GKS Katowice

2

Stomil Olsztyn

1

• Gospodarze rzutem na taśmę zapewniają sobie komplet punktów dzięki czemu na tę chwilę awansują na szóstą pozycję w ligowej tabeli! My już dziękujemy za uwagę, MIŁEJ SOBOTY!

• Z prawej strony boiska piłkę dośrodkował rezerwowy Michał Nawrot, a piłkę na wagę zwycięstwa dla GKS-u do bramki wpakował Dariusz Zapotoczny, który na boisku pojawił się dosłownie kilkanaście sekund wcześniej!

• Koniec spotkania!!!!!!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! COŚ NIESAMOWITEGO!!!!!!!!!!!!!!! DARIUSZ ZAPOTOCZNY DAJE ZWYCIĘSTWO GKS-OWI KATOWICE!

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Za Krzysztofa Wołkowicza na boisku pojawia się Dariusz Zapotoczny.

• Sędzia do drugiej części spotkania dolicza co najmniej dwie minuty.

• Ależ się teraz zakotłowało pod bramką Stomilu! Piotr Skiba najpierw fantastycznie obronił strzał lewą nogą Wołkowicza, a chwilę później popisał się jeszcze lepszą paradą po uderzeniu Goncerza! W Katowicach wciąż remis!

• Wrzutka piłki w pole karne GKS-u, ale fantastycznie w górę wyszedł Piotr Dobroliński i pewnym chwytem wyłapał futbolówkę.

• To mogła być druga bramka dla Stomilu! Po błędzie Jurkowskiego prawą stroną boiska popędził Jamróz, wrzucił piłkę w pole karne, ale tam minimalnie spóźnił się jeden z jego kolegów z drużyny.

• Druga zmiana w zespole gospodarzy. Piotr Ceglarz wchodzi w miejsce Krzysztofa Bodzionego.

• Ładnie piłkę do boku rozprowadził Paweł Łukasik, gdzie znalazł się Piotr Głowacki, ten zagrał płaską piłkę w pole karne GKS-u, do której dopadł Dawid Szymonowicz i strzałem wślizgiem doprowadza do wyrównania w Katowicach!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Dawid Szymonowicz doprowadza do wyrównania!

• Tomasz Wełna ukarany żółtą kartką za faul w środkowej strefie boiska.

• Ostatnia zmiana w barwach Stomilu. Piotr Głowacki pojawia się w miejsce Karola Żwira.

• Przed chwilą trwał kabaret pod polem karnym GKS-u. Stomil niefrasobliwie próbował dostać się pod bramkę gospodarzy, natomiast obrońcy zespoły z Katowic raz za razem popełniali kiksy, ale ostatecznie udało im się zażegnać zagrożenie.

• Pierwsza zmiana w barwach GKS-u. Michał Nawrot zastępuje Rafała Kujawę.

• TO POWINNA BYĆ BRAMKA DLA STOMILU! Łukasz Jamróz stanął sam na sam z Dobroliński i w znakomitej sytuacji fatalnie przestrzelił!

• Mamy trzecią żółtą kartę w tym spotkaniu. Łukasz Jegliński ukarany za faul na Grzegorzu Goncerzu.

• Grzegorz Goncerz popędził środkiem, zamiast podawać zdecydował na strzał, który został zablokowany przez jednego z obrońców gości.

• Już druga zmiana w barwach zespołu Stomilu. Łukasz Jamróz pojawia się w miejsce Naoyi Shibamury.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki doszedł Dawid Szymonowicz, jego strzał głową minął jednak bramkę GKS-u.

• Ekipa z Warmii bardzo ofensywnie rozpoczęła drugą połowę, niemal non stop znajdują się na połowie rywali.

• Początek drugiej połowy spotkania, oba zespoły bez zmian. Zobaczymy czy zespół z Olsztyna zdoła odrobić straty!

• Koniec pierwszej połowy meczu w Katowicach. GKS prowadzi ze Stomilem Olsztyn 1:0 po bramce Grzegorza Goncerza. Na drugą połowę zapraszamy za kilkanaście minut.

• Ależ akcja Stomilu na zakończenie pierwszej połowy! Naoya Shibamura dośrodkował z prawej strony do Tomasza Wełny, ten jednak strzałem głową minimalnie przeniósł piłkę nad bramką gospodarzy.

• Do pierwszej części spotkania sędzia Adam Lyczmański dolicza jedną minutę.

• Paweł Łukasik zostaje ukarany żółtą kartką za zagranie ręką w polu karnym rywali.

• Przed znakomitą szansą stanął Grzegorz Goncerz! Snajper stanął oko w oko z Piotrem Skibą,.ale jednak zawodnik GKS-u nie trafił w bramkę.

• Rafał Pietrzak wrzucił piłkę z rzutu wolnego, do piłki dopadł Rafał Kujawa, ale jego strzał głową nie sprawił żadnego zagrożenia pod bramką Stomilu.

• Paweł Łukasik takim strzałem rozpaczy próbował pokonać Dobrolińskiego. Bramkarz GKS-u pewnie złapał futbolówkę.

• Ładna, kombinacyjna akcja gospodarzy. Do piłki w polu karnym gości dopadł Rafał Pietrzak, ale trafił wprost w bramkarza Stomilu.

• Rafał Kujawa teraz zdecydował się na strzał z dalszej odległości. Piłkarz gospodarzy jednak nieczysto trafił w piłkę i futbolówka powędrowała daleko od bramki Skiby.

• Pierwsza zmiana w drużynie Stomilu już teraz. Z powodu kontuzji boisko musi opuścić Volodymyr Koval. W jego miejsce na placu gry pojawia się Paweł Łukasik.

• Wołkowicz zdecydował się na strzał zza pola karnego, piłkę niepewnie wybił Piotr Skiba, do futbolówki dopadł jeszcze Grzegorz Goncerz, ale sędzia przerwał grę odgwizdując spalonego.

• Pierwsze upomnienie kartką w tym spotkaniu. Adrian Jurkowski ukarany po faulu na graczu gości.

• Rafał Kujawa zdecydował się na prostopadłe podanie w pole karne Stomilu, do którego dopadł Grzegorz Goncerz, snajper GKS-u znalazł się sam na sam z bramkarzem gości i strzałem tuż obok Skiby dał prowadzenie swojej drużynie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Grzegorz Goncerz daje prowadzenie gospodarzom po fantastycznym podaniu Rafała Kujawy!

• Dośrodkowanie graczy z Katowic wybili obrońcy Stomilu, do futbolówki dopadł Łukasz Pielorz, ten jednak oddał bardzo niecelny strzał.

• Teraz Tomasz Wełna pokusił się o dośrodkowanie z lewej strony boiska, ale nieco za wysoko, żaden z graczy Stomilu nie zdołał sięgnąć piłki, która ostatecznie wyszła poza plac gry.

• Ależ była szansa dla Stomilu! Po dośrodkowaniu Volodymyra Kovala z rzutu rożnego, piłkę strzałem głową w słupek posłał Witalij Bierezowski! Nikt z graczy gości nie zdołał dobić futbolówki.

• Alan Czerwiński teraz oskrzydlił akcję po prawej stronie, dośrodkował na pole karne Stomilu, ale przeciągnął tę wrzutkę i "GieKSa" traci piłkę.

• Błąd Jurkowskiego, który puścił Żwira swoją stroną, ten popędził na bramkę GKS-u, oddał strzał, ale ładną interwencją popisał się Dobroliński wybijając piłkę do boku.

• Wydawało się, że Krzysztof Bodziony za daleko wypuścił sobie piłkę, jednak gracz gospodarzy zdążył do futbolówki tuż przed końcową linią boiska, wpadł w pole karne do dograł do jednego ze swoich kolegów. Gracze GKS-u jednak nie zdołali dopaść do piłki w polu karnym rywali.

• Pierwsza akcja gospodarzy w tym meczu. Wołkowicz popędził lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne do Goncerza, ten jednak źle przyjął sobie piłkę i całą akcja spaliła na panewce.

• Pierwszy faul w środku pola, Karol Żwir faulowany przez jednego z graczy gospodarzy.

• Rozpoczynamy spotkanie w Katowicach! GKS na żółto-czarno, natomiast Stomil w barwach biało-błękitnych!

• Ławka rezerwowych GKS-u: Antonin Bucek (Br.), Jarosław Wieczorek, Kamil Bętkowski, Piotr Ceglarz, Dariusz Zapotoczny, Mateusz Kamiński, Michał Nawrot.

• Ławka rezerwowych Stomilu: Dawid Mieczkowski (Br.), Łukasz Jamróz, Piotr Głowacki, Michał Trzeciakiewicz, Arkadiusz Koprucki, Paweł Łukasik, Arkadiusz Mroczkowski.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę stadionu w Katowicach. Za parę chwil pierwszy gwizdek sędziego Adama Lyczmańskiego!

• W kuluarach mówi się, że to może być mecz nawet o posadę trenera Moskala. W przypadku dzisiejszej porażki na własnym stadionie może on stracić pracę.

• Popularna "GieKSa" plasuje się trzy pozycję niżej z dorobkiem 17. punktów na swoim koncie. W ostatnich tygodniach drużyna z Katowic przechodzi wyraźny kryzys. W trzech ostatnich spotkaniach podopieczni Kazimierza Moskala zdobyli zaledwie jeden punkt po remisie u siebie z Chrobrym Głogów 1:1.

• Stomil plasuje się obecnie na piątej pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 19. punktów. Piłkarze z Olsztyna odnieśli zaledwie jedną porażkę w obecnej kampanii. Pogromcą Stomilu okazała się Miedź Legnica, która wygrała 2:1.

• W obydwu drużynach nie ma większych osłabień, zaraz powinniśmy poznać składy na dzisiejsze spotkanie w Katowicach.

• Już za niecałe pół godziny rozpocznie się jedno z ciekawszych meczy 13. kolejki 1. ligi polskiej. Na stadionie przy ulicy Bukowej GKS Katowice Zmierzy się ze Stomilem Olsztyn!