alana Czerwińskiego zastąpi Piotr Ceglarz.

• Adrian Frańczak lewą stroną próbował minąć rywala, ale zbyt daleko wypuścił piłkę i skierował ją na aut.

• Do końca spotkania pozostało niewiele ponad dziesięć minut.

• Ostatnia zmiana w Chrobrym, Hirskyj opuści boisko, zastąpi go Pisarczuk.

• Bardzo groźne uderzenie Samca, po którym piłka powędrowała minimalnie nad poprzeczką bramki GieKSy!

• Zmiana w Chrobrym, Gąsior zastąpi Ziemniaka.

• Kamil Cholerzyński zostaje ukarany żółtą kartką.

• Zmiana w GKS, za Wołkowicza wejdzie Januszkiewicz.

• Rafał Pietrzak głową uderzał na bramkę Chrobrego, ale piłka o kilka centymetrów minęła słupek.

• Mocny strzał Goncerza zza pola karnego, ale Janicki poradził sobie z jego obroną.

• Piotrowski niebezpiecznie uderzał z ostrego kąta, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Rafał Dobroliński, który uchronił swój zespół przed stratą gola.

• Bednarski zdecydował się na oddanie strzału sprzed pola karnego, ale piłka powędrowała ponad poprzeczką.

• Rzut rożny dla Chrobrego, dośrodkowanie na pole karne, bez zagrożenia pod bramką gości.

• Szybka kontra GKS, Goncerz zgrał futbolówkę do Pitrego, który oddał jednak słaby strzał i Janicki nie miał żadnych problemów z jego obroną.

• Krzysztof Wołkowicz ukarany żółtą kartką.

• Przemysław Pitry trafił do bramki Chrobrego, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Potężna centra Pietrzaka w pole karne, Alan Czerwiński w tej sytuacji jedynie dołożył nogę do piłki i skierował ją do pustej bramki Chrobrego!

• Goooool!!! Alan Czerwiński!!!

• Niewiele dzieje się na początku drugiej połowy. Podobnie jak w pierwszej, bardziej agresywnie grają na razie katowiczanie, piłkarze Chrobrego zepchnięci na własną połowę liczą na groźne kontry.

• Kontra katowiczan, zbyt mocne zagranie Goncerza do Pitrego zakończyło jednak tę akcję.

• Niezły strzał Pitrego lewą nogą, ale napastnik GKS trafił prosto w bramkarza Chrobrego.

• Pierwsza zmiana w drużynie gości, za Bętkowskiego wchodzi Goncerz.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy w Głogowie bezbramkowy remis.

• Sędzia przedłużył pierwszą połowę o trzy minuty.

• Hudyma pomógł sobie ręką w zatrzymaniu piłki, protestował w tej sprawie Jurkowski, ale sędzia "puścił" grę.

• Ależ błąd Dobrolińskiego, golkiper GKS źle wyszedł do piłki i w ostatniej chwili uratował go Adrian Frańczak wybijając futbolówkę z linii.

• Rzut wolny dla Chrobrego, Piotrowski zagrał do Michalca, który główką uderzał na bramkę GKS, jednak piłka znalazła się w rękach Dobrolińskiego.

• Stepan Hirskyj utyka na boisku.

• Rzut wolny dla Chrobrego wykonywało pięciu graczy, czterech przeskoczyło piłkę, a piąty posłał ją na aut.

• Gospodarze nieco spuścili z tonu, w ostatnich minutach to Chrobry dyktuje warunki gry.

• Groźny strzał Bogusławskiego z prawego narożnika pola karnego, ale Dobroliński z trudem broni.

• Kolejny korner dla Chrobrego, znów swój zespół przed stratą gola uratował Rafał Dobroliński, który interweniował nogami, faulując przy okazji jednego z rywali.

• Chrobry powoli zaczyna dochodzić do głosu. Hudyma chciał zagrywać do dobrze ustawionego Bogusławskiego, ale nieczysto uderzał piłkę.

• Mateusz Hałambiec zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, ale piłka przeleciała minimalnie obok bramki GKS!

• Dośrodkowanie Frańczaka z prawego skrzydła, , Pitry uderzał głową, ale niecelnie.

• Bętkowski pędził lewą stroną, zgrał futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, ale gospodarze zdołali ją przechwycić.

• Niezła akcja Pietrzaka i Pitrego, jednak piłkarzom z Katowic brakuje dziś precyzji.

• Goście wywalczyli rzut rożny, dośrodkowanie Kamila Bętkowskiego, po zamieszaniu pod bramką Chrobrego, gospodarze zdołali przerwać atak rywali.

• Przemysław Pitry wywalczył rzut wolny dla GKS. Piłkę uderzał Bętkowski, ale trafił w mur.

• Trzeci rzut rożny, znów dla gospodarzy, uderzał ponownie Hudyma, do piłki wyskoczył Rafał Dobroliński, ale został faulowany.

• Kolejny korner dla Chrobrego, tym razem z narożnika boiska uderzał Wołodymyr Hudyma, ale Rafał Dobroliński wypiąstkował piłkę.

• Rzut rożny dla gospodarzy, bez zagrożenia pod bramką gości. Pitry i Kamiński spisali się na medal i oddalili zagrożenie od własnej bramki.

• Nienajlepsze dośrodkowanie Pitrego, defensorzy Chrobrego nie mieli problemów by wybić piłkę.

• Mamy pierwszą zmianę w Chrobrym. Z powodu kontuzji Kościelniak musi opuścić boisko, zastąpi go Bednarski.

• Kościelniak ucierpiał w starciu z Pietrzakiem, piłkarz Chrobrego opuścił plac gry i sztab medyczny udziela mu przy linii bocznej pomocy.

• Początkowe minuty spotkania na plus dla gości. Jak na razie to gracze z Katowic częściej utrzymują się przy piłce i stwarzają więcej groźnych akcji.

• Wrzutka w pole karne GieKSy, ale czujny na posterunku Povilas Leimonas oddalił zagrożenie od własnej bramki.

• Kolejne, płaskie dośrodkowania Cholerzyńskiego, po małym zamierzaniu w polu karnym Chrobrego piłka wylądowała w rękach Janickiego.

• Strzał Wołkowicza z ostrego kąta, piłkarz katowiczan uderzał jednak zbyt lekko.

• Dośrodkowanie Kamila Cholerzyńskiego do Pitrego, zbyt mocno uderzona piłka nie dotarła jednak do adresata.

• Goście dzisiejszego spotkania grają w zielonych trykotach, z kolei piłkarze Chrobrego na pomarańczowo-czarno.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

• Rezerwowi GKS: Rudnicki, Goncerz, Wieczorek, Ceglarz, Kujawa, Januszkiewicz, Szołtys

• Rezerwowi Chrobrego: Rzepecki, Bednarski, Gąsior, Kiełb, Pisarczuk, Szopa.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu w Głogowie, gdzie broniący się przed spadkiem Chrobry podejmie katowicką GieKSę. Drużynę gości po raz pierwszy poprowadzi nowy-stary trener Piotr Piekarczyk.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA CHROBRY GŁOGÓW - GKS KATOWICE

GKS Katowice - Zagłębie Lubin 0:5

Atmosfera w GKS-sie Katowice jest, mówiąc delikatnie, bardzo mocno napięta. Katowiczanie rozczarowują w tym sezonie i zamiast walczyć o awans do Ekstraklasy, tułają się w dolnych rejonach tabeli.W trwających rozgrywkach przy Bukowej stosowano już wiele "kar", ale żadna z nich nie podziałała. Tydzień temu piłkarze GKS skompromitowali się przed własną publicznością i polegli w starciu z Zagłębiem Lubin aż 0:5. Porażka ta sprawiła, że podziękowano za współpracę Arturowi Skowronowi i odtąd zespół z Katowic będzie prowadził duet Piotr Piekarczyk - Janusz Jojko.

GKS w piątek zmierzy się z Chrobrym Głogów. Beniaminek 1. ligi nie może pozwolić sobie na porażkę - zajmuje bowiem piętnaste miejsce w tabeli, które nie daje im pewnego utrzymania się w lidze, a jedynie udział w barażu. Każdy punkt dla głogowian jest zatem na wagę złota.