0

Wisła Płock

1

• Z opustoszałego i nudnego dzisiejszego wieczora stadionu przy Bukowej żegna Państwa Tytus Daniluk. Dziękuje i Dobranoc. Do usłyszenia!

• Koniec meczu w Katowicach! Wisła Płock wygrywa po bramce z rzutu wolnego Cezarego Stefańczyka. Goście wygrywają trzecie spotkanie na wiosnę i tym samym zrównują się punktami z drugą w tabeli Termalicą, natomiast GKS praktycznie nie ugra już nic więcej niż środek ligowej stawki.

• Pitry z woleja zza pola karnego, przedłuża Kamiński, piłka wychodzi za linię bramkową.

• Arbiter główny dolicza trzy minuty.

• Rzut rożny dla Wisły. Ruszkul głową, obok bramki Bucka.

• GKS ambitnie walczy, ale starania podopiecznych trenera Skowronka nic nie przynoszą.

• Za Ilieva wchodzi Ruszkul.

• Kamil Bętkowski zza pola karnego, ale wprost w ręce Kiełpina.

• Szymiński wpisany do notesu sędziego, pod rubryką żółte kartki.

• Rafał Pietrzak dośrodkował w pole karne Wisły. Tam akcję zakończył Pitry, ale popularny ''Przemo'' nie miał już szans na skuteczne wykończenie.

• Trzecia i ostatnia zmiana w GieKSie. Kujawa wchodzi w miejsce Cholerzyńskiego.

• Mikołaj Lebedyński wchodzi w miejsce Marcina Krzywickiego.

• Pielorz przewraca na murawę Janusa. Rzut wolny dla Wisły.

• Bardzo trudna aktualna sytuacja GKS-u. Nie dość, że graja bez jednego zawodnika, to po chwili stracili bramkę. jak to mówią, nieszczęścia chodzą parami...

• Cezary Stefańczyk idealnie przymierzył z rzuty wolnego na wprost bramki Bucka i goście prowadzą w Katowicach 1:0!

• Bezmyślny faul zawodnika GieKSy i od tej pory gospodarze będą radzili sobie w dziesiątkę!

• Krzywicki bardzo niedokładnie z rzutu wolnego.

• Bętkowski podcina Kacprzyckiego.

• Marcin Krzywicki strzela...piłka ląduje na słupku. Kolejna niewykorzystana sytuacja przez ''centra'' Wisły.

• Kacprzycki zmienia Piotra Darmochwała.

• Zderzenie Góralskiego z Petaszem zakończone żółtym kartonikiem dla zawodnika GKS-u.

• Odpowiedź w wykonaniu GKS-u, ale ui tym razem piłkarze trenera Skowronka byli niecelni.

• Wisła strzela gola, ale wpychający piłkę do bramki jeden z zawodników zespołu gości był na spalonym.

• Stuprocentowa sytuacja dla Krzywickiego, jednak wysoki napastnik Wisły minimalnie przestrzelił.

• ...a za Dudę wchodzi Leimonas.

• Podwójna zmiana w GieKSie. Bętkowski zmienia Januszkiewicza...

• Zawodnicy oby zespołów już na murawie! Zaczynają piłkarze Wisły!

• Na trybunie sektora VIP zasiadł poprzedni trener drużyny z Katowic, a obecnie szkoleniowiec Wisły Kraków - Kazimierz Moskal.

• Koniec pierwszej odsłony spotkania w Katowicach. Do przerwy bez bramek, a piłkarze dostosowali się do warunków widowiska i jak na razie niczego nie pokazali,bo praktycznie nie mieli komu. Miejmy nadzieję, że ostatnie 45 minut będzie zdecydowanie lepsze i bardziej atrakcyjne.

• Frańczak powalił na murawę Darmochwała z lewej strony boiska. Rzut wolny dla gości.

• Grzegorz Goncerz leży na murawie. Snajper GieKSy ucierpiał w powietrznym starciu z jednym z defensorów Wisły.

• Krzywicki wywalczył korner dla swojej drużyny. Goście zagrają z narożnika.

• ''Kufel'' zagrał ręką.

• Jacek Góralski poturbował przy linii środkowej pędzącego Rafała Pietrzaka. Rzut wolny dla GieKSy.

• ''Przemo'' Pitry zza pola karnego, ale jego strzał był ponownie daleki od ideału.

• Janus faulowany przez Pietrzaka w środku boiska.

• Ależ akcja gości. Z lewej strony boiska Darmochwał wypuścił podaniem Stępińskiego, ten wrzucił w pole karne, ale zamykający akcję strzałem Iliev uderzył niecelnie.

• Przemysław Pitry bardzo mocno z dystansu. Piłka poszybowała obok bramki Kiełpina.

• Przewinienie Piotra Wlazło na Kamilu Cholerzyńskim.

• Rzut rożny dla GieKSy. Drugi korner dla gospodarzy, przy którym sfaulowany został Seweryn Kiełpin i sędzia Pskit odgwizdał rzut wolny.

• Korner dla gospodarzy. Piłka spadła wprost na głowę Pitrego, który chciał dograć koledze z zespołu, ale sytuację wyjaśnili defensorzy Wisły.

• Groźny strzał jednego z zawodników Wisły. Futbolówka po rykoszecie przeleciała blisko lewego słupka bramki katowickiej drużyny. Rzut rożny dla gości.

• Pierwsza groźna sytuacja w tym meczu, zakończona wejściem w pole karne Krzysztofa Janusa, ale kapitan drużyny gości strzelił zbyt mocno i piłka pofrunęła nad poprzeczką bramki Bucka.

• Przypomnijmy, że w pierwszym meczu tych drużyn, to GKS okazał się lepszy wygrywając w płocku 2:0!

• Teraz Wisła ruszyła do ataku. Pierwsza okazję dla gości wyjaśnił Duda, później lepszy od przeciwnika był Kamiński.

• Pierwsza akcja GieKSy w ataku pozycyjnym, zakończona przez Piotra Petasza faulem w ataku w polu karnym Wisły.

• Pierwszy strzał w tym meczu oddali goście, jednak uderzenie było bardzo niecelne i nie zagroziło bramce GieKSy.

• Faul Frańczaka na Darmochwale.

• Od środka rozpoczęli gospodarze! Pierwszy gwizdek rozległ się właśnie przy Bukowej.

• Za chwilę początek spotkania. GKS na złoto-czarno, natomiast Wisła w jednolitych niebieskich trykotach.

• Ławka rezerwowych Wisły: Kaniecki, Kacprzycki, Lebedyński, Ruszkul, Magdoń, Zyska, Rozmus.

• Rezerwowi GieKSy: Dobroliński, Wieczorek, Bętkowski, Ceglarz, Kujawa, Szołtys, Leimonas.

• Sędzią głównym w spotkaniu jest Paweł Pskit, na liniach asystować mu będą Arkadiusz Śpiewak i Michał Gajda. Arbitrem technicznym jest natomiast Tomasz Radkiewicz.

• W pierwszym składzie gospodarzy w ataku wystąpi niezastąpiony Grzegorz Goncerz, który jest aktualnie najlepszym strzelcem I ligi.

• W razie wygranej w dzisiejszym pojedynku Wisły, to dzisiejsi goście zrównają się punktami z drugą w tabeli Termalicą. Jeżeli to GKS okazałby się lepszy, to Katowiczanie przesuną się w górę o dwie lokaty.

• Niestety widowiska na Bukowej nie obejrzą kibice gospodarzy jak i fani drużyny z Płocka, a to dlatego, że wojewoda Śląski zamkną stadion GieKSy na dwa mecze, za nieodpowiednie zachowanie kibiców podczas spotkania derbowego z GKS-em Tychy, jeszcze w poprzedniej rundzie.

• Witamy z Katowic! Już za niespełna kwadrans rozpocznie się spotkanie pomiędzy GKS-em Katowice a Wisłą Płock! Na relacje Live z tego meczu zaprasza Tytus Daniluk.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GKS KATOWICE - WISŁA PŁOCK

Stomil Olsztyn - Wisła Płock 0:3

Bardzo ciekawie zapowiada się starcie GKS-u Katowice z Wisłą Płock. Z punktu widzenia sytuacji w ligowej tabeli mecz ten będzie szczególnie ważny dla płocczan, którzy są obecnie trzecią drużyną 1. ligi i wciąż liczą na awans do Ekstraklasy. Obecnie podopieczni Marcina Kaczmarka tracą do Termaliki i Zagłębia Lubin trzy „oczka”. Natomiast katowiczanie wciąż walczą o polepszenie swojego ligowego bytu, gdyż obecnie są na ósmym miejscu.

- Na pewno zawiesiliśmy sobie bardzo wysoko poprzeczkę po pierwszej rundzie. Jak zawsze powtarzam, jeżeli kończy się tę pierwszą rundę na drugim miejscu, to ciężko później mówić, że gra się o środek tabeli. Natomiast zdajemy sobie sprawę z tego jak trudne zadanie mamy do wykonania. Jesteśmy teraz na trzecim miejscu i wszystko jeszcze przed nami. Wierzę w to, że dalej będziemy punktować, a co za tym idzie – zbliżymy się do Ekstraklasy - mówi przed meczem trener Wisły, Marcin Kaczmarek.