GKS Katowice

3

Pogoń Siedlce

2

• Koniec spotkania! GKS Katowice pokonał Pogoń Siedlce 3:2! To było dobre spotkanie, trzymające w napięciu do samego końca. Ostatecznie gospodarze zdołali utrzymać prowadzenie. Niesamowitą skutecznością błysnął Grzegorz Goncerz, który z 9 golami na koncie, przewodzi klasyfikacji strzelców. Dzięki za uwagę!

• W prawym narożniku utrzymują się przy piłce gospodarze.

• Jeszcze ostatnie próby siedlczan. Czy wystarczy im czasu na wyrównanie?

• Za Wołkowicza melduje się na placu Aleksander Januszkiewicz.

• Osamotniony Ceglarz popędził z kontrą, wpadł w pole karne i płasko uderzył na bramkę. Na posterunku Kozaczyński.

• Urwał się Goncerz obrońcy w pełnym biegu, po czym przewrócił go Dybiec. To druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla tego zawodnika.

• Piotr Ceglarz zastępuje Czerwińskiego.

• Jak po sznurku grali siedlczanie, ostatecznie na bramkę uderzał Tarachulski, ale utrzymał ten strzał bramkarz.

• Trzeba pochwalić Djalo, który jest aktywny. Brakuje mu tylko podejmowania dobrych decyzji w ostatniej fazie akcji.

• Bronią się w 10-tkę gospodarze.

• Będą jeszcze emocje. Siedlczanie rzucają wszystkie siły do ataku.

• Chwilę wcześniej cudem bramkarz GieKSy wyszedł z opresji, po tym jak wybił piłkę spod nóg zawodnikowi w sytuacji sam na sam. Nie jestem przekonany, czy sędzia nie powinien użyć gwizdka i wskazać na 11. metr...

• GOOOOL!!! Dziubiński dopadł do piłki wybitej na 20. metr i kropnął w okienko! 2:3!

• Ogromne zamieszanie w polu karnym gości. Katowiczanie uderzali dwa razy: najpierw zostali zablokowani, a druga próba nie była precyzyjna.

• Goncerz wyskoczył jak tylko mógł do górnej piłki, ale nie był w stanie skierować jej w światło bramki.

• Kwadrans do końca i wydaje się, że sprawa jest już załatwiona. GKS kontroluje przebieg wydarzeń na murawie.

• Dawid Dzięgielewski wchodzi za Demianiuka.

• Niewykorzystana sytuacja Pogoni zemściła się błyskawiczne. Ponownie Goncerz świetnie wyszedł do prostopadłego zagrania, pociągnął kilka metrów z obrońcą na plecach i bezbłędnie umieścił piłkę w sieci.

• GOOOOOOL!!!! Goncerz na 3:1! Szał radości na Bukowej!

• Faulowany tuż przy narożniku jeden z zawodników Pogoni. Po wrzutce Ratajczaka jeden z graczy doszedł do strzału, jednak w fantastycznym stylu nad okienkiem przeniósł piłkę Dobroliński!

• Kamil Cholerzyński zastępuje Przemysława Pitrego. Czyżby szykowała się obrona korzystnego rezultatu?

• Sławomir Duda faulem zatrzymał Demianiuka i będzie kartonik.

• Od razu po wejściu Wocial zwiódł dwóch obrońców i uderzył w kierunku bramki, lecz bardzo niecelnie. "Zmiany!" - krzyczą kibice.

• Wojciech Wocial wchodzi na boisko. Zastępuje Wójcika, który miał zdecydowanie za dużo strat.

• Większość zagrań w kontrach kierowanych do Wołkowicza, który średnio sobie radzi dzisiaj w dryblingach.

• a

• a

• Ładne dośrodkowanie z lewej strony, uderzał główką Czerwiński, ale to nie mogło zaskoczyć bramkarza. GKS coraz groźniejszy w szybkich kontrach.

• Indywidualna akcja Pitrego, który idealnym podaniem obsłużył Goncerza. Popularny "Gonzo" chyba nie spodziewał się takiego dogrania, bowiem ewidentnie zaspał. Uderzył wprawdzie na bramkę, ale kąt był zbyt ostry i wybronił Kozaczyński.

• W odpowiedzi uderzał z wolnego Wójcik, ale efekt podobny, jak przy strzale Pitrego. Czyli celnie, ale zbyt słabo.

• Interwencji służb medycznych potrzebuje Adrian Jurkowski.

• Z rzutu wolnego strzelał Pitry, ale spokojnie poradził sobie Kozaczyński.

• Stracił piłkę Wójcik, przejął ją Goncerz i od razu poszedł jeden na jeden z obrońcą. Powalił go Daniel Dybiec. Żółta kartka.

• Pada w polu karnym Pitry, ale nie ma mowy o podyktowaniu jedenastki. Zwyczajnie uprzedził go obrońca.

• Coraz częściej GKS ratuje się faulami na zawodnikach Pogoni, którzy teraz posiadają inicjatywę.

• Nagrodzony brawami Wołkowicz, który przebiegł z piłką prawie całe boisko. Ostatecznie wywalczył tylko aut, blisko pola karnego.

• Prawie z połowy boiska dośrodkowywał z rzutu wolnego Ratajczak, piłkę zdołał sięgnąć jeden z graczy siedlczan, ale było to uderzenie zbyt lekkie.

• Pogoń wyczuła, że wynik nie jest tutaj przesądzony. Widać, że siedlczanie nadal będą grać wysoko.

• Grę wznowili goście.

• Przy takim rezultacie katowiczanie awansują na 2. pozycję, a Pogoń spada na 17. miejsce. Szczegółowa tabela na żywo 1. ligi - KLIKNIJ.

• a

• Koniec pierwszej połowy. GKS Katowice prowadzi z Pogonią Siedlce 2:1. Wracamy za kwadrans.

• Ewidentnie zabrakło na prawej stronie Czerwińskiego, którego nie zastąpił żaden z katowiczan. Zupełnie wolny Jarosław Ratajczak dośrodkował w pole karne, tam ładnym strzałem szczupakiem, tuż nad ziemią, popisał się Demianiuk. Bramkarz nawet nie drgnął.

• GOOOOOOL!!! No i proszę! Lukę w obronie katowiczan wykorzystali goście! Cezary Demianiuk strzelcem gola!

• Oberwał w zęby Czerwiński. Zawodnik schodzi za linię boczną, by skorzystać z pomocy.

• Teraz odreagował Pitry i brutalnym wślizgiem potraktował Wójcika. Kolejny kartonik wręcz arbiter.

• Bartosz Tarachulski bez pardonu wszedł z nogi Pitrego. Żółta kartka to minimum.

• Dwójkowa akcja Pitrego z Goncerzem na pełnej szybkości, zakończona strzałem pierwszego z nich. Tylko jęk zawodu kibiców GieKSy, bowiem uderzenie trafiło w głowę obrońcę Pogoni.

• Na noszach plac gry musi opuścić Kosiorowski. W jego miejsce wchodzi Michał Grudniewski.

• Najpierw w pole karne GKS-u zapędzili się siedlczanie, ale w ostatniej fazie zablokowany został Krystian Wójcik. Za moment wyszła kontra 3 na 3, ale Pitry za wolno zbierał się do podania w kierunku kolegi.

• Aktywnie dopingują młodzi kibice GKS-u w sektorze rodzinnym. Duża w tym zasługa dziewczyn z grupy Female Elite '64, które czuwają nad dzieciakami.

• Kosiorowski wraca na murawę.

• Ucierpiał Piotr Kosiorowski, który potrzebuje pomocy medycznej. Mamy przerwę w grze.

• Dobre rozciągnięcie Djalo, trochę problemów miał z opanowaniem piłki Drażba, ale udało mu się wywalczyć korner.

• Lepiej wygląda gra Pogoni, która większą ilością graczy buduje ataki. Na razie dobrze w obronie poczynają sobie katowiczanie i czekają na szybkie kontry.

• Tomasz Lewandowski nieprzepisowo zatrzymał kontrę i obejrzał żółtą kartkę.

• No teraz było groźnie. Przed polem karnym odzyskał piłkę Adrian Dziubiński, uderzył z lewej nogi, a piłka po rykoszecie minimalnie minęła dalszy słupek.

• Mieszał w narożniku osamotniony Aliu Djalo, były zawodnik Chelsea Londyn, ale dał się przepchnąć Michałowi Nawrotowi, byłego piłkarzowi Okocimskiego Brzesko.

• aa

• Kibice gospodarzy opuszczają Blaszok. Nie wiemy, co jest przyczyną.

• GKS na luzie wymienia sporą ilość podań, Pogoń nie jest w stanie na dłużej przejąć futbolówki.

• Pogoń póki co nie istnieje. Obrońcy są bierni, nie widać w ich zachowaniu agresji. Obie sytuacje bramkowe nie było stuprocentowe, ale wynikające z ogromnej przestrzeni, jaką mieli gracze GKS-u.

• Jakże spokojnie wynik podwyższyli katowiczanie. Zagranie z lewej strony trafiło przed nos Pitrego, który ustawił prawą nogę i uderzył (nie za mocno) tuż przy słupku.

• GOOOOOL!!! Już 2:0!! Przemysław Pitry!

• A rano Grzegorz Goncerz zdradził, że uwielbia deszczową pogodę. Wprawdzie od tego czasu dużo się zmieniło - wyszło słońce i nie ma opadów - ale widać, że efekt bramkowy już jest.

• Goncerz świetnie urwał się obrońcom i popędził do długiego, prostopadłego zadania górą. Nie miał problemów z pokonaniem Jacka Kozaczyńskiego w sytuacji sam na sam. Dla napastnika GKS-u to już 8. bramka w sezonie.

• GOOOOOOL!!! Kto inny, jak nie Grzegorz Goncerz! 1:0 dla GKS-u!

• Przed momentem nieźle dośrodkował z prawej nogi Paweł Drażba i wybiciem ratował się defensor GieKSy.

• Po wrzutce z rzutu wolnego wykonywanego z okolic środka boiska piłka trafiła w pole karne do Mateusza Kamińskiego, który strącił ją do... nikogo.

• Pogoń ma ogromne problemy z wymianą kilku podań i opuszczeniem własnej połowy. Chyba stremowani trochę zawodnicy beniaminka.

• Czekamy na coś ciekawszego niż tylko rozgrywanie piłki przez obrońców katowiczan.

• Spokojne te pierwsze minuty. Podopieczni Kazimierza Moskala dłużej utrzymują się przy piłce, ale brakuje niedokładności tuż przed szesnastką rywala.

• Ruszyli z dopingiem kibice na Blaszoku. Do tej pory słychać było tylko grupkę fanów gości.

• Gospodarze wywalczyli korner w pierwszej akcji. Przy dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka poradzili sobie obrońcy Pogoni.

• Rozpoczęli gospodarze.

• aaa

• Kibice z Siedlec już przed pierwszym gwizdkiem krzyczą: "na kolana, na kolana". Chyba nieco zbyt wcześnie...

• Kibice cały czas dochodzą i stopniowo zasiadają na trybunach. Jak na razie mamy ich przy Bukowej około 1000-1200.

• Rezerwowi Pogoń: Mateusz Tobjasz, Michał Grudniewski, Marcel Gąsior, Wojciech Wocial, Michał Ogrodnik, Piotr Krawczyk, Dawid Dzięgielewski,

• Rezerwowi GKS: Maciej Wierzbicki, Krzysztof Bodziony, Kamil Bętkowski, Aleksander Januszkiewicz, Rafał Kujawa, Piotr Ceglarz, Kamil Cholerzyński.

• Zainteresowanie spotkaniem marniutkie. Trybuny świecą pustkami, chociaż w sektorze gości zameldowali się fani z Siedlec. Naliczyliśmy czterech dziennikarzy na prasówce. Trudno się dziwić, skoro w Spodku trwa już pierwszy półfinał siatkarskich mistrzostw świata.

• aaaaaa

• Witamy z Bukowej! Dzisiaj miejscowa GieKSa postara się odczarować dawną twierdzę. O godz. 18 początek spotkania z Pogonią Siedlce. Na relację na żywo zaprasza Piotr Szymański.